Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
20. sep 2011

@borocka Paradox je, že to čisté C, čiže kyselinu askorbovú, kúpiš v DM 100g za 1,80eur! To je neprovnateľná cena oproti klasickým tabletkovým (roztokovým) vitamínom, keď si to prerátaš na gramáž. Cebion je v tomto krásny príklad. (Pozor! 100g! Pritom dávky sa uvádzajú bežne v mg! ...to len aby nedošlo k omylu pri porovnávaní)

sirinka
20. sep 2011

@borocka ja som napisala, ze c vitamin je telu prirodzeny...oproti roznym chemickym zluceninam, vo forme nasivinu, nurofenu a pod 😉
okrem toho, tie Cecka, ktore ja pouzivam, nie su ani znackove a ani drahe...netreba ich vonkoncom pouzivat dennodenne, ale odporuca sa zvysit prijem na jar a na jesen, ked je potvrdeny castejsi vyskyt roznych beznych virusovych a bakterialnych ochoreni...
ak sa chces vyhnut akejkolvek chorobe na 100%, musis bohuzial umriet 😅 iny sposob zrejme zatial neexistuje...
takze prosim ta neprehanaj...
a ako uz som tiez spominala, najvacsia prevencia existuje v nasej strave...pokial si myslis, ze mas tak hrozne zdravu domacu zeleninu a ovocie a pokryva to tvoju potrebu vitaminov, mineralov atd, je to super. nie kazdy mame bohuzial taku moznost, odtrhnut si z maminej zahrady vsetko, co potrebujeme...

zuzkaprofant
20. sep 2011

som tu pisla a zmazalo sa mi to , ja mam preto respekt na lieky lebo vdaka nim mam chorobu co ma malo ludi na svete moj imunitny system je zblazneni tkaze ja lieky nerebiem lebo to mam po atb ja predpokladam jasne ze lekar sam neivem co aa ako takze preto ja ani vitaminky ani lieky neberem ani preventivne ked nemusim preto moj postoj je taky ale ked vam vyhovuje ja si rada precitam viem nove veci 😉

inac s kikom sme malovali s farbami co sa daju s ruckami malovat tak si viete predstavit vkuse farbu utieram a aj jeho celeho 😀

sirinka
20. sep 2011

napriklad z nutri.com sa da objednat 2 balenia S-Csalt a 735g + postovne za 59 eur (zalezi od kurzu usd/eur) takze to mi nepride vonkoncom drahe...

sirinka
20. sep 2011

@zuzkaprofant no jasne, pokial sa to len trosku da, treba sa vyhnut vsetkym liekom a cim viac pridavnych latok maju, tym skor....

zuzkaprofant
20. sep 2011

http://www.apodiscounter.de/orthomol-natal-tabl... akurat ked som bola tehu som brala tie vitamini ale stoho len prasok kde bola mnoho vitaminikov a musim povedat ze ked som citila ze ide nieco na mna dala om si to a preslo to hned

dm1
20. sep 2011

ja mam tiez kupene ciste cecko a peventivne nedavam teraz cez leto len v zime a ked zacne soplit

inak ste tu spominali ten sanorin a zavislost tak to poznam. ja ako alergicka mne nic ine nezaberalo len sanorin vsade som s nim chodila a bez toho som nezaspala. Nie je to ako pisala @borocka ze ved to nie je prijemne jej ani malemu tak nehrozi zavislost to je inak ako @sirinka pisala ze telo si zvykne a bez toho mas pocit ze sa ti neda dychat nosom a nemozes zaspat pokial si nekvapnes a nos sa ti neuvolni 😝 . Az ked som chcela byt tehu tak na alergologii mi hovorila ze nemozem sanorin ze si treba skusat bez toho a postupne som sa to naucila najskor som sa musela naucit zaspavat s otvorenymi ustami lebo som mala pocit ze sa neda dychat a potom to uz bolo v pohode

monkap
autor
20. sep 2011

@jamaat mas tie zuvacie od jamieson?

jamaat
20. sep 2011

@monkap Ano.

monkap
autor
20. sep 2011

@jamaat multivitamin ci cecko?

monkap
autor
20. sep 2011

pozeram, ze maju aj multivitaminy aj ciste cecka ... ale to neviem kolko mg pre deti by bolo vhodne .... zaital pouzivam cecko z DM .... ale teraz rozmyslam nad tymi zuvacimi ...

sirinka
20. sep 2011

@monkap skus si trosku precitat tu knihu o megaskorbickej liecbe, mozno ti pomoze rozhodnut sa, ake davky budes davat detom...ja davam ako prevenciu medzi 500-600mg denne, pri chorobe viac, kolko sa mi podari do nich dostat, lebo je to kysle a nechcu toho pit vela, preto chcem radsej ten c-salts objednat

monkap
autor
20. sep 2011

@sirinka ved prave, ze je to kysle ... tak rozmyslam, ze tie zuvacie by nemuseli byt ..... ja momentalne nedavam nic, ale je tu jesen, skolka zacala, tak rozmyslam cosi ako prevenciu davat tiez ....

sirinka
20. sep 2011

@monkap da sa to neutralizovat jedlou sodou v pomere 4:1 (c:soda), ale moje to tak uz vobec nechcu ani so sirupom... 😝

mystery7
20. sep 2011

@borocka ani neviem, ci zlepsenie. Vlecie sa to. Mirkovi to zacalo v stredu rano soplikom, odkopal sa v noci. V stvrtok mal aj teplotu, ale to bolo iba nachladenie. V piatok musel nieco chytit v skolke-mal uz oslabenu imunitu. V piatok vecer sa prvykrat stazoval, ze ho brusko boli. Hnackovat zacal v sobotu doobeda, poobede uz vracal-3x za minutu. Nastastie stal v chodbe. Potom bol dost otapeny. V nedelu ho 2x prehnalo a raz rano vracal. Odvtedy nevracal, aj ked sa dnes este stazoval na krce v bruchu a rano to vyzeralo na vracanie, ale preslo.

