Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
29. nov 2011

@mystery7 a draha bola ta bunda???? ja bysom tam zasla este raz, mozno predavacka mala blbu naladu, mozno narazis teraz na inu. a povedaa si ze chces tuto istu len o cislo vacsiu???? v tom naozaj problem nevidim.

mystery7
29. nov 2011

@borocka nebola extra draha, ale ani zadarmo ☹ ale mama ju predala kolegovi. Nemohol nikde zohnat sirsi strih, vsetko mu bolo uzke a tato mu super sadla. Tak sa to skvele vyriesilo. Len ja musim hladat dalej, mm su vsetky uzke na ramenach ☹

luba142
29. nov 2011

@mystery7 tak mu povedz, ze po tejto skusenosti nech si ide sam skusat, ani moj mm nerad naukupuje handry,ale ked volaco potrebuje, ja by som mu to ani nevedela kupit, ked sa jedna o koselu alebo bundu

mystery7
29. nov 2011

@luba142 tak to by moj chodil holy a bosy 🙂 😉 spolu chodit je boj, lebo aj deti chodia s nami a sam by neisiel za nic na svete. ja nosim sebou jeho oblecenie a podla toho pomeram a kupim. Vacsinou sa mi to podari.

kosska3003
29. nov 2011

@luba142 posli mi prosim link na tie gate zateplene co ste kupovali idem asi aj ja objednat lebo v meste som nezohnala diky a aku velkost si kupila

luba142
29. nov 2011

@kosska3003 tu je link, ma tam uz len par kusov popozeraj sa, alebo jej napis ci este bude nejake mat 🙂 Ja som zobrala 98 a su je na dlzku take ,ze sucha po zemi,takze v pohode, ked ma topanky tak su dobre
http://www.mimiaukcie.sk/seznam_aukci.php?stran...

kosska3003
29. nov 2011

@luba142 diky moc som jej pisala ci predava aj mimo aukcie nevies nahodou

luba142
29. nov 2011

@kosska3003 no minule tu Janka pisal,mze sa s nou da dohodnut, ja neviem, som len cez aukcie objednavala a co ma ja take uz tam nema a ani tir Jankine

kosska3003
29. nov 2011

no som jej pisala a uz aj odpisala tak da sa aj mimo objednat tak uvidim co napise dalej diky
@luba142

kackabrcka
29. nov 2011

kocky je nejako ohranicena vyska zarobku popri poberani RP ? dakujem

sssimi
29. nov 2011

@kosska3003 ja mám tie gate zateplené čo je na riti tá mačka či čo to je. Mám 110nu? či aká je veľkosť pred 122? A krásne sa daju vyhnúť na 2x. Ale majú chybu. Neviem čo teda dokazuje to moje dieťa keď su vonku v škôlke ale keď pre ňu prídem tak má gate zvnútra vlhké. 😖

No baby tak zatiaľ vypadáme na dievčatko 😀 . Včera som bola na sone, ale za 10 minut sa tomu drobcovi nedostala medzi nohy 😀 . Potom pozerala aj druhá doktorka a že pipík by už niekde trčal, ale že isto mi to nevie povedať, lebo malo divoku polohu a že ešte môže byť ten pipík schovaný. Ale konečne sedím s termínom pôrodu. Teda podľa TP som bola 23+2 a mimi 23+5, tak sa teším, že nebudem stresovať.

kosska3003
29. nov 2011

@sssimi ja by som tiez radsej vacsie kupila lebo mala co ma nohavice tak ma vnutornu dlzku 41cm a su jej akurat a co som kukala rozmery tak by jej sedeli akurat 104 tak by som aj 110 cakam co odpise ale ze uz nema moc

mystery7
29. nov 2011

mala niektora z vas uz pasovy opar? Ja mam teraz 2 opary na ustach a 3.na nose 🙄 🙄 a teraz sa mi na boku urobil cerveny suchy flak velkosti 2€ 🙄 hm??

A dnes co bolo za uspavanie ☹ otras. Ja uz nemozem pochopit, co je take tazke na zaspavani. Ja mu spievam uspavanku, oci ledva otvorene a namiesto zaspania, akoby donho 100 certov voslo. Zacal sa vykrucat, skrucat, otacat, smiat. Nakoniec ked to trvalo 30min, ma riadne vytocil, dostal 2 po zadku a isiel k nemu mm. Jasne ze hned zaspal 🙄 🙄

mystery7
29. nov 2011

@sssimi zvnutra mokre mozu byt koli tomu vyhnutiu. Ked mas ten flis vyhrnuty von. On dost saje. Mirko tak chodil minuleho roku, tak som nohavice podohla dnu a zasila.

