Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
21. mar 2011

slnecne okuliare nase chvilku ponosia a potom mi ich nastrkaju do ruky...

sirinka
21. mar 2011

@borocka nie, to uz veru neviem...

sssimi
21. mar 2011

Ahojte.
Ja mám dnes za sebou zubára. Prevrtaval mi starú plombu a našiel mi aj kaz. Ešte budúci týždeň idem na jednu prevŕtavku. Normálne som si tam oddýchla 🙂

Celý víkend sme s mm robili skriňu vstavanú a máme hotovo 😀 Sa teším, konečne viac miesta.

Ja veru tiež idem malej kupovať slnečne okuliare. Ja som si kúpila v januári spolu s dioptriami. Nechala som tam 100€, ale bohužial inak to nešlo. Preto to nechcem zanedbať u malej. Dnes som mala od rána pocit, že odpadnem. Akonáhle som si dala okuliare, tak sa to zlepšilo, takže je evidentné, že ich fakt potrebujem 😖

kosska3003
21. mar 2011

@borocka sa mi tak vidi ze @soffi nieco take spominala

borocka
21. mar 2011

@kosska3003 soffi celkom iste chodi, ta musi kazdy pol rok/rok. neviem v akom stadiu od liecby je, ale fakt sa mi zda ze este niekto.
ale lubi, idem tam v ramci prevencie. nemam ziadne podozrenie....lem proste potvrdenie si istoty 😉

soffi
21. mar 2011

@kosska3003 @borocka na mamografiu mozem ist kedykolvek ale doterz som odmietala, chodim na sono kazdy rok, a kazdy polrok na ct tak nechcem dalsie ziarenia ak to nieje uplne nutne

kosska3003
21. mar 2011

@soffi ja tiez len na sono chodim a pokial nemusim ziadne ziarenie do seba nedam len v nevyhnutnej situacii by som sa dala

soffi
21. mar 2011

@kosska3003 no ved ja tiez preto, si mylsim z esom uz aj tak oziarena az az do konca zivota, takze nechem nic co nieje nevyhnutne, aj ked teraz som bola na MR hlavy v januari kvoli tym zavraotm aj tak mi nanic neprisli a zbytocne som zasa oziarena he, a prbolemy ostali... 😠

emode
21. mar 2011

@borocka keby ich nenosila, tak neriesim, vypyta si ich sama, ked jej slnko vadi, hlavne, ked je tesne nad horizontom a ty sa mas pozerat rovno nan ... my sme ju na okuliare ucili kvoli bicyklu, aby nedostala z vetra zapal ociek (mali sme s tym predtym problemy) a naopak, v Egypte ich vobec nechcela, vie si presne povedat, kedy ich potrebuje ... kupovali sme v Mothercare s filtrom, boli zlacnene z 15 Eur na 5 Eur. Tak myslim, ze sa da ...

borocka
22. mar 2011

@emode tak to by som aj za 15kupila. ale v opite si myslim ze pod 30 nezozenies. zvlast tie decke su drahe, pretoze musia byt specialne upravene...keby dieta spadlo aby boli odolnejsie a z materialov ktore neublizia.

jamaat
22. mar 2011

Tak ja teda určite do optiky kupovať okuliare Emke nepôjdem. To by sme museli mať iný príjem.

Dobré ráno.

iinuska
22. mar 2011

dobre ranko
my sme hore od 5.15. Adamko ma sople 😒

nikanika28
22. mar 2011

Ahojte, ja mam zase Lukaska doma so soplom, tak nas zrejme vytahovanie mandle neminie 😒 ...som myslela, ze je to uz v poriadku a mame to tu zas na novo 😖
Baby, co mate starsie deti ...Lukaskovi vypadli dva mliecaky, pri tom druhom som si nevsimla, ze mu tam uz za mliecakom rastie trvaly a ked mu vypadol, tak vzadu za nim uz bol trvaly..takze to ma dost nakrivo tie zubky trvale 😨 ..vyrovna sa to, co myslite? aj ked teraz sa mi zda, ze uz to ma trosku lepsie, ale stale krivo 😒

ostrovanka
22. mar 2011

@emode @borocka Ja som tiez kupila nedavno slnecne okulky, ale mam pochybnosti ci mi ich bude chciet nosit. Kupila som ich vo vypredaji, ked premiestnovali obchod - tak boli velmi lacne. Ale inak tu sa daju slnecne detske kupit aj v lekarni.
Teraz nam ale hrozia normalne okulky, lebo nam trosku skuli. Cakam teraz na pozvanku od ocneho, som zvedava, ci mu nasadia tie okulky s krytom. to bude potom pohroma....

