Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
26. nov 2011

@luba142 ano, byva ale ma 75 rokov, to len tak na hodinku dve povarovat, ale cely den, to by uz bolo na nu vela. Jedine, ze by prisla aj moja mamina, a striedali sa 😅

luba142
26. nov 2011

@iinuska jaj no tak to ano, to je uz vek taky na chvilku 🙂

borocka
27. nov 2011

KOcky psickarky........skuste poradit.
pato miluje zvieratka,tak ako kazde dieta,najme macky a psy. no ja som odporca maciek takze jedine psik prichadza v uvahu. velmi uvazujem ze by som mu na vianoce nejake steniatko kupila. ale, chcela by som plemeno ktore sa chova vonku, v bude a vo voliere a ktore narastie do normalnych rozmerov, ziadne kabelkove modely. velmi sa nam pacia labradory a myslim ze tie by mali byt aj vhodne k detom,ci??? su to zvacsa vodiace psy,takze by mali mat dobre trenovatelnu a miernu povahu,alebo sa mylim????? poradte!!!!!!!!!!

luba142
27. nov 2011

@borocka sice niesom pstckarka, ale pekne su aj Retriveri a aj tie su mile k detom, nasa teta maju zlateho, ked bola steniatko tak velmi krasna a pritulna, Kika sa s nou vyhrala, trpela ju aj ked ju tahala za chlpy, teraz uz je vlastne starsia a stale sa sprava super a pritulne aj ked nas nbevida tak casto

jamaat
27. nov 2011

@borocka A to chceš psa aj s papiermi? Tie sú dosť drahé, bez papierov zase podporuješ množiteľov, ktorí sučky chovajú v zlých podmienkach a majú ich len na šteňatá. Čo takto sa poobzerať po útulkoch? Na FB stále koluje ponuka psíkov. ...Ale inak ak môžem poradiť, síce si aj povedala, že nechceš kabelkového psa, ale aj tak ešte zdôrazním, že k deťom nie sú dobré malé psíky, bývajú na seba háklivejšie a zo strachu môže skôr uhryznúť ako väčší pes. A vlastne aj dieťa takému malému skôr ublíži, keď sa naň zvalí alebo tak niečo. A ešte všeobecne sučky sú poslušnejšie ako psy.

jamaat
27. nov 2011

@borocka A keď má byť vonku, tak radšej nie krátkosrstého. Nemusí byť vyslovene huňatý, napríklad aj náš má len takú strednú srsť, ale na zimu sa mu robí riadna podsada (to je jemná spodná srsť chrániaca pred zimou)

iinuska
27. nov 2011

@borocka my mame labradora, je vonku, je krasny, ma rad deti. Adamko mu pcha prsty do papule, a podobne, absolutne mu nic nevadi. Tusim mam aj foto na fb

borocka
28. nov 2011

@luba142 retrivery nie su zle,ale maju dlhu srst ( ak sito s niecim nepletiem) a to zasa nie je bohvie co pre pichliace, klieste, opadavanie v lete,....moc ma zasa taketo nelakaju. vlciakov sa zasa bojim.
@jamaat viem ze u nas v meste je utulok,len netusim kde ale to je najmenej. neviem ako sa chovaju psy, len teda ze najradsej steniatko aby s na seba zvykli. nechcem kupit odrasteneho psa, to by som sa bala ze pato sa bude zo zaciatku bat, alebo ho viac potaha ci pristupi labku a pes by ubizil malemu.
moja teta ma huskyho, poriadny krasavec a ma aj dobru povahu. lenze tu v dedine nema nikto sucku, je to vzacnejsie plemeno. a krizit by som nechcela.
papiere nepotrebujem, neplanujem ziadne vystavy ani nic podobne, len patovi nech ma kamarata vramci "terapie" a tie sucky.......no tie mavaju aj svoje dni,ze? a zasa neviem coby som so stenatami robila keby nahodou....... viac sa priklanam k psovi.

