Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
22. sep 2011

@borocka ja takymto tetkam babkamrovno poviem nech sa staraju o seba. mm sa na mna niekedy aj hneva,ale co sama co cudzia zena starat.

sirinka
22. sep 2011

@hoogy u nas byva ina reakcia, kym sme na navsteve, tak relativne posluchaju, ale ako nahle dojdeme domov, to je cista katastrofa, kym sa zase dostanu do normalu...ja uz sa zacinam vyhybat roznym navstevam, najradsej som iba doma s nimi a nech chodia radsej k nam na navstevu...

borocka
22. sep 2011

@mystery7 tak skusala si ty, ale musis najst taku co najlepsie bude vyhovovat malemu. mozno taku ani nenajdete, predsa len ma dva roky, ale za skusku nic nedas.

@sirinka ano, a primitivny organizmu v tomto smere, co sa tyka emocii, ich zvladania......ludia vo vseobecnosti,niektory su emocionalne plytkesi (takym sa to lepsie zvlada) a niektori su emocionalne nasponovani a nabiti a ti si s tym tazko poradia, nie to este 2rocne dieta, ktore v podstate ani nevie co je to spolocensky,moralne,ludsky akceptovatelne a naraba s tymi emociami velmi primitivne. inak "primitivny" nie je hanlive oznacenie, v preklade to znamena jednoduchy,obycajny.
len sa to u nas tak zaviedlo, ze ty primitiv- ty debil.
inak som tym nemysllea nic urazlive, len ze dieta si s emociami, tak pozitivnymi ako aj negativnymi, nalozi najjednoduchsie ako dokaze.

borocka
22. sep 2011

@sirinka tak to je aj u nas, maleho v skolke chvalia ze je vzorny,poslusny, napomocny, uklada hracky svoje aj inym detom pomaha, ale doma??? prosim ta 😠
ale myslim ze tak je to u vsetkych, mozno este nie v tomto veku ale uz o rok o dva to tu vsetko potvrdime. ze v cudzom su deti slusnejsie

hoogy
22. sep 2011

@sirinka no lenze kedze sme teraz daleko tak sme prisli na tyzden. a toto sa prvy krat takto sprava. doma je potom zase normalny poslucha a je mily a kazdy den sa pyta kedy ideme k babe. ale ked ho nechame sameho s nimi tak je v pohode len ked sme tu aj mi tak sa tak sprava. snad sa to upravi.

jamaat
22. sep 2011

@sirinka Dáš im vyhýbavú odpoveď? 😀

sirinka
22. sep 2011

@borocka no ako si to tu pekne rozpisala...

osobne si myslim, ze nasa reakcia na vystrajanie by mala byt minimalna lebo cim vacsia je nasa reakcia, tym viac ich to utvrdzuje v tom, ze ich spravanie im je na osoh, maju ansu pozornost, riesime ich a castokrat dosiahnu svoje...
tym nehcem povedat, ze to mame nechat celkom tak, ja im teraz poviem, nech sa v pohode vyjacia a potom nech sa pridu porozpravat, samozrejme ze prva reakcia je este vacsi hukot a treskot, ale prejde to uz rychlo...
najhorsia je takato situacia, ked nemam cas, niekam sa ponahlam....to sa nervom neubranim...

sirinka
22. sep 2011

@jamaat vyhybavu odpoved na co?

jamaat
22. sep 2011

@borocka Nemyslím si, že je to o hĺbke emócií, skôr o schopnosti ovládať sa, respektíve o povahe, či niekto potrebuje svoje emócie vykričať do sveta, alebo ich spracovať v sebe.

jamaat
22. sep 2011

@sirinka No tým starajúcim sa tetkám. Vyhýbavá odpoveď je: A vy hybajte do...! 🙂

sirinka
22. sep 2011

@hoogy ved aj my sme daleko...

sirinka
22. sep 2011

@jamaat jaaaj, no priblizne tak....

hoogy
22. sep 2011

@sirinka hej to som nevedala 🙂 no dufam,ze sa to napravi len ma to proste hneva. vlastne ine navstevy nam nastastie teraz odbudli vdaka tomu ze tu uz nebyvame.

sirinka
22. sep 2011

@hoogy moji rodicia byvaju od nas 300 km...teda moj vlastny otec az okolo 500km a svokrovci rovnu stovku...
nase baby su ok, ked niekto pride k nam, ale ako nahle su ony dlhsie v inom prostredi, po navarate domov to chvilu trva kym sa znormalizuju...

kosska3003
22. sep 2011

no to ja mam svokru na spodnom poschodi a mamu 10 minut pesi 😀 😀 😀 moja mala ked sme na navsteve sa hanbi zase dlsie jej trva kym sa otuka a potom uz pohode ked su tam deti sa hra a ked prideme domov je ok aj ked sme dosli z dovolenky

boze mna tak boli hlava dufam ze na mna nic neleze aj oci ma bolia tak od unavy ale spat sa mi neda no neviem dala som si cecko do seba uvidime do rana co bude

ladywitch26
22. sep 2011

@borocka tak tej milej tetuske by som povedala, nech ma zoznami s jej detmi, ze by som si rada pokecala o tom, kolkokrat ich matke rupli nervy a nakricala na nich 😉 😎

kosska3003
22. sep 2011

@ladywitch26 a ty co sanpano uz si pukala ze ti super auper odysla 😀 😀 😀

hoogy
22. sep 2011

@sirinka no uvidim snad sa to napravi. chodime vela kade tade a neradi by sme sa toho vzdali.zvlastne je ze sa tak sprava len ked sme my na okoli ked je s nimi sam tak je zlaty a sprava sa normalne. a este to je zvlastne ze my sme tam vlastne byvali takze by mal byt ako doma.

