Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
20. dec 2011

@hoogy no este ze tak by ma asi drblo keby ze si to platim 2 roky a nic nedostanem

mystery7
20. dec 2011

ahojky
Tak u nas otrasne desny vecer. Mam tlak na infarkt 🙄 🙄
Uz par dni Mirko pekne vystraja, nepocuva, nechce sa obliekat, jest, ukadat hracky. Na vsetko je hned odpoved nie. Dnes sme boli na nakupe a uz tam vystrajal, hucal, kopal v kociku. Po prichode domov, jedol HODINU krajec chleba s maslom a sunkou a popritom rozhadzoval hracky, vrestal. Tak to mm vypenil a uz zvysil hlas. Jasne ze nasledovali revyyy 🙄 🙄 ale som bola ok. Potom sme dali spat Slavka a uz sme zacali Mirka pripravovat, ze pojde aj on spat. Upratovat hracky nehrozilo, tak som ich upratala ja. Hned sa rozbehol vysypat lego 🙄 ked som nedovolila, tak hysak. Podarilo sa mi ho prezliect do pyzama, nejako sa ukludnil. V posteli vypil mliekol a opat zacalo rodeo, len rozpraval a vyvreskoval, plakal (nikoho nemam, som tu saaaam-ja lezim vedla neho na posteli). Dovtedy kym nezobudil chudaka Slavka. To som vypenila uz aj ja, dostal 3 po zadku, nakricala som nanho.
Ja som z neho uz hotova. Psychicky vystavena. Preco prave my nemame normalne kludne dieta. Slavko ked chce spat, tak spi, ked chce jest je, toto nikdy u Mirka nebolo. Odkedy sa narodil len vreskoty a vreskoty a vreskoty. Zmeni sa to raz? Niekedy? Kedy uz????

sirinka
20. dec 2011

@mystery7 raz sa odstahuje do svojho 😅

mystery7
20. dec 2011

susedia si myslia ze sme bud cigani alebo taliani 🙄 kym sa Mirko nenarodil, ja som bola uplne kludny a bezkonfiktny clovek. Dokazala som s kazdym vyjst, nejako sa dohodnut. Trraz som uz uplna troska. Ved ja ani kricat nevladzem!!! Mne normalne odchadzaju hlasivky.

Dnes som si kvapkala fenistil pre Slavka na lyzicku. Ked Mirko zistil, ze je to pre Slavka, hned sa k nemu rozbehol a krical "otvor usta, otvor usta" a zacal mu pchat prsty do ust, kym sa chudacik nerozplakal. Ja som mu stihla asi 5x povedat nechaj ho, nerob mu zle. Kym som ho nechytla za ruku a neodtiahla, tak dobrovolne neodisiel. Potom sa uz rozreval aj on, lebo ked place Slavko zasadne place qj on 🙄 🙄 🙄

ludmilabb
20. dec 2011

@mystery7 vies co aj Sofia je taka...ked robi jednu vec co nema a upozornim ju tak automaticky zacne robit inu vec taku co tiez nema, najnovsie pluje, nepocuva, dost casto odmieta jedlo navarene, iba sladkosti
no a mozes byt teda vdacna za Slavka 😉

mystery7
20. dec 2011

@sirinka mm ho chce v 15 poslat na internat. Chapes, ja som psychicka troska. Vyvrestala som sa nanho a teraz tu revem ja 🙄

mystery7
20. dec 2011

@ludmilabb veru veru Slavko je pokladik. Uplne ine dieta, to si nevies ani predstavit.

iinuska
20. dec 2011

@mystery7 juj, no uprimne, nezavidim Ti. Mirko na Slavka jednoducho ziarli. Tu Ti asi vela neporadim. Hlavne pevne nervy.

sirinka
20. dec 2011

@mystery7
@ludmilabb niekedy mam pocit, ze vacsinou su taketo prvorodene deti...
aj mne sa stava, ze ma od kricania bolia hlasivky, niekedy mam pocit, ze kym nekricim tak uplne salam parky. ako na nas by v cinziaku uz iste volali socialku, ale aj tu ma je pocut na ulicu, ked kricim.
tiez som sa mohla obcas zblaznit z klarky, ale po tych troch rokoch sa to postupne zlepsuje a odkedy je magdulka pre aspon aka taka partacka, tak je to ovela lepsie.
oni si skutocne musia to obdobie vzdoru prezit naplno...bohuzial. my ked sa da, tak sa s muzom kazdu chvilku striedame, pokial vystrajaju, aby sme mali cas na vydychnutie...ale ked som s nimi sama, tak sa niekedy neovladnem a rucim, hracky vyhadzujem do kosa...naposledy, ked naschval urobili v kupelni pri kupani potopu sa muz nasral a nahadzal im vsetko oblecenie co tam mali do vane aj s handrou na dlazku, revali ako tury...ale nakoniec len ja som mala robotu navyse, uz som sa len bezmocne smiala, co narobim...cim mam viac deti a cim som starsia, tym som aj flegmatickejsia...

mystery7
20. dec 2011

@iinuska moje nervy su uz uplne zdevastovane.