hoogy
28. nov 2011

@borocka nekupuj psa na zimu, tie stence vacsinou nie su take odolne a dobre stavane ako jarne vrhy. radsej by som na tvojom mieste pockat. nehovoriac o tom ze v lete budes mat aj ty troska menej roboty okolo steniatka ako v zime. a krsna ma labradora a je to pes zrut. to znamena ze maju vsetko ozuzlane, zozrala im aj kaktus 😉 husky su tiez pekne. my sme mali americku akitu,ale to uz je dost velky pes. skus este popozerat a hlavne popatraj po okoli ake tam amte vrhy a v akych podmienkach drzia psov.

jamaat
28. nov 2011

@borocka
@hoogy Môžem potvrdiť, že labradory sú pažravé a majú nábeh na priberanie, väčšina, čo som videla, boli tučné. A huskyho si nekupuj, je to síce krásny pes, ale je záprahový, potrebuje a chce strašne veľa behať. A ty behací typ nie si 🙂 ....okrem toho rady zavýjajú, čo susedom zvykne vadiť.
Ďalej neodporúčam kokršpaniela a bígla, sú to tvrdohlavé psy.

borocka
28. nov 2011

@jamaat
@hoogy ja som tucneho labradora este nevidela 😕 prave naopak, za to sa mne aj krpcovi pacia, ze co sme videli tak vo vybornej forme, dobre zivenych, silnych, vysportovanych, a hlavne so skvelou povahou. na jednej dovolenke vedla penzionu mali labradora, ten k nam chodil kazde poobedie, maly ho krmil, daval mu pit, hadzal mu loptu.......no boli sme si uplne cudzi a ten pes sa k malemu spraval ako k najlepsiemu kamosovi. popozeram zistim, a ked nie na vianoce tak budu aj narodky 😉 aj patko bude rozumnejsi,snad sa bude stena aj lepsie trenovat na jar.....asi to nie je zly napad pockat par mesiacov.

sirinka
28. nov 2011

@borocka labradori su uzasne psy, vyborne k detom, potrebuju ale vela starostlivosti. skutocne maju sklon k prezieraniu a priberaniu, takze pozor na to, cim budes krmit, zaroven potrebuju vacsinou vela behat a velmi radi plavaju a velmi silne potrebuju kontakt s ludmi, radi sa vtierkuju do bytu, maloktori labrador, co poznam je vylucne zahradny typ....
keby som chcela take vacsie plemeno, tak asi si vyberiem tiez labradora alebo retrievera a najskor nejakeho miesanca z utulku...ale my psa nechceme ziadneho...takze nemusim vyberat... 🙂
ale nepohrdla by som ani krasnym vlciakom ci dobermanom...aj ked ten je tiez taky ustekany vacsinou...

sirinka
28. nov 2011

@borocka aby som nezabudla...labradori su dost uslintane... 😅

borocka
28. nov 2011

@sirinka
@jamaat
@hoogy ked uz by som mala ist do takych detailov a polbodikov, tak asi nevyberiem nic ale kupim plysaka. kazde plemeno, kazde zviera bude mat nejake negativum 😉 ale vdaka za rady, necham to zrejme na tie narodky. popozeram potom aktuality u nas v utulku. a mozno vezmem maleho aby si sam nieco vybral 🙂

sirinka
28. nov 2011

@borocka no vies, kupu psa treba skutocne dobre zvazit, lebo macka vela starostlivosti nepotrebuje, ale pes je trosku ina kava a ked podcenis, co vsetko to zo sebou prinesie, moze ti to znacne zneprijemnit zivot na najblizsich 10-15 rokov....

kosska3003
28. nov 2011

@hoogy ahoj mam doma zvlhcovas aj tebe to robi taku paru ako keby dym mne totiz ide stale v kuse ta para nie len niekedy a ked davas vincentku tak kolko jej davas

hoogy
28. nov 2011

@kosska3003 ano robi mi to taku viditelnu paru. ja miesam vincetku jedna k jednej ked je velmi zle ked sa zlepsuje tak mozes aj mensi pomer.

