Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dannynka
3. máj 2010

ahojte 🙂

dm-ked spominas tu manducu ja akurat zvazujem ci predat alebo ee.... 😅

mystery7
3. máj 2010

ahojky
Ja som maleho zabudla natriet a tak ma predlaktia uplne cervene. Teraz ho natieram telovym mliekom s panthenolom. A pritom mam doma oplovak s faktorom 50 z dm. Teraz bude asi 2 dni prsat, tak snad sa mu to ukludni. Mm je svetly typ, ja som tmavsia, ale mam citlivu pokozku, casto chytim alergiu na slnko. Musim sa aj ja niecim natierat.

Dnes dosla mrcha 🙂 priamo na babytelocviku. Kocky postrazili maleho a ja som utekala a wcko 😅
Nam sa tlaci horna jednotka, a dnes to tam mal take tmave, ako keby nejaka krvna zrazenina. Uvazovala som ci to neist ukazat k doktorke.

Tie co mate chlapcekov, moj Mirko si na nocniku nenormalne natahuje pipika, az sa bojim, ze si ublizi.

dannynka
3. máj 2010

mys-aj Dominik mal taku zrazeninu na dasienku,všimla som si ju rano a chcela som ju poobede ukazat mm a uz tam Domík nic nemal.... 😕
A čo sa týka pipíka neporadím,nas si nenatahuje a ked aj sem tam sa mu podarilo skusim zaujat jeho pozornost neicim iním 😉

dm1
3. máj 2010

danny tak predaj kupim 😀

dannynka
3. máj 2010

dm-zvazujem este stale,lebo neviem ci by sme na leto ju este vyuzili.....ak by som chcela predat Tebe dam vediet ako prvej oki?

dm1
3. máj 2010

danny ok

mystery7
3. máj 2010

u nas je to tk, ze sedi na nocniku a ja vedla neho a zabavam ho hrackami, aby si ho nenatahoval. Ale co si si nim robi.....neuveritelne

mystery7
3. máj 2010

nikde nikto??? Idem spat.
Dnes nas opat chytil lejak a poobede sa mi na pere vyhodil obrovsky oparisko, mam na nom 2 lepky na opary 🙄 🙄 🙄

jamaat
3. máj 2010

Opar som ja v živote nemala a dúfam, že ani nikdy nebudem mať. A Monike sa raz spravil na nose, pluzgier ako svet.

mimi21
4. máj 2010

ahojte
Nina spala do 6, potom sa napapala a spi dalej 😉
len ja akosi nemozem spat, normalen som vstala s pocitom, ze som vyspata 😀

jamaat
4. máj 2010

mimi, závidím. Ja som rozbitá, Emka protivná. Dnes ideme zase plávať.

mimi21
4. máj 2010

my este dnes nejdeme plavat, az vo stvrtok
teraz u nas svieti slnko, tak dufam, ze to vydrzi, ale ako tak pocuvam predpoved tak asi e-e

ja som az sama prekvapena ako spi 😕

mimi21
4. máj 2010

baby mala mi riadne padla dozadu hlavickou na hranu stola, nie z velkej vysky ale ma tam riadnu hrcu aj jej vidiet taku ciarku po tej hrane krvavu 😢
sprava sa normalne, ani dlho neplakala, len ja neviem ci by som s nou pre istotu nemala ist na pohotovost 😨

berus222
4. máj 2010

ahojte baby. zase vam sem skocim. nemaju vasi drobci obdobie vzdoru? lebo vsade pisu ze je od 2-4 rokov, ale nas sa tak strasne zacal jedovat a hadzat sa do zadu, ze som az prekvapena. nerobia to aj vasi? co s nimi robite? na nasho zatial nezabera nic a mne pomaly dochadza trpezlivost.