sssimi
29. nov 2011

@kosska3003 ja som ich kupovala 2 roky do zadu 😀

@mystery7 vidíš, to ma nenapadlo. Diky moc. Spravím jej to inak. 😉

mystery7
29. nov 2011

nemate nejaky dobry recept na medovniky? Ale osvedceny 🙂 raz som uz robila a sa mi roztiekli (na plechu).

dm1
29. nov 2011

@mystery7 tento je mnam. Cesto je sice take maksie ale ked si ho pomucis je to Ok.
Medovníčky od Lusilky

400g HLM
140g PC (povazsky)
100g hery
2 vajíčka
2 PL medu
1 ČL sody bicarbony
1/2 - 1 ČL perníkového korenia

vsetko naraz zamiesim a peciem na 200° 5 minut.

dm1
29. nov 2011

@kackabrcka pokial viem tak nie 😉

jamaat
30. nov 2011

Ja robím tieto, sú hneď mäkké.

50dg hladkej múky
15dg cukru
15dg medu
15dg tuku
1ČL sody bikarbony
2 vajcia
koreniny do medovníka

Med, vajcia a tuk nahriať, kým sa tuk neroztopí. Vypracovať hladké cesto, nechať odstáť minimálne 1 hodinu, kľudne aj cez noc. Hneď po vybratí z rúry potrieť medovníčky studenou vodou.

kosska3003
30. nov 2011

ahojte co sa mne stalo tak mala sa mi o 3 rano zobudi chcela cumel a ja na nu kukam a ona croksy obude ja som ju zabudla vyzut sa kupala tak som jej ich obula este nechcela hned ist spat vzdy jej davam hrube ponozky ale akosi sa jedna stratila no mne sa inac dari 😀 😀
a cosi na mna leze hlava boli kycham no hruza dufam ze to neni tym zvlhcovacom co som zacala pouzivat lebo ho mam v spalni 🙂

jamaat
30. nov 2011

@kosska3003 😀 Nič si z toho nerob, aj mne sa také stáva.

kosska3003
30. nov 2011

@jamaat ja som sa nad tym pousmiala 😀 😀

hoogy
30. nov 2011

@mystery7 ty ked mas pasovy opar to mozes mat aj z tych kiahni takto sa ti to mohlo prejavit.
@kosska3003 🙂 to je dobre🙂 moja mozes to amt z toho zvlhcovacu niekedy sa to aj mne stava. a mala ti nespi vo vlastnej izbe? vypni na par noci lebo ten vlhky vzduch je taky tazky a moze ta to drazdit na dychacie cesty.

mimi21
30. nov 2011

ahojte baby nevieta poradit nieco na taky zachripnuty hlas u deti? ninka chripi, ma 38, obcas zakasle, sopliky zatial ani nie
ide ma porazit, v sobotu je v bb spievankovo, v nedelu u nas v dedine mikulas, v pondelok maju zas mikulasa v skolke...musim ju dat rychlo dokopy
a mozu uz taketo decka med?

kosska3003
30. nov 2011

@hoogy nie Marika spi este sama ale asi od vianoc zacneme skusat v detskej cez obed ona sa mi este budi v noci na mlieko tak je pre mna pohodlnejsie a aj ja som spokojnesia ked je pri mne a este aj ked sme same
dnes sme si pospali cez obed do stvrt na 4 mala som aj tak sucho v krku tak som dnes zvlhcovac zrusila a uvidime ci ma to chyti aj nabuduce ked ho pustim

hoogy
30. nov 2011

@mimi21 podla mna by uz mohli med. nam najviac pomaha ked maly zachripne kalciovy sirup kupis v lekarni.

hoogy
30. nov 2011

@kosska3003 no uvidis 🙂 aha no tak jasne aj ja by som matka este nechala s nami keby este v noci pytal. sa mi len zdalo ze uz nespi s vami.

mimi21
30. nov 2011

@hoogy no volala som aj kamoske a aj ona povedala, ze uz moze, len keby ho chcela 😠
tak som navarila caj s medom a citronom, tak trochu posrkala ale vela nevypila ☹
teplotu uz taku nema, uvidime aka bude noc, ale asi ju pre istotu pojdem dat pozriet dr, ci nahodou nema zapalene hrdlo alebo cosi take
najhorsie je ze asi aj na mna cosi lezie
a to som chcela zajtra umyvat okna, dnes som mame umyla 3z5, mna caka trochu viac 😝

luba142
30. nov 2011

@mimi21 ja davam malej med do caju uz od minulej zimy co mali 1,5 roka 🙂 Teraz si obcas vypyta aj za lyzicku samotneho, mame domaci od vcelara

iinuska
30. nov 2011

@mimi21 no, ten kalciovy sirup je hnusny, ale pomaha