Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
8. feb 2011

@jamaat tak teraz musis do zasoby nakupit cukrikov 😀 😀

sirinka
8. feb 2011

@mystery7 to je ozaj hrozne....miminko je este velmi malinke v piatom mesiaci...ze im drzime palce aby to vybojovali....

mystery7
8. feb 2011

@kosska3003 ak chces mozes to prepalit aj mne 😉 bola by som rada

A zabudla som sa pochvalit, od minuleho cvicenia, vie Mirko pekne opakovat pohyby k riekankam.

sirinka
8. feb 2011

inac mna muz stale kritizuje, ze netrvam na tom, aby deti pri jedle sedeli pri stole, aj ked my im prikladom ideme...
lenze ja som to skusala, nezjedli skoro nic bez kriku, vyhrazok, mne tiekla uz z ust pena od nervov...a toto ked som mala absolvovat 3 az 5x za den...tak s prepacenim...radsej som vymenila koberec za lacnejsi a budem vysavat castejsie...ale urcite sa najedia viac v pohode ako s tymi nervami a zachvatmi pri stole...

borocka
8. feb 2011

@sirinka malinke aby prezilo porod, ale velke na potrat? nie? ja som myslela ze samovolne potraty sa stanu v zaciatku alebo potom ked uz je babo velke, ku koncu ked sa neico pokazi 😖
dnes uz clovek ozaj nikdy nema nic iste a jasne. tolko veci sa moze zrazu pokazit a mat strasne nasledky ☹

mystery7
8. feb 2011

@sirinka vdaka, aj my cakame co bude zajtra. Bojim sa o nich, ale bola by som rada keby to dopadlo porodom v juni 😅

borocka
8. feb 2011

@sirinka no, niektore deti to pri stole proste nezvladnu, nudia sa. ja som mu zo zaciatku enchala na stole auto, alebo knihu, alebo noviny cmaral.........prebavil sa a lepsie vydrzal sediet kym jedol.

mystery7
8. feb 2011

@borocka v 5.mesiaci je to potrat, dietatko neprezije. Ona mala termin na prelome juna/jula. Az od 7.mesiaca ide o predcasny porod a je vacsie percento zachrany, len dietatko nesmie byt poskodene, chore.
Ona ma komplikaciu s tym silnym zapalom teraz 🙄

sirinka
8. feb 2011

@borocka mno...ja si navravam, ze ked budu starsie, tak to pochopia, preco cheme od nich aby pekne s nami stolovali...
ale na druhej strane...este mam v zivej pamati, ako mama po nas hukala, kedze sme jedavali so sestrou v tych najnemoznejsich polohach, nohy vylozene pomaly az za hlavou a tiez ani chvilku v pokoji....toto mame obidve po ocovi, on tiez v kuse aspon nohou hybe, iba ked spi, tak je v relativnom pokoji....

ale dnes ma klarka potesila....na veceru dala prednost mojim bryndzovym haluskam od obeda pred jej oblubenou pizzou...a to si na obed dvakrat pytala duplu, co sa stalo uuuuplne prvy krat v jej zivote...

jamaat
8. feb 2011

Ja som bola odjakživa pažravá, nikto po mne húkať nemusel. A Monika je tiež taký žrút. Emka je menší. 🙂

mystery7
9. feb 2011

prva? 🙂
Tak vas zdravim, u nas mrznuca hmla a -7'C snad sa este vycasi.
Mirko je zrut len na casy-raz za mesiac, duplu si este nevypytal

nikanika28
9. feb 2011

ahoky
@mystery7 u nas priam az gycovita modra obloha 😎 😵 😵 😵 ..
dnes idem znova doktorke, mame sa prist ukazat, Klara je furt zachripnuta, v noci ju trochu dusilo 🙄 ..no dufam, ze vyfasuje druhe kolo ATB 🙄
Dnes sa stihla uz asi 10krat capnut na zem, nedovolila som je ist do kupelky, ccaaap sa o zem....nedala som jej moj diar...caaaap.... a tak furt dookola 😠 😅 ...

jamaat
9. feb 2011

@mystery7 Vy máte furt nejaké osobitné počasie 🙂
Dobré ráno.

soffi
9. feb 2011

dobre ranko, my sme mali super noc, o somej zaspala, o siedmej vstala 🙂 , dali sme mliecko a este sme driem,mkali do osmej, superrrrrr, krasne svieti slniecko az mam chut upratovat, ale nebojte, sadnem si a pockam kym ma to prejde 😅
@borocka neporozumela som, rpeco si vsetci mysleli z ebude spomaleny? lebo je chlapec?

nikanika28
9. feb 2011

@soffi si ma pobavila s tym upratovanim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mystery7
9. feb 2011

aj tu sa uz vycasilo, modra obloha a slnko 😀

jamaat
9. feb 2011

@soffi Ja to mám jednoduchšie, mňa chuť na upratovanie nechytí so slnkom ani bez slnka.

