Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
7. jún 2012

@mystery7 hmm, mozno by si mala pritvrdit na mirka. ja obdivujem aka si trpezliva, rozdychavas. ale evidentne to nepomaha ☹
ked pato zacne (a to zdaleka nie su take vyvrtky ako u mirka), tak ho upozornim 2x, pricom pridam volume. a na tretikrat uz konam, po zadku, po ruke, odchadzame, beriem mu vec ktorou ma vytaca. podla toho aka je situacia.
neexistuje aby sa takto spraval na verejnosti, voci cudzim detom. dokonca ked tie hracky ani nie su jeho! on by fakt potreboval a surne, aby sa k nemu nejake dieta spravalo tak, ako sa sprava on. nutne to potrebuje! aby sa dokazal vcitit, aby pochopil do ake su smutne tie ostatne deti, ze ich to boli....
no a ked pato mne povie ze som zla, pripadne ma udrie,...tak mu poviem ze nech si ide hladat lepsiu mamu. a nerozpravam sa s nim. musi pochopit ze to on potrebuje mna. a potom ked pride kludnejsia chvila, ked sa chce mojkat, tak mu to spatne rozpravam ze ma to bolelo, ze som smutna ked mi take veci hovori. a ako by bolo jemu keby som odisla prec.
a tiez sa ho snazim viest ku gentlemanstvu. ze dievcata su slabsie, pomalsjie, nevladzu tolko ( samozrejme nie vzdy je to rpavda 😀 ), ze mensim detom musi pomahat a davat na ne pozor. ked mu v skolke ernest pozicia auta co si nosi z domu, tak mu to pootom dookola omielam aky je ernest dobry kamarat a ked mnu iny chlapec nechce pozicat, tak si povieme aj to, ze to nie je dobry kamarat a ze je nepekne sa takto spravat.
tym ze je jedinacik je obcas tazke naucit ho podelit sa ( o hracky, sladkosti), tak sa musime o tom viac bavit.

vy pozerate rozpravky, mal by sa mirko stotoznit s nejakou postavou, ktora uci nejakej moralke a priatelstvu. pripominat si situacie z rozpravok, uct sa na nich a premietat do realneho zivota. dobry je na toto bob stavitel ( vzdy pomaha ludom nezistne), nam pomohl aj nemo ( lebo neposluchal otca, uniesol ho zly ujo, pomohli im ine rybky), aj v autach sa najdu myslim take situacie.

mirka_mt
7. jún 2012

@iinuska vdaka 😉

zuzkaprofant
7. jún 2012

@mystery7 no ja uz by som to riesila po zadku a domov za ruku a nech vresti ziadne rozprvky nic lebo asi na mirka dobre slovo neplati , mne kiko urobil hysak u doky ta ma tak zjazdila akoby kiko bol nevychovane decko tak som si povedala koniec , od vtedy zadny hysak nic , vysvetlim ze sa neda ked neplati riesime po zadku do izbycky nech porozmysla so urobil ja sa nebudem hambit po meste ze mi bude vystrajat skoncilo🙂) Po minute kiko pride prepac mami budem dobry pomojkame sa a ideme dalej a pekne hrat 😀 oni deti skusaju kto skoho

mystery7
7. jún 2012

@zuzkaprofant bit ho nechcem a uz ucite nie vonku. Zase ked ma dieta hysak, myslim, ze po zadku ani nevnima.

