Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
12. okt 2011

@sirinka Soplavá je teraz, tak je doma.

iinuska
12. okt 2011

ahojte, dnes sme boli kupovat Adamkovi topanky.

borocka
12. okt 2011

@jamaat
@hoogy
@sirinka aj pato by tak odkvacol. po piatej ak nejde na obed spat tak sa s nim uz neda vydrzat. aj je nervivy ale hlavne zaspi aj postojacky. my obaja potrebujeme aby cez den siel spat.

borocka
12. okt 2011

@iinuska tie skippy su pekne. prechodne?

hoogy
12. okt 2011

@iinuska pekne si nakupila🙂 kde si bola v deichmane?
@borocka mne matko len dva krat nespal cez den raz sme boli v zoo a to potom ked sme prisli tak o 6 zaspal na traktore(takom detskom🙂 a potom raz ked sme boli u nasich,ale to vtedy lezal asi hodinu v posteli tak aspon to si odychol,ale potom o 7 sa s nim uz nedalo vydrzat. presne akopises on je potom nervny.ozaj a ty chodis aj do skoly? ako sa ti paci?

iinuska
12. okt 2011

@borocka ano, tie su bez kozusinky. mal take iste aj minuly rok a vydrazali mu aj na jar.

hoogy
12. okt 2011

@iinuska moj matko by asi hlavne odpadol z toho mcqueena:D

iinuska
12. okt 2011

@hoogy v Brucku - Yellou. V tej obuvi som ste zle nekupila
Adamko dnes 2x nespal, 1x sme boli na krstinach, a veru, uz ma fazy, ze je nervozny.

iinuska
12. okt 2011

@hoogy no tam mali vsetko mozne s mcqeenom. Uz mame aj ciapku so salom 😅

borocka
12. okt 2011

@iinuska
@hoogy pato ani netusi co je to MCqueen, ani superman,spiderman,vlacik tomas, ani nic.....popravde mne sa to ani velmi nepaci. ked bude vacsi a bude po otm tuzit,tak kupim handry s takym motivom, ale zatial ee.
a cez den tiez neviem ci sa stalo ze by nespal. ked aj nie vo svojom case,tak ako pisem, on potom odpadne aj za pochodu a nemam to srdce ho nenechat aspon pol hodinu.

hoogy
12. okt 2011

@borocka matko lubi tu rozoravku a podla mna je to take detske tak preco nie? je mi to praveze uplne jedno. on ma rad aj dinosauroch tak ma aj vela triciek s dinosourami. podla mna je to to iste.

hoogy
12. okt 2011

@iinuska musim ist pozriet do toho obchodu🙂

iinuska
12. okt 2011

@borocka skor ci neskor ho to pohlti, podla mna...Tomu sa nevyhne...A mna to pohltilo tiez. 😀 Peto sa uz na mne smeje. Mne sa nepacia take tie kostry a lebky, ale toto je podla mna v pohode 🙂

hoogy
12. okt 2011

@iinuska 🙂 niekedy to asi chyti viac rodicov ako deti :DDD

zuzkaprofant
12. okt 2011

@iinuska inuska dobra kupa chrisko by sa potesil cars on zboznuje rozpravku doma mame skoro celu kolekciu auticiek s prvej je asi aj nieco zdruhej🙂))

kosska3003
12. okt 2011

@iinuska krasne topanky ja som akurat dovyberala sportsdirect tak mam krasnu objednavku som uz aj na jezizka vybrala
@jamaat ak cosi chces do zajtra vecera posli linky aj ostatne baby ak nieco chcete co ste sa ma pytali

co idete detom na jeziska kupovat ja vobec neviem co malej kupit hruza

sirinka
12. okt 2011

@borocka
@hoogy
@iinuska
@zuzkaprofant budte radi, my mame vsade kittynku a princezne....a ked nic, aspon nech sa trochu ligoce, ako klarka vravi diamantik.... 😀

hoogy
12. okt 2011

http://www.amazon.com/Kidkraft-Deluxe-Fire-Stat... my kupujeme nieco podobne ako toto len neviem presne najst tu stanicu🙂 matko zboznuje hasicov sanitky a tak 🙂 @kosska3003

hoogy
12. okt 2011

@kosska3003 uz som to nasla na zlom amazone som pozerala 🙂 http://www.amazon.de/KidKraft-63239-Helden-Alta... som mala babu a je taky typ ako matko tak jej kupim urcite taky dreveny domcek.a este mu kupujeme este batoztk nech si ma do coho na dovolenku hracky balit 🙂

jamaat
12. okt 2011

No tak cez deň nespala a o siedmej samozrejme cirkus, keď som ju chcela okúpať a do pyžama dať. Zase ani po dobrom, ani po zlom. Neviem, čo mám robiť. To sa nedá ani nevšímať si ju, ani nič. Nič nenačakám, že ona bude chcieť ísť do postele. A keď ju konečne vyzlečiem a zase nechce do tej vane ísť, tak čo s ňou? Nechať ju tu behať holú so soplom pod nosom? Dohováranie ani krik nepomáha. Ježiš, ja to tak neznášam!!! Človek sa teší, že si užije večer v kľude a tak akurát som sa rozzúrila. Nakoniec ju uložila Monika, jej sa už potom ako-tak dá, keď vidí, že je zle.
Dajte nejaké rady. Lebo ja fakt už neviem. Nenalákam ju ani na rozprávky na počúvanie, čo jej zapínam do postele. Ani na čítanie a ak ano, tak darmo v pyžame čítame, že by sa skľudnila a normálne sa do postele presunula. Nieee, to zase vymýšľa a knižkou trieska, keď už chcem skončiť.
Silne mi to pripomína časy, keď bola malinká a vyslovene so spánkom bojovala, len aby nezaspala, hoci bola už unavená. Aj dnes o piatej sa už váľala po zemi, čo bola unavená. Lenže nemôžem ju o piatej uložiť, to už ako by ten režim vyzeral? A verím tomu, že keby som aj o tej piatej skúšala, tak je presne taký istý cirkus. 😠 😠 😠

