Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
15. mar 2010

Babuľky diky za rady. Ja keďže som mala napichnutú vyvolávačku tak som si celých 7 hodín odtrpela ležiac na stole. To bolo úplne strašné. No a ja som tiež nebola za hladkanie a podobné nežnosti-veď to sa k tým bolestiam ani nehodilo. Muž sa so mnou snažil aj komunikovať, ale keď videl, že mi nie je do reči, tak si to tam tichúčko odsedel. A pri pôrode som ho za ruku nedržala, lebo som nedočiahla keďže mi 2 sestričky ležali na bruchu... Ale pridržiaval ma za zátylok a povzbudzoval ma a to pomohlooooo...

No dúfam, že to švagrinke dobre dopadne. Nakoniec jej to preložili na piatok, tak na mňa myslite 😀 ...

ludmilabb
15. mar 2010

ssimi ti sestricky takto vydatne pomahali?
inak Sofia ci zacala cmulat palec 😖

mystery7
15. mar 2010

podla dokiny nam idu hore 4 a dole 2 zuby 🙄 parada. Aspon viem, preco tolko krici.

iinuska
15. mar 2010

mys, pekne miery 🙂

mystery7
15. mar 2010

vdaka, je ho co nosit 🙂

jamaat
15. mar 2010

No aj Emka už spinká.

ludka, na mne tiež sestričky ležali a vytláčali Emku von.

zuzkad
15. mar 2010

no ja som sice dostala epiduralku ale po pichnuti som do minuty porodila...cize mi nepomohla vobec ani pri siti 😝 😝 😝 mna asi najviac bolelo to sitie a potom chodit ...to bolo ina bolest 😝 😝 ale vseeeetko za to stalo...lebo mam maleho...

inak Nicolas este stale nespinka, krici si v postielke a jeduje sa, lebo je v izbe sam a potrebuje spolocnost 😅 😅 ale uz je doost hodin a jeduje ma, ze este nespinka 😖 😖

jamaat
15. mar 2010

Emka po tých nočných cirkusoch pred 2 dňami je cez deň ako med, asi sa riadne vybúrila. Len ktovie, dokedy jej to vydrží. 🙂

zuzkad
15. mar 2010

haaaaa a kde steee ?? 😕 😕 😕

prave nam zacalo prsaaaat...ale na noc mi to nevadi dobre sa spi...aspon ja to milujem ked zaspavam a pocujem ako prsi 😅 😅 dokonca aj burku mam rada, ked som doma ...volakedy som lezala pri burke pri knihe a citala a uzivala si tie blesky 😉 😉 ale zas ked uz boli silne rany tak to som nemala rada...to som sa az bala 😅 😅

pozerala som si jednu stranku http://www.peknafotka.com/fotoatelier-deti ...velmi by som chcela take nieco...pofotit maleho, ale nemam moc penazi na to ☹ ☹ ☹

ja uz zacinam planovat oslavu 1 rocika nasho Nicolaska...a chceme to spojit s mojou krstnou dcerou Kiarkou ona bude mat 3 roky 6.6. tak to dame spolocne do kopy 😉 😉

iinuska
16. mar 2010

dobre rano

ja som uz stihla hodit do pracky, teraz ranajkujem, sme totiz hore od 5 🙄 . Adamko som uz ulozila, ale este vykrikuje, tak snad zaspi.

my uz mame termin oslavy Adamkovyvch narodenin. Petko bude mat birmovku, tak to spojime.

🙂

jamaat
16. mar 2010

Ahojte. No ja ako som si ľahla, tak každú hodinu Emka hore, od 4,30 do 5 revy, ale som ju potom už nechala tak a sama zaspala. O 6,00 už však úplne hore.

No a práve som chcela platiť cez internet kartou a odmietlo mi autorizáciu. Tak ma ide poraziť, už som tam volala, čo sa deje. Mám tušáka, že mi vydali novú kartu kvôli zmene priezviska, hoci teta tvrdila, že karta sa meniť nebude. Lenže ja som si včera vo výpise našla poplatok za kartu. Som bohove zvedavá, ako to dopadne. Tá platba mi totiž súri.