@luba142 zatial je len uvarene zemiaky, popucene s vodou. Idem skusit uvarit - rozvarit ryzu s mrkvou.

mystery7
20. sep 2011

ozaj, zabudla som vam povedat, ze som zacala prikrmovat Slavka. Vcera aj dnes papame zemiacik 🙂 to su grimasy 🙂 hned po jedle sa mi pekne vykaka, na oranzovo 😅

monkap
autor
20. sep 2011

@sirinka ja chcem nieco hlavne pre patka, predsalen v skolke je vyssie riziko ochorenia ...

jamaat
20. sep 2011

@monkap Mám aj C, aj detský multivitamín. Emke som zatiaľ dávala len to C 500mg, pomarančové máme. Tie multi v zime, keď bude chorá občas dám.

@sirinka Emka mi tiež veľmi nevypila to DM céčko, trošku jej šupnem do džúsu, alebo do čaju, vtedy to nezbadá. Ale keď je chorá a chcem do nej dostať viac, tak to nejde. Vtedy sú tie žuvacie dobré. Ak budeš objednávať ten c-salts, daj vedieť. Porozmýšľam a možno by som sa pridala.

sirinka
20. sep 2011

@jamaat ok, tak uz rozmyslaj, coskoro idem na to 😀

sirinka
20. sep 2011

@monkap no na akutne stavy je to cecko asi fakt najlepsie, plus teda mozes vyskusat to colostrum

dupinka
20. sep 2011

ahojte!

tak sme aj my od októbra škôlkopovinní.
Práve mi volali z práce, musím nastúpiť a Adamko našťastie má miesto, tak ideme na vec.

hoogy
20. sep 2011

@iinuska joj to aj matko lubi s garazou s autockami sa hrat. uvidis ako sa ti s tym zahra perfektny napad.
my ideme na viacnoce kupovat toto http://www.amazon.de/KidKraft-63239-Helden-Alta... matko strasne lubi taketo veci a vie s a s tym aj perfektne zahrat.

ladywitch26
20. sep 2011

@zuzkaprofant do mojej stanky nedostanem ziadnu kapustu, nieto este kyslu...a jablko sice zje, ale horko tazko jedno za den...inak myslis, ze ja mam doma celu lekarnicku? mam akurat nejaky nasivin do nosa, ale to uz ked je velmi zle, skor radsej davam tu morsku vodu v spreji a potom mam tiez len calpol a nurofen od horucky alebo na zuby, sinupret teraz na rozpustenie tych hlienov a to je asi tak vsetko...resp. este prednisol, s tym ale nie som nadsena, kedze je to kortikoid. ale ked sa ti dusi decko, ze ma tak opuchnuty hrtan,ze sa mu nedostava dost kyslika do pluc, tak ti je to jedno, ako prvu pomoc das cokolvek a neriesis, ze to ma aj vedlajsie ucinky 😖

a este k tym jablkam, taka zelena paprika ma mozno 10x viac Ccka v sebe 😉 skus si precitat o tom Ccku, fakt je to zaujimave citanie...mam stiahnutu knihu z netu, ak chces, mozem ti poslat 😉

luba142
20. sep 2011

@sirinka ten c-salts kolko stoji, aj ja by som si objednala 🙂 a to je tiez nejaky prasok?

luba142
20. sep 2011

@mystery7 no teda tak slavkovi nechuti? 🙂 Mala si zacat mrkvickou, ci uz mal? Tak dobre pokracujes s Mirkom, len taketo dietnejsie ak ti to papa, mlieko a mliecne vyrobky este aspon 2 dnio nedavaj, uvidis ako bude zajtra a kolko vypil dnes?

sirinka
20. sep 2011

@luba142 no skuseny pisali, ze najviac sa opalti zobrat dve tristvrtkilove balenia a aj s postovnym to vychadza okolo 60 eur za 1,5 kila vitaminu C...

borocka
20. sep 2011

@sirinka a to c z dm ako davas babam? to by malo byt asi dost kysle,ci?
lebo my prave tiez mame problem, nevypije len tak hocico a obavam sa ze taku kyslu vec by som ani ja nevypila

sirinka
20. sep 2011

@borocka tak co sa tyka dospeleho, tak az take kysle to nie je, aby to niekto nedokazal vypit 😉
a babam to davam rovnako ako mne, rozriedene vo vode, veia, ze je to vitamin...mne napr. klarka jedava aj citrony cas od casu.
ale ako som pisala, tu jednu davku za den daju, ale ak treba viac pri chorobe, tak odmietaju, preto chcem skusit ten druhy pripravok.

mystery7
20. sep 2011

dnes doobedu vypil 2,5dcl kuliska +2,5 dcl dzusu. Celkom dost, tesil sa. Pave robim dalsieho kuliska a v pohari ma teraz vodu. Ked dojde mm, idem do lekarne pre ten elektrolyt humana.