iinuska
4. máj 2010

dobre ranko

u nas bola zas a opat hrozna noc. Teraz nedavam maleho do spacieho vaku, lebo v podkrovi je teplo, a tak ho stale len prikryvam. Len co si lahnem, uz je na opacnom boku. Ako to riesite?Ja neviem, ale Adamko ma taky nepokony spanok... 😒

mimi, neviem, ale ked neni spava, nevrackala a je v pohode, tak by som len pozorovala a keby sa mi nieco nepozdavao, tak potom by som isla k doktorovi

rybca
4. máj 2010

miimi - ja by som asi tiez len pozorovala, ale so stiahnutim zadkom

nasa noc strasna, o polnoci sa zobudil a tvaril sa, ze je vyspaty a chce sa hrat, ked som ho ako tak uspala, tak sa kazdu chvilu budil a uz o pol siedmej sa zase chcel hrat

iinuska - ani nas uz nie je vo vaku, a ked zaspi, tak lezi na paplone, ale ked mu je zima, tak sa sam prikrije, to uz mame odsledovane

dnes varim 1x hovadzinu Matkovi, na hrasku, som zvedava ako bude reagovat, ked som dala kupensku, tak mal vystipanu ritku, ale to bolo par mesiacov dozadu, tak som zvedava

borocka
4. máj 2010

mystery, to si nevsimaj...aj nas patko si natahuje pipika, uz snad mesiac co ho objavil...a tiez ho vykruca a taha...ale keby ho to bolelo, tak to hadam len nerobi :D...vraj je to normalne. mam neterku starsiu od patka o 8 meisacov a minule mi asistovala pri prebalovani...a vsimla si ze mu tam daco trci...tak mu ho tiez chytila, trochu ponatahoala,pokukala a nechala tak. a pato ani okom nemykol.

a ked uz hovorite o nocnikoch...ako sa vam dari?vedia sa deti pytat? vydrzia sediet aspon 5 minut? ja som patka skusala posadit, ale nic nepomahalo udrzat ho tam...hracky, knizky, spolocnost,...nic:(

iinuska
4. máj 2010

my mame zatial len kupeny nocnik, a Adamko sa snim hraje. Este som ho ani neskusala posadit 😅

rybca
4. máj 2010

mys - aj nas si ho natahuje, ale som sa pytala mm, predsalen ma k tomu blizsie a povedal, ze to ho nemoze boliet a tiez, ze keby ho to bolelo, tak to nerobi

mne sa Matko vycikal len raz do nocnika, odvtedy neuspesne a dlho mi ani na nom nevydrzi, ale citala som, ze to ma este cas, tak ho ani velmi nenutim na nom sediet.

borocka
4. máj 2010

berus...obdobie vzdoru je ozaj az okolo tych 3 rokov v priemere, je spojena s objavenim vlasnej osobnosti a oidypovskym syndromom. to co maju nase deti je trucovitost. skusaju kolko mozu a kedy povolime.
aj moj stale trucuje, jeduje sa,zlosti a vynucuje si svoje vsetkymi moznymi sposobmi. hryzie, vrieska, hadze sa obcas o zem....skusa! len vydrz, trvaj na svojom, nepovol...lebo ti uz teraz prerastie cez hlavu.

borocka
4. máj 2010

rybca, to kde si citala ze to ma cas?? moja mamina vychovala 6 deti a hovori ze ked sme mali rok a pol tak sme nemali plienkku ani na noc. nase deti su uz pohodlne vdaka jednorazovym plienkam...tie latkove by ich skrabali a boli by v mokrom...preto sme sa my kedysi rychlejsie oducali.

budem sa musiet sama odhdlat a za kazdu cenu tam patrika udzat, musi si zvykat. lebo ak to budem stale len odkladat tak potom este 2rocny bude nosit firt plienky:(

rybca
4. máj 2010

borocka - v Mama a ja - 8/2009 - ... priemerne dieta je schopne zacat s ucenim niekedy v obdobi od 18 mesiacov do 2,5 roka...., ...zacat priskoro by mohlo byt v konecnom dosledku kontraproduktivne...