zuzkad
16. mar 2010

dobre ranko,

ja mam chlopa v Prahe dnes..isiel na skolenie hovorcu atd...chuda vobec tam nechcel ist, ale musel...on nemusi kameru a fotaky a tam na skoleni bude musiet urobit scenky pred asi 50 ludmi a kamerou...chuuuda 😀 😀 😀 😀 ale dostane papier, ze je vyskoleny hovorca 😉 😉 😉

iinuska tak to si sikulka 🙂 🙂

Ja som sa este ani neprezliekla z pyzama 😀 😀 maly sa mi od noci zobudil az o siedmej ranko, tak som mu dala caj a potom mliecko a zaspal este dp 8,15 tak som si podriemala aj ja troska snim. Snivalo sa mi o dovolenke ...tusim Chorvatsko to bolo more bolo kraaaaasne 😅 😅

ja si popijam kavu, lebo som z pocasia troska mimo ( stale prsi ) a maly pozera gummy bear 😀 😀 😀 tak mam chvilku pre seba...ale o chvilku pride psik moj a bude chciet ist von, tak mi moja chvilka skonci 😀 😀

ludmilabb
16. mar 2010

ahojte tak od stvrt na sedem neriesim nic ine len aby Sofia nerevala, okolo nej beham, zabavam nosim a potom jej idem vymenit plienku a reve na cely byt tak som ju nechala ze ked sa jej chce tak nech si jaci uz mam toho plne zuby vyse troch hodin sa okolo nej tocim ale aj to je malo, fakt som nastvana a je mi do placu ☹ ☹ ☹

jamaat
16. mar 2010

To ja sa len modlím, aby Emke vydržalo takéto dobré denné obdobie čo najdlhšie. Dokonca aj prebaliť sa väčšinou nechá, tak to je jej najvyšší výkon 🙂 Aj prehrá sa sama, respektíve je pri mne a niečo naťahuje, ale nebývajú to už tak často moje gate. Zato noci sú úchvatné.

ludka, nezaškodí ju občas nechať. A možno ju zubáky tlačia. Mne sa to všetko tak javí, že najviac bolia a znervózňujú, keď sú ešte dnu. Aj slinenie mala Emka až keď už boli tesne pred prerezaním.

mimi21
16. mar 2010

ahojte
tak my sme mali horucku 38,5 ☹ mala spala sice do 4, potom som ju nakojila a este do pol7 , ale stale mrnkala zo spanku, ked sa zbudila tak bola cela taka ubolena, ani som ju prebalit poriadne nemohla, vsetko ju bolelo 😒
tak som dala nurofen a o pol8 este zaspala do 9
teraz uz teplotu nema ale este nema taku veselu naladu aku ona stale mava
no hadam uz bude dobre 😉

u nas normalne nasnezilo a teraz svieti slniecko 😎 😎 😎 vyzera to ze bude pekne ale neviem ci pojdeme von, este uvidime

juska3
16. mar 2010

ahojte 🙂
aj podla mna zuby bolia, ked su este dnu a sa zacinaju prerezavat, ked su uz von, tak je fajn, Ludka, neskusala si jej potriet dasienka, mne ked takto Alex mrnci, tak ho to na chvilu ukludni a potom viem, ze su to zuby a dam nurofen

mimi, tak neviem ako s pocasim, ale dnes hlasili vietor a dazd, ale ze vraj koncom tyzdna ma byt kraaasne teplucko, tak sa tesiiim a chceme ist cez vikend k nasim, tak o to viac 🙂

jamaat
16. mar 2010

mimi, tak rýchle rozveselenie prajem. 🙂

mystery7
16. mar 2010

ahojky
U nas bolo rano slnko a teraz poletuje sneh. Maly zacal vstavat o 7 😀 tak sa mam super. Teraz som ho dala do postielky, ale nevyzera ze bude spat. Skuma vsetko okolo a rozprava jedna radost 🙂 asi pojdeme vonku aj napriek snezeniu. Trochu sa vyvetra a potom zaspi lepsie. Alebo zaspi v kociku - naschval. Poobede chceme ist na nakupy, tak tam bude poriadne nervozny.
Ja periem uz 3 varku pradla, poslednu.
Ludka: poznam to dobre, ale poradit neviem. Ja ked nevladzem tak ho necham vyrevat. Ked je zdravy, tak mu to neublizi.

iinuska
16. mar 2010

tak Adamko spinkal 2 hodiny a aj mne sa zadarilo. Tak hned nam je veselsie.

