Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
23. mar 2011

my sme mali taku tu klasicku staru trojkolku, este Petko sa na nej vozil ale nejako zmizla 😕 Aj Adamko ma tu, co asi vetky deti s pedalmi na prednom kolese, no, este sme neskusali pedalovat, zatial ho v nej len tlacim.

dupinka
23. mar 2011

@kosska3003 my sme mali také obdobie pred týždňom. Ani na WCko som ísť nemohla. O spaní ani nehovorím 😖 Našťastie nám vyšla 3ka, tak to ustálo.

My máme tiež tú modernú trojkolku. Včera sa z nej skoro vysypal, keď chcel sám šoférovať, tatik nedržal teleskopickú palicu, tak sa pravrátil. Rev na celú ulicu, no nič sa nestalo, našťastie.

Baby, umývate zuby deťom vy, alebo samé? Adamko hryzol kefku, občas som mu dala trochu Elmex pastu, čo sme dostali od zubárky, ale len tak vo veľkosti špendlíkovej hlavičky. No a potom prišiel muž domov s jahodovou, tak to začal Adamko kefku lízať. Po dvoch dňoch som to zatrhla, vyhodila som ju, no a odvtedy nechce kefku ani vidieť. Proste bez pasty ani za svet. Tak som mu vyčistila zuby nasilu, no neviem, ako ďalej. Takto to veru ostať nemôže 😖

iinuska
23. mar 2011

@dupinka Adamko si akoze cisti, sam, ale on do tej kefky viacmenej kuse, takze docistujem ja. Pastu nepouzivame

iinuska
23. mar 2011

@dupinka inak teraz ma napadlo, u nas bolo nieco podobne s gelom na zubky. Kazdy vecer mu pred spanim natieram, a minuly tyzden som kupila inu znacku, lebo nemali Dentinox, no a Adamko hned komentoval;;nechuti mi;;. Tak za dva dni sme kupili zase Dentinox

borocka
23. mar 2011

@jamaat
@iinuska presne taku staru klasicku co som aj ja na nej vyrastla by som chcela, ale nech kukam ako kukam, nikde nic.
@mystery7 tak to som tiez prekvapkana. pravda je ze tiez som uz videla chlapca co si ju dokazal sam pedalovat,ol ten mal tiez uz tak 3-4 roky. a zalezi aj od konstrukcie...tato nasa na to nema kostrukciu. uz teraz sa mi zda ze maly sedi dako nizko pri zemi,tak volako nepohodlne.

@kosska3003 no my sme chceli kvalitnu, takze drahu. aby sa sedadlo dalo nastavit do dialku od kormanu, aby boli dobre kolesa aj pevna kovova konstrukcia. ale sme sa sami odzubali. ani minuly rok nemala uspech.tak som dufala ze teraz trochu dorastie,na motorke natrenoval, v ie pekne soferovat este aj pri cuvani!!! ani nula bodov. ked on na cestu ani nekukne, len kade tade po stromoch....a ide z jarku do jarku ked ho tlacim.

soffi
23. mar 2011

ahojte, my sme dnes boli v MC, tak sa fajne vyhrala, aj sa pobila-sak klasika, ale na druhej strane som rada ze sa vie braaanit, dnes jednu bitku o hracku vyharala s jednym chlapcom, s druhym o druhu hracku prehrala...nuz taky je zivot, nech sa nauci bojovat, aj jej ten chlapec jednu svihol ale nezasiahla som, nech aj ona vie, ze ked biuje druhych ze to boliiii, zajtra pojdemem tiez, ma byt malovanie prstami, tak sa na to tesim, len dufam ze nezabudnem fotak

soffi
23. mar 2011

@borocka hod foto trojkolkyx co mate,

borocka
23. mar 2011

pozri na FB, je tam album z patovych narodiek a aj trojkolka odfotena. neviem znacku, to moj najdrahsi dovliekol z nemecka (ale isto sa da kupit aj tu alebo v cechach). na krabici bolo ze vraj HM. no spolahni sa na chlapa ze dobre vyberie!!
mi to bolo jedno len som chcela aby mala podlozku kam si da nohy kym nebude pedalovat, aby mala prepojene tlacidlo rodica s kormanom, a aby mala striesku.......a nic z toho!! hlavne ze draha jak slak

borocka
23. mar 2011

@soffi no ako ti zavidim. my tu v tomto zapadakove nemame vobec nic!! ziadne MC, ani ziadne pekne ihrisko,.....za vsetkym sa musim trepat do mesta (MC nemame ani tam). dokonca sa tu pato nema ani s kym pobit 😀 same baby v jeho veku v tejto dedine. a to nie su partacky. a do vacsich sa on nepusti, to len bude kukat a obdivovat.......a snazi sa im zapacit.

