Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
11. nov 2010

@jamaat ja davam stale Lucku

emode
11. nov 2010

@jamaat ja uz davno davam z vodovodu neprevarenu len sofia toho vseobecne malo vypije 😒

jamaat
11. nov 2010

No tak asi sa aj ja na to preváranie už vyprdnem. Aj keď väčšinou jej robím čaj, takže to ju prevarím tak či tak.

dupinka
11. nov 2010

my máme dobrú vodu z vodovodu, tak tiež už nepreváram.
A mlieko dávate kravské? A aké, polotučné či plnotučné? Prevárate? Lebo mne Adam pije mlieko ako vodu, a hlavne musí byť studené.

iinuska
11. nov 2010

ja som si tiez myslela, ze mame dobru vodu z vodovodu, teda hlavne svokra to stale tvrdila, az raz som si isla nacapovat vodu, a bola zakalena 😒

jamaat
11. nov 2010

@dupinka Kravské plnotučné z automatu, prevarené. Z obchodu plnotučné je vlastne tiež čiastočne odtučnené.

dupinka
11. nov 2010

@iinuska no, to sa aj u nás stane, keď čistia potrubie alebo je odstávka..

@jamaat a potom nechávaš mlieko vychladnúť? Lebo Adam teplé mlieko nechce, len studené, z chladničky. Kupujem to 5dňové.

jamaat
11. nov 2010

@dupinka Ano, ale Emka pije teplé.

kosska3003
11. nov 2010

ja maelj robim caj ale niekedy jej dam vodu zo sirupom tak jej dam z vodovodu a mlieko ja ju len ucim na kravske ja kupujem trvanlive a prevaram a pije mi ho rano vecer nutrilon nechce mi kravske vecer

rybca
11. nov 2010

@jamaat - my uz tiez od roku davame vodu z vodovodu, tu ani nie je vodny kamen

@dupinka - odkedy som zistila, ze sa nesmie davat vela mlieka kvoli bielkovinam, tak striedame kravske plnotucne, kozie a umele mlieko

@nikanika28 - Matka staci dat do postielky a zaspi sam, po obede len s dudkou a vecer aj s mliekom, potom ked idem spat len mu vezmem flasku, prikrijem a uz aj prespi celu noc, vcera sa dokonca zobudil o pol osmej rano a dnes o siedmej, uvidime, ci to je uz tak nastalo...🙂

sssimi
11. nov 2010

Ahojte. My fičíme len na Lucke. Vodu máme studňovu a ja nemám čas ju dať kedy skontrolovať 😠 Neviem sa rozhýbať.
A mlieko? Nechce mi ho piť ani za svätého.....

Kočky uvažovali ste nad týmto? Alebo máte niektorá skúsenosti?
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/17-1-Tr...

sssimi
11. nov 2010

Ale najskôr by som začala s týmito:
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/17-1-Tr...

sirinka
11. nov 2010

my pijeme vodu z artezskej studne, vodovodnu vobec, u nas nie je dobra, tu iba prevarenu...
a mlieko ja som zacala davat kravske az od dvoch rokov a ked uz mame automat, tak prevazne capujeme to...
magdulka sa este koji alebo si da acidko....

kackabrcka
11. nov 2010

@nikanika28 tak to sophie jedava uz na velkej stolicke za stolom.. ale toto je stolicka pre babiky 😉

kackabrcka
11. nov 2010

@sssimi tu su trosku lacnejsie 😵
http://www.plienka.sk/product_info.php?products...
aj ja nad tym uvazujem len aku velkost sophie ma 11,7kg

cimika222
11. nov 2010

ahojte môj malý má 18 mesiacov, a stále cecká didi a neviem ho odnaučit, prosím poradte mi rada si prečitam vaše skusenosti. Už spáva aj sám v detskej izbe vo veľkej posteli, síce v noci sa mi budí ešte dva krat, lebo neprespí, niekedy sa napije len čajíka a inokedy pýta didi.
A ešte niečo aj on sa narodil v máji 2009 a nejako sa mu nechce rozprávať, ale ked mu niečo poviem všetkému rozumie,ked mal 6 mesiacov kričal mama a teraz len Mam alebo Ma....

kackabrcka
11. nov 2010

kocky latkuje niektora z vas?

nikanika28
11. nov 2010

@kackabrcka jaaj..ved sa mi to zdalo byt akesi male 😅 😀 😀 😀 😀 ... no ja som velku stolicku zatrhla, pre istotu..radsej takto pri zemi 😀 ...alebo potom v jej velkej 😉

sssimi
11. nov 2010

@kackabrcka diky za stránku. Problém ale je, že Sarah má 9kg a teda by jej boli príliš veľké. Zatiaľ čo som prebehla pár stránok, tak iba táto ponúka aj túto váhovú kategóriu. Na a ty pre Sophie kúp 1ky od 11 do 14kg. A latkuje Sirinka, Jamat a aj Ludmila (neviem presne nicky 😖 )....

sssimi
11. nov 2010

@cimika222 S rozprávaním si starosti nerob. Môj mm nerozprával do 4roch rokov a teraz sa mu huba nezastaví 😉 .... Sarah je dosť ukecaná, ale len žvatlá. Povie pekne mama, tata, baba a napr. za posledný týždeň začala had, žiža, hač (dáva babiku sedieť), hop, ňuňu (keď chce aby som jej niečo podala 😀 ) a pod. Žiadne zložité slovíčka.

A z kojením ti moc neporadím. Sarah sa sama odstavila v 13tich mesiacoch. A to som ju už asi od 7-8mich v noci ani nekojila. Posledný mesiac sme sa kojili už len ráno a raz sa sama odvrátila, že nechce, potom aj druhý deň, tretí a ja už som pomaly stratila aj mlieko....

jamaat
11. nov 2010

@kackabrcka Ja látkujem. Prečo?
@cimika222 Pokiaľ viem, nikto tu nemal problémy s odstavením.

jamaat
12. nov 2010

Posledná aj prvá? 🙂 ...Dobré ráno. Leje.

jamaat
12. nov 2010

A aj druhá som.
Nič sa mi nechce.

kackabrcka
12. nov 2010

@jamaat a ake mas typy plienok? pyta sa ti skor na nocnik ci ani nie?

kackabrcka
12. nov 2010

dnes som kupila koberec cena 9,90€ 😀 a to ma rozmer 180x280cm ..len este neviem ci ho dam obyvacka alebo kuchyna ...

jamaat
12. nov 2010

@kackabrcka Mám kapsové plienky a do nich vkladám klasické štvorce. Na šerblík sa ešte sama nepýta, ale už sa dávno vie vedome vycikať, keď ju na šerblík posadím. To však nie je tým, že by som používala látkovky, ale tým, že som ju od malička nechávala cikať do lavóra držiac ju v klbku.

kackabrcka
12. nov 2010

@jamaat oki dakujem 😉

iinuska
12. nov 2010

ahojte
u nas lialo doobeda, teraz prestalo, snad sa dostaneme aj von, teraz Adamko spi. A tu predzahhradku ti susedia este stale nedokoncili, prave tam zacali ubuchavat kamennu dlazbu s nejakym strojom, no ze ako dobre 😠
@cimika222 ja kojim este stale, ale uz tiez uvazujem nad odstavenim, maly sa budi v noci 2-4x, co je dost. A dozaduje sa len mm...Inak je tu aj tema ''odstavenie babatka'', skus nakuknut 😉

iinuska
12. nov 2010

@kackabrcka pekny koberec, na tom obrazku vyzera mensi, ja by som skor do obyvacky, mne pride koberec v kuchyni neprakticky, hlavne pri malych detoch 😉