Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
8. júl 2009

No, tak v babyvaku mi spala takmer 2 hodiny, ale budila sa a stenala. Kým som ju mala na sebe, tak som si kopírovala svoje príspevky v tejto téme, dala to do wordu, tak aspoň budeme mať o pár rokov prehľad, čo sa dialo. 🙂
Teraz už reve, takže sa idem venovať a asi pôjdeme von, na lúku sa vydrgať aj so psom. To sa jej najnovšie páči, predtým jej to drganie vadilo. 🙂

luba142
8. júl 2009

dobre ranko baby my sme spali do prveho krmenia do pol stvrtej a potomdo tristvrte na osem a teraz zaspala po deeviatej ale vrtaju tu a buchaju musim kuknut ci neni hore

co sa tyka nausniciek mi sme starsej dcere dali nastrelit a teraz to dame malej tiez robi sa to po ockovani proti tetanu takze najskorej v 4mesiacoch je to rychle a bez bolesti aj pediater mi to schvalil

monkap
autor
8. júl 2009

jamaat: slzny kanalik ... na ocku ... to si ju mala dve hodiny na sebe vo vaku?? fuha 😨

zuzkad
8. júl 2009

ahojte kocky,

moj chrobacik mi spinkal od desiatej vecer do piatej rano, potom sme spolu este potiahli do deviatej a teraz o desiatej som ho uspala a spinka ....milacik moj 😅 😅 ale je mozne, ze nebude dlho spinkat, kedze u nas tiez vrtaju, buchaju...aj ked maly mi pri tom zaspinkal...uvidime.

Ja mam papiere na ten prispevok uz vybaveny a odovzdany a zevraj teraz 20 by som to mala dostat, tak uvidime...inak aj ja som bola dost nastvana, lebo ako emode pisala, ten papier na potvrdenie u lekara som nemala, tak pekne znova som musela ist tam a teprve obehat moju doki a maleho doki 😠 😠 😠

jamaat...moj maly tiez zaspi a ukludnuje ho ked s nim heglam v kociku, cize u nas coskoro odidu kolieska na kociku, kedze vyhladavam same hrbolce na chodnikoch 😀 😀 😀

luba142
8. júl 2009

aj mala spi ako drevo ale o 11 ma jestť tak asi sa coskoro zobudi no uvidime este aj zacali vonku s kosackami moje nervy nepocut vlastneho slova a ani okno nemozem zavriet kedze je teplo 😝

sssimi
8. júl 2009

Ahojte maminy!
Zuzkad ja musím s malou len po hladkom chodiť. Čo je u nás veeeľký problém-sama jama všade. Lebo akonáhle s ňou idem po hrbolatom je hore a plačééééé... A vlastne celkovo mi posledné asi 4 dni neznesie kočík. Aj keď sa na chvíľku upokojí o chvíľku spustí taký plač, že musíme utekať domov... Potom sa ledva aj na rukách utíši... Ale zdá sa mi to, že je uplakanejšia čo nie je mm doma. Našťastie v piatok príde... Potom si zase bude musieť malá zvykať na chrápanie od znova...

jamaat
8. júl 2009

monkap, ano, 2 hodiny som ju mala na sebe. Ale je to ľahšie, ako keď ju len držíš na rukách. .......Ako sa preplachuje slzný kanálik? A ako sa prejavuje, že ho má zapchatý?

zuzkad, tak to spanie ti závidím. Aj to čítanie knihy na schodoch. Ja keď zastanem, tak sa mi zobudí.

mimi21
8. júl 2009

ahojte
my sme sa vrátili z doobednajsej prechádzky,malá ešte spinká v kočíku
som zvedavá koľko vydrží, lebo keby sme boli vonku tak aj do 2
ja sa idem pokusiť upiecť tú kačku, som zvedavá čo z toho bude

ladywitch26
8. júl 2009

luba, nam tu vcera behali s kosackami dve hodiny,akurat som malu vyniesla vonku v kociku, ale na pocudovanie mi zaspinkala a spala v tom ramuse az dovtedy, kym to nevypli. asi sa jej ten hluk pacil. no co, niektore deti zaspavaju pri vysavaci, nasa potrebuje kosacky 😀

monka, dufam,ze lenka je uz ok, vraj tie kanaliky strasne bolia. 😖

monkap
autor
8. júl 2009

jamaat: prejavuje sa to tak, ze jej stale slzili ocka, vytekal jej z nich hlien ci ako sa to vola, vela mala "zalepene" ocka ...skusali sme viacero kvapiek, mast ... ale vzdy zabralo len na nejaky cas a zase sa to vratilo ...tak sme museli na preplach .... ale nastastie len jedno ocko, patrikovi preplachovali obidve 😝 a ako sa to preplachuje?? to sa radsej nepytaj ... nic prijemne ... ja som vzdy radsej v inej miestnosti 😖

lady: neboli to, pred preplachom kvapnu kvapky na umrtvenie ... deticky placu len preto, ze ich treba pevne drzat a to sa im nepaci ... lenka iba trosku mrnkala ... ale zajtra ideme prepichnut uska, tak to bude asi iny vreskot ... sa dost bojim 😢

ladywitch26
8. júl 2009

monka, tak to mojej tiez vyteka taky ako keby hnis,ale ja jej kvapkam taky roztok a ono to zaberie do par hodin.sice za par dni sa jej tovrati,ale ten roztok pomaha.

