Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
10. feb 2012

@luba142 no mal by to vyležať, lebo sa mu to môže vrátiť. Môj chodil už aj chorlavejší do práce, ale hlavne kvôli mne prišiel domov.

@hoogy Teraz by aj moja drichmala 3 hodiny potvorka, ale tým pádom by v noci spala len 6-7 hodín maximálne a večer by išla o dobrej polnoci.

mystery7
11. feb 2012

ahojky
@sssimi netrap sa koli magneziu. Pri Mirkovi som brala koli silnym krcom v nohach od 4.mesiaca a vysadila som v 8.mesiaci. Nedral sa vonku, bol tazky, velky. Pri Slavkovi som brala len zriedkavo, ked som mala v noci krce v nohach, tak som si rano dala a tiez sa mu nechcelo vonku 😉

V piatok uz Mirkovi nic nebolo, ziadna teplota, vracanie. Karneval bol vraj super.
Poobede ideme Mirka vybehat vonku.

sssimi
11. feb 2012

@hoogy @sirinka neviete ako je to s PN v Rakúsku? Mm sa chce hodiť na dlhodobejšiu PN-možno mesačnú. Doktora má na Slovensku a samozrejme aj trvalý pobyt. Teraz mu písal kolega, že s tým asi bude mať opletačky, ale nerozumieme prečo. Ten kolega tam robí ešte kratšie ako mm, takže pochybujem, že o tom vie niečo viac. Možno bude treba ten lístok na PN dať preložiť alebo čo.

sssimi
11. feb 2012

@mystery7 Ja to budem brať len v nevyhnutných prípadoch. Včera večer som si nedala a som v pohode.

Kočky od utorka si dávam Bioparox. Mám chytené celé hrdlo. To sa mi zdá, že už polavuje, ale do toho začínam mať kašel. Môžem si na Bioparox capnúť sirup na kašel? Myslím, že mám kúpený Stoptusin.

sirinka
11. feb 2012

@sssimi ja osobne som na pn nebola ani raz, ale kym som robila, bolo to ozaj na dlhe lakte, trebalo cez socialnu poistovnu nejake tlaciva dokladat, niekedy sa stalo, ze babam pn ani neuznali a nepreplatili...
v tomto pripade je naozaj asi najlepsie, ked si najde dr. v AT....
skus sa na to opytat bab z temy
https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/pobera-niekto-matersku-z-rakuska-a-byva-na-slovensku/

sssimi
11. feb 2012

@sirinka mm tam už končí. Robí len do konca marca, vyberie si dovolenku prvé dva marcové týždne a má výpoveď.

sirinka
11. feb 2012

@sssimi a preco konci? a naco teda potrebuje tu pn?

luba142
11. feb 2012

@sssimi myslim,ze ten Bioparox by ti mal pomoct aj na kasel, nie? uz si to nepamatam co je tam pisane, nemala som ho snad od tehu 🙂 Citala som ho a posobi aj na priedusky takze by ti mal pomoct aj od kaslu

sssimi
11. feb 2012

@sirinka Dostal tam výpoveď. Všetci predajcovia do roka išli rad radom. V priemere má denne tak 2och zákazníkov maximálne. No a nad PN sme uvažovali preto, aby si tu mohol hladať robotu a samozrejme je aj chorí. Chytil nejakú chripčinu.

@luba142 Mne sa zdá že mi ho skôr ten bioparox zhoršuje. Je tam napísané, že je dobrý ako doplnok k liečbe štekavého kašla. Ak mi to do pondelka nepolaví, budem musieť ísť k doktorovi. Už ho beriem 4 dni a nebadám veľkú zmenu 😖

sirinka
11. feb 2012

@sssimi jaaaj, to je blbe...a nechce sa rovno tam poobzerat po dacom? myslim, ze by mohol mat narok aj na nejaku podporu...pozistujte si to...

jamaat
11. feb 2012

Ahojte. Tak u nás má už celá ženská časť domáceho osadenstva odgrcané. Večer som začala ja, v noci Monika. Bolo to hrozné!!! Myslela som, že aj žalúdok vyvrátim. Taká žlč zo mňa išla a horké to bolo...bleee! Dnes sa cítim ako po strašnej opici. A to sme zajtra chceli ísť do Slovenského raja na túru, tak neviem.

jamaat
11. feb 2012

A záverečná fáza je strašná bolesť krížov. Mňa už prešla, teraz Monika stene kvôli krížom. Čo to za bacil?!

luba142
11. feb 2012

@sssimi tak radsej zbehni k tej lekarke, alebo si navar karamelovo cibulovy caj a pi cez vikend 🙂 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24414

luba142
11. feb 2012

@jamaat fu, tak to teda neviem aky to bacil 🙂....skore uzdravenie 😉

sirinka
11. feb 2012

@jamaat fiha...u nas vecer klarka zalahla z nicoho nic, ma miernu teplotu a stazuje sa, ze ju brusko boli...tak uvidime, co z toho bude...

