Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

cukricek8998
4. jan 2012

@sssimi takze si myslis ze ju nemam v noci prebudzat aby isla na zachod?ze sa to urobi same?

rybca
4. jan 2012

@cukricek8998 ja by so ju urcite nebudila, aj nas a este plienku na noc a pritom je vacsinou sucha, niekedy aj mesiac nic a potom zas par noci je nacikany, a suche plienky nevyhadzujeme, recyklujeme na dalsiu noc, at 1 je to drahe a at 2 aspon trosku pomozem ekologii, ked uz nelatkujeme....🙂

cukricek8998
4. jan 2012

@rybca tak suche plienky nevyhadzujem ani ja..bol by to hriech :D ale rozmyslala som nad tym budenim..skusala som to jednu ale Loriana nebola nadsena ze musi vstavat na zachod🙂 tak som to uz neskusala ... len sa stale cudujem ze na vsetko ostatne je mudra a v noci mi ura do plienky :D

jamaat
4. jan 2012

@cukricek8998 Emka keď má plienku, ani sa nesnaží pýtať. Spokojne sa do nej vyčúra aj ráno, keď sa zobudí. Ale keď je bez nej, tak sa v noci pociká.

ludmilabb
4. jan 2012

@jamaat to uz skusam tyzden bez latkovky na noc, zatial dobre aj ked som pripravena na nehodu, pod plachtou mam nepremokavu podlozku uz sama vecer pripomina ze je velka tak nepotrebuje plienku aj v skolke jej prestali davat na spanie lebo doteraz jej davali aj ked som im hovorila ze doma jej nedavam

sirinka
4. jan 2012

@jamaat no tak normalne som spokojna 🙂 ma slabucku chut, taku zvlastnu, takze magda to v cistej vode nechce, ale ostatne dve baby vypiju bez problemov. davam to do hocicoho, janke aj do kasiciek primiesam, podla toho, ako si spomeniem...

jamaat
4. jan 2012

@sirinka O to mi ide, či to môžem primiešať hocikde. Aj do čaju, kde už je citrón trebárs. My v zime vodu veľmi málo pijeme, celý deň je čaj navarený. ....Tie tabletky sa najjednoduchšie jedia 🙂

luba142
4. jan 2012

@cukricek8998 aj my mame na noc plienku aj ked byva rano sucha, ale tak pre istotu, niekedy sa aj v noci zobudi,ze sa jej chce cikat. To pride samo neboj sa moja starsia sice mala do 4 rokov ale to boilo aj to, ze ked ju mala bola sucha a ked nie tak sa docikala, aj sme ju skusali v noci budit,ale to je jedno, to dieta musi dozriet

cukricek8998
4. jan 2012

@luba142 tak dufam,ze do styroch rokov to trvat nebude 🙂 len som mala pocit ,ze je uz velka na plienky ...

luba142
4. jan 2012

@cukricek8998 neboj sa aj toho sa raz zbavite 🙂

ludmilabb
4. jan 2012

@jamaat ktore tabletky myslis?

cukricek8998
4. jan 2012

tak to dufam :D

jamaat
4. jan 2012

@ludmilabb Vitamín C.

sssimi
4. jan 2012

@cukricek8998 jasné, to príde. Skôr by som sa bála, že jej pokazíš spánok, lebo bude v strese, aby sa nepocikala. Má ešte čas, vôbec to nerieš. Neboj prídeš na to keď bude ten správny čas. Sarah v noci neciká. Od augusta mala 2 nehody a asi maximálne 3x sa v noci zobudila a vypýtala sa sama cikať. Dnes napr. Vycikala sa 20:15 pred spaním, ráno vstávala až o 9tej a cikať išla až o 10:30 a aj to som ju dala ja lebo sme išli do mesta. A to pije vody až až. Ale cez deň zase ide cikať každú chvílu.

ludmilabb
4. jan 2012

@jamaat to viem ale ktore presne 😀

cukricek8998
4. jan 2012

@sssimi asi mas pravdu..budit dieta nieje najlepsi napad... mne chodi cez den docela casto,ale sama. . . tak ani niekedy nevnimam kedy isla na to wc..v noci horsie...zaspava o pol siedmej a vstava o pol osmej az pol deviatej..tak to zial nie stale vydrzi a nezobudi sa..ma tvrdy spanok po mne..ju nezobudi ani buldozer :D

jamaat
4. jan 2012

@ludmilabb Jamieson vitamíny.

jamaat
4. jan 2012

@cukricek8998 O pol siedmej??? A spí ti aj cez deň??

dm1
4. jan 2012

@ludmilabb ide rovno na cely den 😝

cukricek8998
4. jan 2012

@jamaat nie cez den mi nespi vobec..nechce..ano o pol siedmej je jej hodina..najneskor o pol osmej inak sa s nou neda vydrzat 🙂

emode
4. jan 2012

@cukricek8998 tiez mame stale plienku na noc a stale je plna ... 😒 zatial neriesim, urcite by som ju musela budit a davat na zachod ...

