Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
26. máj 2010

ahojte
u nas prave prsi a je taka tma, ze mam skoro vsade zapalene svetla 😒
to zas bude den
treba mi prat a prezliect periny a aj navarit, fuj, uz teraz sa mi nechce 😀

jamaat
26. máj 2010

Dobré ráno.
Tu zatiaľ neprší, ale je hnusne. Moniku mám doma a má nervy, lebo Emka jej chodí do izby a nedá jej spať 🙂

Emke som včera spoza uška vyťahovala kliešťa ☹

nikanika28
26. máj 2010

Ahojte...u nas noc klasika...o pol osmej zaspala a o siestej bola hore. O pol siedme som ju brala z postielky, sa tam este zahrala trosku. Za chvilku dame nieco do bruska a sup do postielky.
U nas je zase otrasne pocasie, rano modra obloha, slniecko a teraz vsade naokolo zamracene, tma 🙄 🙄 🙄 . Najlepsie je, ze bracho mi hovoril, ze v anglicku je uz dva tyzdne hic, chodi tam v kratasoch a v tricku len 😝 ...skoro ako u nas 🤐

nikanika28
26. máj 2010

Ahojte...u nas noc klasika...o pol osmej zaspala a o siestej bola hore. O pol siedme som ju brala z postielky, sa tam este zahrala trosku. Za chvilku dame nieco do bruska a sup do postielky.
U nas je zase otrasne pocasie, rano modra obloha, slniecko a teraz vsade naokolo zamracene, tma 🙄 🙄 🙄 . Najlepsie je, ze bracho mi hovoril, ze v anglicku je uz dva tyzdne hic, chodi tam v kratasoch a v tricku len 😝 ...skoro ako u nas 🤐

bambi7
26. máj 2010

dobre ranko babulky
no zasa prsi 😠

uz mam navarene kedze domka je hore od 5,30 tak mam dost casu 😀

teraz periem a snad prestane prsat a pojdeme aspon na chvilku von no uvidime.....

mys gratulujeme k rocku 🙂

mimi21
26. máj 2010

tak u nas uz druha burka a tato vyzera na dlhsie 😒
predtym sa aj na chvilu vycasilo, tak som sa potesila a teraz toto 😠 😠 😠 😠

jamaat
26. máj 2010

mimi, asi to ide sem. Pred chvíľkou aj slnko zasvietilo a teraz takáááá čierňava od Zvolena!

zuzkaprofant
26. máj 2010

cafte aj u nas je zle pocasie zamracene a kazdu chvilu bude prsat hruza maly mi stepuje pred dverami ale neda sa ist vonku tak som mu vcielku maju pustila tak tu vyvreskuje pri nej 😀 😀

nikanika28
26. máj 2010

No u nas sa riadne vyprsalo a teraz zase modra obloha... 😕 ..som zvedava do kedy zase 😝 . Klara je uz vyspata, tak asi vybahneme hned von, kym sa da

mimi21
26. máj 2010

no katastrofalne tu leje
takze zase mozem vytahovat susiak na pradlo v izbe, slahne ma 😠

ladywitch26
26. máj 2010

no kazdy den tu niektora napisete, ze je vycasene, tak to asi len v martine sa vsetky tie mraky zbieraju, lebo tu nebolo vycasene uz pekne davno. jedna burka za druhou.

jamaat, tak z kliestov mam ja panicky strach. esteze v irsku nie su, lebo by som ani do lesa nevliezla. co si pamatam, tak nam tak kocur raz nosil. jeden den behal po luke, dosiel s nahrdelnikom 30 kliestov okolo krku. a na druhy den znova. tak sme sa uz napalili, lebo to nebolo normalne, a dali sme ho smyknut, nech sa tolko netula.

ladywitch26
26. máj 2010

inak uz som to od stanky chytila aj ja, dnes rano ma nenormalne bolelo hrdlo, tak striekam poctivo bioparox a kloktam slanou vodou. a kupila som si taky cesnakovy chleba, ako langos to chutilo, tak ten cesnak stipal riadne, hadam aj bacila vypalil 😀 teraz este cakam, co na to moj zaludok, ci nebudem hned antacida zuvat.

zuzkad
26. máj 2010

cafte kocky,

ja ani neviem, ze v BA prsalo 😀 😀 ja som to prespala, zobudili sme sa s malym o deviatej a to uz neprsalo, len svokra mi hovorila. Ja som davala o tretej malemu mliecko a potom sme spali do deviatej, ale citim sa ako po flame 😝 😝 😝
lady podobne na tom je nasa fenka, ked sme boli na chate tak vecer pri ohni jej vybrali cca 30 kliestov, teraz jej davame pipetku "roztok", ktory sa jej vsaje do koze a pomaha to naozaj od vtedy uz mala mozno jedneho kliesta 😝 😝

fuj ja som mala nechutny sen 😖 😖 snivalo sa mi, ze jedna zena sa snazil skocit pod auta a spachat samovrazdu, bola vysmiata akoby blazniva a ja som zrychlila krok, aby som to nevidela, lebo ludia naookolo zapistali ked skocil...no hrozne a moj Peto tam zostal a volal sanitku a ja som isla dalej lebo som to nemohla vidiet...a nasla som v budke opustenych psikov a morcata tak aspon steniatka som zobrala do krabice, ze ich porozdavam a ostatne zvieratka som zakryla s dekou a volala som slobodu zvierat...a ked som sa vratila videla som tu zenu na ceste mrtvu, prejdenu autom a krvavu 😝 😝 😝 no hrozneee stale to mam pred ocami....a este ma aj cigani isli okradnut v tom sne, tak musim zistit co to znamena take hrozne veci ked sa mi snivaju ☹ ☹

idem ja, llebo maly spekuluje s PC mojho chlopa ..zapina ho stale a tlaci tam vsetko mozne...asi by som mala zasiahnut 😀 😀 😀

iinuska
26. máj 2010

dobre ranko
tak som zase tu, Adamko zaspinkal, hodila som prat periny, co som vcera prezliekala....mimi 🙂

jamaat, kliesta? Uf, a ako sa ti podarilo ho vybrat? Emka drzala? Lebo ja si to neviem dobre predstavit, ved Adamko neobsedi ani chvilku

lady, tak sa dajte rychlo dokopy, ved vikend je tu cochvila

ladywitch26
26. máj 2010

zuzka, nas kocur mal aj ten roztok a vobec mu to nepomahalo.

