Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
22. máj 2009

emode treba skusit stlacit prsnik, vtedy babu vystrekne trosku mliecka do pusy a bud sa chyti a zacne este sat, alebo nie a vtedy treba dat dole z prsnika, inac ti moze znicit bradavku.
ak sa hneva, ponukni mu radsej dudlik.
cajik do pol roka netreba, ak by si ale mala pocit, ze v lete v horucavach chces nieco dat, tak radsej so sacku ako tie granulovane, lebo tie obsahuju cukor.
a samozrejme, treba sa babam venovat, ale zase obcas mozu byt aj same a len tak pozorovat okolie...

to ze vcera chcela tolko pit moze suvisiet s laktacnou krizou v tretom tyzdni, ked je mozno trosku menej mliecka, ale treba vydrzat, za par dni bude zase vsetko ok 😉

zuzkaprofant
22. máj 2009

cafte ako ja pisem jednou rukou moj maly je uz hodku na ciuciku a spi a je ked ho polozim na gaucikj tak sa zobudi 😀 ale v nosi sme super spinkali 4hodky len hlad nas zobudil 😀

dupinka
22. máj 2009

emode: moj maly robi presne to iste. Skusam mu davat dudlik, ani ten niekedy nechce, tak bud mrnci, alebo ho chvilu kolisem a on zaspi.
Co sa tyka cajikov, mne pedietricka odporucila pri laktacnej krize Leros caje, nesladit. Ak sa potrebuje nahradit davka mlieka, moze sa dat cukor, aby malo babatko aj zdroj energie.

Moj maly dost casto po napapani stikuta, tak sa ho snazim este prilozit k prsniku, vtedy takto vymysla.
Ked je hore, snazime sa mu venovat naplno, rozpravame sa s nim, hrame sa s prstekmi, steklime a tak... Ale je aj chvilku sam.

emode
22. máj 2009

robim asi to iste co vy, len som sa chcela poradit, prsnik stlacam, aj cakam, kedy sama povie ze dost, ale presne, uz mam zas jednu bradavku dochramanu ... ja mam problem aj ten, ze mam strasne velke prsia a tazko je najst vhodnu polohu aby bola technika spravna hlavne to lave prso 😖 😖

aj som si myslela, ze to bude tou krizou, byva uz tak skoro v tretom tyzdni???
dudlik nechce ale zvykame si, davam jej ho castejsie

a tiez niekedy vydrzi aj sama, niekedy musim byt pri nej a rozpravame sa, ved to asi poznate v noci sa stale casto budime na papanie, niekedy aj kazde dve hodky, mama ma presviedca ze asi nemam take huste mlieko, ale co som citala na webe, je to blbost, neda sa povedat slabe mlieko a dobre mlieko, kazde je dobre ...
no uz sa tesim, ked mi mala prespi 5 hodin to bude asi oslava u nas 😀 😀 😀

monkap
autor
22. máj 2009

ahojte,
vcera sme boli na ortopedii dat pozriet klbiky ... a neopadlo to dobre 😝 dr. sa nepozdaval Lenkin lavy klbik, tak mame prist o dva tyzdne opat na kontrolu ☹ snad sa to napravi

dupinka
22. máj 2009

baby, mozem si dat pri kojeni kavu? Ide mi roztrhat hlavu od zmien tlaku...

zuzkaprofant
22. máj 2009

dupinka ja pijem kazde ranko slabu nesku s mliekom inac by som nesla na z achodik bo zae trpim zapchou lebo berem magnezium a nemozem pit pomarancovy dzusik tak si dam aspon kavicku a maly zatial spinka dopbre praveze od vtedy mi spi dako dlhsie 😀 😀
inac ja mam problem pri kojeni ze mam dako male prisa musim si ich tak podchytiti aby sa poradne mohol napit tigrig nas a co vam poviem od rana maleho kojim a vkuse je to hladne po kom to dite je 😀 😀 😀
inac co poviete nakojim ho uz nechce odgrgne si dam ho lazkat povracka sa troska a o pol hodku si pyta zase papat mam mu dat alebo nie bo ked zase sa povracka tak ja neviem

soffi
22. máj 2009

ahojte mamicky, velmi vam zavidim ze to uz mate za sebou.....ako vam to ide&,,,?????

sirinka
22. máj 2009

emode aj ja mam velke prsa a aj bradavky, celkom nam vyhovuje bocna futbalova poloha...

zuzka ty by si si zase mala asi nieco podlozit pod babo, napr. ten vankus na dojcenie, inac v zasade sa vraj lepsie dojci z mensich ako z prilis velkych prs...

monkap
autor
22. máj 2009

ja kojim zasadne z vankusom na dojcenie 🙂

emode
22. máj 2009

siri presne tak, tu polohu aj ja mam najradsej, ale snazim sa aj striedat tiez si davam ten vankus na kojenie
bradavky nemam az take velke 😉

dm1
22. máj 2009

ja kojim zatial len v perinke, budem sa to musiet naucit aj bez nej lebo Matko uz rastie a uz sa mi tam nezmesti...

