Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
23. okt 2011

@sssimi
@mystery7
@hoogy
@luba142 hadam sa tu dakto objavite a poradite............ vcera som zabudla,ale dnes uz nutne potrebujem poradit.
vcera pred pranim som kontrolovala vrecka,aby som neoprala aj to co netreba. a v patovych gatoch zo skolky som nasla ulovok-klucenku, taku gumovu figurku na sposob zipsacika len bez mena. tak som hned vyzvedala ze odkial to ma. tak vraj od "danosa" (neviem ake meno by to malo byt) a to je kamos zo skolky. zajtra rano to beriem vratit,ale neviem komu. ci to dam ucitelke,alebo na skrinkach popozeram meno a skusim vytipovat rodica. nerada by som aby patka preto niekto vysmial, alebo aby sa s nim starsie deti co tomu rozumeju prestali hrat ☹ ked som mu to v sobotu ukazala,tak bol evidentne prekvapen a poteseny ze mu to ukazujem. hned si spomenul co to je. ale nemyslim ze to vzal schvalne, skor to po hrani odlozil do vrecka (lebo to ho tak ucim,ze vreckovky, kluce, gastany, orechy a neviem co este odkladame do vrecka).
co myslite, ako to vyriesit aby maly neutrpel ujmu??

hoogy
23. okt 2011

@borocka nechcelo sa mi to cele citat lebo ja vyslovene neuznavam spolocne spanie.moj maly ked sa narodil tak sme k nemu vstavili kazdu hodinu a pol a prezili sme. pocase sa pre neho stala postielka jeho osobny raj.a cez den spaval v postielke od 3 mesiacov kedze sa vedel uz otacat na obe strany a daval sa na 4 takze som sa bala ze vypadne z kocika.takze podla mna to je len pohodlnost matky mat dieta vedla seba.

kosska3003
23. okt 2011

@borocka ja by som to dala patovi v skolke nech to vrati kamaratovi mozno mu to dal mozno nie ale tak skus to jemu dat alebo sa ho v skolke spytaj kde je danos ako je to hlupy privesok ale tak nevies kde je pravda ja by som to takto riesila

hoogy
23. okt 2011

@borocka skus sa ho opytat ked prides do skolky ze ktory mu to dal a skus mu to vratit. a ked tam nebude tak povedz ucitelke nech to vyriesi

borocka
23. okt 2011

@hoogy tie clanky som dala len tak, koho sa tykaju, koho nie. kto ma zaujem, kto nie....
viac ma zaujima nazor na tu "ukradnutu" klucenku....

hoogy
23. okt 2011

@borocka to som napisala este predtym ako si napisala klucenku :D

kosska3003
23. okt 2011

@hoogy no moja marika spavala v postielke od malicka samozrejme ju mala pri mojej postely a zabrana bola dole kym sa nezacala otacat tiez som vstavala k nej aj 4 krat ale mi to vobec nevadilo ako ja som tiez len clovek aj matka ale sa potrebujem v klude vyspat nie sa bat ze ju pridlavim pri mne spala len ked bola fakt chora ako su deti co proste musia spat pri matke ale chvalabohu moja nie je taka pekne spi sama este pri mne v spalni ale v svojej postely a aj sama zaspava co som rada

borocka
23. okt 2011

@kosska3003
@hoogy pato tiez do 8ich mesiacov spal v postielke. bala som sa ze ho udlavime ak bude spat pri nas. nevadilo mi kvoli krmeniu v noci vstat, hlavne od tych 3-4mesiacoch pato prespal celu noc 😝 ale ked odisiel lukas,tak to bolo tak prirodzene ze maly ostal na noc pri mne. uz som nemala dovod ho po zaspani prekladat... a teraz je to dost prakticke, aspon celu noc prespi zakryty 😉 ale vie spat aj sam, uz to mam odskusane

luba142
23. okt 2011

My spolocne spanie neriesime, decka spavali aj spvaju vo svojich postielkach,. posteliach 🙂

@borocka ja by som to dala ucitelke, ze to mal Patko v kapsicke zrejme omylom a ona to da zrejme na nastenku v satni a komu to chyba ten sa ohlasi. Nerobila by som z toho kovbojku, take sa moze stat hociakemu dietatu, teraz si to este neuvedomuju ani 🙂

kosska3003
23. okt 2011

@borocka no jasne ako aj ja mam mm prec 3 tyzdne ale spi v postely svojej ona ani nechce spat pri mne len ked je chora ale tak kazde dieta je ine a kedze mas vedla seba miesto volne tak ho obsadil Pato spon nie si sama v postely 🙂

iinuska
23. okt 2011

ahojte
Spanie my riesit nemusime. Adamko spaval len vo svojej postielke. Na spolocne spanie som ho nechcela naucit, aj ked som do 2 rokov kojila a v noci bol vela krat hore, zakazdym som ho dala naspat do jeho postielky. Ja by som sa vobec nevyspala. Bala by som sa, ze by mi spadol z postele, alebo by som ho prilahla, atd...Teraz uz spi v detskej posteli vo svojej izbicke