@borocka ja tiez vela vysvetlujem, rozpravam a ked je po takom hysaku tak dvojnasobne. On vzdy naslubuje hory-doly, ale o par minut, hodin.... Vsetko je po starom. To s rozpravkami skusame aj my, ppzivame mistra mannyho. Naradie su kamarati, maju sa radi, su k sebe dobri...... Atd.
Neviem, ale on ked je v skolke a ine deti ho stuchnu tak reveeeee, odusu

zuzkaprofant
7. jún 2012

@mystery7 ty mu nikdy nedas po zadku ked tak vystaraja to mas dobre nervy🙂 Nas kiko dostane aj tak ma pampersku tak neciti nie som za mladenie deti aby ste si nemysleli ale niekedy dieta musi vediet hranice

kosska3003
7. jún 2012

@mystery7 hm no Bulharsko je v EU a ako idete lietedlom ja som bola s Marikou tak som jej pas vybavovala tak neviem poradit ale radsej si to riedne over ako by si mala mat pokazenu dovolenku pre 16 euro za pas lebo teraz na tych colniciach su niektori ludia trafeni

kosska3003
7. jún 2012

u nas mala dostane po zadku a to tiez nie hned zas ju nebijem lebo niekedy staci aj upozornenie ale niekedy bude robit just na nervy aj pol dna a ako keby cakala ze musi dostat po zadku a to jej taku slabu dam potom spusti rev ako keby som ju remenom a uz je dobre potom je to zlate dieta ale tvrdohlava je riadne ma aj po kom 😀 😀 😀 😀

zuzkaprofant
7. jún 2012

@mystery7 no vybyv si ten pas ten zakon je blby na sk od jula musi mat kazde dieta vlastny pas zapis neplati takze sa moz stat ze ked vas zastavia vas obratia domov

hoogy
7. jún 2012

@zuzkaprofant a prosim ta preco ti doktorka vynadala ked maly bol nervozny u nej. ved to je normalne. ani moj maly sa nechcel dat vysetrit u doktorky a neriesila.

iinuska
7. jún 2012

@mystery7 tiez by som pre pokoj na dusi pas vybavila. My uz mame. A cim skor, tym lepsie, lebo uz byvaju navaly

zuzkaprofant
7. jún 2012

@hoogy no lebo velmi plakala utekal z ordinacie domov.)) Nedalo sa snim ani tak ani tak tak predpokladala ze je nevychovany asi som sa hambila ako pes a som si povedala nikdy viac , preto na kika ideme teraz inac budes dobry dostanes si zly nepocuvas nedostanes nic a ide nam to som mu povedala mamka bude plakat lebo ju sdriecko boli ked ti tak vystrajas a pochopil to jasne ma sem tam hysak ale uz ho raz dva prejde a ospravedlni sa ze nechcel🙂)

mna uz kazdy u doky pozna lebo mam bradu zasivanu a to si dobre pamata a ma strach a uz pri dverach place a uteka domov a doky uz ma na to nervy chapem ju ale ved nemala byt decka doktrka este chcem vydrzat a ked mi este nieco povie tak jej pekne odpoviem🙂)

hoogy
7. jún 2012

@zuzkaprofant no presne to som ti chcela napisat tak nemala byt detska doktorka ked to nedokaze akceptovat ze deti sa jednoducho mozu bat lekarov. a osobne by som sa nehanbila,ale by som jej riadne vynadala,ze nech sa uvedomi ze je to dieta. moj maly teda nemava hysaky jasne sem tam za nieco zaplace,ale nehadze sa o zem alebo tak nedranka veci(iba mlieko teda 😀 ) ale aj tak u doktorky proste cudzie prostredie, nepoznal ich tri sme ho drzali aby ho vysetrila na prehliadke. a to ta moja ma uz hadam do 60. podla mna v urcitom veku jednoducho deti skusaju a ja ho zase nechcem matka uplne tak zlomit ze bude pocuvat ako psicek je to clovek ma svoje starosti tak ako my. a nie vzdy ma naladu na to co si my akurat predstavujeme,

jamaat
7. jún 2012

@mystery7 Presne to sľubovanie poznáme. Evidentne jej je ľúto, keď sa niečo strhne. Ona to sama potom rozoberá, každému doma rozpráva, že bola protivná a že už bude dobrá. Ale keď jej zase niečo preletí popod nos, tak sa nevie ovládnuť, nevie si rozmyslieť dopredu, čo bude nasledovať.