ladywitch26
22. sep 2011

@kosska3003 no asi sa vecer ozerem... 😀 ale ma asi do vtedy porazi...stanka dnes ako besna zasa, totalne ignoruje, co jej hovorim...proste zvyknuta pri tej tortile, ze jej moze aj skakat po hlave, tak skusa teraz na mna. 😠 esteze prisiel muz domov, inak by som sa uz asi nezdrzala a par by vyfasovala po holej...no budem mat co napravat aj dva tyzdne po tej koze jednej... 😠
inak muz dosiel necakane domov, ze im sef poslal sms,ze nemaju nikomu nic vraviet,zbalit naradie a ist domov.ze v pondelok im zavola. tak zostali s kolegom v pomykove,co sa deje. mozno im chlap este nevyplatil. porazi ma, ak zasa pride nova aupairka a muz bude doma bez roboty. uz na to fakt nemam nervy 😖

kosska3003
22. sep 2011

@ladywitch26 no to mas co robit no ja idem s malou vonku na vzduch hadam mi to pomoze

borocka
22. sep 2011

@jamaat tak jasne ze deti sa ovladat nevedia a poniektori dospeli s tym maju tiez problem, lenze aj detska reakcia nie je vzdy najextremnejsia, zalezi od toho ako az velmi ho dana vec vytocila. samozrejme pre kazde dieta je nieco ine najdolezitejsie a najviac ho to vytoci, a samozjreme kazdy den sa to moze zmenit.
ved aj teba jemne sklame ked v obchode maju uz vypredany tovar a inak ta naserie ked monca domov dorazi opita, napriklad. inak hlboko ta to "zasiahne" a inak hlboku emociu k tomu pocitis a inak vyrazne sa s nou vyrovnas........

jamaat
22. sep 2011

@borocka Asi hovoríme jedna o koze, druhá o voze.

borocka
22. sep 2011

@jamaat asi 😝

inak som vam chcela povedat, vcera som bola v TT, skola ma ze uplne dorazila, ale koniec dna: po 8ich rokoch chodenia autobusom na strednu, 3rokoch chodenia busom na vysoku, jazdenia meststkou linkou a kope inych vyletov, zajazdov, taborov a neviem coho vsetkeho mozneho kam som kedy cestovala busom, ci u sukromnika alebo u statneho (alebo aj u zahranicneho) prepravcu, tak vcera po prykrat!!!!!!!!!!!!!!! ma viezla zena!!!!!!!!!!!!!!! ale keby hocijaka, mala dobre po 40ke, jemne pri tele, vyzerala ako krmarka v rodinnom podniku kdesi vo vesnicko ma strediskova. a jazdila ze dovi dopo. ako ona lamala cestu ZV-LC, co je hore briezkom dolu briezkom uzka cesta, zakruta na kazdom roku a vsade dokola les, takze na celej 60km trase mas par miest kde sa da relativne bezpecne predbiehat. no zazitok teda.

a ozaj,zajtra mame v skolke rodicovske?? co mam cakat ze sa tam bude preberat?

luba142
22. sep 2011

@borocka na rodicku sa vacsinou preberaju...teda v skolke, financie a potreby co teraba doniest a kolko co platite, skolku, obedy.... 😉

ladywitch26
22. sep 2011

@borocka nam v martinskej mhd jazdi soferka autobusu uz hadam aj viac nez 15 rokov 😉 a blondinka 😀

inak tu su zeny vacsinou soferky v mikrobusoch, co zvazaju deti do skoly

sirinka
22. sep 2011

@borocka my sme mali rodicko dnes....nic extra, popisala nam ako to asi funguje, co kedy robia s detmi...

borocka
22. sep 2011

hmm,tu este vsetky ukladate decka spat?
ja uz mam od 8ej veget. tato skolka je bomba vec, takyto rezim sme nemali snad od babatkovskej velkosti 😵 klop klop

hoogy
22. sep 2011

@borocka nas matko ma tiez super rezim len kedze on spi cez den hodiny tak vecer chodime az o pol 9 sa kupat a potom spat 🙂

inak som sa tu na neho dnes stazovala ze aky je iny a on dnes sekal dobrotu a vsetko pocuval a len s babou a s dedom by sa hral.

ladywitch26
22. sep 2011

jak mna uz dnes neslahne...asi si hodim deci slivovice na nervy...decka jak utrhnute z retaze, total anarchia...a to este pred par tyzdnami co som povedala, tak to stanka spravila. malokedy sa stalo,ze by som jej nieco musela zopakovat 3x, stacilo raz alebo druhykrat uz zvysenym tonom a bol klud. ale co dnes dorabala, katastrofa...no ta osoba nemozna ma stastie, ze uz je 2500km odo mna 😠 😠 😠 zrejme mala stanku uplne na haku, ona si robila co chcela a dnes to predviedla, ze skusi na mne,ci jej to prejde. takze uz ma zakazany televizor aj cukriky. toto bude trvat dlho,kym ju znormalizujem do starych kolaji 🙄 🙄 🙄

ale aspon jedna pozitivna vec. konecne sme pripravili aupairsku izbu. (tortila docasne byvala v buducej detskej izbe, lebo este nebolo vymalovane, ked prisla, a ked uz som vedela,ze tato teda u nas dlho nezostane, tak som na to dlabala stahovat ju do novej izby)

hoogy
22. sep 2011

inak baby na youtube su uz ukazky zo spievankova 2.