@borocka dala by som to ucitelke, ako pise lubka

kosska3003
23. okt 2011

@iinuska adamko ti uz prespi celu noc ze lebo aj ja rozmyslam ze ju dam do detskej ale sa este raz budi v noci na mlieko tak sa toho obavam no uvidim od noveho roku ju asi aj dam na skusku

iinuska
23. okt 2011

@kosska3003 ano, odkedy som ho prestala kojit, tak konecne spinka pekne celu noc. Vyskusaj, mozno budes prijemne prkvapena

kosska3003
23. okt 2011

@iinuska ako ja ju nekojim od 13 mesiacov budi sa menej niekedy spi celu noc niekedy sa raz budi aj viac krat uvidim od noveho roku to vyskusam

saskarisko
23. okt 2011

ahojte,
@borocka - mne takto deti nosievaju sem/tam nejake cudzie vecicky. Saska povacsine sponky. A na druhy den pridem, dam to do ruky p. ucitelke, ona to vylozi v triede na taku lavicku, co tam maju hracky, a dieta, ktoremu to patri si to vezme. Patkovi vysvetlil, ze majitel mu to pozical, a teraz mu to musi vratit, lebo by bol smutny. tiez by som to pred p. ucitelkou nerozmazavala.

jamaat
23. okt 2011

@ludmilabb Aha, no super, tak to teda objednám z netu.
@borocka Prečo ty tak rada robíš dopredu "tragédiu" z hocijakej blbiny? Dopredu čakáš, že sa veci budú diať zle? Tým si to tak akurát privoláš. No booože, našla si prívesok. Ráno v škôlke sa Paťka spýtaj, od koho to má a spoločne vráťte. A keď to nezistíš, daj učiteľke. Alebo u nás sa dávajú veci na švédsku debnu v šatni a každý si zoberie odtiaľ, ak tam svoju vec nájde. Ja som v Emkinej skrinke našla cudzie ponožky. No ale ani do päty mi nevošlo rozmýšľať o tom, aby si náhodou niekto nemyslel, že to ukradla alebo čo ja viem čo. Chcela som ich dať učiteľke, tá ma odkázala na švédsku debnu. Za čo ho to akože majú vysmiať??? 😲 😲 😲

sssimi
23. okt 2011

@kosska3003 Ja som bola tiež v šoku, že na to pristal. Síce mu oblek nevadí (keďže je v ňom v práci denne), ale on moc takéto akcie nemusí. Ale suseda ma prehovárala, tak som sa zo srandy spýtala a on, že môžeme ísť 😀 . Tak mi chcel spraviť radosť, keď už sme tak málinko spolu. Ale veru sa ani odo mňa celý ples nepohol a úúúplne sa mi venoval. Pretancovali sme každé kolo a to stál celý deň v práci na nohách. Tak som si to užila.

sssimi
23. okt 2011

@borocka neboj, to nie je žiadna tragédia. Jedná sa o malé deti a (teda aspoň ja určite) nedám malej do škôlky vec, s ktorou by som sa ťažko ľúčila-t.j, že by mi jej bolo ľuto ak by jej zmyzla. Momentálne dokonca nosí nastrelovacie naušnice, lebo mala obdobie strácania, ale bolo ich treba aj vyčistiť 😀 Takže mamička z toho isto tragédiu nerobí a ak Paťko poctivo danú vec vráti, tak sa nič nestane. Deti ešte nemajú tendenciu hnevať sa-určite to nebudú brať ako krádež. Myslím si, že sa vráteniu buď poteší alebo to danému dieťaťu bude celkom jedno. Skús počkať kým Paťko prívesok vráti a ak by to dieťa nebolo v škôlke, tak to daj učiteľke s vysvetlením, že si to našla, ale Paťkovi to nepatrí.

sssimi
23. okt 2011

Baby aj ja idem poprosiť o radu. Ako ísť na malú, aby začala chodiť sama spávať? Vyžaduje si aby som pri zaspávaní bola pri nej, dokonca ma aj za ruku drží. Momentálne mi to nijak nevadí, keďže sa doma aj tak nudím, ale o chvíľu príde druhé mimi a sama to večer nezvládnem. Hlavne ak malá občas večer zaspáva aj 45 minút. Nemám v blízkosti nikoho, kto by mi takto večer pomáhal. Mamina má aj ranné a aj poobedné smeny. Ešte cez tie ranné by sa ako-tak dalo, ale nechcem ju s tým zaťažovať, lebo to nie je riešenie. Skušala som aj občasné odchody. Sem-tam to zabralo. Povedala som, že idem cikať a pod. , ale v poslednej dobe ma vôbec nechce pustiť z izby a skončí to plačom. Ak proste odídem, tak v momente pricupitá za mnou. Spáva s bábikou a vlastne s kadečím iným, tak ani na to ju nepresvedčím. Neviem čo ešte skúsiť (možno už len gumené kladivko 😀 ). Myslím si, že ani nová posteľ by ju nepresvedčila, ale na tu ani momentálne nemáme. Ďakujem ze akúkoľvek radu a názor 😉

