Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

monkap
autor
31. dec 2009

Prajeme stastny novy rok 2010 😵

dannynka
31. dec 2009

aj od náas stastny novy rok 2010 😉 😵 😵 😵 😵

juska3
31. dec 2009

Prajem stastny Novy rok 🙂 vela zdravicka Vam a Vasim detickam

jamaat
31. dec 2009

20 10 30
začal gašpar kričať
že ho brucho bolí
zjedol kilo soli.

🙂

Šťastné a veselé a veľa vody! Ale radšej tej zamrznutej. Dobrúúú nooooc!

iinuska
1. jan 2010

Dobre raaanko, a pekny 1.januar 2o1o 😉

emode
1. jan 2010

Ahojte,
dufam, ze ste pekne oslavili 😀 ... lebo my katastrofa, najhorsia noc v sofiinom zivote, vcera asi od obeda zacala odmietat prsnik, vobec nic nechce vypit, k tomu ta choroba, no a u svokry som si vsimla, ked som sa malu pokusala po xtykrat kojit, ze ma von dalsi zub, ocny ... tie su ze vraj najhorsie, mozno aj z toho ma tie sopliky, ... vecer odmietla prsnik uplne, takze sme do desiatej nevedeli zaspat, v noci to iste, o polnoci na ohnostroj sa samozrejme zobudila a uspavali sme hodinu a este raz nad ranom, k tomu musim odsavat, lebo uz to nevyzeralo dobre ... ☹ velmi ma to trapi, lebo nechcem, aby sa tak skoro kvoli tomuto odstavila 😢

rano si aj chcela chytit prsnik ale akonahle sa chcela prisat a potiahnut spustila strasny rev, musi ju to strasne boliet, chudatko moje ...
ale najviac ma trapi, ze odmieta tekutiny, zacikane plienky vobec nema poriadne, bojima sa o nu ☹

ladywitch26
1. jan 2010

emode, a neskusala si jej dat nejaky sirup alebo cipok od bolesti? ked jej to trochu utlmi bolest, tak sa hadam napije.
inak stanke ako keby uz nechutilo moje mlieko. uz ho mam menej, lebo ked robim, tak nemozem tolko odstriekavat, tak jej 2x davam svoje a 2x umele. no a z toho umeleho vzdy vypije 200ml, ale z mojho po 100ml zacne vypluvat flasu a koniec. a pritom to umele mi smrdi ako stary vechet. ☹

kosska3003
1. jan 2010

vsetko len to naj naj naj v novom roku 2010

emode tak to ti nezavidim aj mne mala toto robila ked bola chora a isli jej zubky a vtedy mala vysoke teploty a prsnik nie a nie ani caj ja som mala ine starosti ale ked vyhladla a bola v takom polo spanku tak sa napila s prsnika vtedy som bola najstastnejsi clovek musis skusat aj ked je to tazke natri jej dasienka a mozno vtedy ju to upokoji a skus vela sili vam prajem a skore uzdravenie a nech pije chudatko malinke

emode
1. jan 2010

kosska ale vratila sa k prsniku, to je podstatne, tak aj ja dufam, ze toto prekoname, bolo by mi fakt luto ukoncit dojcenie ☹

lady, jasne, to ani nepisem, ale davali sme aj tie homeopaticke, tie nezaberali, tak paralenove, aj fenistil ... urcite jej trochu ulavilo, len sa modlim, aby toto netrvalo dlho ...

iinuska
1. jan 2010

emode, tak sa drzte, snad to rychlo prejde

mony, to umele mlieko je asi sladsie, tak malej viac chuti

iinuska
1. jan 2010

malemu tie rachoty vobec nevadili, stale som na neho nakukala. Bolo dobre, sa zobudil o minutu dvanast, tak som ho nakojila, rovno si pripil k Novemu roku 😀

mimi21
1. jan 2010

ahojteeeee
vsetko dobre do noveho roku Vam s ninuskou zelame 😵 😵 😵

mala v noci uplne v pohode, vobec sa na ohnostroj nezobudila, pekne mi spinkala
zuby stale nemame 😒

emode no tak snad vam to rychlo prejde 😉 a ako jej davas cajik? flasa, alebo lyzicka?

baby co kojite , ako casto v noci sa vam deticky budia? lebo mne mala stale 2 krat v noci papa...

