Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

soffi
25. máj 2011

@nikanika28 nechaj jej par dni volno ale nocnik nech ma stale na ociach , my ho mame v chodbe na komode, tam je neprehliadnutelny 😀 😀 😀 , no a mozno kd ho uvidi tak aj sama zacne pytat...tak to bolo na zaciatku s nami, najprv ziaden zaujem, zablkovala sa a vzdy sa vycikala par minut potom ako vstala zo serbla,a po par dnoch ked videla za ja o ten nocnik nejavim zaujem tak si ho zacala pytat 🙂

nikanika28
25. máj 2011

@soffi oki, diky za radu, skusim to urcite tak ... ani si sa jej nepytala, ked si videla, ze chce cikat, ci nejde na nocnik? My mame serbel v obyvacke pri gauci hned 😀

soffi
25. máj 2011

@nikanika28 nie nepytala som sa jej, len ked som videla ze sa o neho zaujima tak vtedy som ju posadila, a ked sa vycikala a videla ako sa tesim tak asi vtedy pochopila ze co vlastne od nej chceme 😵

sssimi
26. máj 2011

@borocka občas som ju dávala aj minulý rok, ale nikdy sa jej nepodarilo vycikať, Potom mala doslova averziu na nočník až do minulého týždňa. A teraz si tam sadne aj oblečená a pozerá rozprávku, no dnes som jej už presťahovala nočník do kúpelne z obývačky ako bolo radené v tom postupe. Takže ho vlastne nemá na očiach.

No a pekne sme išli do obchodu-vycikala sa a keď sme prišli z obchodu tak sa vypýtala-huráááá, síce štýlom "toto" a ukázala na šušurku, ale ja som pochopila 😀 😀 😀 Dnes sme od 8:00 pekne bez nehody.

@soffi s kakaním bude aj u nás problém. Začne pekne prdkať, tak ju posadím na nočník. Ona sa vyciká, ale tým to hasne. Kakanie zadrží. Najhoršie je, že kakávala pekne doobeda-to sme nikam ďaleko z domu neodchádzali, ale teraz sa vykaká ako sa jej podarí-hlavne aby som nebola veľmi nablízku 😀

borocka
26. máj 2011

@sssimi tak ste teda na dooobrej ceste 😉
@soffi inak, baby k tomu kakaniu, poznaaame 😝 aj patko zo zaciatku skryty do gati. potom sa zacal pytat ale nieco mu branilo. behali sme kazdu minutku, vyzliekol sa, potlacil a vraj neda sa. a takto dokola dokola, aj 10x za sebou, kym nemal v poslednej zakrute a uz to z neho len tak nevypadlo.
to trvalo aj dva tyzdne. bola som na nervy z toho. a potom zrazu ostal sediet, tak som sa kukala medzi nozkami a hovorim patko uz ide, vidim hovienko, tlac tlac. no sranda obrovska, ale ostal sediet a tlacil. a prekonali sme. teraz sa uz aj do zachodu vykaka 😅 😉
do nocnika ked kaka, tak ma posle prec ze on saaaaaam!!!!!!!! skuste dat babam zabavku do ruky, a odist, nechat im sukromie. to hlavne potebuju.

nikanika28
26. máj 2011

ahojte
no u nas dnesok sa javi uz o nieco lepsie, rano trochu hystercila, ale od vtedy nic..aj sa vykadila do plienky druhykrat bez toho, aby som o tom vedela ..tak je to na dobrej ceste 😅 😀 ...spat isla so suchou plienkou, nepocikala sa asi dve-tri hodky ...ale nepytala som sa jej, ci chce cikat ..takze davam pauzu 🤐
Lukasko zostal doma a ma ATB ..hnisava angina ☹

luba142
26. máj 2011

@nikanika28 nop tak to este ze dostal teraz, mate stastie 🙂 ....skore uzdravenie a aby to Klarka nedostala od neho 🙂

borocka
26. máj 2011

http://najmama.aktuality.sk/clanok/227013/mater...
zasa jeden duchaplny clanok o kojeni..........vlastne dieta ktore nebolo kojene, nebude mat dostatocne vyvinuty mozog, resp nedosiahne uroven dietata ktore bolo kojene!!! uz fakt niekedy prehanaju 😠 😠 😠

sssimi
26. máj 2011

@borocka no budem musieť niečo poriešiť s tým kakaním, lebo sa to ťažko vyzlieka 😀

@borocka Hmmm, ktovie či bol Aistein kojený 😀 😀 😀 😀 😀 😀

borocka
26. máj 2011

@sssimi ide leto, uz to bude lepsie ked aj sa pokaka do gati.
no, kto vie. ale velmi ma ten clanok urazil, akoze co teraz???? patko bude nejaky zaostaly??? by som im tam prsty polamala ked take vymyslaju.