vyzera, ze nam je lepsie, ale teplota stale vystupi hoci uz nie tak dramaticky ... tatry sa nam nastastie podarilo presunut ... 🙂 inak keby bolo treba, tak jasne ze cipok aj nasilu dame, ale sama by som na to asi nestacila ...

emode
4. jan 2012

@ludmilabb no zdraplo, ale sofia mala ATB naposledy pred rokom, tak sa velmi netrapim, malo to strasne zvlastny priebeh a ani na teploty u nej nie sme zvyknuti, tak preto ... no ale tipujeme na nasu skvelu plavaren, spina, stojaca voda aj na 2cm, chladna voda este aj v relaxacnom bazene a v sprchach taka zima, ze nas obidve riadne drglovalo 😠 😠 😠
ja teraz v zime davam c-bion multi,

sirinka
4. jan 2012

@jamaat hej, lebo to nie je kysle...

jamaat
4. jan 2012

@sirinka Tak ho objednám aj ja. A ty nemáš jedno balenie na predaj? 🙂

sirinka
4. jan 2012

@jamaat nema, lebo jedno slo mojej sestre a druhe mame my.

borocka
4. jan 2012

@dm1 @ludmilabb
@mystery7 hej, boli sme u lukasa, od 24teho v nosi sme cestovali do 30teho vecera. na silvestra uz siel do prace,tak sa nam nemohol venovat a s malym by sme si to aj tak neuzili. cestou tam sme sli vlakom s prestupom v ziline, to bolo v pohode, maly sa o pol desiatej v ziline ulozil spat a do 4ej rana spal takmer v kuse.kupila som nam lezadla,boli sme v kupe sami,takze ideal. cestou naspat sme sli priamo busom,maly sa sice na kazdej zastavke prebral,ale potom aj rychlo zaspal naspat. autobus bol poloprazdny,tak sme mali obaja dvojsedadlo pre seba,takze bolo fajn.
fotky mam este z minula,v septembri sme boli na tyzden.len sa musim dokopat ich natiahnut do pc. a teraz ma lukas nejake fotky v mobile,urcite ich nahodi. ja som sice brala fotak,ale zabudla som si nabijacku,takze nula bodov 😠 a urcite sa chodte pozriet, da sa tam zohnat aj lacne ubytko,pripadne ak mate nejaku rodinu. alebo si doprajte karavany, hlavne pocas teplych mesiacov sa da super ubytovat za dobre ceny a mas to aj clekom pohodlne rodinne. vlakom v pohode precestujete, vela rodin s detickami chodieva, aj teraz s nami cestovalo niekolko deti tam aj spat. v noci spia a do mesta auto ani nepotrebujes. myslim ze s autom su tam len problemy ked sa nevies orientovat . tam maju zastavky metra,elektriciek a mhd na kazdom kroku, a nemas problem s parkovanim.
my sme v septembri brali akurat kocik,kvoli maleho spaniu. teraz sme boli bez neho, maly presuvanie v pohode zvladol. akurat ze vsade bolo ludi nasratych co vadilo najme mne,ale pato to ignoroval.

nop a sestra.....26teho sla domov,zlepsili sa jej krvne testy ( medzi chemoskami mava problem s leukocitmy-biele krvinky, velmi sa jej znizi pocet, je ohrozena cela imunita a vtedy musi byt na izolacke v nemocnici). v nedelu vecer sla znovu,od pondelka jej tecie druha chemoska. vlasky uz nema, pomaly jej odchadza obocie aj mihalnice. ale zvlada to 100x lepsie ako po prvykrat. lepsie vyzera, lepsie sa citi. lepsie to cele berie. hlavne teraz je pohybliva,nelezi na posteli. normalne zacala nosit parochnu ktoru predtym neznasala. nema bolesti ( predtym mala nador v pravom kolene a stehennej kosti, tak vela lezala, operacia ju odstavila na cele tyzdne, vozili sme ju na vozicku,potom sa ucila chodit s barlami. a mala aj bolesti). v podstate to znasa dobre.
len rodicia musia viac riesit financie. tie lieky su priserne drahe. a kym je sestra v nemocke,tak sa oco s maminou pri nej striedaju, takze s platmi idu brutalne dole ( ale sme radi,ze im to zamestnavatelia toleruju tolko PN, P, OCR a podobne). z uradu prace precerpavame nejake prispevky a aj organizacie ako dobry anjel, klub detskej nadeje a podobne prispievaju.
tak asi tolko

