Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
13. apr 2010

Ahojte. Aj tu je hnusne, so psom vybehnem sama, keď bude Emka spať. To mi pripomenulo, že musím dať nabiť odpočúvací mobil.

zuzkad http://help.next.co.uk/Section.aspx?ItemId=10144 ...........Šaty sú krásne, ale aj pekne drahé. 🙂

zuzkad
13. apr 2010

dobre raanko,

bambiiiii teba zdravim osobne 😉 😉 dakujeme maly poslucha, je to take poslusne sidielko, nemozem sa stazovat. dobre, ze pises o tom ockovani, lebo aj u nas ma doktorka nahovarala, ze je to dobre dat zaockovat, tak rozmyslam nad tym 😅 😅 O tom pocasi ani nepis, von nejdeme, lebo ked prsi, tak nerada chodim von, nie zeby som bola pohodlna, ale maly musi mat prsiplast na kociku a chuda nic nevidi a ani ho von nemozem vybrat, aby behal a ani ja po dazdi moc nerada chodim 😠 😠 cize sme doma a hrajeme sa tu 🙂 🙂 a viac mi spi teraz ked je uprsane pocko, cize sa to da 😉 😉 Dominike nech sa zubok rychlo prederie, lebo je to bolestive, chudatka nase ☹ ☹

Este raz sa vas opytam, kedy ste zacali zubky cistit ? Ked uz su uplne vonku, alebo aj ked len zubok jemne vykuka ??

iinuska adamko je asi tiez riadny papkac, maly moj vianocku miluje aj s maslom a lekvarom, cely je od toho, ale mlaska ako mu to chuti 😅 😅

zuzkaprof sa tu dlho neukazala 😕 😕

mystery7
13. apr 2010

ahojky
Simi: prazska je bravcova, ja som mojmu Mirkovi kupila detsku. Zatial som raz dala na chlebika, nejake nadsenie nebolo. A v tescu fakt krajaju hrubo 🙄
U nas sa uz spi, sme hore od 6 🙄 a ja som dufala, ze so zmenou casu sa posunie. Chodi spat o hodinu neskor a stale vstava o 6
My sme nakoniec mali vcera super den, svietilo slniecko a bolo teplo. Poobede sme sa boli super poprechadzat.
Ja som kupila detske nonicky v polsku, su kovove a fakt dobre strihaju. Ked striham nechty zabava, bud pozera rekamy, alebo mm robi divadlo. Najviac som ostrihala 1ruku na jeden sup. Obhrzat som ani neskusala, tak sa meta, ze by som mu asi prsty odhryzla 😅

mystery7
13. apr 2010

o ockovani proti kiahnam som zatial neuvazovala, uvazujem proti zltacke a budui rok proti kliestom.
Ja som dnes chcela ist do tesca, ked nebude prsat, pojdeme.

iinuska
13. apr 2010

zuzka, ano, co sa papania tyka, problemy nemame. Co sa ale cudujem, najmenej Adamkovi ide ovocie :-

bambi, ja sa neviem rozhodnut, ale skor asi maleho zaockovat proti kiahnam nedam

dm1
13. apr 2010

bambi ja praveze vsade citam ze cim skor kiahne dostanu tym lepsie lebo v neskorsom veku su vacsie komplikacie tak teraz neviem.... a treba preockovavat lebo ucinnost je len cca. 10 rokov a ked sa nepreockuje tak ak dieta dostane v takom veku ma to horsi priebeh. aspon tak zase som ja citala. ja som prave uvazovala dat seba zaockovat kedze som kiahne nemala a bojim bojim ze ked budem tehu dostane ich maly 😔

dm1
13. apr 2010

inuska aj nasmu najmenej chuti ovocie. ale dnes to bolo uz lepsie pekne spapal ovocko a na neho aj celkom dost tak som uz aj ja kludnejsia

u nas je celkom dobre pocasie len teraz maly buva tak poobede skocime von

dm1
13. apr 2010

a najhorsie je to s cerstvym ovocim to maly uplne nechce az sa tvari akoby som mu kysly citron davala a pritom je to sladucka hruska

iinuska
13. apr 2010

dm, ja davam malemu len cerstve ovocie. Zo sklicka som mu dala asi 2x, aj to ked sme niekde boli.To pocasie treba vyuzit 😉 Na tvojom mieste by som sa asi dala zaockovat, alebo sa popytaj doktorky.
Petko mal kiahne ked mal 10 rokov, a poviem vam, ze nebolo kuska koze, kde by nebol vysypany a k tomu vysoke horucky. ☹ Na to nezabudnem. Bolo to cez vianocne prazdniny.