ladywitch26
1. jan 2010

inak pred chvilou som sa az zhrozila, ked som malu prebalovala. zacali sa jej pred par dnami robit take fliaciky nad ritulou vzadu, tak ako uz skoro konci plienka na chrbatiku. najskor to mala len take male suche skrvnky, po kupani ale ohranicene takou cervenou liniou, v strede blede. ja neviem, ci je to ekzem alebo co. no a zacalo sa to zvacsovat, tak sme boli v utorok u doktorky. a ta len na to mrkla, ze to ma len suchu kozu, ze to mam natierat takym mastnym kremom, co tu odporucaju skoro na vsetko. vacsinou je v tom lanolin. no a dnes rano to uz ma na 5x10cm, skoro az supinate a take male ranky, ako chrasticky ma na tom. no nech mi povie doktorka,ze je to len sucha koza 😠 😠 ked bola mensia, tak som ju mohla nechat bez plienky aj hodinu, ale co ked je akurat v najpohyblivejsom veku. neobsedi ani sekundu.

mimi21
1. jan 2010

lady, to je presne to co mame my!!!
ja pouzivam taku prisadu do kupela, namiesto mydla, uz to tu baby spominali
podla toho co pises by to mal byt exzem, ak mas fenistil, davaj na noc 10 kvapiek a my mame este taku masticku, vola sa to Locoid, ale to je len na predpis, lebo to ma kortikoidy
ale mne este dokina vravela, ze velmi dobra je bioderma kozmetika a tam jej aj sada atoderm - presne na takuto citlivu pokozku
ja este malu natieram pomedzi to excipialom
a mame to inac tiez presne na chrbatiku, nad plienkou ...

emode
1. jan 2010

mimi z flase pit vobec nechce a ani nevie ... striedame poharik a lyzicku uz sme vyskusali aj tu striekacku z nurofenu ale to ju len viac rozdrazdime ☹

inak je to velmi frustrujuce, ked nechce prsnik ☹

dupinka
1. jan 2010

baby, pouzivajte Oilatum do kupela, pol vrchnacika. Je to na ekzem a inak suchu a podrazdenu pokozku. My to davame malemu od narodenia, doky nam to napisala na recept.
No a masirujem ho Excipialom.

Ozaj, nepouzivajte olejceky, ktore maju parfum v obsahu. Lebo to sice natrie telicko, ale olej sa nevstrebe do pokozky, tak potom efekt ziadny, vsetko vpije do oblecka a tak.
Dokonca je dobry aj olivovy olej, len treba nejaky kvalitnejsi, podla moznosti bio.
A Bioderma ma dobre veci, ako pise Mimi. DObry je Lipikar, podobne je to ako Oilatum. 😉

mimi21
1. jan 2010

dupi, ja mam oilatum , len som si nevedela spomenut na nazov 😅
ale neviem, ako to premastuje kozu, lebo ja mam po kupani strasne suche ruky, musim si ich hned natriet ... ale ja som na to velmi citliva, v kazdom vrecku mam krem na ruky 😀 😀 😀

mimi21
1. jan 2010

inak este k tej bioderme: terz maju v akcii mlieko atoderm jedno plus jedno zadrmo, takze za 18 e je az liter teloveho mlieka - ale na druhej strane mi to pride strasne vela - ved to budem mat aj na dva roky 😅
keby som mala taku moznost tak si to kupim s niekym na polovicu ...

dupinka
1. jan 2010

Mimi, co sa tyka nocneho vstavania, tak nas maly predtym spaval od 20tej do 2hod. a potom do 5tej, tak bol hodinku hore a potom este hodku driemkal, tzn. budil sa 1x v noci, ak neratam to krmenie rano.

No a teraz sa budi okolo polnoci a potom o 2:20, 4:45 a potom vstavame o 7mej.Takze 3x. Davam to do suvislosti so zubkami. Nepaci sa mi to polnocne budenie, ale co narobim. Aj som skusala davat mu vecer kasu az tesne pred spanim, ale nezabera. Budi sa ani nie kvoli papaniu, ale prituleniu sa k prsniku, nepomaha, ked mu dam napr. tricko moje do postielky k tvaricke.

ladywitch26
1. jan 2010

baby, co tu spominate tie pripravky, mozte mi napisat nazov tej ucinnej latky? lebo tu s tym nazvom nic nezozeniem, ale ak sa spytam v lekarni na chemicky alebo latinsky nazov, tak mi najdu nieco podobne. inak pouzivam od narodenia johnson baby sampon na cele telo. doteraz v pohode nic nevadilo. ani prasok na pranie som nemenila, ani plienky,tak neviem. vlastne z plienok no nemoze byt, lebo taku malu skrvnu ma aj na kolienku a na stehne. skusila som jej dat ten krem,co mi povedala doktorka, ale to nula bodov. teraz som jej to natrela sudocremom, tam je aspon oxid zinocnaty, tak jej to snad trosku ukludni. a fenistil mam este zo slovenska, ta jej ho skusim dat na noc.

