Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
13. sep 2011

@borocka poviem ti to takto...ano, spolocnost ma urcite naroky, ale ja ako matka s prepacenim s...m na spolocnost, ked sa jedna o moje deti. sama si ich najlepsie poznam. spolocnost chce v poslednej dobe len krasnych a mudrych ludi, ako sa mi zda. a tych ostatnych ideme pohlusit???
mam spoluziacku, ktorej slovenska gramatika nic nehovorila. citat po nej nieco, az sa mi dvihal tlak, lebo v jedinej vete dokazala spravit aj 10gramatickych chyb.dnes zije v usa, vystudovala tam na fakulte financii a ma taky flek,o ktorom my ostatni mozme len snivat....
a ty ako matka si najlepsie poznas svoje dieta, tak ti moze byt jedno, co hovoria nejake tabulky. podla tabuliek mal byt fabi uz dva tyzdne zaockovany, ale ked mi volala zdrav. sestra,ze kedy dame termin na ockovanie, povedala som jej, ze mu akurat idu zuby, tak mi povedala, "ok, len mi potom zavolaj,ked bude v poriadku, ved ty si najlepsie poznas vlastne dieta"

luba142
13. sep 2011

@borocka ha ha ha to ani my nemalujeme, necitame, nestaviame, proste ziadne z tych cinnosti nas nezaujimaju viac ako minutu, povie idem kreslit, poskrka papier a vybavene, jedine co ju bavi je sediet u telky a kukat dokola rozpravky,ale tak,ze skace a meni si cd-cka, ale pri tom nesedi,beha po byte a vymysla certa kus same blbiny a telku ma ako podmaz....vkladacky neovladame tiez, ale mne je to jedno u nicoho neobsedi tak ju nenutim, ked sa hra tak cca 5 minut vydrzi a potom vymysla. Kika bola ina ta sedela s knizkami, vedela do 3 rokov 2 oblubene knizky spamati a ani tolko nevymyslala a nerobila zle, su proste kazda ina a ja nic nenarobim.....Barborka je cisty nervak, hadze sa o zem, reve, vydobija si svoje,ale ja nepovolim a snazim sa ju viest inym smerom, je to tazky boj

ladywitch26
13. sep 2011

@borocka a este jedna zakladna vec,na ktoru si zabudla. tie tabulky, co ma dieta vediet, sa robia na zaklade priemeru. ako uz niektore baby spominali, im deti uz teraz vedia nakreslit auto,vlacik a pod., niektore to budu zvladat az v 4rokoch...vsak ty sama vidis, ze pato nie je zaostaly,tak to preboha neries. skor v nom podporuj to,co ho bavi. ja napr. stanku planujem zapisat na futbal alebo hurling. beru uz 3rocne deti. ona je odmalicka za loptou ako diva, ked vidi deti nahanajuce sa za loptou, tak nemoze obsediet. ani sa nedivim, ma po kom podedit geny 😀 proste nechaj dieta robit to,co ho bavi. moji svokrovci muzovi zakazovali futbal, utekal na treningy cez okno, nedovolili mu ist na sportovu skolu a tak to dopadlo. proste ho sklamali ako rodicia...neurob toto patovi, len kvoli nejakym blbym tabulkam

sirinka
13. sep 2011

@borocka ale ved to predsa vies...deti sa vyvijaju vo fazach...chvilu intelekt, chvilu pohyb, motorika...niekedy dlhsiu dobu stagnuju, potom za velmi kratku dobu a rychlo napreduju....
a je iste dobre, venovat sa detom a skusat rozne aktivity...ale nie kvoli normam, tabulkam a ocakavaniam spolocnosti...poviem ti aj ja tvrdo...ak ma byt priemerny, tak mu nepomoze ani ked sa ty na hlavu postavis a budes ho cvicit, trenovat, platit mu extra skoly...bude priemerny z extra vzdelanim a viac nic...

borocka
13. sep 2011

@kosska3003 ale to nie je len o tom s cim sa hra a nehra, ale najme o tom co si tou hrou pestupe, vyvija......to ze postavi vezu vidis z vonku, ale on si tym vivija priestorovu predstavivost, orientaciu v pristore, jemnu motoriku, farebne videnie, svojim sposobom aj matematiku a logiku, a co ja viem co dalsie........ pre mna za mna nech v zivote nenakresli ani len slnko, to ja nepotrebujem, ale viem ze ked bude kreslit, vyvinie a vzdokonali sa mu strasne vela inych schopnosti a funkcii ktore ale potrebuje on sam pre seba....