dm1
4. jan 2012

@borocka tak to ste pekne vyletovali veru 🙂 . Ja mam prahu velmi rada uz som tam bola viackrat niekedy isto pojdeme aj s malym ale asi az ked bude vacsi.
A sestra super ze to zvlada lepsie ako minule a nema nejake bolesti. Ono je to ubijajuce ked sa to vraca... MOj svagor to vzdal ked sa to vratilo tusim 6-7x po x operaciach uz povedal ze uz nechce nic a hotovo. akurat buduci tyzden to bude rok ☹

borocka
4. jan 2012

@dm1 akoze svagor mal tolko metastaz?? to uz je potom tazko. v podstate vsetky rakoviny sa daju liecit okrem mozgu a pluc ( tie sa nedaju amputovat ani transplantovat) samozrejme,pokial sa zachytia v skorom stadiu. sestre tu nohu zachytili pozde ☹ u nej to bezalo velmi rychlo, ani chemoska hned nezabrala,tak jej celu kost museli vybrat a implantovat novu. teraz ma na plucach, ale zachytili to hned,cely nador jej vybrali a chemosku berie "len" preventivne. operacie mala 3, z toho jednu laparoskopicky, jednu klasicku a jednu extremnu, to jej rozrezali celu nohu vybrali jej celu kost od bedroveho klbu, vyrezali choru cast a navrtali ocelovy implantat a zavesili naspta na klb.
a mala este zavadzanie komorky v celkovej anesteze ( to je taka stabilna "sonda" aby jej injekcie a chemosku nemuseli stale nanovo napichovat na zily, tak ma stabilne zavedenu hadicku do tela).

jamaat
4. jan 2012

@borocka Zle sa mi to číta, aj keď to píšeš, ako keby sa ani nič hrozné nedialo. Keď si predstavím, že tvoja sestra je vlastne ako moja Monika... tak mi je zle. Veľmi jej držím palce.

borocka
4. jan 2012

@jamaat prvykrat sme to dost prezivali. o to horsie ze sme na dedine,kde nas kazdy pozna a bezne nas na ulici zastavovali ludia ( ktorych len zo slusnosti pozdravim lebo ich z videnia poznam) a vypytovali sa na detaily, nosili nam kolace, domacu stravu, v podstate sa snazili pomoct, no v skutocnosti len pripominali to na co sa clovek snazi aspon trochu nemysliet......a stale dokola tie iste otazky,ze ako sa ma sestra. no ako sa asi moze mat??!?!?!?!?!?!?
teraz je to naozaj lepsie. uz vieme do coho ideme, vsetci. sestra to lepsie, ale fakt vyborne to zvlada. nasi uz vedia akych chyb sa maju vyvarovat. a prvykrat to bolo vellmi zleee, chemoska nezaberala, mala medzi ejdnotlivymi davkami dlhe pauzy lebo to nezvladala ( stale zvracala, hnackovala, extremne chudla, mala zle vysledky krvy a nemohli jej nasadit dalsie davky). teraz to zachytili vcas, laparoskopicky jej cely nador vybrali, scany ma ciste, chemosku ma naplanovanu "len" 5 davok a uz ziadna operacia ju necaka. predtym mala 10davok, trvalo to vyse roka a hlavne mala tu tazku operaciu.
uz sme sa naucili drzat si od toho odstaup.
pred 2,5 rokmi ked jej zistili prvy nador vazila sestra 40kil, pocas liecby schudla na necelych 30 a teraz dost pribrala. v podstate je vyse roka od prvej liecby,pribrala viac 25kil a kedze mala problemy s tou nohou ( ona nevladze dlho chodit, nemoze behat, bicyklovat, akurat plavanie jej odporucaju. tu pravu nohu ma o 3cm kratsui ako lavu,takze kriva, boli ju z toho chrbtica) a ked jej povedali ze znovu nasadia chemosku, tak sa hned doktorky pytala ci schudne 😀 😀 ma 15rokov a zaujima ju ci schudne 😀 😀 pubertacka 😀 sama si uz na tom hlada nejake vyhody. psychicky je velmi dobre nastavena.
a nam nepomoze ked tu budeme vyplakavat.
prvykrat som otom vobec nerozpravala, nevedela som co mam povedat.co si mam mysliet, co mame cakat......rakovina, proste zomrie???? nevies. kazdy den to s nou bolo inak, ako na hojdacke. teraz sa na nu pozriem, je chora, je bleda, holohlava, ale v podstate vyzera normalne, zdravo, ide s nami na prechadzku, normalne sa naje, zahra sa s patom, nadava ze dostala zle darceky k vianociam 😝
nebudem z toho robit vedu, co bolo bolo. to uz sa nezmeni. dolezite su momentalne vysledky a tie vyzeraju odbre. ona vyzera dobre. citi sa dobre, tak to vsetko bude dobre!!! a nejdem malovat certa na stenu