Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
27. okt 2011

joooj dievcata...my kazdy bozi den musime pozerat popolusku, najlepia scena je ta, kde jej sestry trhaju saty, to je magda uplne vo vytrzeni a po dome uz miesto papuciek nosime crievicky... 😅 ja uz viem tu rozpravku naspamat hadam...

hoogy
27. okt 2011

@sirinka haha poznam🙂matko ma dve najoblubenejsie. madagaskar (minule si uz aj spieval trsam trsam🙂 a auta. ja vacsinou len pocuval lebo vtedy varievam ked on sa rozhodne rozpravku pozerat:D

kosska3003
27. okt 2011

moja fici na banbulke spievankove niekedy ktko a madagaskar ako na co si spomenie ale ma sprosty zvyk si vybrat len jednu cast a stale dookola ju kukat

mystery7
27. okt 2011

@borocka ja by som toto asi len tak nenechala. Nieco by som ucitelke povedala. Slusne, ale ozvala by som sa.
@sirinka @kosska3003 @hoogy u nas take vobec nefici. Skor mu musim rozpravat rozpravky. Vcera kym zaspal, tak som mu 5x (!!!!) porozpravala vymyslenu rozpravku o elektricke Elke 😝 este hodinu ma hrdlo bolelo.

sirinka
27. okt 2011

@mystery7 vecer aj my citame a spievame...

ludmilabb
27. okt 2011

@borocka boze to je co za pristup ucitelky, ja sa presne tohto obavam
v nasich jasliach som nic podobne nezazila, oni su celkom trpezlive aspon ked su tam rodicia, ale Sofia nikdy nepovie ze pani ucitelka kricala oba mi povie ze ked nechce spat tak jej povedia aby bola tisko davaju ju spavat do inej miestnosti lebo yvrusuje 😝

hoogy
27. okt 2011

@ludmilabb no vidis nakoniec sa spanie vyriesilo🙂

@mystery7 jaj no vecer aj my citame uz dva tyzdne tu istu knizku :D mm uz hovori ze matko mu hovori co sa dopredu stane a ked nieco inak povie tak hned zareaguje nie tak :DD

mimi21
27. okt 2011

@hoogy cez den spi dobre, doobedu 2,5 hodky, poobede je niekedy problem, aj som skusalaa posunut na jeden spanok denne, ale ona je uz okolo 9 velmi unavena, rano sa budi okolo6.30 az 7 - to byva vacsinou
no na veceru ma kasu, raz bola taka unavena, ze ju nedojedla, a to este len bol brutus, lebo to bola v noci stale hore, bola hladna
ano, ninka chodi do sukromnej skolky

hoogy
27. okt 2011

@mimi21 hmm takze asi jej netazi na brusko,skus ten nurofen. mne tusim tiez matko spal este dva krat ale kratsie.uz si to nepamatam🙂 tolko veci som zabudla :D

hoogy
27. okt 2011

@sirinka ja mam niekedy pocit ze my spievame cely den :D

mimi21
27. okt 2011

@hoogy no veru aj ja som si pri ninke myslela, ze si vela zapamatam, ale aj ja som uz vela veci pozabudala 😝

borocka
27. okt 2011

@hoogy
@mimi21 patko v tom veku spaval este 3x, ako rocny uz len 2x

hoogy
27. okt 2011

@borocka 🙂 no ja si nepamatam ci matko raz alebo 2 krat.viem ze ked mal 11 mesiacov tak odvtedy uz len raz.

borocka
27. okt 2011

@hoogy pato mal rok aj 3mesiace ked som ho zaala prestavovat na 1 spanie, a slo to veeeelmi tazko. on by spinkal aj dvakrat,len potom uz to vecerne zaspavanie bolo problemove.

