Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
28. apr 2011

@iinuska Táto posteľ: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/7016...

Fuj, tak ma vytočili na obecnom úrade! Obec organizuje výlet do ZOO v Lešnej, ale keď som nás chcela prihlásiť, už boli obsadené miesta. Teraz prišiel za mnou jeden z účastníkov, že sa im nedá ísť a že sme boli ako náhradníci zapísaní, tak že či nechceme ísť namiesto nich. 2 miesta voľné. Tak som teda volala na obecný, že nás prihlásim. A oni mi, že ale sú len 2 miesta voľné, ja na to, že malá má len 2 roky, bude nám sedieť na kolenách. Dohadovali sa tetky so starostom, či môžeme ísť, či nemôžeme. Vraj či viem, ako je to ďaleko a to vraj ani šofér nedovolí na kolenách dieťa držať. Tak reku či si šofér myslí, že 2-ročnému dieťaťu prikáže na samostatnom sedadle sedieť. Potom skúsili, že či má Emka svoj pas. Reku mám ju zapísanú vo svojom. Tak skúsili iné - vraj také malé dieťa to ani nebude vnímať, že oni majú staršie deti, čo chcú ísť. Krista! No ak tam už niekoho iného chceli, tak mi mali povedať, že je to obsadené a nie si chobotiny vymýšľať! Ešte som im potom napísala mailom líbesbríf, že keď už mám také malé dieťa, čo ZOO nevníma, nech aspoň piesok konečne do pieskoviska dovezú, nech sa dvojročné deti majú kde hrať! 😠 😠 😠 😠 😠 😠

luba142
28. apr 2011

@jamaat tak to ju teda riadni debilkovia 😒 😒 ,ale dobre si im napisala 😅 , a asi ich deti nevnimali v dvoch rokoch zvierata mam taky pocit,alebo proste nechceli aby slo tak male dieta 😒

sssimi
28. apr 2011

@sirinka
@iinuska baby Sarah mala 6tu chorobu už asi 5x. Zväčša ak sa vyskitne raz, tak sa lubi opakovať. Našťastie tentokrát má horučku len okolo 38C.
@luba142 Boli sme minulý týždeň u doktorky. A dýchanie má teraz čisté, len je trošku zahlienená. Mám pocit, že čím viac tám chodíme, tým viac diagnoz máme 😖

jamaat
28. apr 2011

@luba142 Suseda odvedľa má o pol roka staršiu a idú.

jamaat
28. apr 2011

@sssimi A aj sa ti po tých horúčkach zakaždým vysype?

dm1
28. apr 2011

@sssimi to som ani nepocula ze sa to opakuje 😕

jamaat
28. apr 2011

A ešte ma dnes aj pes naštval, lebo sme šli popri blate, Emku som mala na rukách a on ma práve vtedy potiahol, že som stupila vedľa a po členok sa zaborila do hnusného, čierneho, smradľavého bahna. Teniska kompletne olepená, ešte aj nohavice som si zašpinila. 😠

sssimi
28. apr 2011

@jamaat Ano vždy na 4tý deň. Začne to hrudníkom, potom bruško chrbát, na tretí deň po horúčke nohy a je po chorobe.

@dm1 práve som čítala, že sa to opakuje vo vzácnych prípadoch. Nuž tak moje dieťa je v tomto fakt výnimočné 😖

luba142
28. apr 2011

@jamaat tak to potom vyslovene tam vopchali niekoho ineho a tebe sa vyhovarali, to ani ja neznasama taketo jednanie 😠

luba142
28. apr 2011

@sssimi tak to asi bude vynimocne dieta ta vasa Sarah 😀 😀 😀

sssimi
28. apr 2011

@luba142 kiežby bola v niečom normálnejšom výnimočná 😖

dm1
28. apr 2011

@jamaat no to by teda vytocilo aj mna 😠 . A pekne si im napisala nech urobia teda nieco co budu tie 2-rocne vnimat.... my sme boli v lesnej v septembri a mali to uz vtedy vnimal strasne sa mu tam pacilo isto pojdeme aj tento rok

jamaat
28. apr 2011

@dm1 My to máme dosť ďaleko, tak asi vymyslíme viacdňový výlet, nech sa tam netrepeme len kvôli ZOO.

nikanika28
28. apr 2011

@jamaat no v lesnej je pekne a to co bolo za brzdu, ked povie, ze dvoj-rocne dieta to nevnima??? 😕 🙄 Klara by sa ma asi tisickrat opytala - co je to??? 😀
Inak teraz su v bojnicach strasidla tusim

sirinka
28. apr 2011

@jamaat no to su ustretove pracovnicky... 😅

baby ja uz som fakt uplne mimo...dnes som bola na kontrole u gyn a zobrala som uplne ine papiere na potvrdenie, takze sa zase mozem kvoli tomu trepat do Ba 😖

borocka
28. apr 2011

@mystery7 mys neskusali ste ho nechat sameho zaspavat? nepochop to zle, ale mozno ho prave vasa pritomnost vyrusuje. ja pata vzdy ulozim, najprv ide vyhrazka ze ma ostat lezat, ziadne hluposti a nema brat ziadne vci znocnych stolikov......potom si este daco pomumle, dam mu pusu a ani neviem ako tam odpadne. inak sme sa tiez trapili kolkokrat aj hodinu pri zaspavani.