borocka
11. feb 2012

@jamaat tie krize tak to nemusi byt bacil...predpokladam ze ked vam je blbo,tak len polihujete, povalujete sa....vtedy boli chrbtica,najme krize a panva, akoby bola prelezana. nech vam oco spravi dobru masaz, zacnite sa hybat a bude to ok 😉

my sme sa pred hodinou vratili z karnevalu. tak som aj kusok na..a. odmenovali masky, mali pripravenych 15cien a tipnite si kolko dostali chlapci??? az hyn 1!!!!!!!!!!! inak bolo fajn, maly sa vybehal, zahral, vysantil. tancovat nechcel, ani do sutazi sa nezapajal, to nebolo este moc pre jeho vek. tak ale aspon sme sa nenudili a bol s detmi

sirinka
11. feb 2012
hoogy
11. feb 2012

@jamaat och toto sme mali my este v septembri. strasna pliaga. ale vacsinou po tom jednom dni preslo a potom strasne krize boleli.

hoogy
11. feb 2012

@sssimi ja ti neviem poradit.ale mozem sa poprosit mm nech sa ti opyta v praci ked chces. a na podporu nema narok? to je blbe ze nabrali novych ludi a potom predajna nejde.

jamaat
11. feb 2012

@hoogy V septembri to mala iba Monika, to sme akurát do Slovinska šli. A tiež ju kríže boleli. Teraz keď som to aj ja zažila, tak si ani neviem predstaviť, ako s tým cestu v aute zvládla.

@borocka Bolo to tým bacilom, nie ležaním. Bola to príšerná bolesť. Celé to začína žalúdkom, prejde do brucha, potom kríže, nakoniec bolesť hlavy. A potom sa to už zlepšuje.

jamaat
11. feb 2012

@sirinka Čelenka super, ale že 27euri? Ach jaj!

mystery7
11. feb 2012

dnes poobede spal Mirko 3 hodiny. Zobudil sa nervny, nic nepocuval 🙄 boli sme sa aj vysantit na preliezkach v OC optima a zaspal az o 22 a to viac ako hodinu jacal a vrieskal v posteli. Uz vidim, ze zajtra bude dlho spat a poobede nebude spat vobec 🙄 to zas bude dlhy den 🙄

Minule tu bola rec o orchideach a o ich farbeni. Myslite, ze keby som bielu polievala vodou s farebnym tusom, tak sa tiez zafarbi??
Po dlhej dobe som si kupila nejake oblecko 😅 ale chcela som nieco viacej sportove. Tak take nemali 😅

mystery7
11. feb 2012

@jamaat tak tie brusno-crevne virozy su naozaj pliaga. Vedia velmi vysilit cloveka. Mirko to mal uz 2x odkedy je v skolke, ale my sme to nastastie nechytli. Len raz moja mama 😉

sssimi
11. feb 2012

@sirinka chcel by prísť radšej domov. Bol v pondelok na pohovore, tak čakáme. Ale ak tu rýchlo nič nenájde, tak bude opäť hladať tam ☹

@luba142 cibulu ja neznesiem 😀 To by som vracala.

@hoogy Neviem či má nárok na podporu. Robí tam len 5 mesiacov a to je málinko. Ani rodinné nestihol vybaviť, lebo len pred týždňom prehadzoval trvalý pobyt tu doma. Ak ťa môžem poprosiť skús nech sa spýta. Mm si chce zobrať PN teraz do stredy, že ak by bol problém, tak si tam dá dovolenku.

sirinka
12. feb 2012

@jamaat no...niektore baby pytaju strasne vela peniazkov...ale mas inspiraciu zadarmo haha 😀

sssimi
12. feb 2012

AHojte kočky.
Zajtra by mi mala ísť Sarah do škôlky. Bude to zaujímavé. Zalahla mi v aute cestou z karnevalu, doma sa síce prebrala, ale zvládla si len umyť ruky a zaspala v obývačke po sediačky na gauči. Strašne ma zaujíma o koľkej vstane 😖 Dúfam, že sa nezobudí o hodinu, inak máme veeeľký problém.
A zajtra pekne dospeláci po doktoroch. Mm si ide vybaviť PN do stredy, ja idem s kašlom a moja výpomoc mamča si dnes zlomla ruku na klzisku 🙄 , tak ide zajtra pre dlahu.... Ak sa ešte aj malá zobudí ráno chorá, tak to bude už fakt šupa.

luba142
12. feb 2012

@sssimi no pekne ty kokos, a ma to mamca zlomene na sadru? To je fakt smola,teraz ti asi najblizsie moc nepomoze ☹......dufam,ze Sarah nebude chora a ty sa rychlo uzdrav tiez, teda tie posledne tyzdne mas naozaj pestre ti poviem 😒

sirinka
12. feb 2012

@sssimi och teda riadne to mas zamotane, drzim palce nech je co najmenej komplikacii..

mystery7
12. feb 2012

@sssimi no tak to potesi 🙄 drz sa a vsetci sa dajte rychlo do poriadku

sssimi
13. feb 2012

@luba142
@sirinka
@mystery7 Ani neviem či dostane sadru. Má to zlomené tesne pod klbom na ramene. Spomínala len dlahu. A nerozumiem prečo jej to nezafixovali už včera. Veď ide dnes do tej istej nemocnice 🙄 .

Mm má dnes premiéru 😀 Ráno si vyfintil dcérku a prášil s ňou do škôlky. Ja som ani nevyliezla zo spálne. Sárka sa aj raz snažila dobiť tam 😀 . Inak bola v pohode, len keĎ odchdzali, tak sa na mňa vypytovala. Len som nepočula čím ju tato ukecal.

A ja v noci totálny kašel. Po hodine ma to prestalo baviť a šupla som si Trifed. A ono to pomohlo. Dnes idem k doktorovi. Aj tam malú vysedím 🙄