Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkad
13. mar 2010

pekny vecer prajem 🙂 🙂

ja ota nesledujem..nejak ma take veci nezaujimaju 😖 😖
mne maly tuto noc krasne spinkal, zobudil sa az o siedmej ranko, to som ho prebalila, nakrmila a dala k nam do postielky a spali sme cela rodinka aj so psikom do 9,15 😀 😀 😀 potom isiel spinkat okolo druhej a potiahol do stvrtej tak uz mal naspane do predu do konca dna 🙂 🙂 teraz je este hore jasi sa v postielke, aj ked uz ledva pozera a stoji na nohach...prave teraz mi ho moj chlap priniesol s usmevom cislo 4 a prosebne nakuka na mna aby som ho este nechala pri nas, ale neustupila som je uz vela hodin, uz musi spinkat 😠 😠 tak s dlhym nosom ho isiel ulozit do postielky...strasne s chlapom jednym 😅 😅 a ze tatovia su prisny ...hluuuupost to ja som tvrda na maleho a tato ho rozmaznava 😀 😀 😀

mimi21
13. mar 2010

ahojte
aj ja kukam Ota ale po minule roky sa mi to pacilo akosi viac...
som ale KO po svadbe a to som o 4 isla do postele a mamina mi malu rano strazila, idem aj nejake foto dat na FB 😉

zuzkad
13. mar 2010

tak a uz spinkame 😉 😉 😉 spapal este kasu a uz zaspaval pri cuckani...potom som mu len supla dudulku a uz aj sa otocil na bok a chrni 🙂 🙂 🙂 🙂

mimi tesim sa na fotky 😉 😉 😉 😉

mimi21
13. mar 2010

no inak aj ja uz vazne uvazujem nad kojenim, ci s tym neseknut...
presne ako jamaat pisala, denne kojenie doobedne je na uspatie, potom uz ma len kope... a v noci som tiez asi za cumel, lebo le podudluje a spi
a to este kojim rano, doobedu, poobede, vecer a v noci aspon 2krat
a strasne je mala na mna naviazana, taka mala mamickarka 😅

jamaat
13. mar 2010

Aj u nás je OTO pustený, ale pozerám len na pol oka. Pekne spievala tá 14-ročná dievčina na pamiatku zomretým umelcom.

mimi, len keď si predstavím, že mám v noci potom vstať a mlieko rozrábať... Musela by som si všetko nachystať do spálne, lebo ak odídem z izby, tak spustí také vresky, že sa preberie aj na 2 dni. A hlavne nesmiem zaspávať pri kojení, lebo keď spí pri mne hodinu-dve, tak už nechce ísť do postieľky.

iinuska
13. mar 2010

jamaat, no ved to, prso vytasim hned, ale kym by som sa rozhybala s flasou....A to by musel z nej chcet aj pit. Vodu pije z poharika 😝

dm1
13. mar 2010

no vidim ze sme na tom podobne kojace zienky 😖 . cez den ani neviem ci vobec cosi pije aj ked je na prsniku hadam aj 4-5x za den ale je to len kratko a vsetko ine ho zaujma len nie prso.... liepna sa po mne, bucha ma, okuliare mi stahuje, toci sa pritom.... vecer tiez 3x ale aj dudluje len. neviem ci sa akoze sam uz neodstavuje neviem ci staci pit tak malo 😕 asi zacnem viac tekutin do neho ladovat aby mal nieco ine okrem MM ked tomu uz moc neda

ladywitch26
13. mar 2010

caute zeny, dnes bola stanka zasa zlate ukazkove dieta, akurat ze vecer nie a nie zaspat. hodinu sa mrvila, kym zaspala na gauci, ale nakoniec predsa len zalomila.a uplne nas prekvapila vecer. neboli sme s nou cez den vonku, lebo naobed zacal muz upratovat auto, co mu zabralo par hodin a mne bolo strasne zle, tak sme sa len dnu hrali, potom volali nasi na skype, takze akosi uz nebol cas ist vonku, lebo bola potom tma. no ale o pol siedmej zacala mrncat, tak ju muz zdvihol na ruky, ze sa asi chce tulit ale ona mu ukazala na dvere do chodby, tak len tak prisiel ku nim, ze asi sa chce na cosi pozriet. otvoril ich a vosiel s nou do chodby a ona ukazala na vchodove dvere a povedala "toto". akoze chce ist vonku. tak ju muz obliekol, ze teda na chvilu vybehne s nou. sice uz bola tma, ale behal len pred domom s nou. normalne si musela prejst svoje tradicne kolecko okolo domu a az potom spokojne sla aj domov. sranda, ako uz take male decko dokaze povedat, co chce. inak uz mi pekne ukazuje prstekom, ked cosi chce. napr ked je smadna, tak ukaze na flasku s cajom, kazdu chvilu ukazuje na radio, lebo chce aby som jej hudbu pustila, no uz len cakam, kedy mi zacne ukazovat na nocnik, ze chce cikat 😀 to by som sa teda veeelmi potesila. 😀

inak emode sa dnes neozvala, zajtra ma na plane robit tehu test, tak hadam da vediet, co a ako... 😀

jamaat
13. mar 2010

dm, presne tak je to aj u nás. A čajík jej už dávam, už sa konečne naučila piť aj také, čo nie je vyslovene sladké.