mimi, tak nech to rychlo prejde. My mame ockovanie az v aprily. Ale uz to mate aspon za sebou

juska, ja skusam tiez natierat dasienka, ale Adamko si neda do pusinky ani pozriet, nieto este natriet 😒 😒

iinuska
16. mar 2010

ja mam taku blbu otazku 😅 😅 Ked davate detom prikrm zo sklicka, aj to ohrievate? 😕

kosska3003
16. mar 2010

ahojte tak Marika uspesne a rychlo zaspala tak ja idem varit polievku mam od vcera a dnes idem robit rybu tak som zvedava ako to dopadne aj Marike dam

iinuska ja nehrejem ja davam ale len presnidavku

nikanika28
16. mar 2010

Ahojte babulky...joj, akosi vas zanedbavam v poslednom case 😅 ..sice vas stale citam, len k pisaniu sa akosi nemozem furt dostat 😝 . Klarka je stale bezzuba 😕 😅 , ale uz tam ma riadnu hrcku z toho zubku, tak mozno coskoro?? 😀
Obcas sa nam dari stvornozkovat, ale aj tak preferuje to jej plazenie. No a robila som prvykrat tortu potahovanu...ale asi ste videli na FB, ze? Mam fotky aj tu na konovi, tak mozte mrknut 😉 . Moc sa mi nedarilo teda...ale na prvykrat to beriem este ako tak v norme 😀 😀 . A kamoska chce, aby som jej spravila tortu pre syna...so vcielkou Majou 😕 😕 😕 ...no neviem, bojim boji..ale zaroven sa aj tesim tesim 😀 ...uvidim, ci sa do toho pustim
Dani, ten link na tu tortu...uuuuzastnaa torticka, vyzera super 😵

iinuska
16. mar 2010

koska, hej, ovocne su mi jasne 😉

sssimi
16. mar 2010

Ahojte!
Ludka sestričky veru "pomáhali". Sarah bola tak obmotaná v pupočnej šnúre, že ju to nechcelo povoliť von a začala sa mi dusiť. Tak museli zakročiť a vytiahnuť ju zvonom, lebo vždy keď sa mi podarilo vytlačiť hlavičku, tak ju to stiahlo naspäť. Preto som mala aj napriek zavretým očiam oči totálne dopraskané-krvavé a po pleciach a tvári krvavé bodky. Idioti keby mi spravili sono pred pôrodom, tak by mi automaticky robili cisarák.

Kosska ja zohrievam. V podstate to mám ako my jedlo, tak nech to má teplé.

A ja som sa dnes vyspalááááá.Muža som vyhodila do obývačky a Sarah sa zobudila len 3x na dudlík 😀 😀 😀 😀

sirinka
16. mar 2010

ahojte...u nas nic moc, magda mi nadranom dva krat vracala, tak som zvedava, ako sa to vyvinie...vcera si aj hlavu udrela 😒

iinuska masovo-zeleninove prikrmy vzdy zohrievam.

juska3
16. mar 2010

inus, ja ohrievam prikrm v sklicku vo vodnom kupeli,

iinuska
16. mar 2010

siri, uf, a nejdes s malou pre istotu radsej k doktorke?

kosska3003
16. mar 2010

no obed skoro uvareny este cakam kedy sa zemiaky dovaria a hotovo

siri hadam to nebude nic vazne
a inac co davate detom na ranajky lebo mne sa zda ze je furt to iste rozok jogurt niekedy sunku no uz neviem co jej dat

sirinka
16. mar 2010

iinuska teraz vyzera byt v pohode, od rana ju uz iba asi 2x naplo a negrcala, naladu ma dobru, zrenicky v norme....a nasa pediatricka dnes ordinuje poobede...
ale boli sme v nedelu na navsteve u znamych a ich decka v piatok tiez tak grcali, starsieho aj prehnalo...tak mozno tam nieco chytila...

zuzkad
16. mar 2010

Tak Nicolasko mi zaspinkal, ale pre istotu pojdem k nemu, lebo ked niekedy sa mi preberie v polospanku a uistuje sa, ze som pri nom,,,a ak by ma nenasiel plackal by a prebral by sa a bolo by po spanku 🙂

sssimi tak to si mala "zazitok" z porodu, ale hlavne, ze je Sarinka v poriadku...kraaaasne zdrave dievcatko 😉 😉
poznam jednu moju kolegynu, ktora mala dost narocny a dlhy porod a poznacil ju natolko, ze uz druhe nechce prave z dovodu, ze sa boji porodu ☹ ☹ aj ked som sa jej pytala, ze uz je 5 rokov od toho a clovek aj pozabudne na porod, ale ona nie...ma proste strach...ale mozno tuzba po druhom dietatku ju nakoniec presvedci 😉 😉

sirinka tak drzim palce aby Maguska bola v poriadku, mozno len nieco nesadlo ako malo 😖 😖

no nic idem ja k drobcekovi mojmu, aby ma nasiel ked sa preberie 😉 😉 😅 😅