jamaat
12. okt 2011

A čo niektoré píšete, že si deti hračky poupratovali pred spaním? Ak vidí, že sa hračky upratujú, lebo sa ide spať, tak ich ešte zúrivo viac narozhadzuje. Všetkým o zem trieska. Od zajtra dávam preč všetko, čím tresne. Lenže zachvíľu nebude mať žiadnu hračku a zrámovaného bude aj štvrtina bytu. Ja fakt neviem!

sirinka
12. okt 2011

@jamaat no aspon urobite miesto jeziskovi 😀

jamaat
12. okt 2011

@sirinka Ježiško jej donesie vrece uhlia! 😝

hoogy
12. okt 2011

@jamaat matko mal taketo obdobie asi pred mesiacom to prestalo. do vane ani par volov by ho nedostal a teraz sa sam vyzlecie a caka na mm kym ho okupe. my sme prene ako hovoris zacali toto robit. hadzes hracku? sup do kosa.normlane som ju tam hodila lebo sa to uz nedalo. a nedala som mu ju kym sa neukludnil.minul tak nahneval mm ze zobral vreco na odpadky a zacal pakovat odvtedy klop klop maly poslucha som zveda na ako dlho. vzdy mu len poviem ze ideme balit hracky. na neho to zabera. a dnes dokonca sam poupratoval. ziadne nervy. je to asi len obdobie. skus ju nejak donutit nech spi alebo nech si aspon lahne cez obed n odych.

borocka
12. okt 2011

@sirinka
@hoogy
@iinuska tak to mi je jasne,ze s najvyssou pravdepodobnostou tymto rozpravkovym hitom prepadne. ale mne to teda nehrozi a kym je to v mojej moci,tak ho obliekam ako maleho dospelaka. ja ho milujem v takych frajerskych kuskoch,vysuchane rifle, kosele s rolovacimi rukavmi, vyrazne farby bez obrazkov a napisov. to co kupim jemu,to by som kludne obliekla aj jeho otcovi. aj sebe 😉
a tie blbosti ako kitina a hanah montana 🙄 tak to je zasa babska specializacia. pomaly problem kupit teplaky bez nich 😠
vdaka bohu sa vo vacsich retazcoch da kupit aj normalne oblecko.

@kosska3003 marike by si mohla kuchynku kupit, ak este nema. ja malemu tento rok kupim polnohospodarske stroje. u nas panuje nalada auticok, a cim vacsie,tym lepsie 😝 😀 traktory, bagre, zeriavy, kombajny, kamiony, poziarnici, samozrejme vsetko musi mat vlecku 😀 😀

borocka
12. okt 2011

@hoogy
@jamaat pato vie ze upratovat hracky musi, ja ho k tomu vediem tak od roka. a snazim sa ho tak,ze vzdy ked sa dohra tak si uprace. nie ze cele doobedie povytahuje vsetko mozne aj nemozne, to uz potom je vela naraz upratovat.samozrejme ze niekedy ani za nic. ak sa ponahlame,tak to upracem ja a odlozim aby si sam vziat nemohol. a ked si to vypyta, tak to dostane aj s prislusnou kaznou. ak mame cas, tak ho necham nech sa vynervuje. ved on za chvilu aj tak pride ze neico chce (pit, jest, sladkost, aby som mu s niecim pomohla,....) tak mu poviem ze az ked uprace hracky.
dolezite bolo,ze ak mu s tym pomaham. vzdy ked ma poziada tak mu pomaham. samozrejme systemom, ja jednu hracku kym on dve-tri.

kosska3003
12. okt 2011

@borocka nema uz som aj nad tym rozmyslala musim sa s mm porozpravat aj ked jemu poviem ze kuchynku tak uz budem pocuvat naco preco ma toho dost ale tak cosi jej pod ten stromcek kupit musim

ludmilabb
12. okt 2011

@jamaat Sofia tiez vymysla a nechce ist spat ja to robim tak ze ked este nie je totalne pokrocila hodina tak dobre poviem ze este chvilu sa pohra, ze nejde spat, tak sa upokoji, potom ked prejde interval a uz fakt treba ist tak jej poviem ze ideme a hotovo a ked sa sama nepovyzlieka tak ju vyzleciem ja a to ona v ziadnom pripade nedopusti aby som ju ja za nu vyzliekla 😝 takze zaberie a ide, ja som aj chcela mat take tie citacie ritualy na skludnenie pre d spanim ale ona si najradsej pred spanim poskace po posteli, obcas aj precitame ale nie pravidelne
trieskanie hraciek, veci...to mam stale na programe, ale uz ani to neprezivam najviac ma vytaca ked ublizuje Blazike a ked taha zrkadlo od steny a plieska rukami po nom...no a vcera ma tak uhryzla do brucha ze som myslela ze jej nacapem par po riti 😠

borocka
12. okt 2011

@kosska3003 taka kuchynka je super. mas tam vela kuskov,takze ani nic ine kupovat nemusis. a mala moze potom vzdy varit s tebou.

kosska3003
12. okt 2011

@borocka no asi to aj tak bude ze ju kupim som uz aj videla dnes v tescu