jamaat
1. jan 2010

lady, vitaj v klube fľakáčov. Aj Emke sa to na chvíľku objavilo nad zadočkom, ale rýchlo zmizlo. Záhyby sú najcitlivejšie a treba dávať pozor, aby jej nebolo teplo. Emka býva doma len v tepláčkoch a ponožkách, tielkové body a na to tenké tričko s dlhým rukávom. Minule som jej dala dlhorukávové body a na to ešte tenký svetrík, hneď v záhyboch očervenela. Menej ju kúpem, buď dám olej alebo nič (ten náš olej Linola sa tiež nemá dávať príliš často) a dávam len letnú vodu. Predtým som dávala teplejšiu a asi až príliš.

mimi, ja mám krém Lipobase, keď ho miniem, skúsim modrú indulonu, tú odporúča veľa mamičiek. Drahé krémy prídu na rad až nakoniec, ak bude treba.

emode, úprimnú sústrasť. Prajem, aby to prešlo čo najskôr. U nás je tiež nervóznejšie obdobie, včera som 3/4 hodiny sedela pri posteli a škrabkala ju, aby v kľude zaspala. Ukazovať sa jej nemôžem, tak som sedela vedľa, čítala knihu, ruku pomedzi tyčky na postieľke prestrčila a tak škrabkala a cumeľ jej dávala. Lebo momentálne aj ten nejako vypľúva.

ladywitch26
1. jan 2010

jamaat, ja stanku praveze kupem len kazdy druhy den, a nema to v zahyboch. to by som povedala,ze to je zo spotenia, ale fakt na takom mieste sa predsa nepoti, a ani si na tom nesedi a uz ani nelezi, lebo sa v momente prevrati na brusko. a neobliekam ju nejako extra, cez den ju mam len v tricku a v pancuskach. a v noci tiez uz vacsinou spi bud na boku alebo na brusku, tak si na to ani netlaci. fakt neviem,z coho to ma. ☹ a az take chrasticky, ako keby to mala doskrabane.

jamaat
1. jan 2010

lady, možno ju dráždi pás na plienke. Skús iné. Nemáš náhodou také, čo sú nazberkané, aby to bolo pružné? To je také škrabľavejšie.

jamaat
1. jan 2010

V zime je tá detská pokožka voľáka citlivejšia.

jamaat
1. jan 2010

A nielen detská. Veď aj ja mám ruky svrbľavé, hoci si ich natieram a rukavice nosím. Niekedy sa mi aj fliačky narobia. A kedysi keď som ešte do školy chodila a každý deň sa maľovala a púdrom tvár prebehla, tak mi v zime pod očami tak kožu vysušilo, že až popraskala a štípala.
Ako decko som mávala lišaje na tvári, musela som nosiť šál cez ústa a nos.

ladywitch26
1. jan 2010

jamaat, tu byva vacsinou mierna zima a je tu vysoka vlhkost vzduchu, takze ja sa tu napr. ani nekremujem. a mam sice tie nazberkane plienky s gumickou, ale ona to ma pod tym, par cm nizsie. a ma to aj na stehne a na predkoleni, takze z plienok to nebude.

inak moj muz zabudol vcera dat plny hrniec kapustnice do chladnicky a aby sa nepovedalo, tak este aj nechal na prizemi vypecene kurenie. tak ak sa pokazila, tak ma slahne.

ludmilabb
1. jan 2010

Ahojte, Sofia bola v noci hore o pol jedenactej, o pol jednej a potom ok ale take delobuchy plieskali ze z babysitteru sa ozyvalo same puk, puk, puk..my mame spalen s balkonom 😝

Erika toto isté (odmietanie prsnika) my spravila Sofia este ked bola mensia len to zuby isto neboli, proste ani v ustach ho nemala a uz jacala, a ked sa prisala tak len glg a reeev, nic nezjedla a to vtedy len mlieko pila tak som bola z toho doslovne hotova. Hrozny pocit.
Zase ked vies, ze jej idu ocne zubky musite len volajako vydrzat a verim, ze s kojenim budes pokracovat 😉

ludmilabb
1. jan 2010

Janka mne sa robia lišaje dodnes a sestra sa hnevá, že si ksicht neviem natriet a to ma zasobuje kremikmy a ked je u nas vzdy ma niecim ponatiera a vravi vidis uz som ti dve vrstvy kremu dala a vsetko sa ti to vpilo. Horsie je ze fakt vidno rozdiel, budem mat uz viac vrasok ako ona a to je medzi nami 6 rokov rozdiel

ludmilabb
1. jan 2010

mimi uz mate net doma?

jamaat
1. jan 2010

ludka, ja som taká istá, mňa kadejaké krémikovanie, natieranie, tvarovanie nechtov a podobné záležitosti nebavia. Vzhľadom na môj vek sa občas prinútim k čomusi, ale do pravidelnosti to má veľmi ďaleko 🙂