jamaat
7. jún 2012

Ukážka, ako byť priečna za každú cenu: Emka si za boha nechce vyfúkať nos. Keď si konečne nechá, ukážem jej sopel vo vreckovke a poviem: Pozri, aký zelený soplisko si mala v nošteku. - A Emka s mrnčavo-protivným akcentom: Modrý!

kosska3003
7. jún 2012

inac tie deti su vynaliezave kurnik dnes mala vysipala v obyvacke gulicky co ma v takom malom bazene a povedala ze Marika vysime mama uprace tak ja jedy a hovorim jej ze pokial si to neuprace sama nejdeme vonku hodinu jej to trvalo ale po pol hodine jej hovorim ze ak ich neuprace tak ich uprace mama ale rovno do kosa te revy zavrela sa v obyvacke ze ide upratovat pridem za 10 minut a nist tak som zacala upratovat ze hadzem do kosa a ona mi zadre ze mama hodi do kosa ujovia zoberu a ja si kupim nove no skoro ma vystrelo som nevedela ci sa mam smiat alebo jej nadat no povedala som ze mama nukupi nic a potom upratala krpec ako sa vedia tie deti vynajst

saskarisko
7. jún 2012

ahojte,
@mystery7 - mozno troska radikalne, ale nepocuvne 1x, chytit, zobrat a ist domov (aj za totalneho vreskotu), ked sa ukludni, vysvetlit. ty mas jednu vyhodu v tomto vsetkom Mirko je starsi, Slavko este tolko nechape, tak mu nie je luto, a cim skor sa to nauci, tak tym lepsie. Je horsie ak ma starsie dieta znasat zmenu planu, a celkovo veci kvoli mladsiemu, ako opacne, hlavne ked to utnes na zaciatku. cim viac sanci mu davas, tak je to horsie, pretoze si pomysli, 1x mi to preslo, prejde mi to aj potom.

borocka
8. jún 2012

@zuzkaprofant
@hoogy nadavate na doktorky 😝 😎 to sa pridam 😀
nam sa od februara menila, prisla taka 40rocna tapa, spomalena, neprijemna......ordinacne hodiny ma od 7:30 ( pre mna to znamena ze 7:30 sedi a ma pacienta vnutri), ale ona pride o 8ej sposobom akoze cely svet na mna pocka, potom 10minut startuje PC a popija kavu 😠 😠 .
vojdem dovnutra, otocena chrbtom si cita kartu predchadzajucceho pacienta. po par minutach sa konecne na mna otoci, spyta sa preco sme prisli. potom studuje patove posledne zaznamy. a vysetrenie trva 20 a viac minut 😠 😠 pato nervozny, uplakany, vystresovany uz ked poviem ze ideme k doktorke 😠
tak sme zacali chodit az okolo 10ej z domu ( v naivite ze naval pacientov bude uz prec). no prd makovy.
posledne sme boli ked mal kiahne, zaciatkom maja. dosli sme o pol jedenastej, dovnutra sme sa dostali o dvanastej! pato uz mal cas obedu, pomaly spanku, bolo horuco a chcela nas zavriet do inkubacky ( 2x1m). ja uz som bola vytocena, o patovi ani nehovorim, a ta standa doktorka si dovolila zvysit na pata hlas, lebo nechcel sa vyzliekat a nechcel potichu pocuvat kym mi vysvetlovala co mam robit. take nervy sa vo mne zbierali, ci je sprosta. sama si za to moze ze deti su nervozne!