inak ked tu citam o tych bolestiach este teraz po normalnom porode tak som normalne rada ze som nakoniec mala ten CS lebo ja uz som tak na 7. den ani nevedela ze nejaku ranu mam... a ani teraz to uz vobec necitim. Len obcas bolia krize tam kde ma pichli pri lokalke... Inak tie co ste po CS kedy mozem zacat len zlahka cvicit brusaky?

zuzkaprofant
22. máj 2009

ja mam vsetko a skusili sme orzne polohy len maly si musi sam vybrat ako mu jenaj v tej cvhili vymysla cely ja 😀 😀 akurat dava najavo ze mam len 5 min a ideme cicikovat, tak rychlo idem sa najest polievocky co som si robila lebo potom nebude cas 😀

sirinka
22. máj 2009

dm ja som dnes osmy den a ked som si kychla, mala som pocit, ze sa mi brucho rozparalo...bambi tusim pisala, ze cvicit sa moze po troch mesiacoch...

sirinka
22. máj 2009

danny jeeej, tvoje deticky sa teda neskutocne podobaju 🙂

monkap
autor
22. máj 2009

som dostala taku chut na sladke, tak ze si idem upiect muffiny ... zapnem trubu, zacnem chystat suroviny na cesto a zistim, ze mi jedna surovina chyba ...pomoooc ... taku chut som na ne mala 😠

monkap
autor
22. máj 2009

tu je riadna ciernava - tma ako v noci ... vyzera to, ze sa blizi riadna burka 😕

monkap
autor
22. máj 2009

opat je tu tichuuucko ... tak ja idem zehlit zatial

emode
22. máj 2009

my sme okupali malu, napapali sme sa, som skusala tu polohu po leziacky, ale dako nam to nejde, mam velmi velke prsia, musim jej prso drzat, este aj ju si naklonit aby bola bruskom ku mne, no neslo nam to, lebo doteraz mala natocenu len hlavicku a to som citala, ze je zle ...

siri, kojis s perinkou alebo zavinovackou alebo bez???
monkap to stihas este aj muffiny? ty si asi superzena 😀 mne chodi nastastie zehlit svokra a ked tu bola mamina tak ta zehlila, ale nejak si to budem musiet aj ja zorganizovat ...

blizi sa moja hodina na spanok, malu do polnoci "strazi"´manzel a potom mi ju donesie, vacsinou si aspon dve hodinky pospim dopredu 😉 😉 😉

monkap
autor
22. máj 2009

emode: ja a superzena 😀 😀 to tazko 😀 si ma pobavila ... ale mm isiel s patrikom na stavbu, tak som sama doma s malou a ona spinka, tak som mala casuuu .... a zehlenie neznasam, ale uz som musela bo sa to hromadilo 😝
pytala si sa sice sirinky, ale napisem ako kojim ja - bez zavinovacky, bez perinky ... na kojacom vankusi 😵

chlapi vraj uz idu domov, aj mala sa prebudza .... tak mam program 😅

zuzkad
22. máj 2009

emode ja mam pri sebe kos s pradlom, co ma caka zehlit...ale nie je sanca...aspon nie dnes...dnes bol hlavny program maly...teraz sice spinka, ale nie je sanca aby som isla zehlit,...som rada, ze mozem odpocivat troska..cize sa nestresuj, ze nie je nic zorganizovane...to chce cas...aspon ja sa utesujem, ze sa to da do poriadku 😉 😉 😉

zuzkad
22. máj 2009

boozenku tu som rodila 2tt do zadu a precitajte si co sa tam stalo 😕 😕 😕 😕 http://tvnoviny.sk/spravy/domace/video-dve-trag... na stastie ja som mala pri sebe svoju doki a ta bola super 😉 😉

sirinka
22. máj 2009

emode zasadne bez perinky...v perinke ma babo neprirodzenu polohu pri papani 😉

monkap
autor
22. máj 2009

zuzkad: je to strasne .... ja som tam ani nerodila a som z toho uplne mimo 😢

sirinka
22. máj 2009

zuzkad to je otrasne... 😔

zuzkad
22. máj 2009

http://aktualne.centrum.cz/report/nehody/clanek... dalsia sokujuca sprava...sirinka mala si pravdu, ziadny alkohol 😖 😖 😖

zuzkad
22. máj 2009

ked si predstavim tu zenu chuda...ako trpela 48 hodin a nakoniec zomrela -...strasne 😔 😔

monkap
autor
22. máj 2009

zuzkad: kasli na kos s pradlom, odpocinok je teraz dolezitejsi, aby sme mali dostatok mliecka ... ja som spala s detmi poobede, tak teraz sa mi uz nedalo, preto som zehlila .... tiez si musim najst nejaky system ako to vsetko zvladat pri dvoch detickach ...

monkap
autor
22. máj 2009

mne dost pomaha, ze ked pride mm z prace, vezme patrika na stavbu a sme s Lenkou same, tak si odpociniem ...

monkap
autor
22. máj 2009

som taka stastna, ze som mala bezproblemove porody .... ked clovek cita, co vsetko sa moze stat .... ☹