iinuska
23. mar 2011

@borocka hm, neviem, ci sa da este taka stara trojkolka zohnat. Jedine sa popyatat, kde maju starsie deti,

borocka
23. mar 2011

@dupinka my pouzivame pastu, sice nie velke mnozstva ale nepaci sa mi ked si ma drhnut sklovinu len tak naprazdno...myslim ze je to trochu krute. ale robim to tak, ze najprv si umyje on zuby sam (kym si aj ja umyvam) a potom mu to akoze skontrolujem ja a umyjeme poriadne vramci moznosti.

dupinka
23. mar 2011

@borocka to som robila aj ja takto, kým sme mali klasickú detskú pastu Elmex, tá bola biela a normálne "štipľavá", Adamko ju toleroval. No ale odkedy ochutnal sladkú jahodovú, tak iné nechce.

borocka
23. mar 2011

@dupinka no co narobis, je na sladke. my se tiez mali najprv elmex, potom perlicku sladku, a teraz som mu skusila aj signal (taka decka ze od 2 rokov, dnes prvykrat) a v pohode ani nemukol. ale pravda je ze pato ma rad aj tuhe cukriky, napr snehulky....

sirinka
23. mar 2011

@borocka ty ma nemas na FB? sem uz foto nedavam...je to inac bycikel author

borocka
23. mar 2011

@sirinka ja neviem........nemam ase realne mena....

sssimi
23. mar 2011

@dupinka my fičíme na perličke od odolu-tiež to je nejaké sladká. Dávam jej trošku, lebo inak sa veľmi zasviní, ale v podstate jej umývam zuby ja. Akurát, že v poslednej dobe umývanie dosť bojkotuje, lebo jej idú zadne stoličky a asi to má dosť citlivé. Musím jej kupiť curaproxtu-tá má úplne jemnulinké štetiny.

mystery7
23. mar 2011

@jamaat tak to je pekna palka 🙄 dobre ze my mame este nasu x-rocnu 😉

borocka
23. mar 2011

@sirinka aha, uz som nasla. ale to bude ttaky drahsi model, aspon vyzera.... sikovna je, svoj obvykly foto vyraz nezabudla 😝 😉 da sa na nom sedadlo vyskovo nastavovat, aj korman, ked porastie??

borocka
23. mar 2011

@jamaat
@mystery7 no teda hej, dost draha na taku ubohu konstrukciu. a este ani pekna nie je 😕 ja som zatial kukla na bazosi u pouzite. ved ani neviem ako a ci vobec mu to pojde....a nemam momentalne 50-100navyse co som tak ceny kukala. a siri ma pravdu, skor mu mallinky bicyklik zozenim s kolieskami a bude mat aj do 5tich rokov

sirinka
23. mar 2011

@borocka hej, to dostala klarka od svokrovcov, my by sme taky drahy iste nekupovali, najme ked je to tak na cca dve sezony...teraz uz ma klarka vacsi bycikel...
sedadlo sa na nom da nastavit, ale riadidla asi nie... 😅

sirinka
23. mar 2011

@jamaat tato je v pohode, lebo je kovova, ale ta cena je riadna 🙂 sa opalti kupit fakt iba ked mas este jedno dve mladsie deti

sirinka
23. mar 2011

@iinuska 😀 jeeej...ved to je presne nas....klarka teraz dostala od jeziska uplne ruzovy bycikel...to ste mali vidiet tu radost... 😀

sirinka
23. mar 2011

@borocka http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10984162&tab=1
takyto maly bycikel mu nevydrzi az do 5 rokov...jedine, ze by veeeelmi pomaly rastol...to potom este rok pockaj a kupis trosku vacsi a ten uz by mal vydrzat...

sirinka
23. mar 2011

@dupinka my pastu pouzivame...v podstate akukolvek detsku, ale im kefky nou iba postrasim...

dupinka
23. mar 2011

@borocka suhlas so sirinkou. Pockaj este jedno leto, potom mu kupis poriadny bicykel.
Nas sused sa ako 5,5 rocny vozil na takom, ako sem siri pridala fotku, a zhrbeny tam sedel, este aj s pomocnymi kolieskami. No ale to je zase iny pripad, ked rodicia nemali snahu ho ucit bicyklovat, a masinku vytiahli tak 2x v lete.....

jamaat
23. mar 2011

No tak ja som zase čakala vyššiu cenu za trojkolku. Že nie je pekná, to je fakt, ale na to by som sa vykašlala. Olepím nálepkami a hneď bude krásna. 🙂