Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
23. júl 2011

@kackabrcka my sme mavali dudku len na spanie, cez den vobec, ak aj nasla a vzala si, tak som jej kazala odniest do postele a tam odlozit

@jamaat a ake mate tie atb kvapky do nosa? nam na orl davali uniflox a ten celkom dobre zaberal, aj ked bolo pisane ze je len do ucha a krku 😝

mimi21
23. júl 2011

inak baby z BB ako u vas vyzera pocko? chceli by sme dnes konecne ist na donovaly na habakuky 🙂
uz sa tam zberame pekne dlho...

@jamaat a ako spala emka v noci? uz jej je lepsie?

borocka
23. júl 2011

@kosska3003
@kackabrcka otrasne su tie zubale. my mame zatial naozaj pekne, zdrave, rovne,bielunke, klop klop. a hold, u nas v rodine sa vacsinou bojuje s krivymi,takze ak inak nepojde,pato bude tiez nosit strojcek....toto jedine dufam ze bude mat po lukasovi, zdrave a ROVNE zuby

sssimi
23. júl 2011

@kosska3003 😀 😀 😀

ludmilabb
23. júl 2011

@mimi21 vycasilo sa, slnko fajne svieti

mimi21
23. júl 2011

@ludmilabb no super, aj u nas zatial svieti, tak dufam, ze nepride nejaka burka
naobedujeme sa a pojdeme, kamoska tam minule bola s takou dcerkou ako su nase krpce a vraj sa jej velmi pacilo
kedze tohto roku nem bude dovolenka pri mori, tak aspon taketo vylety si chceme porobit, zeleznicka v ciernom balogu este, nejake akvaparky a uvidime co este vymyslime...

barca25
23. júl 2011

no citam ze nie len my mame problem oducit dieta od cumla🙂))..nasa chodi do jsaiel a tam zaspava bez cumla no jak sa otvoria dvere do bytu tak hned spusti plac ze chce dudel://..a dovtedy place kym ho nedostane....mame maleho syna a ten krik ho zakazdym zobudi tak som nutena dudel dat...konecne sa naucila na serblik-som nesmierne stastna,v noci este nosi plienku ale cez den nechce a sama ked potrebuje uteka na serblik a pride sa pochvalit ked sa vycika..kakat este don nechce ale aspon daco..no s tym dudlikom tiez si neviem rady .//// mate nejaky recept :D

sssimi
23. júl 2011

@kosska3003
@kackabrcka
@ludmilabb
@jamaat
@emode kočky v pondelok mám narodky-isto vám to vypíše na FB, tak vás chcem poprosiť ak budete písať gratulácie, aby ste nespomínali tehotenstvo. Zatiaľ to skoro nikto nevie a nechcem aby sa to týmto spôsobom dozvedeli. Ďakujem moc 😉

sssimi
23. júl 2011

@iinuska
@borocka
@mimi21
@sirinka
@hoogy kočky v pondelok mám narodky-isto vám to vypíše na FB, tak vás chcem poprosiť ak budete písať gratulácie, aby ste nespomínali tehotenstvo. Zatiaľ to skoro nikto nevie a nechcem aby sa to týmto spôsobom dozvedeli. Ďakujem moc 😉

iinuska
23. júl 2011

@sssimi jasnacka, to je len a len tvoja vec 😉

sssimi
23. júl 2011

@dm1
@ladywitch26 Ešte aj vás chcem poprosiť aby ste tehotenstvo (to moje 😀 ) nespomínali na FB. Ďakujem

borocka
23. júl 2011

@sssimi no jasne, neboj. to musite oznamit vy dvaja s mm 😵

kosska3003
23. júl 2011

@sssimi rozkaz sefe 😀 😀 😀 😀 jasne neboj

jamaat
23. júl 2011

@sssimi Pokiaľ sa kvôli cmúľaniu dudla alebo palca zdeformujú mliečne zuby, tak ak je to v tom horšom štádiu, zdeformovaná je aj kosť a aj trvácne zuby potom rastú krivo. Potom pomôže už len poctivé nosenie strojčeka počas rastu, aby tá kosť dorástla do správneho tvaru. Mali sme ten problém s Monikou, ale nie kvôli cumlu, jej proste horné zuby rástli dopredu a aj čeľusť bola dopredu.

@mimi21 Tiež máme Uniflox. Keď vám to predpísali, čo jej bolo? Lebo Emka má stále zdurené aj uzliny, aj mandle. Absolútne nedýcha nosom, má ho úplne zabitý. Jediné pozitívne je, že už jej prestal páchnuť dych a dnes som jej trochu soplov aj odsala. Ale musela som jej tú odsávačku vraziť riadne hlboko a dlho nechať ťahať. Samozrejme strašné hysáky pri tom a keď som skončila, tak od škrekov začala kašlať, zrazu ju natiahlo a vygrcla guču soplov. Na druhý pokus som jej do nosa dala riadne veľa morskej vody, nech jej to tam nejako zriedi, tak sme zase čosi odsali. Ale dýchanie jej to vôbec neuvoľnilo.
Málo pije, málo je, asi ju bolí aj hrdlo. 😖

jamaat
23. júl 2011

A ešte ma nasrdil zvyšok rodiny, lebo predvčerom mi muž povedal a Monika sa tak tvári, že som sadistka, keď ju s tou odsávačkou trápim a vraj mi to asi dobre robí. Myslela som, že ho niečím ovalím! Dnes som im už spoločne povedala svoje, keď mala Monika nejaké pindy, že na mňa pozerajú ako na sadistku, ale keď sople von nedostanem, tak jej to v hlave hnije. Tak už sú ticho.