zuzkad
13. mar 2010

ja naopak uz ani neviem ako je to s kojenim a uuuplne som naucena varit mliecko 🙂 🙂 ja mam na noc vzdy predvarenu lucku vodu a ked sa maly zobudi len vstanem zohrejem rychlo na plyne to je naozaj raz dva a zalejem...cize uz je to pre mna rychlovka 😉 😉 niekedy mam aj mliecko pripravene na noc v chladnicke a len prihrejem v jeho hrnceku co ma...no a uz len supnem flasku, ani ho uz nevyberam z postielky napije sa kolko potrebuje a otoci sa na bok a spinka dalej 😉 😉

jamaat
13. mar 2010

zuzkad, tebe sa to hovorí. Tvoj Nico je podobný ako bola Monika. Tá tiež veľa spala, veľa jedla, nebol s ňou vôbec problém. No proste po mne 🙂

ladywitch26
13. mar 2010

zuzka, ja som tak musela fungovat od zaciatku. kym pila materske, tak to som mala pripravene vzdy vo flastickach v chladnicke a len som dala vodu na jeden a pol minuty zohriat do mikrovlnky a v tom som zohriala potom flasku, co trva tak 2min., resp. to siel muz dolu a ja som ju za ten cas akurat prebalila. a teraz mam prevarenu vodu pripravenu, tiez len zarobim mlieko, kym sa mi voda na ohrievanie v mikrovlnke zohreje. akurat to vstavanie z vyhriatej postele je malo pohodlne, lebo musim zbehnut dolu na prizemie, kde mame cez noc vypnute kurenie, ale inak pohoda. rozmyslam, ze aj druhe zacnem krmit z flasky, nebudem mat potom take problemy, ze si male bude len cumel zo mna robit.

dm1
13. mar 2010

lady emode uz pisala vcera ze nieje tehu dostala mrchu 😉 tak zatial si v tom sama hadam sa rychlo pridam 😀

ladywitch26
13. mar 2010

no tak som to nejako prehliadla....a ak sa chces rychlo pridat, tak odporucam bacardi. pri stanke som otehotnela po party, kde som pila bacardi a teraz zrejme na vianocnej party, kde som tiez pila ako inak bacardi. 😀 takze u mna bude antikoncepcia jednoducha, nepit bacardi a nemusim brat ani tabletky 😀

ladywitch26
13. mar 2010

hm, same trhaky davaju v tej telke, a to verejnopravna tv. vcera hannibal rising a dnes batman begins. a ze je kriza.... 😀

zuzkad
13. mar 2010

jamaat 😀 😀 je pravda, ze s Nicom nemam moc problem a viac menej prespi celu noc...ale prve mesiace som sa vstavala aj ja casto...a teraz posledne noci je maly nekludny dost...v noci sa mi zobudi a stone a mrnka...dam mu len dudlik, alebo len caj co mam pri postielke, ale ked uz mrnka vela je cas vstavat a ist ohrievat mlieko...ale pravda je, ze je to maximalne raz za celu noc...viac menej uz nad ranom 😉 😉 podla mna aj Emka, ked prejde na UM a pred spinkanim supnes trochen kasicky nejakej do mlieka bude spat dlhsie ako teraz pri MM a nastanu ti pekne spanky v noci 😉 😉 len naucit ju to asi bude tazke...ale aspon vies, ze mas priebojnu babulku...v zivote sa urcite nestrati 😉 😉 😉

zuzkad
13. mar 2010

lady tak take neprijemne vstavanie z teplej postielky poznam brrrrrrrrr....hlavne ked len ja spavam v tielku a kratasoch a ked taka zohriata z postele vstanem a idem do tej studenej kuchyni brrrrr riadne ma trase ked robim mliecko 😝 😝 😝 😀 😀 😀 ale aspon ma to trochen preberie a nenamiesam malemu kavu namiesto mliecka 😀 😀

iinuska
14. mar 2010

dobre ranko

prva? Aha ved je nedela, asi vsetky vyvarate . Ja som si vcera vecer nalozila masko, tak dnes vela roboty nemam. Adamko spinka, sme hore od 6 🙄 . A v noci len to prso 😔

zuzkad
14. mar 2010

dobree raaanko a kde steeeeee ??

