Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
1. dec 2010

tak aspon ze mirko chce rukavice. Neda sa povedat, ze by sa z nich tesil, ale necha si ich na rukach. Kupila som mu take hunate, makke palcaky.

ostrovanka
1. dec 2010

my s rukavicami problem nemame. V skolke ich nosia vsetky deti, tak ani on nenamieta.

sirinka
1. dec 2010

ahojte....my sme na gemeri a tu je ako fajne, vobec nefuka....aj pol dna mozeme byt vonku....a pekne snezi....len vecer cesta naspat do senca bude asi zaujimava....

borocka
1. dec 2010

@iinuska to si viem zivo predstavit, aj ked studene je asi slaby vyraz....... my chodime tak na hodinove prechadzky, tahame auticko, chytame sneh.....po 10minutach ma ruky total cervene.rovnako ako lica a nos.
ma ich velmi skrehnute. aj vcera po polhodine zacal uprostred dediny natrcat ruky a plakat ze boli, boli........a ruky cervene, skrehnute. tak ludia kukali ze co sa robi

@mystery7 tiez mame palciaky, ale zatial len take tensie...uvidim ako si zvykne,lebo dnes sa mi az dokonca jednu podarilo obliect mu,aj to asi na 5 minut.

@sirinka kde presne na gemeri ste??

iinuska
1. dec 2010

no a Adamko dostal od doktorky balon, tak tu mam teraz nervy, lebo cakam, kedy praskne.jaj, co s nim tu maly nacvicuje 😕 neznasam balony 😝

borocka
1. dec 2010

hmm, a k tej teme sukromnej skupiny......neviem. mate pocit ze sem chodi vypisovat niekto nepovolani?? mne sa stalo ze parkrat som tu nasla prispevok mamiciek z inych mesiacov, alebo mam co maju deti o rok starsie ako su tie nase.........a pisali same dobre postrehy a rady.....najme co sa tyka darcekov, cumla, nocnika, a podobne..... nemyslim si ze je nutne tuto temu dat ako sukromnu.

co na to vy???

sirinka
1. dec 2010

@borocka v revucej...

vy chcete tuto temu zmenit na sukromnu? podla mna zbytocne...

kosska3003
1. dec 2010

@borocka no taky tazky som mala ako ale ti si ako prutik tebe je vsetko tazke 😀 😀 ked uz ano Pata nenosis ja nosim a Marika ma 13 kil a teraz ked je oblecena aj 15 dnes som bola v meste no ako cesty hruza inac smykalo sanky som nekupila ale potom kupila mama tak zajtra mozme jazdit na sankoch uz je sneh aj po cestach tak sa pojde dobre 😀

mimi21
1. dec 2010

@iinuska myslela som, ze ked vybavim dracik tak mi uz ostane len mm 🙂
ale som mu prave objednala parfem, uz som mu kupila opasok a este chcel capicu, tak snad este nejaku zozeniem

borocka
1. dec 2010

zeny,mne chyba leto!!! toto je hruza.....mne odmrzaju nohy, neznasam obliekanie a vyzliekanie maleho mozno este viac ako to neznasa on.....

iinuska
1. dec 2010

@mimi21 ja viem, len som srandovala 😉

mimi21
1. dec 2010

@iinuska no ved jasne 😀

mimi21
1. dec 2010

@borocka no ja som dnes myslela, ze porodim, kym som poobede vychystala a poobliekala malu a aj seba, normalne som sa spotila, riadna makacka 😝

borocka
1. dec 2010

@mimi21 ja sa tiez pri tom zapotim.....a to myslim ze maleho nejako velmi nepreteplujem.
ozaj,kolko toho obliekate?? ja davam pancusky, ponozky a zateplene vatove nohavice (oteplovaky dam na sankovacku.zatial je sneh zmrznuty,takze neni mokro). a na vrch davam body, tensiu mikinu, flanelku alebo silnejsiu mikinu a bundu.
je to malo? vela? telo ma vzdy teple, len ruky a nohy trosku odmrznu......a to mame fajnove nepremokave cizmiska

kosska3003
1. dec 2010

@borocka no ja to obliekanie tiez nemusim ja obliekam puncochy body tenku mikynu alebo rolak a porom oteplovaky a bundu alebo zateplene nohavice zalezi kde ideme ci von alebo na navstevu ci do obchodu to staci nohy ma teple a rukavice ma tak aj ruky ma ok

mimi21
1. dec 2010

@borocka ja davam pancusky, body s dlhym rukavom a mikinku - to pokial je chladnejsie
ak je nad nulou, tak dam tielkove body a rolacik - mame dost hrubu zimnu bundu
ponozky nedavam do topanok, mame dost dobre, takze netreba 🙂