hoogy
27. okt 2011

@borocka no mne si to matko vzdy posunul sam. ja som taketo veci nechavala na neho. a vzdy ked si sa tak povedala ze uz by mohol toto tak uz za chvilu tak zacal bez mojho pricinenia len myslienka na to bola :D inak ty si tu rozoberala tu detsku kresbu. tak matko teraz dnes prvy krat nakrelil ze hloli spava potom k nej palicka telo a ruky nohy palicky al neboli spojene s telo🙂 a este asi milion oci lebo bodky sa mu pacilo robit :D

jamaat
27. okt 2011

Ahojte, dnes deň bez hysáka, aj keď bolo pár krát namále, ale nejak som to odvrátila. Hneď je svet krajší. 🙂
Boli sme aj u zubárky, tak emka si nechala pozrieť zúbky. Ale za celý čas nepovedala ani slovo, nechcela povedať, ani ako sa volá, ani nič, aj obrázky jej sľubovali, aj som videla na nej, že by chcela, pusu štelovala, no nevyšlo to z nej. Hanblivá je.
No a zjavne jej ten včerajší cirkus v hlávke vŕta, je taká nejaká zarazenejšia. A keď ju u zubárky nahovárali, aby meno povedala, tak ona sa otočila ku mne a povedala - ak som dobre rozumela - Prepáč. Tak neviem, či to patrilo k včerajšiu alebo čo... 😲 Potom aj v Kauflande, sedela vo vozíku, ja som odišla asi na 5 metrov a ona zase opakovala niečo ako Prepáč. Ale nie som si istá. Keď som prišla k nej a spýtala sa, čo hovorí, tak už čušala. Je možné, že s týmto bude mať problém, ak ano, tak to má tentoraz po mne. Ja som sa ako decko nevedela ospravedlniť. Aj som chcela, aj mi to cez ústa nešlo.

luba142
27. okt 2011

@hoogy
@borocka
@mimi21 mne barborka spavala do roka 2x rano okolo 8-9 a poobede okolo 2 a vecer o 8 uz spala. Po roku uz spavala len po obede a je to az doteraz 🙂

luba142
27. okt 2011

@jamaat hmm tak zjavne to nepresla,len tak akoze sa nic nestalo, mozno nad tym duma,mozno je to aj dobra cesta, ze nabuduce uz to nebude take hystericke a aj si nechavysvetlit aby nehysakovala 🙂

kosska3003
27. okt 2011

@jamaat no tak asi ma emka telepaticke schopmosti a poslala hysak Marike ta mala dnes zachvatik rdvu ked som jej oznamila ze nejdeme uz listie palit ze ideme ku starkej sa prejst tak vresky ze nejde potom isla a zase vresky ze pesi potom sa mi na namesti surovo o zem hodila ze nejde tak som ju musela na ruky zobrat ale potom sa hend ukludnila opica mala ale nervy mi rupli a dostala aj po zatku

hoogy
27. okt 2011

@jamaat to je zaujimavy zvrat.asi jej to zacina dochadzat ze toto nie je celkom spravne. drzim palce nech aj nadalej ste bez hysaku.