jamaat
13. apr 2010

No tak to sa tiež čudujem s tými kiahňami. Veď práveže je lepšie, keď ich dostane dieťa, lebo dospelý môže mať veľmi veľké komplikácie. Doktorka mi nič také nespomínala a keby aj spomínala, tak ja očkovať určite nedám.

zuzkad
13. apr 2010

Niicolasko spapa asi vsetko a samozrejme chce kostovat, vseeetko co mam ja na tanieri. Dokonca aj krupicnu kasu uz papal so mnou, samozrejme, ze nie vela, ale dal si a chutila mu ajajajaaaaj 😅 😅 😅 strasne ma rad cerstvu uhorku len tak zuzlat, to mu dam do ruky a papa si ale ked sa dostane do stredu, to nechce 😀 😀 a asi najviac miluje melon, teraz mame v tescu take dobre sladunke a nevieme sa ich dojest, maly ten az krici, ked vidi, ze ho krajam a nedam mu hned 😀 😀 ale to ma asi este z bruska, lebo ked som bola tehu tak jahody a melon som praskala do seba stale...a to mu zostalo, jahody papal minuly mesiac a tiez mu strasne chutilo, sledovala som, ci sa nevyhadze a v pohode ani naznak...skusala som uz z ovocia, pomaranc, nektarinku, banan, jablko, hrusku hrozno, slivku, jedine kiwi a take ako mango atd to este nie..zatial na stastie nemal ziadnu reakciu zlu, tak mi doki povedala, ze mu kludne mozem sem tam dat z coho sa nevyhadzal 😉 😉 teraz srotuje uz druhy toustovy chleba s maslom do seba 😀 😀

dm1
13. apr 2010

inuska ja som skusala cerstve a nechce to vooobec. ani s mrkvou ani nijako. ale sak hadam sa rozpapa. preto kupujem aspon tie 100% ovocne presnidavky alebo robim sama domace. Inak mne vooobec nechutia tie presnidavky noramlne ze ovko a tak. pride mi to strasne umele a vobec tam necitim ovocie nejako skor nejaky skrob ci co. preto davam tie 100%-tne tie chutia aj mne

ja by som sa aj dala zaockovat ale kojim a to nemozem zase tak dilema velka. inak ked som bola tehu s matkom tak neter dostala kiahne ale nastastie sme vtedy spolu akurat neboli. inak ani mm nemal este kiahne tak by to bol celkom masaker keby cela rodinka kiahnovala

iinuska
13. apr 2010

baby, co maju vase detusky tie trojkolky leonardo, tak tam su len pedale, alebo aj take, kde si moze dieta len v vylozit nozky, led este nevie slapat?Lebo co som pozerala, tak na obrazku vidim len pedale na prednom kolese.

jamaat
13. apr 2010

Priebeh kiahní je u každého individuálny. Ja som mala len málo, ale poriadne veľké a zostali mi jazvy. Brat mal veľa a malých. Monika mala tak normálka, nič strašné to nebolo, zostala jej len jedna jazva, aj to preto, lebo som jej nechtiac strhla pľuzgier. Najskôr som jej to totiž nagebrila tekutým púdrom, lenže to sa vsiakne do kožky na pľuzgieri a spraví sa taká až škrupinka. Až lekárka mi poradila, že jej to mám natierať liehom a to bolo fakt oooooooveľa lepšie.

No ideme sa ukladať spať.

jamaat
13. apr 2010

iinuska, sú tam aj stupačky, ale dajú sa zaklopiť pod rúru tak, že ich nevidno.

dm1
13. apr 2010

zuzka no teda ineho papkaca mas doma. to aj my ked jeme a maly mohol prave predtym dojest aj tak pride za nami a chce papat tiez. ale da sa oklamat aj chrumkou alebo rozkom ak mame nieco co nemoze

zuzkad
13. apr 2010

ja som mala kiahne ako dieta a mam aj jazvu na pamiatku ako som si to rozskriabala, zvladla som ich zevraj v pohode...stale neviem...na ockovanie ideme v maji, tak si to necham prejst hlavou a uvidime. Inak v poslednej dobe ked ideme k doktorke, tak na chodbe stale pride nejaka mamicka, ze deti ma vonku a ze maju kiahne, tak je mozne, ze ich coskoro dostaneme aj my 😅 😅 tusim 3tt je ta doba do kedy mozu prist...tak nejak ??