hoogy
28. nov 2011

@borocka ved jasne ze kazde plemeno ma svoje negativa len aby ste sa potom nehnevali. je to velmi mily pes necha si zo sebou robit viac menej vsetko 🙂 tuto sucku matko tak nahneval ze sa schovala k majitelovi s ocividnou prosbou v ociach nech uz tu malu otravu odracu 😀 ona je uz troska starsia a on za nou stale behal a ona to zvladala bravurne 🙂 len ja som nevedela ze su to take zrave psy pokial ju oni nemali a par krat s nou boli aj na pohotovosti. lebo vazne vsetko zjedla. piliny co krsny pilil drevo, stromy im obhrizla. ako ona je krasne stavana nie je tucna ale byvaju blizko vahu a vela s nou chodia von a tam si moze aj zaplavat. uvidis ze na jar to bude prijemnejsie rozhodnutie. inak susedia maju kratkosrsteho jazvecika a aj ten je super k detom pohodak. len zase jemu je v zime zima a musia ho mat vnutri 😒

kosska3003
28. nov 2011

@hoogy diky mala bola dnes v soku krici na mna mama dym mama dym aha no zlata mala mi chrcala rano tak som jej to pustila a uz je dobre tak som rada 😀

hoogy
28. nov 2011

@kosska3003 🙂 ono to dost tak fuka a este to mame aj na modro podsvietene tak maly je z toho vzdy nadseny 🙂

kosska3003
28. nov 2011

@hoogy aj ja mam taky na modro podsvieteny
http://www.mall.sk/zvlhcovace/sencor-shf-1005

hoogy
28. nov 2011

@kosska3003 my mame iny ale tiez sencor asi to davaju do vsetkych. 😉 maly ho vola bu lebo my sme to tak volali ako deti

jamaat
28. nov 2011

@hoogy My sme tú Vincentku neriedili 😅

hoogy
28. nov 2011

@jamaat nemusis ja ju riedim aby mi dlhsie vydrzala kedze ty si tu behnes,ale ked mne nahodou dojde 😉 a nevam viac ako 2 flase v zasobe. a pomohlo vam to ?

mystery7
28. nov 2011

A co sa mi stalo vcera 🙄 mm nerad beha po obchodoch, tak ja mu kupujem vset oblecko. Teraz potreboval vetrovku, tak som vzala staru, pomerala a kupila novu. Lenze ked som platila, dohnala sa nejaka zenska, ze jej zle vydali a bla bla bla.....zabudli mi dat blocek a ja som zabudla pytat. Jasne, ze vetrovka uzka 🙄 🙄 a dnes mi ju uz nevymenili 🙄 tak ma ide porazit. Vzdy beriem vsetky blocky a dlho dlho odkladam. Na porazenie.A vcera rano Slavko povedal mama, skoro som odpadla. Nebyt mojej mamy ako svedka, nikto by mi neuveril 😅

jamaat
28. nov 2011

@hoogy Neviem naisto povedať, ale tak hádam ano. Vyskúšame zas. Len ja keď som blízko pri tom sedela, tak mi to nos práveže zapchalo 🙂

borocka
29. nov 2011

@mystery7 a stitky mas na tej vetrovke????????? to co su za predavacky???? myslim ze pokial su tam original ich stitky, tak by ti problemy nemuseli robit, ved vidia ze bunda nosena nebola,ze len potrebujes tu istu len o cislo vacsiu, tak im to moze byt srdecne jedno 😠 😠
no slaaavko, teda sa nezda 😉

mimi21
29. nov 2011

@mystery7 no ja by som sa hadala, dnes uz je bezne, ze vymenia aj bez blocku, ked je to neposkodene a je zjavne ze je to z toho obchodu, a je to jeden den, nepoviem keby to bol tyzden
pytala by som si veducu a hadala by som sa a neprijemna by som bola
no a to som typicka ja - teraz, ked uz presla chvilka ako ma to vytocilo, tak by som to skusila v klude ale hlavne asertivne a isla by som si za svojim

mystery7
29. nov 2011

@borocka @mimi21 aj stitky aj vsetko je tam, je to na porazenie 🙄 skusala som to vselijako nic ☹ asi skusim predat cez bazar