@ladywitch26 ano, seriem na spolocnost v istych zalezitostiach, do istej miery, ale zas na druhu stranu, chcem aby moje dieta bolo raz uspesne,samostatne, schopne, prospesne sebe a teda vobec by som sa nehnevala keby bol prospesny aj ludstvu ako takemu 😝 (a to vsetko nebudem hodnotit ja ako rodic,ale spolocnost....) teraz povies ze ale v 2och rokoch je to ozaj priskoro nieco formovat a smerovat, ale myslim ze svoje deti si formujeme od prveho dna. vedieme ich k nejakemu cielu nejakym sposobom. obcas nam decka nakopu zadky, vzpriecia sa, alebo nas prekvapia,....ale robime co si myslime ze je pre ne najlepsie a spravne.

kosska3003
13. sep 2011

@borocka ano ja viem ze si rozvija aj ine veci pri hre ale proste nikoto to tu tak neriesi ako ty do podrobna ako kazda chceme mat deti mudre samostatne prospesne ale proste sa tym nezatazujem teraz nase mamy si isto tymto hlavy nezatazovali a sme tu a sme tu necitim sa ze by som bola niaka nesamostatna neschopna a tak dalej

ladywitch26
13. sep 2011

@borocka ked spominas to nakopnutie zadku a vzpriecenie sa....a kedy myslis, ze mas ako rodic najvacsiu sancu,ze sa ti dieta vzprieci? ked ho nechas samostatne konat a robit tie cinnosti, ktore ma rado, alebo ked ho nutis do niecoho ineho, co ho sice nebavi, ale podla teba je to velmi prospesne,lebo o tom niekde pisu? 😉
a ako spominala
@sirinka ak ma byt priemerny, tak sa proste mozes aj na hlavu postavit, a bude nim...

borocka
13. sep 2011

@kosska3003
@sirinka
@ladywitch26
@luba142 vobec sa nechapeme,. neviem ci uz ja sa neviem vykoktat a dovyjadrovat spravne, alebo nechcete pochopit co sa snazim povedat.
nechajme tak...
dnes sa tesim ze patko v skolke ani len pusu neskrivil ked som odchadzala rano a zasa sa vraciame do normalu ze zaspava sam 😅 😅
inak som vam chcela povedat,ze odkedy je v skolke tak sa nenormalne opici. akoze aj pred tym byval ako z divych vajec, ale posledny tyzden lame vsetky hranice. neskutocne, stale sa chichoce, vtipkuje (ano,vtipkuje!!!!!!!), posmieva sa, hra divadielka, vymysla si, zacal byt dokonca v hre zakerak, a v jednom kuse mu ide huba, ale ze non stop. aj sam so sebou, aj s hrackami, aj s nami sa tolko vykecava a vyjednava ze koniec

ladywitch26
13. sep 2011

inak mna rodicia nikdy nenutili do niecoho,co som nechcela. a uz vobec nie do skoly. ktoru som si vybrala, tu akceptovali.otec ma vozil na vsetky mozne prijimacky po celom slovensku. ja tiez moje decka nebudem do nicoho nutit. muz si napr. robi plany, ze fabi bude hravat futbal, tak som mu hned poopravila nazory. uz ked sa narodil, tak mu kupil futbalovu loptu. vtedy som mu povedala, nech to rozhodnutie necha nanho, ze ktovie, ci ho futbal bude vobec bavit, mozno bude skor cele dni zahrabany v knizkach. no a dnes sa to zatial javi tak,ze stanka je komplet po muzovi, nielen fyzickou strankou, ale aj vsetky muzove zvyky a zlozvyky vychytala, a fabien je po mne. a su to uplne take detaily, ako napr. ja nenavidim,ked sa mi niekto dotkne nosa, to iste fabi.jemu je proste nemozne ho vyfukat. to iste s jedlom.stanka sfutruje, co vidi, fabi je velmi priebercivy. takze by som sa nedivila, keby ozaj kaslal na sport a bol cele dni zahrabany v knihach... 😀

