Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
7. jún 2010

zuzkad tak to ja mam stastie co sa tyka obedov moj ma rad zeleninu a ja varim stale obedy ako pre babatka len uvarena zelenina vo vode prip. na pare + priloha a masko vo vode uvarene. a on zje neochutene bez problemov

dannynka
7. jún 2010

@zuzkad 😀

dm-ja uz davam Dominkovi to co aj nam,teda vacsinou polievky,neoplatí sa mi pre neho varit zvlast ked musím varit aj Gabike 🙂 samozrejme mastným a tažkým jedlam sa vyhybam 😉 aj ked sem tam uz domík skusil aj kusok slaninky z halusiek 😀

nikanika28
8. jún 2010

Dobre ranko. Tak som tu zase tri dni nebola..cez vikend sme stihli dve oslavy...a neuverite...Klarka spala prvykrat u nasich a dokonca zostala este u nasich aj na doobedny spanok 😕 😵 . Mama hovorila, ze uplne v pohode, ziadne place rano...a ja tapa, nie aby som spala aspon do desiatej...nie, ja som bola uz o siedmej hore 🙄 🙄 ...No a ked som dosla pre nu, tak v tom momente nalepena na mne...tak ale som rada, ze bez mojej pritomnosti je to uz ovela lepsie 😅
Lukasko prisiel v nedelu a doniesol nam obrazok, co nakresil - na jednej strane velke cervene srdiecko a na druhej velky dom, Klarku, mna a mm...ze on nakreslil ludi, za ktorymi mu bolo smutno .. 😵 no zlaticko moje 😵

mimi21
8. jún 2010

ahojte, pekne ranko vsetkym
po vcerajsom kupani s Emkou a Jamaat mi Nina vyjedla Nivea SOS krem, tak som len cakala ci bude grcat alebo bude mat sracku, ale nic, jej to normalne chutilo 😅
dnes to zase vyzera na pekny dnik, len ja som totalka rozbita, do tretej som nemohla spat ja a od pol6 som mala malu v posteli a ona sa neustale mrvila, tak som sa uz vobec nevyspala 😒

ladywitch26
8. jún 2010

caute, tak my zasa skratena noc. mala sa od piatej len mrvila, sice oci zavrete, ale mrncala. nos plny a kaslala ako tuberak. ☹ ale ked som ju hladkala po chrbte alebo hrudi, tak bola kludna. len po pol hodine mi uz ruka odumierala, tak som si ju zobrala ku nam do postele. kym som mala na nej ruku polozenu, tak bol klud, ale ked som ju zlozila, tak zasa zacala mrncat a metat sa. tak som jeden a pol hodiny len tak podriemkavala. no som teda fajne vyspata. 🙄 a to idem o hodku do roboty, no sa mi taaak nechce.

dm1
8. jún 2010

dobre ranko!

nika akurat som ti chcela dnes pisat ze ci uz je lukasko doma a ako sa privitali s klarkou 😉 . Super ze klarka vydrzi aj inde. Nas tiez v pohode len ked kojim tak to nemoze byt na dlho. ked sme boli min.tyzden na koncerte ciganskych diablov tak ho dokonca mama vecer uspala 😨

u nas je pod mrakom ale akasi som skapata. maly uz spinka

iinuska
8. jún 2010

dobre ranko 🙂

u nas noli zase vecer revy pri zaspavani, ale potom Adamko zaspinkal a zobudil sa o polnoci a o pol5, to som ho nakojila a spinkal do pol 9. Neuveritelne 😵 😵 😵
Teraz sa tu pri mne obsmieta, a spokojne si blaboce. 🙂
U nas je uz teraz horuco 😎
Prisli nam fotky, co som objednala cez happy foto, tak idem pokukat

dm, aj my sme na tom tak s papanim, resp. s varenim.Prave dnes ma varene masko so zemiakom a brokolicou