a ze sestra kvoli jej neschopnosti prisla o liecbu v kupeloch ani hovorit nejdem, alebo radsej hej, na dotvorenie obrazu 😠 😠 hanka je po operaciach a liecbe. ma jednu nohu kratsui o 4cm ( takze blbo chodi a ma total krivu chrbticu). minule leto bola mesiac v kupeloch, mala narok ist aj teraz. doktorka zle pripravila navrh,tak ho vratili postou z poistovne na prepracovanie. mamina pracuje, oco pracuje, tak ostavam len ja aby som to odniesla,vysvetlila jej a poprosila ju. ona za mesiac si nenasla cas aby to prepisala. a ked som ju uz 2x urgovala, tak vraj ked maminka od nej nieco chce, tak by mala osobne prist a poprosit ju. ze tak sa to slusne robi 🙄 🙄 🙄 ale ze ja som ju prosila uz 3x to asi prehliadla! asi prehliadla ze mamina chodi do prace a nema cas vyckavat na milu pani doktorku! asi prehliadla, ze je to vylucne jej chyba ze na prvykrat vypracovala zle navrh na liecbu 😠 😠

takze ja teraz cakam este 2messiace a potom si od nej beriem kartu. a co pocuvam v cakarni,tak to planuju spravit vsetky biele mamicky

hoogy
8. jún 2012

@borocka tak to je teda sila... ako niektore doktorky sa nevedia spravat. tato moja co som ju mala na SK bola fajn,ale je zase pravda ze to bola nasa rodina znama a vies ako to je brala nas mozno troska inak,ale ona nestresuje ani ked ine deti placu. a ozaj ako ste vy na tom s tymi teplotami,zistili vam nieco?

jamaat
8. jún 2012

@borocka Prečo ideš čakať 2 mesiace? A nemáte tam inú doktorku? Ak ano, treba sa prehlásiť čo najskôr, aby ťa všetci nepredbehli.

borocka
8. jún 2012

@hoogy
@jamaat ten co sme mali pred tym bol tiez fajn, pohodak, len odisiel do dochodku. tatop rislamisto neho, a bolo povedane ze po podpisani zmluvy s nou musime ostat aspon pol roka. az potom sa mozme prelozit. tu u nas je to jedina doktorka, takze sa musime prepisat do mesta. navyse ani sestricka si s nou nevychadza, tiez rozmysla ze odide do predcasneho dochodku.
no a tie teploty odkedy mal patulo kiahne sa uz neopakovali.....18.6. ideme konecne k imunologicke/alergologicke. tak uvidime.

hoogy
8. jún 2012

@borocka tak sa drzte nech sa vam to uz neopakuje. 😉

mystery7
8. jún 2012

@zuzkaprofant po zadku dostava uz bez upozornenia, ak schvalne ublizuje Slavkovi. Lebo ma presne vysvetlene, ze Slavko je bracek, mensi, slabsi, babatko. A inac dostane po zadku, ale az ako posledna moznost, ked ho uz dlho upozornujem a ked ma vsetko vysvetlene. Ale snazim sa to uplne zminimalizovat.

@borocka a ty si tej dr nepovedala, ze je to jej chyba?? Keby ordinovala v meste, tak nema ziadnych pacientov 🙄 ale vy ked nemate na vyber, tak trpite. A da sa odist aj skor, ale nieco sa plati. Viem, ze kamoska sa stahovala a platila 20€

borocka
8. jún 2012

@mystery7 no snazim sa s nou neist otvorene do konfliktu........este ju mozme potrebovat ( hlavne ked mal pato tie problemy). ale ked budeme odchadzat, tak jej urcite poviem narovinu z akych dovodov 😠 😉

zuzkaprofant
8. jún 2012

@borocka presne ako ja🙂) Ale ja pockam a od oktobra znama si otvara ordinaciu tak budeme ku nej chodit dnes mi to navrhla tak super sa tesim🙂 kiko ju pozna tak to bude podla mna lepsie aj ked ona nie je decka lekarka ale co uz ma dieta bude vediet co a ako a bude klud 😀

@mystery7 ja nie som za tresty alebo po zadku ale niekedy treba si myslim oni uz vedia dobre co chcu a skusaju ja sa nebudem hambit ked mi niekto povie na ulici ze co stvara moje dieta u nas zabralo nedobry je dam po ruckach vykricim a hned pochopi ze presvihol latku , treba ich cibrit lebo v puberte po hlave budu skakat , mna mama nikdy nemlatila ale povedala a bolo vybavene🙂

