Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
12. apr 2010

No poobedné spanie OK. Čo sa týka papania, tak najnovšie mi začala jedlo vypľúvať. Ešte aj piškótu, ktorá jej chutí. Proste asi objavila vypľúvanie, tak skúša. Tak ja to vypľuté zoberiem pekne naspäť na lyžičku a zje to na druhý pokus 🙂

Boli sme u doktorky na preváženie. Tak za necelé 3 týždne pribrala vyše pol kila a narástla 1,5cm. Ale som to aj cítila, keď som ju držala a aj rukávy jej tak naraz zostali krátke. Prekročili sme teda magickú 8-kilovú hranicu, má 8430g a to ani nebola veľmi napapaná. No niektoré ste už aj zabudli, že vaše detváky mali kedysi takúto váhu 😀

ludmilabb
12. apr 2010

jaaaj co sa krmenia tyka tak ja Sofii dam za lyzicku ona otvori usta vzapati vyplazi jazyk aj so sustom, hned to chyti rukou a vybera potom sa to skusa davat naspat do ust, takto mi zacala vytahovat maso aj zemiaky a vecer prska do kase uz ma to zacina stvat lebo to robi pravidelne, vsetko je oprskane no ale pre nu je to strasna zabavka a ked si to cele potom rozotrie prstekmi po vlasoch, ociach a licach 🙄
emode tebe Sofia spava dvakrat denne? mne zaspi tak okolo obeda a potom poobede nie je unavena ale vecer o siestej je uz nemozna a zla a pri kojeni ma hryzla a to viem ze je mešuge ked to robi 😝

dm1
12. apr 2010

jamaat no my o takej vahe mozeme len snivat 😉

nakoniec si maly ten obed dojedol na 3x..... takze dnes cely den len ten obed a pol rozka + par chrumiek. tod vse 😖 . asi drzi dietu. uz spi aspon tak je klud

inak bol tu zase sused maly 5 rocny casto k nam chodi ale matko by sa s nim aj rad hral ale on nic. zacne si vytahovat matkove hracky a hrat sa s nimi sam a ked chce ist matko za nim a berie mu to lebo ho to zaujma ked on k tomu este bucha akoze vari a sused zacne ze neber mi to ja sa hram 😠 . tak on pride k nam, berie maleho hracky a ked sa chce maly hrat s nim tak nemoze 😠 😠 😠 . sak som mu aj povedala ale to akoby som hrach o stenu hadzala. tak som malemu zacala radsej kocky skladat. ale samozrejme sused zacal s tymi hrackami buchat a maleho to zaujalo ale samozrejme mu to nesmel brat 😠 . Som bola nastvana normalne ale aj ked som susedovi povedala ze co sa divy ze to matko chce ked s tym trieska tak sa hral dalej sam. ale ked som ja zacala malemu citat tak uz nam tam nazyzal aj on 😠 😠 😠

jamaat
12. apr 2010

No Emka sa nejak netvári na spanie. Ale uložila som ju do postieľky a zapla také svetielkujúce vlákna, čo farbu menia. Tak sa na tom rehoce. A som zvedavá, kedy a ako zaspí, lebo to nem dobre takto.

jamaat
12. apr 2010

dm, vidím, že dnes ti ide 🙂 .....Inak také papanie, ako opisuješ, mala Emka pred 2 mesiacmi až mesiacom, presne vtedy prestala aj priberať a nakoniec aj schudla. Potom sa zase rozjedla, tak hneď váha poskočila.

ludmilabb
12. apr 2010

Jani ale vy ste krasne pribrali vsak Sofia ma 8,5 kg
zajtra asi frcim k doki len neviem ako to spravim aby tsme sa vyhli chorym detom ale Sofii sa tie fliaciky cervene co mala rozsirili z ruk na chrbat, brusko a hrudnik som z toho hotova ked ju vidim ake to ma mozno ju to aj svrbi a bohvie co to je 😅 ☹ ☹

ludmilabb
12. apr 2010

ja neviem ale tie detske manikurove noznicky to je otras, mame teda mali sme od Chicca a ako som Sofii strihala nechty na nohach tak sa mi ta plastova rucka uplne polamala a isli rovno do kosa 😠

jamaat
12. apr 2010

ludka, ale to mala kedy tých 8,5? Odvtedy už hádam aj pribrala, nie? ............Ja používam normálne manikúrne nožničky.

Inak zázrak, Emka zaspala sama a bez revu, vôbec som pri nej nebola. Ale našla som ju opačne otočenú na paplóne ležať 🙂

iinuska
12. apr 2010

inak zaujimave je, ze Adamko cez den akosi nevie dobre spinkat, resp. zaspat v postielke, a vecer zaspi bez problemov.

emode
12. apr 2010

ludka snazime sa spavat 1x denne ale to musi potiahnut aspon dve hodky, teraz ale viem, preco sa zobudi ... som jej natierala dasna tak to ma riadne navrete 😢 ani my teraz jedlu neublizime, obed tak 10 lyziciek, pol vyzivy, ani keksy jej nejdu ...
ale niekedy jej staci 5 minut v aute a je fit na kupanie a veceru tak sa tak snazime planovat program ...

ludka vsak sa pobalte hocikedy a pridte nas pozriet 😉

my mame 8900g a 78cm 😀 som ju vcera doma merala a vazila 😀

ludka noznicky su najlepsie kovove riadne a tenke ...

