Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

soffi
7. feb 2011

@luba142 tak to musela byt sranda z nej 😀 ,viedal som na nete take jedno dieta po oblbovaku a som klakala od smiechu 😀 😀 😀 😀

nikanika28
7. feb 2011

@borocka podla mna je to normalna vaha tych 18kg vo veku 3,5 ...Lukas tiez tak nejak vazil...neskor deti az tak rychlo nepriberaju..hlavne viacej behaju a vymyslaju 😀 ...on bol tiez taky viac baculatejsi, teraz je jak vyzla chudy 😀

luba142
7. feb 2011

@jamaat nasejdali tabletku a potom si pamatala akurat to ze ju tam niesli a ze doktor mal akysi predmet inak nic, nam to nejak extra bnetieklo chvilku sedela, no neusedela lebo ju bklatlo z tej tabletky este,tak lezala na boku a fukala tak

borocka
7. feb 2011

@luba142 kika ma 28 kilo???? tak ja uz vazne nechapem, kam to spejeme? vahy su pokazene? alebo deti su uz ozaj tie couching potato?????

vcera na tych krstinach som pomahala jednemu dievcatku vyhupnut na barovu stolicku, ma 4 roky ale tiez jej tipujem uz dakych 20 kil a mozno aj viac, a pri tom nejaka bacula nie je. no nechapem. len mi tak podlomilo ruky.

@soffi u nas sa nad skolkou uvazuje...uvidim ako sa zadari so skolou pre mna, mala by som sa vratit na vysku, tak zrejme pato poputuje do skolky, ale to budem vediet az tak v maji-juny po vysledkoch z prijimaciek. no ak na to dojde, velmi sa desiiiim. my sme velmi naviazany, a uz takto nema otca a este ked mu ja odidem tak neviem co s nim bude, ani ako to ja psychicky zvladnem 😖 ☹

luba142
7. feb 2011

@borocka hej ma 28 ale je aj dost taka pevna, sice uz neni baculka,ale ma pevne telo taka babisko je z nej 🙂

ja oproti nej vyzeram jak krehula 😀

borocka
7. feb 2011

@soffi ved ja tiez by som ho kupila kvoli sebe. u nas tiez chodime na prechadzkach pomaly, od domu k domu....ale zas nie az tak ako vy. a urcite keby mal moznost sadnut do koca, tak ju vyuzije. to zas hlupy nie je aby chodil ked sa moze vozit. ale potrebujem ho ustvat aby lepsie spal. este uvidim. zatial trenujeme len tu po dedine na prechadzkach, a zvlada tu hodku a pol celkom fajn. do leta vytrenujeme a uvidim ako sa zariadime

soffi
7. feb 2011

@borocka no ja msum prihlaksu podat do 15.2, ak dovtedy nepodam tak mi ju uz nevezmu :(, a tiez mam z toho hrozne obavy, od septembra sice do prace nejdem, ale od januara uz musim, a tak si mylsim ze je lepsi eju dat v spetmbri ako v januari, kedy bude v kolektive nova a kazdy bude uz niekoho poznat.....mne sa az zle sny z toho snivaju, ked si predstavim ze odidem a ju tam necham, nie ona ale skor ja mam s tym problem

jamaat
7. feb 2011

@borocka Aj ja som študovala na materskej a boli sme samé. Robíš príliš veľkú tragédiu z toho, že Paťo nemá doma otca.

kosska3003
7. feb 2011

@soffi no ja som mala aj transfuzku aj cievku a este aj taku kapsicku z brucha mi tam cosi tielko neviem co taka spinava voda tak ako ja som v pohode vstala hned som si musela zuby umyt a potom hned na wcko sediet a volat s mamou mm lebo ten bol v belgicku a ten plac no aj ja ak budem aj druhy krat rodit sekciou tak rozmyslam nad spynalom ale mozno pojdem prirodzene uvidme este uprplat nieco treba 😀

borocka
7. feb 2011

@jamaat hej, len ja ak odidem do skoly, tak ho uvidim len cez vikendy....a bude mi luto za nim.

kosska3003
7. feb 2011

@borocka a to nemozes externe a kto ti bude pri nom

soffi
7. feb 2011

@kosska3003 uf a to preco si mala tu kapsicku? mala si nejake komplikacie? ja som bola na bolest zvyknuta zo svojich predoslych skusenosti takz emozno rpeto sa mi to zdalo take primerane, sestra mi tiez sekciu opisovala ako neksutocne bolestivu, ako jasne z ebolelo ale dlao sa....mne kaurat pri vyberani stehov, ked lekarka isla pohnut nitkou a zrazu mi z rany krv vystriekla, brutal, na stenu, doktorka celu tvar , ja cele pyzamo od krvi a ona chudinka mlada doktorka tak spanikarila utekala po dalsieho lekara mna tam nechala a ja v soku som nechapla z eco, mala plakala vedla v postielke, a zrazu asi desat zdravotnikov v izbe ze na salu, ma skoro pretrhlo, som sa rozrevala-oni ci boli, a ja z enie, ale ze mala place tak ench mi ju daju, a oni ze nie lebo na salu ideme cistit, do toho mi mm vola, ze stoji pred nemocnicou nech pridem, ked som mu povedlala z eco tak hned vybehol hore ze co sa deje, a nakoniec dosiel primar, ze netreba otvarat, len tlacit a cistit, asi nejaky hnis alebo co....potom sa to zopakovalo este raz doma asi po 3 dnoch, ale uz nie v takom mnozstve. 😅

sirinka
7. feb 2011

@soffi ty si bola pri nejakych CR? a ako to zavisi od lekara, ci dieta pri porode place alebo nie? ja nejako nemchapem... 😅
a my od septembra hlasime do skolky klarku, ale ani to nie je iste, ze zoebru, nieto este magdulku....to nie je sanca u nas, ked nema este tri roky...

soffi
7. feb 2011

@borocka och, to len cez víkendy, to musi byt hrozne pre teba ☹ , moja byv.kolegyna odsila od 2rocnej dcery z apracou do zahranicia-tak toto nikdy nepochopim, aj sa nastvala ked osm ejj to povedala, ale ziadne peniaze sveta by ma nedonutili odist od dcery na cely rok kvoli tomu aby sme sa mohli budovat....keby aspon castejsie domov chodila,ale ona ju rok vobec nevidela

soffi
7. feb 2011

@sirinka no u nas je v nemocnici pooperacna izba, ktora susedi s operackou, je to vpodstate odeelene len prieckou a ani dvere tam niesu, tak som videla ako ich umyvali, lebo toumyvadlo bolo tak na chodbe a dvere otvorene a ja som mala tak vyhlad, bolo to kraaasne, ako plakali a boli to dvojcence tak boli hrozne malinkeeee, 🙂 a od doktorov, no to som myslela tak ze niekedy mas takeho lekara masiara ze ti ani 3 narkozy npepomozu a vsetko hrozne boli, tvrdim podla vl. skusenosti

kosska3003
7. feb 2011

asi koli tej tranzfuzke neviem sestricka sa ma pytala ci som dvyhala takzke veci ze som mala akesi brucho neviem uz ake opisat to neviem tak som vela krvy stratila ako mna to tiez nebolelo len ked mi po prebudeni tlacili na brucho a viac ma boleli take injekcie co mi davali to ako ked ta vcela stipne au au au ale inac pohoda ked som videla tu vedla po normalnom porode ako si nemoze sadnut a len ibuprofeny jedla tak ja som bola ok a ja som mala sponky nie stychy a to vobec nebolelo ani som necitila ze mi nieco vyberaju

soffi
7. feb 2011

@sirinka od lekarov ze zavisi bolest som myslela orl 😉

borocka
7. feb 2011

@kosska3003
@soffi v mojom obore externe nemame 😠 takze pri najoptimistickejsej predstave rozvrhu by som mohla byt doma 4 dni vkuse....ale to je vo hviezdach, ci sa bude dat spravit predlzeny vikend. inak tu bude chodit do skolky, poobede ho starka vyberie a uz tie 4 hodky kym pojde spat s nim nejako zvladne.
ale ak na to pride velmi uvazujem ze prvy pol rok budem makat ako kon,skolu aj robotu, aby som si potom mohla dovolit nejaku garzonku a prestahovat si tam maleho. on bude v skolke a ja v skole, snad sa nejaka vhodna praca v agenture najde, lebo s oborom vobec neratam.....a mozno aj nejaka muzska vypomoc po vsetkych strankach. to su tie najoptimistickejsie predstavy.

sirinka
7. feb 2011

@borocka a ty mas aku vysku a vahu v dospelosti?
klarka je na svoj vek aj vyssia aj tazsia...ale kedze nie je obezna a vedieme ju k sportu, tak v tom nevidim problem, navyse ked uz nasi predkovia z obidvoch stran svojho casu vynikali svojim vzrastom... 😉
http://zdravedieta.rodinka.sk/index.php?id=graf...
a podla percentiloveho grafu je uplne v norme...tesne nad medianom...

soffi
7. feb 2011

@kosska3003 vidis a ja som zas apocula z etie spony hrozne bolia...ja som mala na izbe taku babu co porodila skoro v izbe, lebo ju az do konca sestricka presviedcala ze to ju len nafukuje z karfiolu 😉 , desat minut po tom ako som ju JA odvietla do saly(sestricka nemala v noci cas....) z nej ten karfiol vysiel 🙂 , a mala len jeden stech dole, a na obed uz chodila jak predtym, uplne v pohode-tak vtedy som jej zavidela 😅

soffi
7. feb 2011

@borocka je super z emyslis tak pozitivne, uz len to je polovica k uspechu 🙂

luba142
7. feb 2011

boze baby ako tu popisujete CR tak somnormalne rada ze mam za sebou 2 rychle porody normalnou cestou bez nastrihov a len minimus sitia, a prijatelnych bolesti ...ufff

sirinka
7. feb 2011

@soffi
@kosska3003 aj ja som mala sponky... 😝 a je to uplne to iste ako klasicke stehy, co sa tyka vyberania 😉 toto skutocne zalezi od sikovnosti vyberajuceho

kosska3003
7. feb 2011

@soffi a to bola prvorodicka ci uz 6 rodila 😀 a ze karfiol ja umrem 😀 ako tie sestricky nechapem to ako jej mohla toto povedat ved je povinna zavolat dr nech kukne ci sa neotvara nie aspon ja by som bojkotovala kde sme v stajni

sirinka
7. feb 2011

@soffi ja len ze si pisala, ze deti po celkovej narkoze su spokojnejsie...ved lebo ta narkoza sa dostane az k nim, su oblbnutejsie...ale nie ubolenejsie ako deti co sa narodia pri spinalnej narkoze....
lebo technika vyberania dietatka je rovnaka...

jamaat
7. feb 2011

@borocka Aha, tak to máš podstatne horšie. Ja som chodila diaľkovo a v našom meste.

soffi
7. feb 2011

@sirinka no sestra mala spony, ale bolo to 15 rokov do zadu, vravela ze hrozne, ze tolko krvi jak ejej to vyberal...

luba142
7. feb 2011

@kosska3003 ja som tak ako soffi popisuje tiez na druhy den chodila a sedela uplne v pohode po prvom porode a druhe prvorodicky tam sedeli na pol zadku pozasivane co boli tak som bola rada a po druhom uz som chodila len co som sa mohla dvihnut z postele po 4 hodinach 😅 😅

kosska3003
7. feb 2011

@soffi mne vobec krv netiekla ani kvapka ani som to necitila

kosska3003
7. feb 2011

@luba142 no tak to si mala stastie ja by som bola zasita aj medzi lopatkami asi lebo mala bola velka strasne