Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
8. máj 2010

ja davam malemu len Lucku. Tu, co netreba prevarat.

iinuska
8. máj 2010

no a vypije tak cca150 ml za den.

sirinka
8. máj 2010

borocka davam jablkovy zatial iba...znacku neriesim, hlavne nech je 100% a riedim jej ho 1:1...
ale aj ta moja vypije za den max tak 100ml...

ladywitch26
8. máj 2010

caute zeny, tak ja dnes v robote az do siestej. akurat mam pauzu na obed. no znicena som riadne.to uz nie je na mna, 9 a pol hodinova sichta 😝

k tym tekutinam, ked som odsavala, tak co sa mi parkrat podarilo 800ml, viac mi stanka za den ani nevypila. vacsinou to bolo tak 650 za den, takze pochybujem, ze ked ste kojili, aj vasi drobci vytiahli viac. liter sotva. teraz mi vypije tak 450ml mlieka, caj od 50 do 150ml, ako kedy ale je v pohode. ono dost tekutin dostane aj zo stravy a vobec nemusi byt vodnata. a ked zje cez den dva jogurty, nejake to ovocie, tak sa nebojim, zeby nemala dost tekutin.

inak ja jej vodu stale prevaram, tej z vodovodu akosi neverim, ani ja ju velmi nepijem. a dam jej do nej trosku sirupu z ciernych ribezli, co je pre deti od 6 mesiacov, ale len to tak zafarbi, nie vela. nechcem ju zasa velmi na sladke ucit. no a ma taky poharik so slamkou silikonovou a z toho si sosa aj cely den.

sirinka
8. máj 2010

lady laktacia je velmi individualna vec a hlavne pri priamom sani a stimulacii sa tvori podstatne viac mliecka ako pri cistom odsavani...

iinuska
8. máj 2010

no Adamko to dohana v noci, co nestihne vypit cez den 😅

ladywitch26
8. máj 2010

siri, to viem, ale na zaciatku som kojila a este aj odsavala, tak zhruba viem, kolko bola schopna vypit, aj ked papala z prsnika. na uplne odsavanie som presla az po 6tyzdnoch.

ladywitch26
8. máj 2010

no, idem ja nazad do roboty este na tri hodiny. a taaak sa mi nechce 😝 nohy mam nenormalne opuchnute. a to sme tam len dve dnes, tak makame ako fretky. esteze uz len pondelok a utorok a potom mam tri tyzdne dovolenky. a po dovolenke ma asi hned preradia na dokladanie, tak to budem mat trosku lahsiu robotu. tam si clovek moze aj sadnut na stolcek a tak dokladat, ale tu nehrozi, cely cas len na nohach. 😝

borocka
8. máj 2010

lady, ja som si uz v nemocnici dokazala odsat z kazdeho prsnika 80ml a potom sa produkcia este trochu zvysila a patko papaval tak 6-7x denne.
tekutiny ako take zacal az po odstaveni mlieka. a myslim ze teraz pije slusne, uz si aj sam vypyta ked chce pit 🙂

inus, ty este kojis?? lebo 100ml sa mi zda ozaj malo. ak kojite tak je to v pohode, ale ak nie...alebo uz len v noci.... skuste ponukat detom flasu castejsie a castejsie....ved si zvykne.

tu zacina burka, hrmi...kazdu chvilu sa spusti uragan 😖

a ozaj, patrik ma monokel!!! neviem ako a kedy k nemu prisiel, ale vcera sa vrail z potuliek po dome uz aj s nim...chudatko male, len aby ma socialka neprisla vysetrovat 😀 😎

ladywitch26
8. máj 2010

borocka, no kym mna socialka nenahana... 😀 stanka ma tak dochramany nos, ze az. a nohy cele dobite, sama modrina. ale to mas tak, ona proste nerozmysla, ze by sa mala pozerat pod nohy, ked kraca.

a vodu jej ponukam nonstop cely den,ale vacsinou si len raz potiahne a nema zaujem. ale zistila som, ze ked jej dam nieco suche, tak si potiahne viac. tak som jej zacala davat piskoty. zje tak tri-styri a po nich hned stiahne aj deci vody naraz. len tiez uz vela nechce potom, sice ich chodi vypytovat, ale krmi nimi psa, potvorka mala.

iinuska
8. máj 2010

borocka, ano kojim, cez den 3x a v noci podla potreby. Jasne, ved ponukam, vzdy si aspon trosku cucne

ladywitch26
8. máj 2010

a k tomu odsavaniu, ja som bezne aj 130ml z jedneho prsnika a za 4hodky som mohla znova.a uz mi to liezlo na nervy, lebo som pila fakt minimum tekutin, lebo akonahle som sa napila, uz som citila, ako sa mi prsia naplnaju. ako keby to ani neslo do zaludka, ale rovno tam. v mrazaku som mala 5litrov, flasky v chladnicke plne, uz som s tym tak plytvala, ze aj ked stanka vypila 100ml, tak som jej davala 150 do flasky a zvysok som psovi do misky vylievala. kebyze som na sr, tak nosim do nemocnice, ale tu mam najblizsiu 60km od domu.