monkap
autor
8. júl 2009

lady: my sme tiez davali kvapky, mast ale vzdy sa to vratilo ... tak snad nam ten preplach pomoze ... teraz este mame davat tyzden ATB kvapky a snad to bude uz OK ....

monkap
autor
8. júl 2009

patrikovi ked to preplachli tak odvtedy uz bolo vsetko OK

mystery7
8. júl 2009

no mam za sebou narocnu noc. maly spal do polnoci a potom do rana bol hore. proste brutalita 🙄

ladywitch26
8. júl 2009

no ja pochybujem,ze tu v irsku to preplachuju.oni celkovo robia co najmenej zasahov do tela. tak keby cosi,jedine ze by som zasla v septembri za doktorkou na slovensku. inak kamoskinmu synovi nepomohol ani druhy preplach,stale sa mu to upchavalo a nakoniec mu zacala davat nejake lieky na imunitu od imunologicky a preslo mu to same.

monkap
autor
8. júl 2009

lady a neslzi jej to ocko?

mimi21
8. júl 2009

ja neviem ci je to tym pocasim, ale mna brutalne boli hlava 😠
kym som ja driemala, tak mala bola pri mne tisko hore, a teraz zase spinká ona - pokladík moj

ten kanalik sa z niecoho uopcha, alebo aj len tak z nicoho nic, myslim napriklad prievan alebo nieco podobne ...

mystery7
8. júl 2009

pocujte mne sa zd aze moj maly nejako chrapci, neviem ci nema nieco v dutinach, viete poradit nejake kvapky do nosika?

mimi21
8. júl 2009

mys my ked sme mali sopliky, tak sme brali kvapky fenistil - na potlačenie tvorby hlienu - tie sa myslim daju kupit aj bez receptu
a do nosteka sme mali kvapky Pamycon - to su antibioticke, takze asi len na predpis

a este sme pred odsavanim striekali Baby Physiomer - uvolnovalo to sopliky

mystery7
8. júl 2009

vdaka, skusim fenistil 😉

mimi21
8. júl 2009

my sme to brali 3krat denne po 6 kvapiek

zuzkaprofant
8. júl 2009

mys striekni mu tak materske mliecko to je najzdravsi liek sopliky mu vyjdu a ty len usatkom uz vygulas vonku

mimi21
8. júl 2009

zuzka aj ja som nad tym rozmyslala a ako si tam to mliecko striekala?

atima
8. júl 2009

aj naš ma upchaty noštek a niekolkokrat denne mu to odsavame ale zatial som mu nedavala žiadne antibiotikum, dnes som skusila strieknut mliečko tak uvidime. A inač aj naš mal zlepene očko ale že vraj to z plodovej vody dala nam kvapky Tobrex. A kazala mi že stale ked kojim nech mu masirujem kanalik medzi očkom a noštekom aby sa mu to nezlepilo aby sme nemuseli robiť preplach. Z času na čas vidim že ked viac pritlačim tak mu vijde hnis ale asi ho to neboli lebo vobec neplače.

monkap
autor
8. júl 2009

mimi: my sme mali pri oboch detoch ten kanalik upchaty od narodenia a nechcelo sa to upravit same ....patrikovi sa ho napr. na prvy-krat ani nepodarilo preplachnut, bo ho mal velmi malilinky tak prvy-krat mu ho dr. iba "roztiahla" a az ked sme prisli druhy-krat mu to preplachla ...
neviem, ci sa to moze nejako upchat aj neskor ...

monkap
autor
8. júl 2009

atima: to je z plodovej vody?? vidis, to mi nenapadlo ... bo my to mame od narodenia .... tiez teraz davame Tobrex .... snad aj vam pomoze nech nemusite na preplach 😉

ladywitch26
8. júl 2009

monka, nasa praveze nejak extra neslzi. a ten hlienik ma skor na vonkajsom kutiku, nie na vnutornom

dm1
8. júl 2009

potom ako mi vcera pekne spinkal cez den som sa bala noci ale bolo to v pohode. Este po 21 som ho vcera zobudila aby som ho okupala, napapal sa a hned zase zaspal. Zobudil sa ale pred 2 a potom este pred 5. Inak sa budieva len 1x v noci ale nevadi lebo hned zaspinkal.

monkap
autor
8. júl 2009

lady: tak to mate ine ako my ... hlavne, ze stanke tie kvapky pomahaju 😉

ladywitch26
8. júl 2009

monka, mne sa to zda, ze to ma asi z vlaskov. dost jej zacali vypadavat a obcas sa jej nejaky dostane do ocka. tak mozno vtedy jej tam zacne hnisat,kym ho nevyplavi