zuzkad
13. apr 2010

dm Nicolas ma take divne obdobia, niekedy by zjedol asi vsetko co doma mame, ale niekedy len ledva mlieko dostanem do neho...a to nie len, ked mu zubky isli..ale smejeme sa, ze ho radsej satit ako zivit 😀 😀 ale na vahe sa to moc neukazuje ma len 9kg 😖 😖

iinuska
13. apr 2010
dm1
13. apr 2010

zuzi ze len 9 ved to je akurat! nas ma nieco okolo 7,5 kg

zuzkad
13. apr 2010

...prave som sa cudovala, ze sa nejak Nicolas s nasim psikom skamosil a potom som zistila, ze ako papa chleba, tak ta potvora chodi za nim len preto, ze Nico jej hadze na zem chleba a tesi sa ako papa nas pes 😀 😀 a ja ho chvalim ako pekne papa a pritom to srotuje nas chlpac 😀 😀

😢 😢 na nexte som si nasla saty, co by som chcela, ale prave cislo 10 - nasa 40 je vyopredana 😢 😢 😢 😢 aj by som si mohla objednat 38, lenze toto je pevny material a cez prsia by som ich nenatiahla 😢 😢 😢 😢 a tak som sa tesila vcera, ked mi moj Peto povedal, ze si ich mam objednat, ze mi ich kupi ☹ ☹ ☹

mimi21
13. apr 2010

ahojte
tu je dnes nejaky culy ruch 🙂
dnes kakame vcerajsiu cervenu repu, je to sranda 😀

baby od TN, je v Laugariciu aj detsky Mark&spencer?
zajtra idem s mm do TN, chcem ist do laugaricia

mystery7
13. apr 2010

moj Mirko mal na ranajky 2 lyzicky kase, parada.
Uz sa budi 🙂

zuzkad
13. apr 2010

http://www.next.co.uk/shopping/women/casual/42/7 toto su tie saty 😢 😢 😢 😢 😢 😢

dm1
13. apr 2010

mimi ano je tam ale tusim len pre dospelakov decke som tam nevidela

zuzkad nesmut sup do obchodov a vyberies si ine 😉

baby ja som taka hladna. neni nic doma a mm isiel rano o 7 ze len zaviest svokru do nemocky a potom do obchodu a este sa nevratil lebo v nemocke si ju nenechali a behali spolu po doktoroch. ja chcem jest!!!!

dm1
13. apr 2010

zuzi inak to anglicke cislovanie - ked 10 je 40 tak co je potom 22???? 😕 😕 😕 ved tam je este strasne vela cisiel po tej 40

iinuska
13. apr 2010

zuzka, tak rychlo najdi nieco ine, kym si to tvoj Peto nerozmysli 😀 Jaaaaj, som zabudla, je malemu este zubky necistim. Ma taku sadu na masirovanie dasienok a k tomu je aj kefka, tak si obcas tie jeho zubale prebehne aj sam 😵

mimi21
13. apr 2010

zuzka a tu ich v nexte nemaju?
myslim v obchode v BA?

aj u nas hnusne ale neprsi, zatial, aj asi pojdem trochu s malou von

nikanika28
13. apr 2010

Ahojte, u nas prsi 🙄 🙄 , Klarka si asi hodinku pospala a je od 10hod hore, tak za chvilku bude pekne nervna 😝 . Rozmyslam, ze vybehnem von, potrebujem skocit do obchodu...ale moc sa mi teda nechce.
Mimi M&S v Trencine je aj detsky, videla som teda vo vyklade detske vecicky, ale nebola som sa pozriet, tak neviem, aky vyber tam maju.
Boze, Klara strasne spekuluje, vsade sa liepe, vsetko pcha do ust...najlepsi kamos je pre nu televizor, paci sa jej, ked donho capne, tak sa jej otoci, potom prejde kusok, zase capne, zase sa otoci...ohromna zabavka 😝 . A samozrejme predlzovacka, nabijacky a kable veskereho druhu 😅 .

mimi21
13. apr 2010

zuzka nie je 12 nahodou nasa 40? mne sa tak zda 😕
aaaa, tak uz prsi 😝