iinuska
1. dec 2010

@borocka ja obliekam pancusky, zateplene nohavice, bodynko s dlhymi rukavmi, tricko s kratkymi, tensiu mikinu, bundu. Oteplovacky este nemame kupene, asi najvyssi cas. 😅

ladywitch26
1. dec 2010

baby, u nas zasa sneziiii. a vonku minus 8 😨

@borocka ja dam stanke body,tricko s dlhym rukavom, pancuchy, oteplovacky a bundu. topanky nam dosli postou pred tyzdnom,fajne zateplene, mame teplu flisovu ciapku, salik a rukavice, tak jej zima nie je. len licka ma riadne vymrznute a aj po troch hodinach este pekne ruzovucke vystipane, ked pride dnu. 🙂

borocka
1. dec 2010

@mimi21
@kosska3003 pato je ako ja, nohy aj ruky ma ako zmrzlinar....slabsie prekrvenie. ale jemu to nevadi.
a bundu mame taku,vyzera tenko ale su v nej tie moderne umele vlakna. nie je vatovana,ale myslim ze mu staci. ked uz bude riadne pod nulou tak mame aj taku riadne vatovanu, len sa mu bude zas horsie pohybovat ta 😒 takze na vrch davate o jednu vrstvu menej...... k

borocka
1. dec 2010

@ladywitch26
@iinuska no asi ozaj dam o jednu vrstvu mikiny menej....... tiez mame licka aj nostek brutal cerveny. takze teraz sa aj 3x denne kremujeme, lebo sa mu vysusuju a trosku praskaju......a musim mu aj balzam na pusu davat.

mystery7
1. dec 2010

ja tiez maleho nejako velmi neobliekam. Ked je teplo ma body s kratkym rukavom, tenke tricko a vetrovku. Ked chladno ma body s dlhym rukavom, hrubsiu mikinu a vetrovku.
Dole pancuch a nohavice podla toho kam ideme, bud rifle, alebo zateplene.
Poobede sa tu super rozsnezilo a nakoniec padal dazd so snehom.

ladywitch26
1. dec 2010

@borocka ja som bola tiez zamrznuta vecne, ale teraz som v pohode. prvy rok som tu nenormalne trpela, strasna zima mi bola, polovicu zimy som mala nadchu.ale teraz som uz ako iri. ked mi tu bola mama pred dvoma rokmi v maji, ja som chodila s holymi nohami a tricku s kratkym rukavom, a ona v rifliach, fliske a este aj zakryta dekou sedela na gauci. 😀

kosska3003
1. dec 2010

mna najviac hneva to ze mi marika strasne slinta ako bernardin jej ta brada mokra raz zamrzne asi 😀 😀 ja ju moc nebambusi sme vonku tak hodinku nie dlhsie aby sa aj hybala a zase nech sa nepoti zbytocne aby ju neofuklo

borocka
1. dec 2010

@kosska3003 veru veru, aj ja hned utieram sopliky a slzicky ak nejake tecu....uz len to aby mu ozaj daco na tvaricke primrzlo

mystery7
1. dec 2010

mirkovi slzi vzdy len jedno ocko, lave 🙂

borocka
1. dec 2010

@mystery7 nam nastasite neslzia ale vieme sa zlostit a jedovat az k slzam.......a tiez ked padneme na tie skrehnute rucky tak tecu slzy ako hrachy

mystery7
1. dec 2010

skoda, ze nechce rukavice, je to prenho trapenie

kosska3003
1. dec 2010

@mystery7 ja som sa bala ze nebude chciet rukavice ale sa jej to paci tak som rada

dannynka
1. dec 2010

ahojte 😀
dlho som sa tu neukazala ale sem tam na Vas nakuknem 😉

chcela by som sa spytat ako ste na tom zo šerblíkom,náš Domík ani za svet na nom sediet....ale potvorka vždy ked sa pokadí tak bud donesie serblík alebo vytiahne papierovu plienku,ale co uz ked už má v plienke 😝 😀 😀 😀 😀 😀

sssimi
1. dec 2010

@kosska3003 Aj Sarah zbožňuje rukavice. Ak jej aj náhodou vyklzne, tak mi ju donesie, aby som jej ju nasadila.

@dannynka Sarah by tam aj sedela, ale maximálne sa vyciká. Kakanie proste nestíham. Ona sa len pristavý a naloží. 😀 Tiež mi potom donesie plienku na hotove 😉

kosska3003
2. dec 2010

dobre ranko noc bola v pohode aj bez mlieka ale rano sa mi vycikala do serbla ale potom mi ho vyliala na postel tak super ale tak som ju pochvalila nevyliala to naschval 😀