kosska3003
13. sep 2011

@ladywitch26 tak bude stanka hrat futbal no ved teraz aj zeny hraju nie 😀 😀 😀
boze ja som tu mala dnes suseda 3rocneho no ma 12 kilecek ako som s nim robila somarinky do vysky som ho davala a tak na rukach somariny a marika ze aj ona chce no som sa pri nej inac narobila kokos uz ma 17 kil a dnes sa mi dobrovolne postavila k metru co mame na skrini tak ma 95cm ako len rastie co ju meriam raz za mesiac alebo dva vzdy ma jeden cm navyse

ladywitch26
13. sep 2011

@kosska3003 ani nevrav, mne staci, ked sa stanka pyta na ruky. ako vyhadzovanie do vzduchu nehrozi...to by ma asi zlomila 😀 vsak ja mam 55kil, ona tiez 17 ako marika 😀

kosska3003
13. sep 2011

@ladywitch26 no ja mam o dost lil viacej ako ty a tiez mam problem ako ju nosit teraz chodime vela pesi nech zabudne na kocik lebo opica by sa len vozila a nechce pesi chodit tak po tyzdny sa uz dnes na ruky pri prechadzke nepytala inac sa len ku mne postavila a ze chce ist na konika nech len pekne slape chcem predat kocik ale najskor sa ho musi mala vzdat

dm1
13. sep 2011

@borocka inak podla mna aj pri hre s loptou si trenuje priestorovu predstavivost, orientaciu v priestore a ine nie? 😉 . Inak ako sa hrava v skolke? co hovoria ucitelky?

nas si rad kresli ale v podstate len carbe aj ked uz taky "kruh" urobi akoze slniecko a to je vsetko. vacsinou chce ja aby som kreslila. Zato lego ho bavi aj kocky, auticka, knizky tiez. tak z kazdeho rozku trosku asi

ladywitch26
13. sep 2011

@kosska3003 stanka ziarli na fabiho,ze on sa vyvaza, tak najnovsie musim vozit aj ju. stane si dozadu na tyc a musim ich vozit obidvoch. stanka 17, fabi 10 kil a kocik 8...este po rovinke ok, ale hore kopcom sa aj dobre zapotim 😝

kosska3003
13. sep 2011

@ladywitch26 no ja este namam druhe a boh vie kedy bude tak ze ja toto este riesit nemusi ale pride zima nech sa uci pesi uz je velka a strasne pohodlna vravim jej pod ideme do obchodu a ona mi autom nie tak kocikom no to uz ma nerva ale ked ma cvidi ze idem prec tak potom uz ide opica a uz vyjednava co jej kupim 😀

ladywitch26
13. sep 2011

@kosska3003 hej, aj stanke ide vyjednavanie...pride ku kredencu a takym zaliecavym tonom vravi...mamaaa, a stanka kakala do nocnicka...stanka sa pytala...das stanke jellies? (zele medvediky) stanka bola dobrucka... 😀 😀

kosska3003
13. sep 2011

@ladywitch26 no moja odomna sladke nepyta vobec lebo to vecne nafasuje u mojej mamy tak ja jej ani nedavam ale zlata aka vydieracka

mystery7
14. sep 2011

ahojky kocky
vidim, ze vcera bola narocna debata 😀
@borocka ma v niecom pravdu, ma pred sebou ciel, kam chce Pata doviest. Verim, ze aj ked to pise tvrdo, tak ho nasilu nemorduje s kreslenim, stavanim lega a podobne 😉
@luba142 no u nas fici najviac mickeyho klubik, sedi pri tom s otvorenymi ustami, ale mam limit jedna rozpravka rano pred skolkou a jedna vecer. Inak by bol zavislak.

@ladywitch26
@kosska3003 ja tiez nejako Mirka nenutim k nicomu, ale snazim sa mu castejsie ponukat aj ine aktivity ako len behanie na motorke 😅 skakanie po Slavkovi, vesanie sa po mne 🙄

hlavne ze to vsetko robime s laskou a snad sa to odzrkadli aj na nasich detoch.

A dnes prvy krat isiel do skolky bez placu 😀 huraaaa sa tesim.

a mlady pan sa v noci odkopava jedna radost, spime pri otvorenom okne, takze mame sople 🙄 dnes som musela aj odsavat, to bol rev. a potom kvapky, koniec. aspon ze caj s medom vypil dobrovolne.

zuzkaprofant
14. sep 2011

@borocka nehnevaj sa ale mne pripadas ze ty by si s Pata chcela mat super dieta, mas strasne velke naroky prehnane a to prepac ze ti takto pisem

borocka
14. sep 2011

@ladywitch26
@kosska3003 tak pato ma tiez tych 95cm a vahu ma do 12kil, ale ziadne vyhadzovanie nehrozi, na to ma stryka, deda, ujov a kamosov. ja mam dost ked zaspi na gauci ze ho potom musim prenist po schodoch do postele 😝
a k tym kocikom, no teda ja mam na to nazor,ze uz davno mali byt odstavene, chapem ze stanka zavidi ale to je o vysvetlovani a zaujati, ved nech ti pomaha tlacit fabiho kocik,alebo nech ona tlaci babikovsky. pochopim obcasne vyuzitie z nejakych specifickych dovodov, ale zasa denne? no neviem....

@dm1 v skolke len s autami. kazdy bozi den sa pytam tak vraj sa hral s autickami.a este sa zvykne zapojit k starsim chlapcom ked si kotulaju "kocky", take drevene stavebnice,co sa na seba len polozia, v roznych tvaroch (trojuholniky, kocky, obdzlniky, valce,.... snad vies co myslim).

zuzkaprofant
14. sep 2011

@borocka normalne krutim hlavou nad tebou ake mas naroky na 2 rocne dieta, ty sa asi bud velmi nudit alebo chces mat spata to co ty si nikdy nedosiahla prepac, ale prehanas to velmi vies pato deti aj dake geny, potom je to jasne prostredie kde vyrasta a potom on sa musi nieco chcet a ked ty uz budes 2rocne decko tklacit do toho co ma robit aby ti v 15 nekopol do zadku lebo bude mat toho plne zuby ze mu dirigujes ale je to na tebe

ja som kika nikdy nenutila ja ho ani nemozem nutit lebo sa neda , a viem podla seba ked mna mama nuditla tak nie stale to dopadlo dobre a jasne ked budu mat 10r a ho budes nutit do skoly aby sa ucil to je ine ale teraz ved to je baby ako ja volam kika on chce sa hrat vymysla , napodobnovat lebo im hlavicka este tak nepracuje a ty uz by si ho chcela cvicit ako opicku, neivem nechapem ta jasne ze sme sa nikdy nevideli a nepozanme sa tak ani neviem ako si to myslela ale aj tak daj dietatu dychat 😉

kosska3003
14. sep 2011

@borocka ako moja keby mala marika 12 kil tak ju na rukach nosim stale a k tomu kociku ako ked idem do obchodu nakupit asi s nou nepojdem pesi a riskovat ze ju auto zrazi ked budem mat velky nakup teraz uz chodime pesi ale len na mali nakup ja si nakupujem vsetko sama mne nikto nezbehne do obchodu a mala sa chcela na rukach nosit alebo nechcela ist pesi a ja sa znervoznovat na ulici nebudem uz ked ideme ze ku rieke ideme pesi ale proste ten kocik sa ti vzdy zide nie kazdy den ale niekedy som stastna ze ho mam

hoogy
14. sep 2011

fu kocky ale ste toho popisali🙂 matko lubi robit zo vsetkeho troska ma velmi vyvinutu jemnu motoriku,ale zase nevie az tak krasne rozpravat. vacsinou mu rozumieme len my s muzom a este ked teraz zacal nemcinu do toho miesat. oblubenu knizku veru uz pozna naspamat hned vie co sa stane na dalsej strane,ale to je taka jednoducha a citaju ju s tatinom kazdy vecer.
@borocka ja ta uplne chapem ze chces aby patko vynikal.ja som bol tiez taka ked som na maleho bola sama. proste som sa bala ze neco zanedbam. je dobre ze mas naroky,ale nepozeraj vazne tabulky a nechaj ho vyvijat sa. ku vsetkemusa dopracujete. teraz bude zima nebude sa dat tolko chodit von tak sa zase budete viac doma hrat.