emode
22. mar 2011

ja som si nijaky prehlad o cenach nerobila, proste som ich videla, malej sa pacili, kupili sme ... ak by ich mala nosit castejsie, asi sa poobzeram po nejakych kvalitnych, ale aby jej aj dlhsie vydrzali ...

baby, aj od Vas deti chcu, aby ste sa im stale venovali? nedajboze ze v kuchyni nieco potrebujem spravit ... normalne dostane nervy obcas a taha ma prec ... darmo vysvetlujem, ale podla mna je cas, aby sa naucila, ze najprv nieco spravime a potom sa budeme spolu hrat 😕 😝
@iinuska tak nech to nie je nic viac len obycajny sopel a ste skoro fit, bude teplucko 😉

luba142
22. mar 2011

cafte...my mame tiez sopel teda Barborka,ale nie nastastie taky silny takze noc bola v pohode, teraz jej ani moc netecie len ked reve 🙂 🙂 ,neboli sme ani vonku lebo ked mam doma Kiku tak sa akosi neviem nastavit na nejaky rychlejsi rezim takze som zacala neskoro varit a nestihli sme ist von, a co je horsie tak asi poobede icakavam pre istotu svokru lebo je pekne tak sa dotrepe,ale spravim to asi tak ze ona bude s Kikou a ja pojdem s malou von aspon na 2 hodiny 😀 😀 😀 , zajtra ideme s Kikou na kontrolu k dr. tak uvidime kolko mi este bude pilit nervy kym pojde do skoly 😅 😅

@nikanika28 aj mne sa zdalo ze idu Kike zuby krivo,musis pockat az sa mu prereze viacero,oni sa potom tak stlacia, no ale je mozne ze ak mu tam ten mliecny zavadzal tak uz ostane krivo...musis vydrzat mozno sa zrovna postupne,len davaj na ostatne kyvajuce pozor,aby mu uz nevykukali nove kym ma este mliecne,nastastie Kike vzdy ked vypadne tak tam ma len spicku takze jej rastie z toho isteho miesta vlastne...teraz sa jej kyvu spodne ocaky 🙂

barca25
22. mar 2011

@emode je to normalne..aj moja dcerka ked nieco robim ide a vykrikuje mama pokial nejdem tam kam ma vola:DD..az ma hlava z toho boli....ale teraz po novom vacsinou ked som pri linke-umyvam riad ci varim tak si pritiahne stolicku a robi bordel s maminou :DDDD

luba142
22. mar 2011

@ostrovanka no ja som tiez take okulky nosievala od malicka vlastne od skolky, aj som hned po narodenio mala ocka operovane,lebo mi utekali ale ze uplne obidve...potom som mala ist este na jednu operaciu asi v 10 rokoch ,ale ochorela som a nesla som a potom som sa uz aj bala,tak ked sa na mna niekto zahladi tak vidi ze mi uteka oko,ale nie tak zeby to bolo vzdy vidno do konca zakladky som nosila aj okuliare,ale potom som prestala...niekedy vidim aj ludi s vacsou odchylkou ako som ja tak mi to vobec nevadi...co ma poznaju tak uz vedia a co nie tak mi je to jedno 😉

soffi
22. mar 2011

@luba142 a preco si bola uz ako babo operovana? kvli tomu ze ti utekalo oko&? no ja nosim okuliare od 9rokov, mam hrozne silne, ale posledne roky frcim len na sosovkach, je to pre mna ovela pohodlnejsie

nikanika28
22. mar 2011

No decka zalahnute v posteliach, idem si uzit chvilu ten bozsky klud, ide mi uz hlavu rozdrapit z nich 😅 . Boli sme u doktorky, vyfasovali sme zase kvapky miesane do nosa, v pondelok mame prist na kontrolu a pojdeme asi znova na to krcne 😒
@luba142 no a boli sme aj u zubara, hned sme si to jednym vrzom vybavili a povedal nam, ze mame prist az ked nastupi do skoly, ale pozrel mu tie spodne trvale a povedal, ze je to v pohode, ze sa mu to vyrovna, mame pockat, kym povyadavaju ostatne...a prist, len keby ho bolel nejaky zub...takze to zrejme nebude az take hrozne

jamaat
22. mar 2011

@nikanika28 Mal by sa ten zúbok postupne narovnať. Respektíve ak má mať krivé zuby, tak či sa tlačil za mliečnym alebo nie, je to viac-menej jedno.

jamaat
22. mar 2011

@nikanika28 Predbehla si ma.