mimi21
12. apr 2010

no tak my sme mali riadny vecerny boj
najprv sa riadne blaznila v posteli a potom nie a nie zaspat....plakala uz zo spanku
urobila som vyzivu - jablka, banany, maliny a ribezle, ma krasnu farbu 🙂

tie chicco noznicky som mala aj ja, asi ani raz som ich nepouzila 😝 tiez pouzivam klasicke manikurove

ludmilabb
12. apr 2010

ja som jej musela dostrihat obycajnymi ale ona tak kope ze som sa fakt bala aby som ju nepichla 😒
odvtedy ako sa mi pokazili tie vyzivy tak som neskusala ale ja sa bojim ze to zase poserkam

ludmilabb
12. apr 2010

emode mm odchadza buduci tyzden na 14 dni do Benatok tak isto by sme sa prisli kuknut ale aj vy by ste uz mohli dojst 😉

dm1
12. apr 2010

ludka tiez sa bojim strihat obycajnymi lebo my musime strihat tak ze ho mm este drzi a ja striham a aj tak sa mece ze az tak by som sa bala ze ho pichnem normalnymi

ludmilabb
12. apr 2010

dm mne mm povedal ked som jej strihala nechty a revala ze mam prestat lebo ju len rozbijem tak sa ho pytam ze kedy jej ich mam strihat a ako, takze postupne 😠 to mi pride ze dva nechty za den a nehrozi zeby mi ju on drzal kym by som ja strihala lebo on ju trapit nebude

jamaat
12. apr 2010

Ja Emke púšťam na notebooku buď video na youtube, alebo baby einstein video, keď jej strihám nechty. Vtedy vydrží akotak sedieť v kľude.

ludmilabb
12. apr 2010

ja som skusala vsetko reklamu, chrumku v jednej ruke, Macka z gumy, nist sleduje nachvilku ale hned zbada ze jej drzim ruku..no ju neopijes rozkom 😀

dm1
12. apr 2010

nas tiez staci ak zacnem strihat a uz robi mostiky

zuzkad
12. apr 2010

bbaby pomoooc...chcela by som objednat tenisky - boticky z next ale ja ich cislovanie nepoznam ☹ ☹ teraz na maly 19 velkost a chcela by som take nejake sandalky http://www.next.co.uk/shopping/boys/youngerboys... ale netusim aku velkost mu kupit na leto ☹ ☹

jamaat
12. apr 2010

zuzkad, pozrela som to, pokiaľ sa nemýlim, tak 4 by mala byť 20-ka.

ludka, dm, počula som aj také, že keď si deti nechceli dať strihať nechty, tak ich im mamy ohrýzali 🙂

dm1
12. apr 2010

jamaat vies ze aj to som uz skusala 😀

jamaat
12. apr 2010

a bez úspechu? 🙂

dm1
12. apr 2010

nejde to bohvieako dobre a nevyzera to esteticky lebo je to take hrbolate akosi neviem kusat do roviny 😀

jamaat
12. apr 2010

No ja som už vytrénovaná na psovi. So strihaním, nie s ohryzávaním. 🙂 ... To je ešte horšie ako Emke strihať. Po každej labe ho musím vychváliť, piškótku dať....piští, ešte sa len blížim s klieštikmi.

zuzkad
12. apr 2010

jamaat dakujem 😉 😉 tak snad ked objednam 20 velkost tak na leto bude mat taku nozicku, lebo teraz ma 19 a netusim ako rychlo rastie nozicka 😖 😖

dannynka
12. apr 2010

ahojte 🙂

zuzi presne tuto dilemu teraz riesim aj ja.....sandalky som mu 20-tky objednala a tenisky 21 jednotky tak snad sa trafím 😅

zuzkad
12. apr 2010

Dany no dufam, ze 20 trafime...musim zisti ako rychlo detickam rastu nozicky 😅 😅
nasla som si este jedny saty ale tiez netusim ake maju cislovanie 😝 😝 taka 40 velkost je co v ich cislovani ????? 😕 😕 http://www.next.co.uk/shopping/women/casual/42/7 toto by som si chcela objednat pre seba ale nepoznam ich cislovanie, mate niektora skusenosti ??

sssimi
12. apr 2010

Ahojte!
Ja strihám nožničkami, ktorými si strihám nechty aj ja. Tie detské strihajú dobre, ale s nimi musím strihať každý druhý deň.

zuzkad myslím, že 20tka by mala byť od roka do roka a pol a 21ka od 18-24 mesiacov-tak to je v tabulke od Liliputov.

bambi7
13. apr 2010

dobre ranko 🙂

ako ste sa vyspali?

zuzka d ahojjjjjjjjjjjjjjjj ako sa mate ?co niky?

no domi je daka nervozna chuda stale slinta a ma prsteky v puse asi zubok ide ☹ aj teplotu mala ale uz teraz rano je ok no uvidime....stale chce chodit a chodit drzi ma za ruku a ideme neposedi 😀

a to pocasie 😠 co mate na plane?
vo strvtok nas caka ockovanie a chcem dat aj proti kiahnam teda lekarka je znama a doporucila mi .....ze lepsie to deti zvladaju ked su starsie ak maju kiahne co moze byt ako ked je male.....rozmyslate niekto nad tm ockovanim?

iinuska
13. apr 2010

dobre ranko

my sme hore od pol 7, na ranajky spapal Adamko pol bieleho jogurtu a kusok vianocky .Uz mame obehnute vsetky stanovistia, este mam v talone podkrovie. Spinakat sa pojde okolo 10. Zatial Adamko unaveny nevyzera

no aj u nas pocasie onicom. Leje ako z krhly, takze sme asi cely den doma