iinuska
23. júl 2011

@jamaat na odsavanie mala pindy aj moja svokra, som myslela, ze ma porazi 😠

hoogy
23. júl 2011

@jamaat ja som to tu uz vviac krat spomynala,ale nam najviac na sopliky a celkove na odhlienenie pomaha Vincentka. da sa kupit v lekarni matkovi to davam do yvlhcovaca. ked nemate kup len nejaky lacny lebo sa y tej slanej vody aj tak po case znici, ale funguje to na 100%. ja som alergicka a ked mam silne alergicke obdobie pijem to inak by som bola taka yahlienena a stale na atb. skus to uvidis ze vam to poze. je to slana voda ako keb si morksu vodu dala v iybe vyparovat. uvolni sa jej nostek a nebude sa jej tvorit tolko hlienov. ked je yle ja ya matko nosim aj cely den yvlhcovac a na noc na celu noc to pustim.

hoogy
23. júl 2011

@sssimi jasne neboj🙂

hoogy
23. júl 2011

vcera sme boli s muzom v kine tak sme prvy krat nechala matka vecer okupat a uspat mojim rodicom. a on to v pohode yvladol ani si nevsimol ze sme tu neni🙂 tak ma to potesilo tak som sa chcela troska pochvalit:D

jamaat
23. júl 2011

@hoogy Vincentku už mám v pláne zajtra kúpiť. 🙂 ....susedovci ju tiež používajú. Ale každopádne dík za radu.

Pustila som sa prešiť Emke z mojich outdoorové gate, ja ich už nebudem nosiť. Tak som zvedavá, či ich aj dokončím skôr, ako ma entuziazmus prejde, a ako budú vyzerať. 😀

hoogy
23. júl 2011

@jamaat uvidis pomoze to🙂 my sme to zvykli pit po opici,ale na toto je to lepsie :D
fuha potom daj foto. som zvedava ako sa ti to podari.

sirinka
23. júl 2011

baby... kto je pampusik malicky?

hoogy
23. júl 2011

@sirinka :Jana Margocova
Baby poslala som vam ziadost o priatelstvo s menom Pampusik malicky, je to baba co predava veci zn Next a podobne UK znacky, tak kto chcete, mozte si ju potvrdit, ma celkom fajn ceny
ty si neni v tej skupina na FB?

sirinka
23. júl 2011

@jamaat ako to myslis, ze kriva kost? a ze strojcek jej ako pomoze vyrovnat sa?
moje dve sestry nosili strojceky, jedna snimatelny a druha ten nesnimatelny, ale pomohli im iba ciastocne a to pritom nemali az tak velm krive zuby...

sirinka
23. júl 2011

@hoogy jaaaj dakujem za vysvetlenie...

hoogy
23. júl 2011

@sirinka nemas za co 🙂

mimi21
23. júl 2011

@jamaat no my ked sme to brali, tak nina bola zahlienena, mala silnu nadchu ale napriklad vytery ciste
tak nech sa emke co najskor polepsi, chuda, musi asi dost trpiet... ☹

dm1
23. júl 2011

@sssimi jasne neboj nespomeniem ved je este skoro ked budete chciet sami poviete 😉

jamaat
23. júl 2011

@mimi21 Na nádchu a zahlienenie to chápem. Ale Emka má evidentne opuchnuté aj hrdlo. Som zvedavá na tie výtery. Teraz je celkom veselá, nemá teploty, takže pobehuje. Malátna bola len vtedy, keď tie hlieny v nej hnili. A začínam byť presvedčená, že to nebolo žiadne cudzie teleso, to by sa jej uľavilo hneď po odstránení tej hlienovej gundže.

@sirinka Proste nerastú dopredu len zuby, ale celá tá kosť - horná čeľusť je natočená dopredu. Čiže Monika nemala až tak krivé zuby, ale dopredu vytŕčali. Tým, že mala na zuboch strojček, tak ten ich tak nejak držal a nepustil posúvať sa ďalej dopredu a ako hlava a kosti na hlave rástli, tak tým držaním zubov a následne aj kosti sa upravoval jej rast. Zubárka vyslovene prízvukovala, že sa to musí stihnúť, kým je ešte dieťa v raste. Pomohlo to, ale nie úplne. Určite aj preto, že Monika ten strojček poctivo nenosila.

mimi21
23. júl 2011

@jamaat a kvapkas jej to len do nosa? mozno to staihne teda aj opuch hrdla, ale to sa mi moc nezda, uvidis ako to bude pokracovat
inak podla mna ma emka to co mala nina ked mala asi 11mesiacov, sople sa jej usadili v dutinach a nesli von, ani odsat mi nic neslo, nevedela som ju ani nakojit, nos totalka zapchaty, tak nam potom na orl prepichli ucho a odsavali jej sople odtial - tam ich mala usadene
takze emka ma mozno nieco podobne, len asi uz v horsom stadiu
my sme vtedy brali aj sirup Trifed, je to vraj riadny ekrazit, ale dobre rozpusta hlieny ale je len na predpis
a kazali nam aspon 5krat denne odsavat aj ked som uz sople nepocula, nastriekat morrsku vodu a odsavat, aby sa hlieny znova niekde neusadili