ludmilabb
8. jún 2010

mimi aj Sofia by rada kostovala kremy aj ked to ako nasledok lebo vsetky chce otvarat, ju to strasne bavi
ja som vcera ulozila Sofiu o deviatej a zaspala nastastie bez protestov, ale v noci buntosila o jedenactej, jednej o stvrtej sa uz krutila, rachla hlavou o stenu postele, zacala revat tak som si ju polozila na seba, po dvoch hodinach som sa prebrala nato ako ledva dycham a boli ma chrbat ☹
nika odo mna sa Sofia nevie odlepit, dnes som sa obliekala tak ze Sofia revcala, ponozky som si uz musela davat s nou na kolenach je mi jasne ze takymto stylom sa sama chodit nenauci lebo je vecne na rukach tak ani nema ako 😠 😠 😠
ma to uz cazina stvat ale vzdy ma zlomi tym jej jakotom a driapanim sa na mna ☹
a tu je hic poriadny

iinuska
8. jún 2010

Adamko pred chvilkou zaspinkal, dnes prvy spanok, kedze sme spali dost dlho.

aj Adamko sa nejako zacina na mna lepit, stale len mama- mama a drzi sa ma okolo krku ako kliest

ludmilabb
8. jún 2010

iinuska ja sa bez nej ani pohnut nemozem, vsetko robim len s nou uz mi z toho zacina sibat...vonku s nou nemam problem, lozi kade tade ani ma vidiet nemusi a doma ake sceny robi ked nie je na mne 😅 , ze katastrofa
mne Sofia zaspala o dvanactej a bola hore o pol siedmej

iinuska
8. jún 2010

ludka a kolko ti potom mala spinka?

jamaat
8. jún 2010

Ahojte, hlásim sa opäť.
Emka spí už takmer hodinu a ja som stále nevymyslela, čo idem na obed urobiť 🙂

ludka, kukala som inzeráty na plienky tu na MK, ale som z toho stále dosť veľký jeleň. 🙂

iinuska
8. jún 2010

jamaat, ja zapekam brokolicu 😝

jamaat
8. jún 2010

Tak som našla recept na zemiaky v paradajkovej omáčke, idem to vyskúšať, čo je to za zázrak 🙂

zuzkad
8. jún 2010

ahojte kocky,

potrebujem od vas radu a vas nazor ....

mamina moja bohuzial na dovolenku nemoze ist ☹ ☹ v nemocnici zostava tt urcite a zalezi ako bude liecba uspesna , ale lekar jej Tunisko neodporuca 😖 😖 sestra nemoze ist, lebo nema platny pas, svagor si ani dovolenku nemoze zobrat, lebo si zobral nejaky dolezity projekt...bud si najde nahradu, alebo musi zaplatit storno poplatok ale za dve osoby, lebo ide s nou jedna rodinna znama cize 600€ by prepadlo ☹ ☹ mamina mi navrhla, aby som isla ja s malym, lebo zaplatene je za 1 dieta a 2 dospele osoby...lenze ja mam velku dilemu ☹ ☹ ☹ je to na 15 dni letecky all inclusive...hotel je vybaveny pre rodiny s detmi, lenze neviem ci nie je Nicolasko maly na Tunis, lietadlo....netusim odlet je 18.6. tusim je to 10 dni...podla vas co si myslite, trufli by ste si na Tunis ?? nekojim, cize aj vodu by som musela zabezpecit na mliecko ...prosiiim napiste co si myslite. Moj Peto sa obava, ze je Nicolas maly na taku cestu..lietadlom je to 2 hodiny 😖 😖 a ani netusim ako a co by som v lietadle s kocikom 😝 😝 nevieeem

mystery7
8. jún 2010

ahojky
Vcera som tu nebola, uz som bola na nervy. Vcera rano sme boli trochu doma, potom o 10 sme vyrazili vonku, babytelocvik a opat prechadzka v meste. Dosli sme domov o 16, Mirko sa najedol a isiel este na hodku vonku. Vonku v kociku spal ledva hodinku. Vecer zaspal ok, ale potom vyrevoval kazdu pol hodku. Nakoniec ma dozral a nechala som ho vyrevat sa v postielke. Najedeny, prebaleny, unaveny, mal spat ako dudok. Mm to nevydrzal a uspaval ho na rukach. Tak spal od 22 do 4, ale potom uz len na prsniku. Som bola taka vytocena vcera....
Teraz mi opat vyrevuje, zobudil sa po hodine spanku 🙄 ma uz z neho porazi. Zeby taky maly nespal cez den ani v noci 😠

sssimi
8. jún 2010

Zuzkad ja som bola pre 2 rokmi v Grécku a miminiek okolo roka bolo tuším v lietadle 5. Boli úplne v pohodičke. Prehrali sa , pospinkali. Kočík odovzdaš pekne s batožinami. ten nie je problém no a vodu samozrejme kupovanú a pre istotu budeš prevárať. Naber si tam výživy v sklíčkach. Zabal do uterákov aby ich nepotĺkli no a pečivo istotne zoženieš. Ja by som šla 😉