ja uz som absolvovala sprchu, ale asi mozem ist absolvovat este jednu...bola som vencit psika a obliekla som aj maleho a dala som mu nove cizmicky a isiel vencit so mnou len tak bez kocika, tak naskor sa mu nechcelo chodit, ale ked sme sa zacali nahanat so psikom a videl ako po nas ste a beha okolo nas zacal sa rehnit jacat a normalne nahodil krokovy beh za ruky...tak prasil jedna radost...tak sme chodili a chodili...maly cim dalej tym viac zrychloval tak som sa riadne zapotila 😝 😝 😝 az mam mokre tricko na chrbate 😀 😀 ale tesil sa, ze beha po nozickach vonku 😉 😉 strasne ho stromy zaujimaju chytal koru a pozoroval konare ako sa hojdaju ako fukal vietor 😅 😅 😅 ale uz mam dost na teraz vencenia staci...lebo ma bolia az krize 😝 😝 😝

nejaka som otapena..isla som spat az okolo 00,40 tak som unavena...dufam, ze kava ma postavi na nohy 😝 😝 😝

zuzkad
14. mar 2010

inuska si ma predbehla kym ja som pisala moj "pribeh" 😀 😀 😀

iinuska
14. mar 2010

zuzka 😉 . Ten tvoj Nico je aky sikovny, ze behat po vonku. Adamko sa este len skusa stavat. Ty si ho davala aj do choditka?

ludmilabb
14. mar 2010

ahojte
tak my mame problem s kojenim, cez den niezeby malo tahalo, netaha vobec, len ju dam do polohy na kojenie a uz vrieska a v noci taha velmi silno aj mam pocit ze je tam dost mlieka ale place tak neviem...no ale ked cez den nepotiahne tak co caka, ze tam bude pre nu polliter v noci odlozeny 😠 ? trosku vodicky jej davam cez den ale nie vela, chcem aby si potiahla z mlieka ale vcera aj napriek tomu ze nemala ine tekutiny tak nechcela akoze sa chce sama dehydrovat alebo co? trva to zatial dva dni tak hadam je to len nejaka blba faza, ktora prejde a cika dost 😖

dm no fajn tak budes druha planovana tehoska 😀

jamaat
14. mar 2010

Ahojte.
No ja už mám doplánované. A keby som náhodou aj chcela niekedy tretie, tak po Emke som si to hádam aj rozmyslela 🙂

jamaat
14. mar 2010

Práve som prvý krát od obliatia notebooku čajom skúsila otvoriť CD mechaniku. Zavrčalo a nič. Asi 10x nič. Tak som mu musela pomôcť a ťahať zároveň so stlačením čudlíka. Povolilo, otvorilo, boli tam aj lepkance od čaju, tak som poutierala a teraz robím zaťažkávajúcu skúšku - snažím sa napáliť CD. 😖

kosska3003
14. mar 2010

ahojte baby co ste uz maly kramy mate ich aj dalej pravidelne lebo ja som mala raz a od vtedy stale nic asi este nie su pravidelne ked kojim
ja som u mamy tak nevarim mam obedik aj s kolacikom ja sa mam ale zajtra uz musim cosi uvarit hm ale fakt nemam sajnu co mala mi spinka tak som zvedava do kedy potiahne

mimi21
14. mar 2010

ahojte
u nas sa spi, aj mm aj Nina 🙂

jamaat ja si myslim, ze keby som prestala kojit, tak noc mi prespi celu...teda dufam...

dnes hadam uz pojdem pre tie fotky, co sme davali Ninke robit, kamoska uz pisala, ze su hotove, tak sa tesiiiiim

ja varim, lebo sme nic nemali, kuracie stehna so zemiakmi pecene a vyvar a ako dezert svadobne kolace 😝

mimi21
14. mar 2010

no a ako som sppomenula tie kolace, tak som ich hned musela ist skontrlovat, ci sa nahodou nepokazili 😝 😝 😝

ladywitch26
14. mar 2010

idem tak provokacne zrana.... kramy? to co je? 😀 😀 😀

mimi, mnaaaam, svadobne kolace... dala by som si, ale naokoli ziadna svadba, jedine zeby sa chcela segra znovu vydat, ale ta uz neplanuje, len pred rokom sa rozviedla a uz nechce ani pocut....

iinuska
14. mar 2010

mimi, tak taky dobry svadobny kolacik by som si aj ja veru dala. Ale dnes ideme pozriet to nase krstniatko, tak tam urcite nejaky dobry kolacik bude 😝

Adamko ma uz po obede, vsetko pekne spapal, a este som mu aj pridala, stale otaral pusinu, tak som rada, lebo ako bol chorucky, tak bol dost problem s jedenim, tak dufam, ze sa vracia do starych kolaji 😅

jamaat
14. mar 2010

Emka síce trochu pošpekulovala, ale nakoniec spapala. Dnes mala prvý krát rybu - lososa. Nám som robila, tak aj jej som trochen uchmatla a s krumplíkom a troškou masla spravila.