hoogy
27. okt 2011

@kosska3003 mozno bola unavena

jamaat
27. okt 2011

Jaaaaj, a škôlka! Dnes som bola na mimoriadnom rodičku. Niektorí rodičia sme podpísali žiadosť, aby raz za čas riaditeľka vyvesila papier s rozpisom, ako sa čerpal triedny fond a aby dala na papier aj čerpanie za minulý rok (čítala to minule na rodičku, ale bolo tam plno detí, hluk, tak sa ani riadne nepočuli). Nebolo tam nič iné, len táto požiadavka. Prišla za mnou jedna z rodičov s takýmto papierom, tak som podpísala. No aké haloooo z toho!!! Riaditeľka sa urazila, že jej nedôverujeme a že keď niečo chceme vedieť, tak sa jej máme prísť spýtať. A že to je nefér takto jej poza chrbát petície spisovať. Do toho sa ozvali ešte ďalší rodičia, čo to nepodpísali, lebo za nimi s tým papierom ani neprišla, resp. ich deti vtedy nechodili do škôlky, že to je ozaj nefér a bla bla, a takouto formou to riešiť a podraz a toto tamto. No tak pani riaditeľka sa utvrdila v tom, že sa správne urazila. Nato vyhlásila, že keď jej nedôverujeme, ona to robiť nebude a triedny fond má spravovať a nakupovať z neho veci do škôlky niekto iný, niekto z rodičov. No blbosť ako brno! My tak vieme, koľko papierov treba, pasteliek atď! To bolo kidov, to bolo rečí, krútenie sa okolo debilín dookola!! Ako malé deti. Riaditeľka a niektorí rodičia (mne to pripadalo ako riťolezectvo od niektorých) si nedali vysvetliť, že to nie je o nedôvere, len o informovanosti a je lepšie, keď to bude na nástenke, ako sa chodiť osobne vypytovať. Nakoniec sa riaditeľka akotak uspokojila, keď sme najskôr hlasovali o dôvere riaditeľke. Všetci boli za. Potom sme hlasovali o tom písomnom oznámení. Bola nás menšina, ešte menej ako podpisov na papieri. No tak reku dobre, nebude sa to písať, len na rodičku hovoriť. A na to sa ozvala jedna z tých, čo nezahlasovali za, že hádam bude dobré po rodičku ten papier, z ktorého to číta, potom na nástenku vyvesiť. A s tým všetci súhlasili. No tak ja nechápem. 😲 😲 😕 ......Vyše hodiny sme tam sedeli a riešili komára, z ktorého sa urobil somár. A potom ešte mala iniciátorka problém s tým, že riaditeľka vycapila na dvere Zákaz vstupu rodičom do triedy. Tak sa zase to rozoberalo. No už som myslela, že ma tam švihne! Majú tí ľudia problémy!!! A riaditeľka mi pripomenula Emku, keď sa o zem hodí, s tou jej urážkou a odovzdaním "funkcie"

jamaat
27. okt 2011

@hoogy
@luba142 Veď ráno hneď po zobudení prštekom šibrinkovala, že hádzať o zem nono! Len kým som ja pochopila, čo vraví... Vaše zjavne oveľa lepšie už rozprávajú, keď vás tak čítam.

hoogy
27. okt 2011

@jamaat no toto poznam🙂 preto sme my nemavali rodicka,ale radsej osobne posedenia s rodicmi.a preco sa s tym vlastne zacalo co nieco chyba v skolke ci co?

kosska3003
27. okt 2011

@hoogy no nespala na obed len 10 minut asi uz druhy den co sa mi pokakala do plienky cez obed dnes som sa jej pytala ci ide kakat ona nie aj som ju na zachod dala a nic nekakala opica asi az po mlieku ju tlaci neviem dufam ze zajtra to uz bude ok a ten hysak to ako dovod davam to ze som si dovolila ju zobrat prec od roboty co ju naramne bavila

hoogy
27. okt 2011

@jamaat ale neboj stale vela veci je aj u nas tak ze rozumieme len my s mm.

jamaat
27. okt 2011

Rozprávky Emku nebavia také ako Madagaskar a tieto celovečerné, po chvíľke ju to začne nudiť. Ona radšej také klasiky ako Krtko, Svrček a havko (podobné Krtkovi), Vlk a zajac, Psík Rexík, Dorotka a papagáj, Tip a Tap... No a asi najobľúbenejšie je Dora objaviteľka a Go, Diego, go! Asi potrebuje jednoduchý príbeh a nejaké logické súvislosti.

hoogy
27. okt 2011

@kosska3003 🙂 no mama neviem co si to dovolujes :D aj matko je taky. a este on musi mat niektore veci presne postup inak je zle

kosska3003
27. okt 2011

@jamaat no ja tiez mojej nerozumiem niekedy dneska chcela odomna mat mat a ja ze co no nevedela som a potom mi doslo ze chce pata a mata a najhorsie ked nieco chce a nerozumiem jej tak ona to ude opakovat aj pol hodinu a uz ma z toho nervy ze neviem co chce ale tak zvycajne pridem na to jej poviem nech mi to ukaze alebo kde to je a nakoniec sa k tomu aj dopatrame alebo jej poviem ano alebo nie

kosska3003
27. okt 2011

@hoogy no strasnu vec som si to dovolila ako uz som strasne smrdela z toho dymu a keby sme tam boli 5 minut nepoviem ale boli sme tam hodinu