Prúúúser, Emka nezaspala. 😖 Idem k nej. Ale šípim problémy, lebo ju v aute lámalo a aj keď v tom aute nezaspí, aj tak je potom problém v postieľke.

kosska3003
22. mar 2011

ahojte tak aj mi skor vstavame ale o 7 nie az tak skoro ako tu niektore pisete doobedu sme boli vonku a o 12 som ju dala spat ale 12,20 pribehla ku mne do obyvacky tak som ju musela ist uspat ja teda pri nej lezat a akoro som zaspala skor ako ona ale tak som sa akosi prebrala este ze tak lebo mam roboty ako na kostole a ja tu sedim

soffi
22. mar 2011

ja lezim pri ninke, spi ale tiez nechcela sama, co sa teda dlho nestalo...idem si aj ja zdriemnut

luba142
22. mar 2011

@nikanika28
@jamaat netvrdila som isto ze bude krivy,len som aj ja napisala ze musis úpockat ako bude rast a budes vidiet ...je to pravda,ze ak ma mat zuby krive bude ich mat tak ci tak, u nas su zatial v pohode tak dufam,ze nam neurobia nove ocaky horne nejaku galibu, vacsinou tie zvyknu vytrcat a pokazit cely chrup, napr.ja nemam s muzom problem mame rovne zuby.ale segra mala koli ocakom strojcek lebo jej vycnievali vlastne nezapadli do chrupu

@soffi hej koli tomu,ale to bolo uplne ze strasne lebo mizabiehalo az do kutikov, tou operaciou sa to vlastne upravilo,len na jednom mi este mala odchylka ostala...teraz uz to neriesim....nastastie koli zraku okuliare nepotrebujem, vsetci hovoria ze vidim az za roh 😀 😀 😀 ....mozno na stare kolena ,ale to sa uvidi
My mame v rodine GLAUKOM co ma trapi viacej lebo moja mama ho ma a je tam aj urcita predispozicia, tak uvidim, zatial mam ocny tlak v norme

sssimi
22. mar 2011

Ahojte!
Tak mi sme dnes kúpili slnečné okuliare malej. Vyskúšali sme len dvoje, keďže ostatné nemali šancu. Stáli 33€ 😕 , ale keďže majú naťahovacie rámiky, tak minimálne ešte na rok budú-teda ak to tento rok vôbec prežijú. No som strašne zvedavá či ich bude nosiť.

borocka
22. mar 2011

@emode @barca25 ano je to normalne!!! ja maleho zapajam do svojej roboty deckou formou, takze si az tak nevynucuje svoje hry. hra na dospelaka ho bavi najviac 😉 ale ked napr zehlim, alebo daco take co ho vobec nezaujima, tak vymysla ako uputat moju pozornost a najnovsie zsitil ze pokrik "CIKAME" funguje okamzito a do sekundy som pri nom 😀 😀 vtedy sa mi len zasmeje a hovori ze "netreba" 😠 😀 😀 😀
ale vazne ti odporucam zapojit ju k sebe. ved zametat ci umyvat podlahu, pomahat s odkladanim riadu, alebo polievat kvety, vysavat, nakladat a vykladat pracku,....miesat pri vareni (najlepsie vo svojich prazdnych miskach) moze tiez 😉 pod odbornym dozorom 😝

barca25
22. mar 2011

@borocka ano,moj nazor taky isty a dcerku viacej bavi mne pomahat ako sa hrat🙂 len v poslednej dobe beha so zositom a chce kreslit kreslit krreslit-teda bay jej vsetci kreslili:D

borocka
22. mar 2011

@barca25 pato enkresli vobec. sice si furt pyta ceruzky, ale len ich vysype z tuby, preklada z kopy na kopku (neviem kde je logika zaradovania) potom uklada naspat do tuby, a zasa vsetko vysype. neviem co ho na tom fascinuje 😝

barca25
22. mar 2011

@borocka mile:D moja by pocmarala vsetko keby som jej dovolila🙂))a co sa tyka vypravania ako je na tom tvoje babo? bo moja len slovicka nejake ale vety zadne:/..rozumet rozumie vsetkemu co poviem ale vypravat vety este vobec