jamaat
26. máj 2011

@borocka Aby som pravdu povedala, ja tomu článku ani veľmi nerozumiem. Dojčená som bola 9 mesiacov, aj Ing. som, ale zjavne nepomohlo. 😀

ludmilabb
26. máj 2011

@borocka moja bude asi genius kedze ju este kojim, nie?!!! akoze podporovat kojenie takymto stylom 😅 😅 😅
my sme dnes na gatkach aj vonku ale cvrkla si trosku do nich, zvysok do zachoda...mali sme dnes na navsteve kamosku s dvojrocnym synom ale ako ho chcela lomit, po nohach mu stupala naschval, rumba gulou po hlave, strkala ho, mna islo porazit 😠

borocka
26. máj 2011

@jamaat
@ludmilabb naozaj, uz dakedy nevedia co vymysliet aby spropagovali kojenie. ale toto uz prehnali.
ludka, nem chapem, mala ublizovala tomu kamosovi ci jeho mama ma nejake divoke praktiky?

stardust
26. máj 2011

@borocka podaktori si vymysleli z toho dojcenia hotove nabozenstvo a vidia v materskom mlieku vseliek...kasli na to 😉

sssimi
26. máj 2011

@ludmilabb ja som síce kojila len 13,5 mesiaca, ale prenášala som 2tt 😀 Aj to ešte prispieva ku genialite.... Inak sa čudujem, že si nás nezotročili kone 😖

sssimi
26. máj 2011

Ozaj, my dnes jedna cikacia nehoda-cvrkla si do gatiek, lebo sme boli na návšteve u kamošky po 8 mesiacoch a už si ich nepamätala, tak bola taká prekvapená trošku kde to sme, ale hneď sa aj do w.c vycikala. A krásne aj vonku. Inak kočky my budeme mať asi problém s cikaním cez zimu. Sarah ciká vonu sama. Nevie sa vycikať keď ju držím, tak to bude cez zimu asi divočina....

luba142
26. máj 2011

@sssimi tak v zime nebudete cikat vonku 😅 😅

iinuska
26. máj 2011

@sssimi do zimy sa to este zmeni, ved este ani leto poriadne nezacalo 🙂

sssimi
26. máj 2011

@iinuska myslíš? No dúfam 😉

borocka
26. máj 2011

@sssimi simmi, pre krista pana, este len leto zacina!!! co tu so zimou strasis??????????????? 😠 😀 😀 😀 ale neboj, to je strasne daleko, dovtedy vsetky zaciatocnicke trampoty prehrmia.
ja viem len tolko ze na zimu ziadnu kombinezu nebudem kupovat, to by sa blbo vyzliekalo

sssimi
26. máj 2011

@borocka to viem aj ja, len neviem či dostanem kúpiť niečo také pre moju tenkošku 😀

luba142
26. máj 2011

@borocka ja uz po skusenostiach s Kikou tiez nekupujem kombinezy, ale nie pre toto,ale pretoze vzdy ked sme ju kupili tak mala akurat rukavy a nohy dlhe a na dalsi rok uz zase ked nohy mala akurat tak ruky kratke ☹ a drahe v deckom obchode

borocka
26. máj 2011

@sssimi ale istotne zozenieme. aj patko je stihly, gate na gumu to istia 😉

luba142
26. máj 2011

@sssimi zvlast bundu a zvlast nejake gate-oteplovacky urcite hej,aj ked to nebude suprava

borocka
26. máj 2011

@luba142 hmm.......tak prvu zimu som kupila kraaaaasne kombinezky. tuto sme mali klasicke oteplovacky a aj kombinezu uplne v pohode, akuratnu. a nemyslim si ze by mi mal byt problem zohnat nejake zateplene gate.
@sssimi veru simi, ved nemusia mat komplet, hoci aj to sa da kupit, stacia aj zateplene ate a nejaka bunda navyse

luba142
26. máj 2011

@borocka ja nevravim ze bude zohnat zateplene gate 😕 😕

borocka
26. máj 2011

idem si uz lahnut, uz sa mi prsty hrckaju. caute

ludmilabb
27. máj 2011

ahojte, tu dnes nik nie je teeeda...vonku sme boli, skoro som sa uvarila, mala som batoh na chrbte totalne mokra som domov prisla aj s Jankou a Emkou sme sa stretli tak sme porovnavali velkosti ich noziciek a je to riadny rozdiel vsak Sofia obuje topanky este z jesene 😝 a pekne obidve vonku do travy cikali, Sofia okukovala aj Emkine gatky 😀

luba142
27. máj 2011

@ludmilabb no teda tak ma asi Sofia drobnu nozku 🙂 ..aj my sme boli vonku a cely den sa akosi mraci,ale doobeda bolo dusno asi aj nieco pride,zajtra chceme ist od rana na chalupu tak som zvedava ako bude

jamaat
27. máj 2011

Fíha! Tu skapal pes! 😀
Sofia má len takú hračkársku nôžku. 😀 ....Na tom ihrisku je super trávička, tak sme ich bosé nechali behať. A aj ja som mala chuť vyzuť sa. 🙂