• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Májové bábätka 2009

12. augusta 2016 
No, tak v babyvaku mi spala takmer 2 hodiny, ale budila sa a stenala. Kým som ju mala na sebe, tak som si kopírovala svoje príspevky v tejto téme, dala to do wordu, tak aspoň budeme mať o pár rokov prehľad, čo sa dialo. :slight_smile:
Teraz už reve, takže sa idem venovať a asi pôjdeme von, na lúku sa vydrgať aj so psom. To sa jej najnovšie páči, predtým jej to drganie vadilo. :slight_smile:
8. júl 2009 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko baby my sme spali do prveho krmenia do pol stvrtej a potomdo tristvrte na osem a teraz zaspala po deeviatej ale vrtaju tu a buchaju musim kuknut ci neni hore

co sa tyka nausniciek mi sme starsej dcere dali nastrelit a teraz to dame malej tiez robi sa to po ockovani proti tetanu takze najskorej v 4mesiacoch je to rychle a bez bolesti aj pediater mi to schvalil
8. júl 2009 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jamaat: slzny kanalik ... na ocku ... to si ju mala dve hodiny na sebe vo vaku?? fuha :fearful:
8. júl 2009 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky,

moj chrobacik mi spinkal od desiatej vecer do piatej rano, potom sme spolu este potiahli do deviatej a teraz o desiatej som ho uspala a spinka ....milacik moj :sweat_smile: :sweat_smile: ale je mozne, ze nebude dlho spinkat, kedze u nas tiez vrtaju, buchaju...aj ked maly mi pri tom zaspinkal...uvidime.

Ja mam papiere na ten prispevok uz vybaveny a odovzdany a zevraj teraz 20 by som to mala dostat, tak uvidime...inak aj ja som bola dost nastvana, lebo ako emode pisala, ten papier na potvrdenie u lekara som nemala, tak pekne znova som musela ist tam a teprve obehat moju doki a maleho doki :angry: :angry: :angry:

jamaat...moj maly tiez zaspi a ukludnuje ho ked s nim heglam v kociku, cize u nas coskoro odidu kolieska na kociku, kedze vyhladavam same hrbolce na chodnikoch :grinning: :grinning: :grinning:
8. júl 2009 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj mala spi ako drevo ale o 11 ma jestť tak asi sa coskoro zobudi no uvidime este aj zacali vonku s kosackami moje nervy nepocut vlastneho slova a ani okno nemozem zavriet kedze je teplo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. júl 2009 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maminy!
Zuzkad ja musím s malou len po hladkom chodiť. Čo je u nás veeeľký problém-sama jama všade. Lebo akonáhle s ňou idem po hrbolatom je hore a plačééééé... A vlastne celkovo mi posledné asi 4 dni neznesie kočík. Aj keď sa na chvíľku upokojí o chvíľku spustí taký plač, že musíme utekať domov... Potom sa ledva aj na rukách utíši... Ale zdá sa mi to, že je uplakanejšia čo nie je mm doma. Našťastie v piatok príde... Potom si zase bude musieť malá zvykať na chrápanie od znova...
8. júl 2009 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monkap, ano, 2 hodiny som ju mala na sebe. Ale je to ľahšie, ako keď ju len držíš na rukách. .......Ako sa preplachuje slzný kanálik? A ako sa prejavuje, že ho má zapchatý?

zuzkad, tak to spanie ti závidím. Aj to čítanie knihy na schodoch. Ja keď zastanem, tak sa mi zobudí.
8. júl 2009 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
my sme sa vrátili z doobednajsej prechádzky,malá ešte spinká v kočíku
som zvedavá koľko vydrží, lebo keby sme boli vonku tak aj do 2
ja sa idem pokusiť upiecť tú kačku, som zvedavá čo z toho bude
8. júl 2009 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luba, nam tu vcera behali s kosackami dve hodiny,akurat som malu vyniesla vonku v kociku, ale na pocudovanie mi zaspinkala a spala v tom ramuse az dovtedy, kym to nevypli. asi sa jej ten hluk pacil. no co, niektore deti zaspavaju pri vysavaci, nasa potrebuje kosacky :grinning:

monka, dufam,ze lenka je uz ok, vraj tie kanaliky strasne bolia. :confounded:
8. júl 2009 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jamaat: prejavuje sa to tak, ze jej stale slzili ocka, vytekal jej z nich hlien ci ako sa to vola, vela mala "zalepene" ocka ...skusali sme viacero kvapiek, mast ... ale vzdy zabralo len na nejaky cas a zase sa to vratilo ...tak sme museli na preplach .... ale nastastie len jedno ocko, patrikovi preplachovali obidve :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ako sa to preplachuje?? to sa radsej nepytaj ... nic prijemne ... ja som vzdy radsej v inej miestnosti :confounded:

lady: neboli to, pred preplachom kvapnu kvapky na umrtvenie ... deticky placu len preto, ze ich treba pevne drzat a to sa im nepaci ... lenka iba trosku mrnkala ... ale zajtra ideme prepichnut uska, tak to bude asi iny vreskot ... sa dost bojim :cry:
8. júl 2009 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monka, tak to mojej tiez vyteka taky ako keby hnis,ale ja jej kvapkam taky roztok a ono to zaberie do par hodin.sice za par dni sa jej tovrati,ale ten roztok pomaha.
8. júl 2009 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
lady: my sme tiez davali kvapky, mast ale vzdy sa to vratilo ... tak snad nam ten preplach pomoze ... teraz este mame davat tyzden ATB kvapky a snad to bude uz OK ....
8. júl 2009 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
patrikovi ked to preplachli tak odvtedy uz bolo vsetko OK
8. júl 2009 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mam za sebou narocnu noc. maly spal do polnoci a potom do rana bol hore. proste brutalita :rolling_eyes:
8. júl 2009 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja pochybujem,ze tu v irsku to preplachuju.oni celkovo robia co najmenej zasahov do tela. tak keby cosi,jedine ze by som zasla v septembri za doktorkou na slovensku. inak kamoskinmu synovi nepomohol ani druhy preplach,stale sa mu to upchavalo a nakoniec mu zacala davat nejake lieky na imunitu od imunologicky a preslo mu to same.
8. júl 2009 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
lady a neslzi jej to ocko?
8. júl 2009 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja neviem ci je to tym pocasim, ale mna brutalne boli hlava :angry:
kym som ja driemala, tak mala bola pri mne tisko hore, a teraz zase spinká ona - pokladík moj

ten kanalik sa z niecoho uopcha, alebo aj len tak z nicoho nic, myslim napriklad prievan alebo nieco podobne ...
8. júl 2009 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pocujte mne sa zd aze moj maly nejako chrapci, neviem ci nema nieco v dutinach, viete poradit nejake kvapky do nosika?
8. júl 2009 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mys my ked sme mali sopliky, tak sme brali kvapky fenistil - na potlačenie tvorby hlienu - tie sa myslim daju kupit aj bez receptu
a do nosteka sme mali kvapky Pamycon - to su antibioticke, takze asi len na predpis

a este sme pred odsavanim striekali Baby Physiomer - uvolnovalo to sopliky
8. júl 2009 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vdaka, skusim fenistil :wink:
8. júl 2009 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme to brali 3krat denne po 6 kvapiek
8. júl 2009 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mys striekni mu tak materske mliecko to je najzdravsi liek sopliky mu vyjdu a ty len usatkom uz vygulas vonku
8. júl 2009 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka aj ja som nad tym rozmyslala a ako si tam to mliecko striekala?
8. júl 2009 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj naš ma upchaty noštek a niekolkokrat denne mu to odsavame ale zatial som mu nedavala žiadne antibiotikum, dnes som skusila strieknut mliečko tak uvidime. A inač aj naš mal zlepene očko ale že vraj to z plodovej vody dala nam kvapky Tobrex. A kazala mi že stale ked kojim nech mu masirujem kanalik medzi očkom a noštekom aby sa mu to nezlepilo aby sme nemuseli robiť preplach. Z času na čas vidim že ked viac pritlačim tak mu vijde hnis ale asi ho to neboli lebo vobec neplače.
8. júl 2009 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mimi: my sme mali pri oboch detoch ten kanalik upchaty od narodenia a nechcelo sa to upravit same ....patrikovi sa ho napr. na prvy-krat ani nepodarilo preplachnut, bo ho mal velmi malilinky tak prvy-krat mu ho dr. iba "roztiahla" a az ked sme prisli druhy-krat mu to preplachla ...
neviem, ci sa to moze nejako upchat aj neskor ...
8. júl 2009 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
atima: to je z plodovej vody?? vidis, to mi nenapadlo ... bo my to mame od narodenia .... tiez teraz davame Tobrex .... snad aj vam pomoze nech nemusite na preplach :wink:
8. júl 2009 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monka, nasa praveze nejak extra neslzi. a ten hlienik ma skor na vonkajsom kutiku, nie na vnutornom
8. júl 2009 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potom ako mi vcera pekne spinkal cez den som sa bala noci ale bolo to v pohode. Este po 21 som ho vcera zobudila aby som ho okupala, napapal sa a hned zase zaspal. Zobudil sa ale pred 2 a potom este pred 5. Inak sa budieva len 1x v noci ale nevadi lebo hned zaspinkal.
8. júl 2009 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
lady: tak to mate ine ako my ... hlavne, ze stanke tie kvapky pomahaju :wink:
8. júl 2009 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monka, mne sa to zda, ze to ma asi z vlaskov. dost jej zacali vypadavat a obcas sa jej nejaky dostane do ocka. tak mozno vtedy jej tam zacne hnisat,kym ho nevyplavi
8. júl 2009 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok