Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
24. jan 2011

@dm1 Ty stále kojíš? A ak ano, ako často mu dávaš v noci?

dm1
24. jan 2011

@jamaat ano kojim. Asi 3 tyzdne dozadu som ho skusila cez dne odstavit lebo moc cecikoval a bez problemov prestal ze mliecko je ble a nechcel ani ked som mu sama ponukala. Ale ked zomrel mm brat tak cez pohreb a tam na mna hadzal oci ze chce a som nedokazala v tej situacii odolat a odvtedy zase aj cez den kojime. Len uz si nepyta mnam ale ble 😀 . V noci ked je normalna noc tak asi 2-3x ja uz to ani nevnimam kolkokrat je to automatika 😉 ale niekedy aj tych 10x 😝

jamaat
24. jan 2011

@dm1 To nočné budenie asi inak nezvládneš, len odmietnuť kojenie. Tak ako sirinka.

dm1
24. jan 2011

@jamaat to nocne ked jeto tak 2-3 mi akosi uz ani nevadi to uz robim pomaly v spanku a nevnimam skor cez ten den ked ma taha za tricko niekedy aj 10x za den.... to som chcela obmedzit aj to super vyslo az mi to zrazu chybalo a on takto naspat sa k tomu vratil ked som sa pomaly zmierila ze uz nekojime. Aj v noci vtedy prespal lepsie. Len vtedy ked som mu povedala ze mliecko je ble skusil este raz a ked nic isiel sa hrat ale teraz zacne strasne plakat a hadazt na mna take smutne oci myslim cez den ze nemam to srdce mu nedat.... aj ked do 2 rokov by som chcela uz isto prestat kojit

mimi21
25. jan 2011

@jamaat no s terminom by mohol byt u nas problem, lebo mm mava vzdy prvy junovy vikend jednu pracovnu akciu, takze tazko sa mi takto dopredu zavazne vyjadruje

ludmilabb
25. jan 2011

@dm1 cez den ho ako casto kojis v noci hm 10x hore je veela, my sme hore max.3x ale ona sa zobudi s vreskom a robi sipky zo sedu neviem co to ma znamenat, kojim ju nad ranom ked sa zobudi skor a chce mlieko povie mee ale inokedy jaci a vobec neviem prist na to co jej je, ked sa jej spytam ci ju nieco boli zacne sa este viacej zlostit, ked jej poviem ze nech si lahne to je este viac v nervoch potom uz plati len veta ked budes jacat idem prec a hotovo to sa uz ulozi u nas je ten problem ze ona ma musi drzat... niekedy ma aj hodinu "obchytkava" lice, ucho, ruka a strasne sa na mna tlaci, po hlave sa mi vala a tiez ju to neviem odnaucit, cez den mi spi do stvrtej preto ju o osmej len tazko uspim uz to ani neskusam 😝

@jamaat ja som to nocne kojenie posunula na piatu- siestu hodinu rano ale ona sa aj tak v noci budi lebo chce ist do postele

iinuska
25. jan 2011

dobre ranko
u nas sneziiiiii

@dm1 my kojime cez den tak 2-3x, a v noci 2-5x.
A ked nechcem cez den malemu dat, tak zacne plakat, proste mozem mu hovorit, co chcem, obcas sa mi podari odputat pozornost, ale zachvilku si spomenie znova a pyta

luba142
25. jan 2011

ahojte

aj u nas snezi ako o dusu,perimbaba riadne prasi😀. My uz sa nekojime od rokoa a v noci uz som nekojila asi od 10 mesiacov,vzdy somdala cumel, ked nestacil tak vodu a neprotestovala, takze super sme to zvladli, teraz uz sa v noci nebudi vobec len ked je chora 😉

nikanika28
25. jan 2011

cafte, aj u nas snezi...
baby, nemate spomaleneho kona? mne to strasne dlho nacitava vsetko 🙄

luba142
25. jan 2011

@nikanika28 ja teda mam spomaleneho kona uz od nedele, vtedy mi ani nesiel 🙂

iinuska
25. jan 2011

@luba142 tie prespane noci tisko zavidim 😉
@nikanika28 ani ma to tu nebavi, tak to ide pomaly 😝

luba142
25. jan 2011

ked vonku snezi tak sme doma a dala som sa na prezliekanie perin...uz mam hotovo tak si idem spravit kafco....z Centralu este nic neodpisali dalsie,aj som sa pytala kolko je tam 2,3,4 postelovych izieb aby sme vedeli ako sa rozdelime 🙂 ja urcite beriem trojpostelovu

borocka
25. jan 2011

@luba142 ked uz o tom centrali pises, zistis mi prosim ta: pisu ze na dospelu osobu 10eur noc, dieta do trochu rokov bez naroku na lozku zadara. ale minimalna cena na izbu je 20eur na noc. tak ked uz zaplatim tych 20eur,taak nech mi tam daju aj paplon a vankus pre maleho, aby som mu nemusela trepat z domu.
a teda chladnicka je na kazdej izbe,vsak?aj mikrovlnka??

luba142
25. jan 2011

@borocka je tam ale pri 2dospelych minimalna cena 20 eur, ale pytala som sa aj na to ked sa obsadi izba tak ze ostane volna postel ci sa plati zalozko obsadene alebo aj za to prazdne. Myslela som na to pretoze tam nieje tolko dvojok a ked aj budu na trojke dvaja dospely tak jedna postel bude volna takze som sa na toto opytala dopredu. 😉
chladnicka je pisana na kazdej izbe a mikrovlnka by mala byt v tom kutiku spolocnom

sssimi
25. jan 2011

@ludmilabb mne sa občas Sarah v noci zobudí. Ona síce neplače, ale vykrikuje na nás. Zväčša ju znova uložím a zaspí, ale niekedy ju zoberiem ku nám do postele a funguje to ako u vás. Sarah sa nevie uložiť, oblapkáva ma, prehadzuje sa. Tak ju znova uložím do postielky, zamrnčí, ale v momente spí. Vyskúšaj, možno pomôže.

@dm1 a vodu ti v noci nechce?

jamaat
25. jan 2011

No ja mám teraz dilemu, lebo emka sa nadránom budieva kvôli zubom, mrnčí, odkope sa, tak musím ju prikryť, trošku pohladkať a spí ďalej. Len ja som potom dosť nevyspatá, keď sa takto každú polhodinu preberiem. Ak ju zoberiem k sebe do postele, to spí potom oveľa lepšie. Len sa bojím, že si na to navykne a budem potom musieť zase tento problém riešiť. Ale táto noc bola konečne takmer normálna, zamrnčala len o polnoci a nadránom raz. Aj líčka jej odčerveneli. Zato kaká aj 3x denne.

ludmilabb
25. jan 2011

@jamaat u nas zuby v nedohladne aj ked si zuzle prsty, to kakanie trikrat denne by som brala viac ako kakanie raz za 3 dni nasilim ☹
a kon isiel rano strasne pomaly teraz je to uz lepsie, idem ja krpanu ukladat prisiel jej cas 😀

dm1
25. jan 2011

@ludmilabb cez den ako kedy ked ma vidi tak aj 10x a ked idu napr. s mm svokre aj na pol dna tak mu prso nechyba. len ked sme spolu tak si potrebuje podudlat som zivy cumlik....
@iinuska u nas to tiez platilo ze som odputala pozornost a bolo ale teraz nie hned strasne placka a chce ble....

cumlik nechce od narodenia a nepije ani z flase s cumlom tak si to neviem moc dobre predstavit davat mu v noci pit.

iinuska
25. jan 2011

@ludmilabb Sofia ma problemy s kakanim?

iinuska
25. jan 2011

@dm1 sme na tom uplne podobne, ani Adamko nemal nikdy dudel, ani nepil z flase. No, asi si to budeme musiet odtrpiet. Tiez si to neviem dobre predstavit. Ja len dufam, ze ked sa mu prerezu posledne zuby, tak sa aj skludni. Teraz kaka aj 3x za den, dnes sa dokonca pokakal aj ked sme boli vonku 😒

nikanika28
25. jan 2011

cafte, my uz spime, idem si kavu urobit, akasi som furt unavena 🙄 ..zeby mi nejaky vitamin chybal?
@jamaat Klarka ma zase cervenu bradu, taku vysusenu, neviem ci zo zubov alebo z coho..
dnes sme boli pozriet prvykrat v babyclube, bolo docela fajn, Klarke sa pacilo...az na jedneho diveho chlapca, ktoremu mamina vsetko dovoli a ten robi vsade naookolo kazdemu zle...kuse, drga, zhadzuje....a maminka sa s usmevom pozera 😝 ..do Klarky tiez narazil, riadne si celo narazila...ja viem, ze deti su zive a niektore az moc...ale nebolo by od veci, keby davala ta jeho mama na neho pozor, aby nerobil zle detom, ked vie, aky je a nie ze vsetky ostatne mamicky davaju pozor na tie svoje, aby im nespravil zle..nie?

luba142
25. jan 2011

@nikanika28 asi tak ako si napisala ja keby viem ze nasa mala robi zle tak budem na nu davat pozor a upozornovat ju a nie cakat ze druhe si postrazia svoje deti 😕 😕

inak dala som na stretko zoznam zacneme riesit kto chce aku izbu a potom sa to este upresni ak poslu kolko akych izieb maju 😉 😉

iinuska
25. jan 2011

@luba142 uz sa stalo 😉

mystery7
25. jan 2011

ahojky
my sme dnes boli cvicit, dobre sme sa vycvicili a potom aj pokecali

mirko tiez nikdy nemal cumel a ani nepil z flase, ale naucil sa. teraz z nej pije mlieko. nepride mi to ani tazke ani problematicke.

luba142
25. jan 2011

@mimi21 teba som tam nepisala, ale ak si to rozmyslis a pojdes co by sme vsetci boli radi tak sa kludne dopis 😉 😉

dupinka
25. jan 2011

Ahojte!

pokiaľ ide o dojčenie, Adamko tiež nemal cumlík ani nepil z fľaše, dojčila som cez deň do 11mesiacov, potom prešiel na jeden spánok denne a už si pýtal iba pred spinkaním. Nočné dojčenie bolo náročnejšie, niekedy sa zobudil aj kadú 1,5 hodinu. Radili mi aj laktačné poradkyne, že inak ako vyrevať to nejde. No skúsila som to raz a nikdy viac, na to som po pol hodine vreskotu nemala nervy.
No a potom to prišlo samo, týždeň pred 1,5 rokom. Ponúkli sme mu vodu. Najprv mrnčal, ale potom zabralo. Napil sa a spal do rána! Po dvoch nociach už nechcel ani vodu piť, len mrnčal, tak som mu povedala, nech spí, že aj mamka spinká. Hodil so sebou do postele a spal do rána. Dávala som mu prsník len pred spaním, no po odstavení od nočného dojčenia som stratila mlieko a tak som uspávanie vyriešila tak, že som si na prsník dala horčicu. Hneď ho to odradilo.
Teraz sa uspáva tak, že ľahne do postieľky a musím ležať pri ňom držiac ho za ruku. Aj na tom chcem popracovať, no postupne.

ludmilabb
25. jan 2011

@iinuska veru mame a dost sa trapime, na nocnik ju davam nasilu, jaci a pritom kaka, tvrdu stolicu nema, jednoducho nechce ani do plienky ani nijak...kakava tak za tri, styri dni a to su riadne nervy, doki nam predpisala sirup na zriedenie stolice takze to je v poriadku, bolesti pri kakani nema ale ona ma v hlave blok 😕

ludmilabb
25. jan 2011

@dm1 Sofia si nepyta cez den vobec len v noci, pred poobednym spanim a vecernym sa na kojenie velmi tesi aleuz pekne davno ma netahala alebo nevyzadovala kojenie, v noci je to ine mame aj cumel ale ani to nestaci, ako nam zistili alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka som uvazovala o castejsom kojeni len mam pocit ze mlieka nie je extra vela 😒

mystery7
25. jan 2011

@ludmilabb nevies preco ma blok na nocnik?? Chudatko, aby si to nezachovala do dospelosti a potom nemala problemy so zapchami.
Davas jej jogurty a vyzivu? Ved z toho musi mat riedku stolicu a pripadne ju aj trosku prezenie.

sirinka
25. jan 2011

@ludmilabb odloz nocnik na nejaky cas uplne...a neskor ho mozes nechat na dostupnom mieste pre sofiu...teraz je este aj tak relativne skoro....a ak ho odmieta, je uplne zbytocne sa s tym stresovat....
a co sa tyka kojenia, kolko budes kojit, tolko budes mat mliecka....ja uz vyse polroka mam pocit, ze nemam v prsiach ziadne mlieko a mala furt taha a je spokojna...a to je aj idealny stav, nehrozia ziadne zapaly ani upchatia 😉