soffi
9. feb 2011

co skutocne nenavidim je jej netprezlivost, ona musi ma vsetko hned okamzite ked si na to spomenie, bez ohladu na to ci prave cikam, umyvam si zuby, varim, jem, alebo hocico 😠 , dokaze za mnou chodit a vkuse to vraviet az kym to nedostane, tak ma to vytca

kosska3003
9. feb 2011

ahojte tak u nas noc tiez v pohode boli sme vonku v obchode a potom ju chcel svokor zobrat vonku ze sa prejdu ku labutiam a ona len mama mama mama mama teraz ju to chyta ked nema tatu tak sme sa museli ist prejst vsetci aj ja aj svokor aj marika teraz vystraja v postielke nic nechcela jest opica ked nema polievku ani jest nechce tak uvidim ked sa zobudi ci si co da ak zaspi 😀
@mystery7 nemam problem ti to prepalit

mystery7
9. feb 2011

@kosska3003 vdaka, ja ti poslem do ip adresu a ty mi posli cislo uctu a vyuctovanie. Alebo ak chces nejaky film, mozem ti napalit z nasej filmoteky. Porozmyslaj.

No, volal mi kamoskin muz. Stratila uz skoro vsetku plodovu vodu a objavila sa infekcia. Dieta zije, ale je to otazka hodin. Zajtra je objednana na potrat 🙄 je to strasne.

soffi
9. feb 2011

@kosska3003 ninka tiez nic nechcela jest-ani polievku, uz mam z toho mindraky, ona dokaze aj cely den nic nejest ☹ , a ked sla spat tak pytala mliecko.ani som jej nedala, lebo potom by do vecera zasa nejedla nic, a ja jak hlucha varim obed uz cez dve hodiny 😒

kosska3003
9. feb 2011

@soffi tak to poznam moja le len o actimeli ako nic nechcela lebo som nerobila poliecku som skusila dat druhe a nic tak uvidim a uz je od 12 v postielke a nespi este len reve babaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a ine pazvuky este k tomu ale nereve tak ju necham aspon som si upratala trozku 😀

soffi
9. feb 2011

@mystery7 to je fakt strasne, a smutne, musi to byt pre nu tazke, viem, ze to niesu moc silne slova utechy, ale radsej nech to dopadne takto akoby sa dietatko malo cely zivot trapit, asi to tak ma byt ☹ , to je jej prve? moja znama potratile pred 3 rokmi v 7mesiaci, teda musela babo porodit, ale bola to chyba lekarky, ona jej do 6 mesiacia ziadne krvne testy nerobila ani sono (krava), a potom sa zistilo z edietatko ma vrodenu vadu, vsetky organy opacne a razstep chrbtice, nemalo sancu prezit, davali na nu zalobu , nakoniec im vyplacala 100 tisic korun, oni zaidalai len naklady spojene s tym, z ebola v ba, manzel si platil hotell, pohreb dietatka, a take veci a ona este nastvana, ze to je vela....zabila by som ju kua

soffi
9. feb 2011

@kosska3003 no ja som dnes doma za sikovnu, prach utrety, povysavane, poumyvane podlahy, navarene, 2x oprane a povesane, mala spí...

soffi
9. feb 2011

inac asi som to nejako nepostrehla co sa prepaluje?

kosska3003
9. feb 2011

@mystery7 no je to strasne ale ty mysli pozitivne hlavne jasne ja ked som lezala v nemocke na oddeleni pre tehtne tak tam lezala jedna baba co potratila no chuderu nemohli ju dat o poschodie vyssie k babam so zenskymi vecami nie oni ju svacli k babam co cakali na porod to je strasne na psychyku ani nevychadzala z izby len najest sa isla a to sa snazili 11 rokov no ale na inu temu

dnes je vonku naaaaaaaaaaadherne a ta moja opica nespi kym zaspi a sa zobudi bude aj tma

kosska3003
9. feb 2011

@soffi no ja mam v pracke caka na zavesenie kuchyna upratana chcela som ist auto umyt ale neviem ked nespime lebo uz je strasne uz ani do spetakov nevidim

iinuska
9. feb 2011

@soffi nedobehns aj k nam, ked uz si vo svungu??? 😀

borocka
9. feb 2011

@soffi to nie ze on konkretne bude isto spomalenejsi, ale ze chlapci vo vseobecnejsi byvaju taki...zbrzdenejsi....pomalsi.. a pato kedze je chlapec tak urcite bude taky a taky ako su chlapci..... nolbost. isteze je rozdiel medzi chlapcami a dievcatami, ale nemyslim ze prave v tom kto co skor zacne ovladat....