mimi21
8. máj 2010

my uz spime 😅 mala bola velmi unavena, ked som jej o 6 dala dudku, tak mi skoro na rukach zaspala

mimi21
8. máj 2010

a som este chcela dopisat, ze tak som ju teda uz netrapila a ulozila
ja mam strasnu chut na pizzu, idem si asi upiect 😝

ladywitch26
8. máj 2010

mimi, muz malu tiez uspal o siestej, ked som akurat dosla z roboty, ale pred chvilou sa zobudila hore ritou a 15minut som ju nemohla nicim utisit. podla mna asi zasa zuby. lebo neda si pozriet do huby, ale ked hryzla rano bagetu, tak bola aj krvava a cez den hryzla gumenu rybu co ma ako diva. takze to vidim asi na ocne....no super, dufam,ze sa prerezu do stredy, inak nas caka "nadherna" cesta autom na sr.

mimi21
8. máj 2010

lady uz v stredu cestujete domov?

borocka
8. máj 2010

lady, a neprerezavaju sa ocne ako posledne????

iinuska
8. máj 2010

ahojte,
mimi, nam prave doviezli pizzu 😝

mimi21
8. máj 2010

iinuska nakoniec to skoncilo u mna toustami, tie boli rychlejsie hotove
boooze tie tehu chute su hrozne

ked som bola tehu s Ninkou tak som bola na nakup a dostala som strasnu chut na tie biele chipsy, tak som si ich kupila, ale doslova som trpela kym som zaplatila, potom som ich rychlo otvorila a zozrala za 5 minut 😝 😝 😝
proste som ich musela mat hned 😀 😀 😀

borocka
8. máj 2010

mimi, :D :D , to vazne??? az tak????
ja som v tehu chute nemavala...akurat vzdy som sa tesila z kyslej kapustovej polievky.....

borocka
8. máj 2010

lady, presne presne....ani pato sa nekukne pod nohy, vsetko mu musim odpratavat.... zrejme by ho stalo vela casu keby sa mal kuknut na zem a obist prekazku....to radsej sa potkne,spadne a postavi sa opat :D :D

a dnes som ho vzala ku starkej po dvore...ale ta bola v zahrade. Patko si drzal v rucke vencek ( taky keksik...venceky) a dosiel ku starkej, a samozrejme sa potkol na nerovnom povrchu v zahrade, spadol cely dlhy, vencek mu vypadol...ale skor ako sa postavil ho musel na zemi pohladat a kym som stihla dobehnut tak si ho supol do pusy 😀 😖
ale nevadilo mu to vobec... tesil sa ked mu starka ukazala mandolinky, aj dazdovku....

jamaat
8. máj 2010

borocka, veď také pekné veci, kto by sa netešil? 🙂

nikanika28
8. máj 2010

Cafte baby...
Kosska, nestresuj sa, nemusi to byt rotavirus....Klarka mala presne taketo priznaky....horucka cez 39, prehanalo ju, vracala....a sli jej zuby...vracla dokopy asi 4krat vtedy, potom to uz bolo ok, dr. mi predpisal probiotika akurat. Mozno ak jej idu zubky, ma oslabenu imunitu, mohla chytit hociaky virus, nemusi to byt zrovna ROTA...tak drzim palce, nech ste rychlo zdravi...

mystery7
8. máj 2010

ahojky
Koska, drzim palce nech je Marika cim skor fit.
My sme sa dnes boli poprechadzat a stretli sme veteranov. Hned sme fotili a kamerovali, dokumentacia je na FB

kosska3003
8. máj 2010

nika je tu rozsirena brusna chripka tak asi ma to dnesk uz nevracala len ju prehnelo asi 5 krat vypila mi asi flasku caju a stale jej davam cicik tak isto nieco s neho vytiahla no a aj horucky mala ale teraz som jej dala cipok a klesal dufam ze uz v noci jej nenabehne zase
lady tak v stredu cestujes a udrzala si tajomstvo ze si tehu pred rodicmi budu mat prekvapko 😀

ladywitch26
8. máj 2010

no konecne som malu uspala, potvorka vsetko mozne ju zaujimalo, len nie to,ze ma spat.

no veru, v stredu o pol desiatej vecer opustame irsko. najskor 18 hodin lodou a v piatok okolo obeda by sme mali dorazit do ciech. tam prespime u kamosky, porovname bruska, lebo ma termin tri tyzdne predo mnou a v sobotu doobeda sme na sr.

mimi21
9. máj 2010

ahojte
a kde ste dnes vsetky??? 😕
ja cakam kym mi mala vstane ideme k svokrovcom, uz taha 2 hodiny 😕
dnes jej na obed idem skusit dat cestovinky so syrom, tak som zvedava 😝

luba142
9. máj 2010

ahojte
no co som tu prvaaa?
Barborka uz tretiu noc spala v kuseee dufam ze uz sa nebude budievat, akurat dnes o 6 uz nezaspala tak to by sa mala este zdokonalit

borocka
9. máj 2010

maminky, prajem nam vsetkym vsetko naj k sviatku 😉 🙂

lubi, a co by si este nechcela??? je skvele ked mala prespi celu noc...a asi vsetky deti su ranovstaji, o siestej je to uz v pohode.... aj my tak fungujeme.

mimi, my sme dnes mali brokolicovu kremovu polievku tak pato zjedol za plny tanier...a samozrejme tym skoncil, ziadne masko, knedlu ani kapustu neochutnal.... bude to vegetarian 😖