Mys my sme mali toto našťastie len prvé 3 mesiace. Sarah spala 10 minút potom bola 20 hore a tak dookola... Bola som hotová, nevyspatá, unavená a občas aj nervózna. Našťastie to bolo cez prázdniny, tak som sa nemusela učiť inak by ma švaclo. Vtedy som si dávala Sedatif -je to homeopatikum na upokojenie a ľahšie zaspávanie-proste pre unavené mamičky-vyskúšaj. Síce to Mirka neukľudní, ale možno ak budeš pokojnejšia ty bude aj on. Ja to vidím na mojej. Dnes som bola ráno nervózna, že neviem či sa stihnem naučiť môj limit otázok a Sarah bola celú dobu umravčaná. Normálne to asi vycítila a teraz mi už spinká 2 hodiny a ja som sa stihla naučiť ešte aj o otázku viac. 😉

zuzkad
8. jún 2010

ssimi dakujem za radu...len neviem, ci si si vsimla, zeTunis...mam troska obavy z toho miesta 😕 😕 viem, ze tam ludia maju hancky ako aj v Egypte...ale samozrejme to je tam bezne...a dalsi stres ako v lietadle s malym...a ako s kocikom, asi by som si od sestry len gollfac pozicala....juuuuj to je iny stres...a to je len °10 dni do odletu a 0 casu na rozmyslenie 😖 😖 😖

mystery7
8. jún 2010

simi, sedatif poznam, beriem 😉 ja som aj v pohode. Nervozna som az ked sa v noci budi kazdu pol hodinu 🙄

mystery7
8. jún 2010

zuzkad neviem ci by som sa do Tunisu odhodlala ist len s malym, bez mm

jamaat
8. jún 2010

zuzkad, a to pôjdeš s tou známou, či úplne sama s malým? ..........Lietadla by som sa nebála, práveže lepšie vydrží 2 hodiny v lietadle ako 12 hodín v aute. Ako sssimi píše, naber si poháriky pre Nika na papanie (a hádam sa to tam aj dá kúpiť), vodu len kúpenskú, nedávaj mu neošúpané ovocie. Veď ja tiež chcem ísť do Egypta s Emkou a emode šla tiež do Egypta. Veď pomaly by sa už aj vrátiť mali, tak nám dá radu. Kedy vlastne šli? No.... keď bolo stretko...čiže 30.5. Dobré by bolo zistiť, že keby sa vyskytla hnačka, či aj takéto malé dieťa si môže dať trebárs pol tabletky. Ak ano, tak nie je čo riešiť. Tie tabletky zaberajú do polhodiny. .........Kočík určite golfáč, tak sa mi zdá, že golfáč dovolia aj hore zobrať, lebo v batožinovom by sa mohol zlámať.

jamaat
8. jún 2010

Ja by som bez mm šla a ak ide ešte aj tá známa, tak určite.

jamaat
8. jún 2010

Emka spí už takmer 2 a 3/4 hodiny. Plávanie ju vie riadne unaviť. 🙂

mystery7
8. jún 2010

zuzkad tvoj nico je pohodak, mozes ist s nim aj sama. Ja s mojim Mirkom by som sama nesla, lebo on nas znici oboch ked sme spolu doma.