dm1
23. okt 2011

babyyy ja mam dnes jeden "super" zazitok. nebyt duchapritomneho suseda u nasich tak nam vybuchne auto teda v lepsom pripade zhori . Sa nam chytil kryt od motora co je na kapote sme to mali rozozrate od kun a to popadalo do motora a cele zhorelo. nastastie len to ale uz pod kapotou raidne dymelo ked sme to isli otvarat a uz zacinali obharat aj veci okolo motora . Stacila mozno pol hodina a bolo by zle nedobre. este teraz predychavam. som si aj frtana dala . soferovala som to naspat zdalo sa mi ze taha volant doprava snad to bude v poraidku.

dm1
23. okt 2011

@sssimi to ti zail neporadim tiez zaspava so mnou drobcul 😝

sirinka
23. okt 2011

@borocka normalne to daj ucitelke, ze to pato omylom vzal domov a ci to dakomu nechyba...ved nejde o ziadnu cennost a deti sa nedozvedia, kto to zobral...

sirinka
23. okt 2011

a co sa tyka spolocneho spania, tak minimalne do cca jedneho roka az roka a pol je to podla mna uplne v pohode, dokonca pri druhorodenom a viac dietati uz si to ani neviem predstavit, ze by som zvladala celu noc behat k postielke a vstavat a skusat mimi prekladat a pod....
a neskor uz ako komu vyhovuje...

sssimi
23. okt 2011

@dm1 ty si do toho potom ešte sadla? No odvaha ti poviem. Ja by som sa po...... 😉 Hlavne, že ste dobre došli domov.

sssimi
23. okt 2011

@sirinka moja je v detskej od 2och rokov, ale čo Miro odišiel do Rakúska, tak k nej chodievam. Pred tým prespala celú noc 😔

dm1
23. okt 2011

@sssimi no pozreli to a nastastie horelo len to plato a to sa dalo prec. tak hadam to bude ok uvidime zajtra

sssimi
23. okt 2011

@dm1 držím palce, nech nemáte s tým starosti.

sirinka
23. okt 2011

@sssimi to je normalne, ona totiz nechape veci tak ako dospely a to, ze tatino zrazu nie je stale doma ako predtym, ju matie a moze vyvolat pocit neistoty a preto ta potrebuje mat nablizku, vydrz a ked si zvykne na novy rezim, nauci sa zase pekne spavat... 😉

hoogy
24. okt 2011

@sssimi je to tym ze mm odisiel. martin ked bol prec tak maly bol taky neisty a stale na mne lipol. sice som ho nemusela takto uspavat on sa to nejak naucil sam. ja ho dam do postele precitame rozpravku a dame si pusu krizik a odchadzam.ale matko este nezaspi hned. on si este rozprava kadeco. o takej pol 10 este zakrici mami komme🙂 a to je uz posledne dam mu este jednu pusu a spi. ale ty este vydrz ono sa to zlepsi. zvykne si. skus jej teraz len vysvetlovat ze je uz velke dievcako a ze tie uz zaspavaju samy. a postupne byt v izbe coraz menej.

ludmilabb
24. okt 2011

@sssimi my sme sa velmi pomaly a postupne naucili zaspavat sami aj ked Sofia spava v spalni a nad ranom ju beriem k sebe
vsak ja som bola snad jedna z poslednych co rocne dieta mala pri sebe v posteli celu noc, postupne kedze som sa bala padu z postele som ju zacala prekladat ked tvrdo zaspala, postupne som ju zacala ukladat kym bola hore v postielke s tym ze som pri nej cupela a drzala za ruky, aj 40 minut, cele mesiace, uz to zacinalo byt pre mna na nevydrzanie, obcas sa stalo ze ju uspaval mm a ten sa teda vyprdol na nejake drzanie, lahol si do postele a ona nenamietala, samozrejme pri mne nebola taka tolerantna ale som si povedala ze ked dokaze pri mm zaspat bez drzania tak aj pri mne a hotovo! a stalo sa zase to trvalo nejaky cas a potom prisla zasadna zmena na ktoru som sa odhodlala a to opustat izbu, tiez niekolko mesiacov postupne pozvolna, aby som ju nevystrasila ze tam nie som a vzdy rychlo po ruke ked ma vola a zaspava sama, konecne, uz som ani nedufala obcas ma zavola uisti sa a ja nemusim hodinu lezat v posteli 😉 takze ja by som ti odporucila po tomto celom vyleve len zvolit techniku fakt pomaleho postupneho odchadzania