To mate dake zmluvy s doky ja nemam ziadnu mozem menit ako mi je kto po voli🙂

hoogy
8. jún 2012

@zuzkaprofant sa inak cudujem,ze akurat ty hovoris ze sa hanbit za maleho na ulici. ved nebyvate v malej dedinke na vychode slovenska. tu su podla mna deti viac volnejsie vychovavane ako na SK. myslim,ze vela zavisi aj od povahy dietata podla mna na niektorych detoch by si mohla aj latu polamat a aj tak si spravia po svojom.

hoogy
8. jún 2012

@mystery7 ja si myslim,ze nerobis nikde chybu jednoducho bohuzial ma mirko taku povahu. skus to co baby radili, nenechat to zajst az do takych krajnosti upozorni dva krat a staci. a v skolke sa ako mirko sprava? predsa len tam je ucitelka ina autorita.

borocka
8. jún 2012

@zuzkaprofant tak tu mas zmluvu s kazdym doktorom, neviem ako presne sa to vola. ale aby sa nestalo ze mas zalozene dve karty u dvoch gynekologov, zubarov, detskych, praktickych,....potom mozu nastat problemy s poistovnou.

@hoogy
@zuzkaprofant
@mystery7 tak a pokial ide o "hanbu"-----na malej dedine kazdy kazdeho pozna, viac sa detom toleruje, ludia su si blizsi. ale aj ta vsetci poohovaraju 😠 v meste zasa ta anonymita ta chrani pred ohovaranim...zide z oci, zide z mysle. ale su vacsie naroky na spravanie sa ludi aj deti. tak tazko povedat kde sa da viac tolerovat.
no a kde su deti volnejsie vychovavane.........to ide od rodiny k rodine. ja mam dost ked vidim u nas na ihrisku behat dieta od hlavy po paty nastylovane v nepohodlnych nextovych handrach. decko sa obsmieta, vadi mu to, je mu tesno ( lebo ved zrovna to dievca je dorba pucka), a mama ju len okrikuje ze si to zaspini, roztrha, pokrci,..... je mi do smiechu aj doplacu sucasne 😖
a presne ako matka povedala, su deti v ktorych "zlo" len provokuje dalsie zlo. mozes kricat, mlatit,...a zmeny sa nedockas. len ho vyprovokujes k este vacsej zlosti. to su fakt silne osobnosti.

borocka
8. jún 2012

@hoogy
@mystery7
@jamaat
@zuzkaprofant
a najviac co milujem, ako nikomu nevyhovies ( nie ze by som sa o to snazila 😝 ). povedzme ze dietatu das po zadku (opravnene) a polka ludi na teba pozrie aka si sadistka, tyranka a najradsej by na teba zavolali socialku. a ked dietatu po tom zadku nedas, tk druha polka si pomysli aka si nezodpovedna, lahostajna, vsetko mu dovolis, rozmaznavas ho.....a ved uvidis co ti z toho decka do puberty vyrastie.

a ja si myslim ze hanba nehanba, ak mas nejako nastavene pravidla a tresty, tak je jedno kde sa nachadzas, dieta sa musi dockat reakcie. lebo onoi su zasa take mudre, ze ked vidi ze vonku pred ludmi ( na ihrisku, v restike, na zmrzke, u doktorky,....) nedostane trest, tak to bude len zneuzivat. rychlo sa to moze vymknut spod kontroly.... 😖

hoogy
8. jún 2012

@borocka ano ked mas urcite pravidla tak ich treba dodrziavat vsade. ja osobne som si ostatnych prestala vsimat. povedala som si ze maleho si vychovam tak ako si ja predstavujem. a aj ked je podla mna poslusne dieta. som si ista ze je viacero ludi ktori s tym nesuhlasia....