Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
29. mar 2010

teda 60 som chcela napisat 😅

ludmilabb
29. mar 2010

ahojte aj my sme mali zlu noc, mala stale na prsniku a aj ked uz zaspala tak po chvili zase plac
Emode, Janka kedze mame take senzibilne dcerusky tak sa nesmieme cudovat vsak zajtra je SPLN pripravte sa dnes si to len nacvicovali!!!!! 😝

no a zlate ste ze ste si na mna spomenuli 😉
klobasky su to je jasne, tlacenka, paprikova slaninka, hurky co len chcete treba len prist 😀

juska3
29. mar 2010

Ahojte, tak my noc z tych lepsich, prespali sme celu noc a zobudili sa o siestej, teda po novom o siedmej, ale sopliky ma Ajko stale, neboli sme este u dr., ale rozmyslam, ze ju navstivime, len sa mi tam moc nechce lebo mam obavy, ze mu bude chciet predpisat ATB a tomu sa chcem vyhnut. Doteraz som mu davala nasivin, len ho uz nemoze brat lebo je to viac ako 5 dni, co ine davate do nosteka, ked maju drobci sopliky, zbehla by som do lekarne? A kolko u deti trva nadcha? Lebo Alex ma uz tyzden

mimi21
29. mar 2010

juska a fenistil kvapky nemas?
mne to dr vzdy pri nadche dava, zastavuje tvorbu hlienov, ale je to len na predpis...
ja davam pred odsavanim morsky sprej a ked ma zapchaty nostek, tak kvapnem aj nasivin, lebo potom jej pekne odpuchne a moze dychat - ten davam hlavne pred spanim
no a este sme raz mali pamycon - to su atb kvapky

ludmilabb
29. mar 2010

my sme este sopliky nemali klop-klop odsavania sa bojim ako cert kriza 😅

juska3
29. mar 2010

mimi, fenistil sme uz minuli, maly ho uzival lebo si stale suchal ocka, nos aj uska, asi ma nejaku alergiu, koncom aprila ideme k alergologicke, a ked som bola pred tyzdnom u detskej po doporucenie, tak mi ho nechcela predpisat, ze je mozne, ze mu budu brat krv a vtedy sa nesmie uzivat ten finistil, len to este nevedela, ze termin bude az koncom aprila, a pamycon, poznam, ten sme mu davali, ked bol prvykrat chory, siel mu prvy zub, ale ak teraz pojdem s nim k dr., tak je mozne, ze nam ho predpise lebo tych soplikov sa nie a nie zbavit, jeden den to vyzera lepsie, druhy horsie ☹ ale ten morsky sprej mu pojdem kupit, ten sme uz mali a pomohol

juska3
29. mar 2010

ludka, tak vam prajem, aby vas aj nadalej obchadzali lebo je to sila, ked musis dietatu odsavat sopliky, to je boj a vresti ako keby ho drali, len som jednu chybu spravila, ze som nekupila tu odsavacku na vysavac, mam len tu obycajnu a asi mam zmensenu kapacitu pluc lebo ja nevladzem tahat 😨 aj preto chcem ist do lekarne, kupit novu

ludmilabb
29. mar 2010

ani tu na vysavac si neviem predstavit pretoze Sofia ma paniku z vysavaca takze kombinacia obidvoch by bola brutalna

ludmilabb
29. mar 2010

Sofia si tiez casto sucha usko ale iba jedno neviem ci si ho objavuje alebo ju tam svrbi alebo je to zlozvyk

jamaat
29. mar 2010

juska, určite si kúp tú vysávačovú, to sa nedá ani porovnať účinnosťou s tou "ručnou".

ludka, že hurky 🙂 ....aj na Hrochoti to tak volajú.

jamaat
29. mar 2010

Robila som si účto a tešila sa, ako Emka spolupracuje, že spí 1 a 3/4 hodiny. Keď sa už ozvala, šla som nakuknúť a milá slečinka si čmajzla telové mlieko, otvorila a natierala sa ním. Seba, posteľ, pančuchy a tak 🙂

Inak krásna zábavka sú čudlíky na sporáku.

emode
29. mar 2010

jamaat aj my sme hurkoví 😀

tak sme sa aj my statocne vyzurili v postielke nespala vobec iba na mne na posteli a ked som ju chcela prelozit tak rev ... som v koncoch ... akonahle robim nieco v kuchyni, co vobec nie je vela, tak ju mam zavesenu na nohaviciach a revy strasne ... 😖 😖 😖 ... takze spala 15 minut

pojdeme von tak hadam nieco pospi 😒

najviac ma stve ze cela snaha naucit ju spavat v postielke je v haji lebo sme neboli dosledni a nespavala v nej cez den kazdy den 😢

jamaat
29. mar 2010

emode, a kde spávala ešte, keď ste boli doma?

emode
29. mar 2010

doma som v čase jej doobedňajšieho spánku nebola asi dva týždne, tak asi preto ... a keď som prišla väčšinou od svokry tak som ju zo škrupinky dala rovno do postielky takú ospalú že neprotestovala ... inak spala vždy v kočíku vonku ...