@sirinka ano, pocit ze treba mi cikat si deti dkazu uvedomit aj skor, ale boli by hlupe keby to hlasili a museli sa vyzliekat obliekat. je to pre ne nepohodlne.....navyse je potrebne naucit sa ovladat ten mechut, ze nepustim hned ako ucitim ze mi treba, ale ze vydrzim kym sa vyzleciem...... toto uz je trochu tazsie.

soffi
28. apr 2011

dnes poobede bola u nas sestra a vravela osm jej ze mi mala na obed zaspala bez dudla, tak sa urobila ze dudel vyhadzuje von oknom a ze ho vzal psik, tak ninka cele poobedie vravela kazdemu ze dudku vzal pisk, vecer som dufala ze to zvladnem a ze jej ho nedam, ale prave som sa po 45 minutach placu zlomila a odniesl ajej ho 😒 neviem ci to bolo spravne ale ked som pocula ako place a si mrmle nemam dudku havo ma..... ☹ tak mi jej bolo luto, a ked som jej ju teraz odniesla az zhikla ked som jej ju dala do pusy, nuz nic-kaslat na to, v konecnom dosledku sme predsa vsetci raz prestali dudkat....

soffi
28. apr 2011

@borocka podl amna je pre deti skor pohodlnejsie byt bez plienky...ak sa naucia ze uz cez den plienku nemaju tak napr.ninka uz ani nechce ked ideme von aby som jej dala plienku , jej to vadi

sirinka
28. apr 2011

@borocka no neviem, magda je v stadiu vsetko ja sama a nemam pocit, zeby ju to otravovalo, lebo kolkokrat sa sama trapi s obliekanim aj polhodiny, kym mi dovoli jej pomoct...

borocka
28. apr 2011

@jamaat ja si myslim ze nechcela zobrat "jednorocne" dieta, lebo by obtazovala ostatnych ucastnikov zajazdu 😀 ta susedina uz v podstate mohla vypisat ze mala ma tri roky, a to je pre nich na papieri sakra rozdiel. ale dobre im tak, aj ja tu starostu bombardujem ze nemame ihrisko. len pri skolke, a to je cez vikendy zavrete a cez den su tam zasa skolkari...takze je plne, maju tam jednu smykacku, jedno pieskovisko, jedneho hupacieho kona a jednu preliezku. a co je to pre 30deti?????? aj to vsetko v tragikomickom stave 😠

borocka
28. apr 2011

@soffi ja si tiez myslim ze plienka je ostara. ale dnes uz robia take kvalitne, ze vsetko posaju a dieta ani neciti ze tam ma nalozene. aspon patovi to vobec nikdy nevadilo, ci pocikany, pokakany......nikdy sa nehrnul k prebalovaniu, prave napak.

@sirinka joj, pata to uz vdaka bohu celkom preslo. teraz ma rad ked robime spolu, ked najprv ja pomaham jemu a potom on mne 😀 to ti teda je pomoc ked ma chce obuvat 😀 ale pamatam sa, ked sa mordoval a zlostil nad niecim sam....ale to bola len faza, nejake 2 mesiace trvala.

sssimi
28. apr 2011

@dm1
@nikanika28 Dnes som na vás myslela baby. V TO máme otvorený obchod s tortovými ozdobami. Kupila som tam marcipánového draka za 4€ veľkosti dlane, Somárika z macka Pu za 4,50€ ten má asi 4cm a celú sadu Krtek za 4,20€-tie sú také maličke.... No reku, že fajny job. No a keďže sú z marcipánu, tak vydržia aj rok a aj dlhšie vraj. Len škoda, že končia. Idú sa sťahovať do BA, ale vraj im to tu celkom dobre išlo, len majitel obchodu im dal výpoveď.

sssimi
28. apr 2011

@borocka U nás nie je nič. Do škôlkarskeho nemajú iné deti prístup. V podstate sa tam dostane dieťa iba ak je v škôlke a učiteľky ich vypustia von. A starosta len slubujéééééé 😖

dm1
28. apr 2011

@sssimi no vidis fajny ako fajny kedze mi sme s nikou take "sproste" ze si postavicky neuctujeme zvlast, su len vo vahe torty celkom takze ziadna speci pracnost nic...... no dnes ked som sa pozerala v obchode ze kilo cukru uz stoji cez 1 eur tak som si povedala ze ci chcem alebo nechcem treba s cenou neico robit lebo inak to bude len ponocovanie za par centov 😖

soffi
28. apr 2011

tak my mame v meste toho dost, ale je tu tolko deti ze aj tak je to malo, dne ssme boli na ihrisku kde sa prestahujeme a bolo tam neprehanam 50deti 😒

dm1
28. apr 2011

my tu mame vela ihrisk ale zase aj veeela deti tak byvaju aj plne aj ked ich je viac. ale mame tu aj 2 kaviarne s preliezkami a hernou pre deti tak aj ked prsi da sa

dm1
28. apr 2011

@nikanika28 na strasidla som aj ja chcela ist ale tam je vzdy neskutocne vela ludi rada az do trantarie a neviem ci by sa mato nebal. Chceme ist tento rok na konci maja na rozpravkovy les. To su tu po takej ceste v lese same rozpravkove postavicky a sutaze, opekacka a tak

dm1
28. apr 2011

@sssimi 😀 to bolo dobreeee s tymi nohavickami 😀

sirinka
28. apr 2011

@dm1 ja co viem tak vsade si za tie torty beru za kilo, este som nepocula, zeby niekto chcel za tie ozdoby navyse...ak sa mozem opytat, kolko vy beriete? tu je taky standart, ze 10 eur za kilo...

dm1
28. apr 2011

@sirinka ja 8. Ano standartne ano ale ked je na malej torte 3-4 postavicky alebo taky kosik kvetov tak to sa neoplati robit lebo to su hodiny a hodiny pripravy takze ak su zlozitejsie torty a modelovacky vacsinou si este beru naviac