tot citaty

my to skusame, ale nenutim ho do toho

borocka
4. máj 2010

rybca, no isto...ja sa pokusim uz toto leto ho nechat bez plienok...len tak po dome. ved on pride ked sa pocika a bude ho to chladit. neexistuje ze 2,5 rocne dieta necham este s plienkami. to uz je hanba

luba142
4. máj 2010

ahojte

borocka co sa tyjka nocnika tak naozaj teraz je to len nahoda pretoze si dieta svoje pozreby ako curanie a kakanie zacina uvedomovat az okolo druheho roka, ja mam starsiu dceru a je pravda ze od nejakeho roka a 3/4 sa uz do plienky nepokakala a sama sa pytala,ale plienku mala cez den do 2 rokov a na noc do 4 rokov, ale kazde dieta je ine

luba142
4. máj 2010

borocka aka hamba to tak nemozes brat vsetko zavisi od dietata a ked ho budes nutit tak bude v strese a plienky sa nezbavis aj tak, mam vlastne skusenosti

rybca
4. máj 2010

borocka - ja si myslim, ze to zalezi od dietata a hovorit mu, ze je tohanba, nemyslim si, ze to je ten spravny pristup, teda aspon ja to tak nebudem kategorizovat, moja mama vychovala 3 deti ale to neznamena, ze tak ako to ona robila, tak musim i ja, mam vlastny rozum a schopnost rozhodovat sa..🙂))

borocka
4. máj 2010

innus, tak vidis. odbornici napisu jedno a vsetky maminky pisu ze deti to zvladli davno pred dovrsenim dvoch rokov. myslim ze tie deti su casto podcenovane. ak sa detom vytvori pravidelnost stravovania a davania na nocnik...im sa to jednoducho prepoji a budu schopne sa oducit aj skor.
nasa neterka ma rok a pol....a do nocnika krasne cika.dokonca sa obcas aj vypyta sama, alebo ak sa jej spytame ci nechce cikat tak pokruti hlavou ano nie---ked ano,tak sa posadi a hend vycika.
a patkova frajerka, ta je narodena 28.6.2009 do nocnika krasne kaka. maju ho vzdy polozeny v obyvacke ked sa hraju, a mala ked na nu pride ze treba kakat, tak si k nemu dolezie ukaze ho mame a okamzite sa vykaka.
kazde dieta je ine a hlavne odbornici vec radsej nadnesu...akoby nas mali vystresovat ze nase dieta nie je normalne ked to nestihne do takeho a takeho veku...radsej daju tu hornu hranicu

borocka
4. máj 2010

lubi, rybca..ale to nie ze dietatu hovorit ze je hanba ked sa nevycika....ale myslim si ze kazde dieta sa ako od cumla tak aj od plienok dokaze oducit...a zalezi to len na doslednosti rodica. nenechat vynimku kvoli nicomu. ten nocnik brat so sebou este aj ked sa ide na navstevu.

a cumle. ako s te na tom???? ja musim chvalit!! my ho mame uz len na vecerne spanie! nedavam mu ho za ziadnych okolnosti. ked sa udrie,ublizi si, vezmem ho na ruky, pokolisem, ukludnim...a cumla sa vobec nedozaduje. len ked zaspavame...ono aj s cumlom mu to casto trva zo 20-30 minut...a bez neho si to zatial neviem predstavit:(

mystery7
4. máj 2010

ahojky
U nas sa tiez chodi na nocnik, asi 2 mesiace. Len vynimocne je prazdny 🙂 ja ho davam 3x denne. Po prebudeni, po obede, pred kupanim a ked ideme na prechadzku tak predtym.
Kazde dieta je ine, niektore sa vedia pytat, ine nie, ale ani ja mu nebudem hovorit, ze je to hanba. Ked sa nepodari, tak nic, nehoda sa pritrafi. Postupne sa nauci 🙂