mystery7
29. mar 2010

ahojky,
Nebola som tu od soboty, tak som mala uz abstak 🙂
V sobotu som sa fajne vycvivila pri upratovani, ale aspon mame uz vsetko upratane. Vecer som este dorabala aspik, trochu sa mi zvysilo, tak co s nim? Supla som ho do umyvadla. V nedelu rano som pustila vodu a ...... nic neodtekalo 😅 nastastie mm vytiahol take gulicky, nasypal do umyvadla, zalial vriacou vodou a prezralo to - zelatinu 😀 ale dobre som sa zlakla 😀 ja som taka sikovnaaaa
V nedelu oslava, torta je na FB, robila ju moja mama.
Casovy posun, zatial nic moc. Vcera vstal o 6:50 a dnes o 7:20. O 10 zival, ale nemohla som ho dat spat, lebo sme isli cvicit. Ked sme dosli, tak nervozita a krik, ani nejedol. Dala som mu cucnut a zaspal. Spi uz 1h 30m, ale o chvilu dojde mm, tak sa isto zobudi. Staci mu pocut ako sa kluc otaca ☹
Odsavanie vysavacom je super, zo zaciatku tiez rev, ale po par dnoch pochopil, ze je to pre jeho dobro 😀
Emode, u nas tiez nechce zaspavat v postielke, aj ked je nervozny, unaveny, len stoji a krici. Ale aj ked ho uspim na prsniku, vzdy putuje do postielky. Cez den sa snazim, aby tam vzdy spal. Je to obmedzujuce, ale inac sa neda.

mystery7
29. mar 2010

ale som sa tu vysantila 😝

emode
29. mar 2010

mys 😀 ved na to tu mame kona 😀 😀

teraz konecne zaspala vonku v kociku ... asi to vzdam a budeme spat len vonku ... horsie bude ak bude nahodou chora 😒

nikanika28
29. mar 2010

Erika, mne Klarka tiez spava poobede len na balkone v kociku...aj ked neprotestuje, ak ju dam aj do postielky...
Mys 😀 😀 ..nabuduce budes mudrejsia, clovek sa uci na svojich chybach 😝 😀 ...zachod toho "splachne" viacej, ako umyvadlo 😀

mimi21
29. mar 2010

no ahojte
my sme boli v meste skoro 5 hodin 😝
kym som peso zasla, tulali sme sa, na poste som bola, kamoske kupit vankus na kojenie, lebo v BB maju len za 30e a u nas som kupila za 16, s mamcou kupit darcek a aj s kamoskou som sa stretla, tak sme sa celkom pomotali 😅

ja sa uplne hrozim co bude, ked prestanem kojit, lebo mne teraz mala doobeda a vecer zaspava pri kojeni, to ju potom len prelozim a poobede sme vacsinou vonku, takze spi v kociku
takze mam takeho tusaka, ze ked nebudem kojit automaticky prejdeme na jeden denny spanok a vecerny bude boj 😕

iinuska
29. mar 2010

ahojte, dnes sme boli pekne 2x vonku, doobeda spnkal Adamko hodinku a pol teraz poobede hodinku pekne vonku v kociku. Aj ma uz veru nohy bolia.

ja som tiez zvedava ako to bude, ked prestanem kojit. U nas je to o to horsie, ze Adamko nema vobec dudel a vodu pije z poharika s naustkom 😕

odkedy zhruba vlastne deti spavaju uz len raz denne? Uz si to napamatam 😵

iinuska
29. mar 2010

a Adamko ma prvy cestny lisaj 😀 Prekoprcol sa dnes cez krabicu rovno na hlavicku, ale bolo to ako spomaleny zaber, tak sa dufam nic nestalo, len na cielku ma typel

nikanika28
29. mar 2010

inus, mne Lukasko veru dlho spaval dvakrat, hadam aj do dvoch rokov tusim 😕 😅 ...ale tiez si to uz moc nepamatam 😀 . No a zo zaspavanim je u nas teraz tiez boj, Klarka sa x-krat postavi a potom mrnci, ked pridem, tak rehoty ohromne.. 😝 a takto sa to opakuje......joj, ale uz nespravim tu chybu, ze ju zacnem uspavat na postely...to som si s Lukaskom uzila az-az, potom som musela odnaucat, lebo to uz bolo na nervy, niekedy to trvalo aj hodinu, kym zaspal 😝 . Tak teraz lietam hore-dolu, kym zaspi poriadne...tak ale uz teraz zaspala..huraaa 😀

iinuska
29. mar 2010

nikus, u nas az taky problem so zaspavanim nieje.KLOP, KLOP, KLOP. No uvidime, ako to bude s tym spinkanim cez den, myslim kolko x. Aj tak si to deti urcia viacmenej same 🙂

a to co v tej telke, ja som sa konecne usadila, ze idem pozriet panelacik a tot 😀

nikanika28
29. mar 2010

no, aspon su tam ti herci z panelaku 😀 😀

nikanika28
29. mar 2010

no pekne...tak ani panelak, ani showdancce..... 😝 😝 😝 😝 ....vono se to porouuuuchalo 😀 😀 😀

mimi21
29. mar 2010

nika ja som uz rezignovala a uspavam v posteli
akurat sme sa s mm kvoli tomu pohadali, lebo mala nezaspala pri kojeni, tak som ju dala do jej postielky a samozrejme plac
ja som tam nechcela ist a on ma tam posielal, ze co ju nechavam plakat, ze aj tak takto nezaspi...zacarovany kruh

iinuska
29. mar 2010

nika, uz to ideeee, teda tanecky 😀

iinuska
29. mar 2010

mimi, ja som pri zaspavani v postielke maleho veru aj plakat nechala. Vydrzali sme to, a teraz je v pohodke. Vtedy mal cca 7 mesiacov.

mimi21
29. mar 2010

no aj ja by som ju nechala, ale mm ju nedokaze pocut plakat...

iinuska
29. mar 2010

o, Zuza Fialova ake salta