inak tiez si neviem predstavit stanke kliesta vyberat, ona sa vrti aj v spanku

jamaat
26. máj 2010

Ja som ten spot proti kliešťom raz skúšala na našom psovi, ale mal z toho takú precitlivelú kožu, že mu chumáče chlpov vypadávali, každá ranka sa mu zapálila...no katastrofa. Tak som si povedala, že radšej budem kliešťov vyťahovať.
Emka si ho napodiv nechala vybrať úplne v pohode. Monika ju zabávala a ja som ťahala. Vôbec si to nevšímala, hoci som musela silno zatiahnuť, aby vyšiel. Ale nezostal jej ani fliačik, ani nič. Nebol ešte vôbec napitý, akurát sa stihol zavŕtať. Ešte som jej to vydezinfikovala.
@iinuska, normálne prstami som vytiahla, už v tom mám prax. 🙂

zuzkaprofant
26. máj 2010

jamat kde ti mala chytila kliesta bola si snou vo velkej trave alebo v lese?

iinuska
26. máj 2010

klieste su aj v nizkej trave, je to svinstvo

mimi21
26. máj 2010

pomoooc, klieste , ja sama som mala len raz, a vytiahnut by som asi nevedela 😒

jamaat
26. máj 2010

Myslím, že preliezol na ňu zo psa, lebo ona furt chodí do neho hlavou búchať a tlačiť. Musím ho pri sprchovaní po prechádzke viac kontrolovať.

jamaat
26. máj 2010

Vždy sa vravelo, že kliešťe sú na listnatých stromoch, ale prd! V tráve ich je najviac!

ladywitch26
26. máj 2010

ja som kliesta chytila v trave na susedovom pozemku. par metrov od domu. takze v lete do vysokej travy s holymi nohami ani neleziem

zuzkaprofant
26. máj 2010

ja mam paniku z kliestov lebo mne aj diagnostikovali tu chorobu co kliest prenasa ja ani na travnik nevleziem a ani maleho nepustim ked nemusim ale to sa neda vyhnut ja ho neskor chcem dat zaockovat tak uvidime ale kliestom sa clovek nevyhne lebo su vlemi premnozene

juska3
26. máj 2010

ahojte kocky 🙂 Alex konecne prespal celu noc, dokonca asi ani nekaslal, resp. neviem o tom, uz mavam tvrdy spanok, tak som sa len mozno neprebrala, ale tak zatial kaslal velmi malo a aj sopliky mu uplne presli, a aj ja som uz na tom lepsie, vecer som si dala paralen a akoze sa potila 😅 , rano ma zobudil o pol6, napapal sa a spal takmer do pol9

u nas sa uz vycasilo, ale predpokladam, ze bude znova prsat, ja len dufam, ze aspon ten piatok a sobotu bude pekne, v nedelu vraj ma znova prsat a ozaj tento tyzden je policajny tyzden na cestach

jamaat
26. máj 2010

http://www.shmu.sk/sk/?page=1163#tab ...nájdite si Terchovú, ak to hneď nehodilo. Vyzerá to, že síce úpal nedostaneme, ale pršať by nemalo.

mimi21
26. máj 2010

hehe ja som provokacne vyvesila na balkon pradlo, tak som zvedava do kolkych minut zacne zasa prsat 😀

iinuska
26. máj 2010

zuzka, myslis kliestovu encefalitidu?

jamaat, 20 stupnov, to je idealne. Uz som to pozerala 😎

ladywitch26
26. máj 2010

ja len dufam, ze prsat nebude, lebo terchova je len kusok odtialto, ale teda tu leje furt.

a nastastie klieste v irsku nie su, a tie 4 tyzdne do roka, co sme na sr, uz nejako vydrzim a nevleziem do tej travy. 😀

zuzkaprofant
26. máj 2010

inus boreliozu mi diagnostikovali az a potom ze to nie je ono tak neviem ale jedno viem ze kliesta sa bojim ako cert kriza 😀 😀

ja som dnes hotova dako ma maly zmohol normalne mam svalovku ,unavena som ako nidky a maly konecnen zaspal a ja si asi idem k nemu lebo odkvacnem

inac tehulky ako vladzete pri detickach ja sa bojim toho ze ked budem taka unavena ako pri prvom tehu ako zvladnes certika co mam doma

jamaat
26. máj 2010

Myslíte, že môžem dať Emke špargľu? Hádam aj ano, aspoň na koštovku. Či?

zuzkad
26. máj 2010

tu sa slniecko pretlaca von, co som rada 🙂 🙂 zatial je teplo 19C tak dufam, ze to tak aj ostane, ale hlasia dazde ☹ ☹
prave mi moj Nicolas vyhadzuje vsetko zo suflikov, cize mam vsetky nocne kosele vonku....asi mam ist spat 😀 😀
ja sa tiez bojim kliestov, ale psika dam zaockovat, maleho budem natierat pripravkom proti kliestom a komarom, ideme v juli do hor na chatu, tak dufam, ze to pomoze 😝 😝