jamaat
8. jún 2010

Tak Emka potiahla 3 hodiny.
A včera som sa hrabala v škatuliach, kde mám nakúpené oblečko pre Emku do zásoby. Keď som to všetko povyťahovala, tak na leto má vecíííííííííííííííííí....aj na rozdávanie. 😅

nikanika28
8. jún 2010

Cafte, doobeda sme boli vonku a boli sme doktorku navstivit, lebo Klarka ma taku susulku zaparenu, ze az 😨 . Uz to trva dost dlho, ani sudokrem nepomaha, tak sme si boli dat predpisat nejaku lepsejsiu masticku. Klara ma dnes kyvaci den, vsetkym kyva na povel 😀 😀 , inokedy ani nepozre na dotycneho 😀 .
Zuzi, ja na tvojom mieste by som sla, zvladnete to tam spolu, neboj sa 😉 . Malemu sa tam bude pacit, urcite tam budu detske bazeniky a ihrisko nejake..len bezkaj, aspon si odpocinies a dusicku vyzdravis 😉 . Cesty by som sa aj ja bala, nakolko som lietadlom este neletela, asi by som mala co robit sama so sebou 😀 😀 ....a pre taketo deticky su tam asi sedacky speci, nie? Kamoska tak leti s dvoma detmi malymi a nikdy nemala zatial problem. A to ten mladsi mal asi polrok.
Klarka taha skoro uz tri hodinky spanku 😕 ..tak len chodim a kontrolujem 😅 😀
Dani, no privitanie Lukaska s Klarkou bolo velkolepe 😵 taak ju vystiskal, vybozkaval, strasne boli zlatucki, Klarka sa od neho dobru hodinu nepohla 😀 😵

zuzkad
8. jún 2010

Dakujem kocky za nazor...citam citam, ze podla vas by som aj mohla ist...moj Peto mi moc nepomohol...povedal mi, ze sa mu to moc nepaci, ale je to len a len na mne, ako sa rozhodne 😖 😖 tak neviem...je pravda, ze more milujem a veeelmi som smutila, ze nemozem tento rok ist, ale to z obav, ako by som zvladla cestu s malym a kocikom a batozinou...golfaac by som mala od sestry pozicany, batozinu tiez by som dala pri vchode a potom uz len pri vysadnuti teda prilete do autobusu, ale isla by so mnou ta susedka ...rodinna znama, cize verim, zeby mi pomahala pri vsetkom. rada by som mu dopriala slniecko, more a piesok 😅 😅 ale pokial moj chlop mi neda 100% suhlas, tak nebudem pokojna, ale to sa ani nedockam ☹ ☹

este otazka k pasu...radsej sa uistim, aby som mohla rychlo rozhodnut...mam pas platny do 9/2010 na stastie 😝 😝 ale nemam maleho zapisaneho este, ako dlho to trva ked ho chcem dat zapisat do pasu a co vsetko potrebujem k tomu ?? Ja potrebujem aj v cestovke zistit ako je to s poistenim, lebo neviem, ci sa daju este udaje zmenit, ked je vsetko na maminu a Nicolas pojde namiesto sesternicky 😒 😒

mimi21
8. jún 2010

zuzka my na 90% poletime do grecka, tiez cca 2 hodiny
vybrali sme Grecko, lebo to nie je velka exotika, hlavne kvoli malej
letu sa kvoli malej nebojim, skor ma segra teraz strasila, ze ona by sa na mojom mieste bala
ja idem este v piatok k dokimu a spytam sa ho na lietanie a podla toho sa zariadime

a zuzka kolko hviezdiciek ma ten hotel? ja som bola v Tunise a aj v Egypte a Tunis je podla mna ovela viac civilizovanejsi ako Egypt
a napriklad emode je teraz aj s malou v Egypte...

zuzkad
8. jún 2010

http://tunisko.orbion.cz/fotka/detail/?nl_image...{s%3A4%3A%22data%22%3Ba%3A1%3A{s%3A14%3A%22se_nl_hotel_id%22%3Bs%3A3%3A%22331%22%3B}s%3A5%3A%22order%22%3Bs%3A6%3A%22CREATE%22%3Bs%3A7%3A%22w_pager%22%3Bb%3A1%3Bs%3A5%3A%22table%22%3Bs%3A7%3A%22d_image%22%3B}&return=tunisko.orbion.cz%2Fhotely%2Fclub-el-bousten prikladam nejake foto, aby ste vedeli ako to tam asi vyzera a tu je info o tom mieste http://www.dekampo-dovolenka.sk/tunisko/hammame...

zuzkad
8. jún 2010

mimi mamina tam uz bola minuly rok, presne na tom mieste aj hotel mali ten isty..cize to tam pozna 🙂 🙂