borocka
14. sep 2011

@mystery7 tak to je jasne, ved to sa na silu ani neda...
a vy rano rped skolkou stihate este aj rozpravku??, o kolkej vstavate?????

sirinka
14. sep 2011

@borocka a preco by mali byt davno odstavene? nedokazes to pochopit, ze deti su velmi rozdielne a do troch rokov je to podla mna uplne v pohode, nasa klarka sa aj teraz rada povozi a najme pokial maju mladsieho surodenca, mozes si aj jazyk zodrat a vysvetlovat kolko chces...

hoogy
14. sep 2011

@borocka tiez este pouzivame kocik a povazujem to za uplne normalne. my nebyvame v dome a nechce sa mi tahat sto hraciek kazdy den na ihrisko. matko ho casto tlaci sam tak sa smejem ze je to len odvoz pre veci. ale my sme do 10 mesiacov vobec nepouzivali kocik. maly jednoducho neobsedel a to bola katastrofa.

borocka
14. sep 2011

@kosska3003 tak velke nakupy si zariadim s autom, to by som v rukach neodniesla, ale take bezne, ze pecivo maslo, sunka, syry, jogurty,....co sa mi vmesti do jednej iglitky,tak to si maly odkraca do nasich potravin.
a ze s 12timi kilami by si ju stale nosila na rukach, tak predpokladam ze to bolo obrazne....ved aj my sa vela domojkame, vystiskame, atd, ale vzdy si k nemu cupnem, sadnem, alebo sa vysantime v lehu na posteli...ozaj ho uz len tak brat na ruky nemienim.

kosska3003
14. sep 2011

@borocka jasne ze to bolo obrazne pekne nech beha sama ale tak som to myslela kusok odniest niekedy svacne na zem si ublizi a koniec 5 minut na rukach musi byt to hej aj ja robim male nakupy uz s nou pesi ale niekedy sa mi nechce ist do mesta autom ked je pekne tak si spravim nakup tu u nas my tu mame dobry vyber a spojim to aj s navstevou mamy ale tak teraz ked sme same to neni tak casto ze mam vacsii nakup len ked je mm doma alebo teraz ked sme mali meniny

borocka
14. sep 2011

@hoogy ja mu hracky nosim v ruksaku a on si akurat auto taha na motuzku
@sirinka tak ano, ty mas janku babatko a k tomu okrikovat dve opice (to neber v zlom!!!!) tak to je trosku ine, mas 3male decka.
ale teda si myslim ze to je aj o discipline. my sme bez kocika zacali chodievat 9mesacny!! od roka a pol som ho odlozila uplne (s vynimkou ked bol chory a ked ho potrebujem na spanie). zo zaciatku chodil pomalicky, od kamienka ku papiecku, od dvora k dvoru, ako taky maly divoch vsade behal. ale naucil sa, reagovat spravne na auta, na ceste, na inych chodcov, drzat tempo,....
iste ze by rad vytiahol kocik, ved zasa hlupy nie je a kto by chodil peso ked sa moze viest?????? ale tak mu vzdy poviem ze je uz velky chlapec, ze kocik je pre babatka a ked chce tak mozme zobrat motorku,alebo auto, alebo nech nesie loptu kym prideme na ihrisko.

kosska3003
14. sep 2011

@borocka napr moja Marika vobec nechce chodit na aute ani na motorke skusame ale proste nechce a ked sa niekto potrebujem rychlo dostat tak beriem proste kocik ked niekam ze mam cas tak ideme pesi niekedy uteka niekedy ide pomaly niekedy chce ist na ruky ale uz sa tak na ruky nepyta proste kocik je niekedy dobre mat v rezerve