mystery7
20. dec 2011

@sirinka moj mm si mysli, ze ini maju pohodove deti a len my mame Mirka 😝 Mirko je riadny tvrdohlavec a preto to tak aj vyzera.

luba142
20. dec 2011

@sirinka
@mystery7 veru si myslite, ze prvorodene, ale Barborka je teda nervak riadny tiez, to Kika nebola ani zdaleka taka tvrdohlava a nervacka , skorej posluchla, ale teraz sa mi zda,ze namiesto toho abvy ju usmernovala,kedze mala by mat viac rozumu, znizuje sa na jej uroven a to su potom revy a skreky az hruza, uz mam nervy asi niekde v kontajnery z nich, mam 100 chuti za sebou zavret dvere a utiect prec

mystery7
20. dec 2011

ja sa teraz citim ako idiot ☹ stale premyslam, co som mala urobit inac

luba142
20. dec 2011

@mystery7 ja sa tak citim kazdy vecer po tych mojich vybuchoch a vravim si,ze sa budem spravat inak a tak dale,...ale ked to nejde tak to nejde 😉

sirinka
20. dec 2011

@mystery7 no nemusi sa bat, je dost deticiek, co nas pomaly ale isto vedu cestickou na psychiatriu 😀

mystery7
20. dec 2011

@sirinka musim mu to dat precitat, nech sa povzbudi
@luba142 ja si to preberam a tiez mam vselijake predsavzatia a nic z toho

jamaat
20. dec 2011

@sirinka

@luba142
@ludmilabb Joj ženičky, ale ste ma zase raz povzbudili. @mystery7 Hlavne ty, ako už sa stalo veľa krát. Presne viem, ako sa cítiš. A môžem ti povedať, že nič nerobíš zle. Keby si robila niečo zle, tak je taký aj Slavko. Je to proste povaha a s tým veľa nenarobíme. Ja som človek, čo potrebuje pohodu. Z konfliktov mi je nielen psychicky, ale aj fyzicky zle. No a keď sa celé dni doťahujem s Emkou a nemá to konca, tak začínam byť zúfalá. Mne pomáha pes a výšľapy do prírody...a samozrejme škôlka 🙂
A nemá to súvis s tým, či prvorodený alebo nie. Mys použila presne moje slová, keď porovnávam Moniku a Emku. "Slavko ked chce spat, tak spi, ked chce jest je, toto nikdy u Mirka nebolo." .... O to väčší šok pre mňa, že po Monike som na takéto niečo nebola absolútne pripravená.

A vyčerpané hlasivky? Ja ich mám celkove slabé, stačí mi zaspievať 3 pesničky nahlas a už ma bolia. Dnes som sa pokúsila s Emkou piecť, lenže bola to čistá katastrofa. Ako keby hluchá bola. Nerozčuľovala ma nešikovnosťou, to práveže je šikovná až na neuverenie. Ale poviem jej pekne, nech nehádže vykrojené kolieska na plech, ale pekne položí. Kdeže! A keď sa jej pár podarilo pekne položiť, pochválila som ju, ale aj tak vzápätí ďalšie hodila ako loptu. Stále mi plno múky sypala na cesto a mohla som ja hovoriiiť aj do aleluja. Tak už tiež začali kriky, ale bolo to aj tak prd platné. Iba ma hrdlo teraz ešte bolí.

sirinka
20. dec 2011

@jamaat no pomoc v kuchyni je kapitola sama o sebe...to musim mat vynimocne dobru naladu, aby som to zvladla...

jamaat
20. dec 2011

A ešte ma vytáča, keď ja jej niečo vyčítam a ona na to absolútne nereaguje. Práveže ešte po mne opakuje a takým priam nadšeným hlasom. Poviem jej: Emka, priečna si, zase ma hneváš, obleč si ten sveter, ponáhľame sa, Denymu treba cikať. A ona na to natešene: No, Emta piečna, hnevá maminku. Deny chce cikať! ....ale ten sveter si neoblečie, nerváči ďalej, ak jej ho chcem natiahnuť.
A nič si nerobí ani z vyhrážok, hoci nie raz som vyhrážky splnila. Opäť natešene moju vyhrážku zopakuje a ďalej si robí po svojom. Nechápem.

jamaat
20. dec 2011

@sirinka Už som s ňou piekla dávnejšie, to bola nešikovnejšia, neporiadok väčší, ale aj tak to bolo viac v pohode. Dnes ma už čerti brali. Celá je vytešená z toho, že môže pomáhať a vykrajovať, ale aj tak prieky robí.

mystery7
20. dec 2011

@jamaat veru, ako hovoris. To je vsetko o povahe. Mm vravi, ze je rozmaznany, co sa mne teda nezda. Mirko je zive a neposedne dieta, ok, ale ved musi mat urcene hranice. A ja ked viem, ze to s nim ide tazko sa snazim aj dodrziavat ritualy, vopred ho pripravujem ze sa pojde spat, kupat, k dr ....atd.
Ale kazda moja snaha je marna, ako hrach na stenu hadzat 🙄 🙄
Ja uz fakt neviem co mam robit. Kym nevrestim (krik je slaby) tak nereaguje, akoby bol hluchy 🙄
My s mm budeme mat z neho infarkt. Ako je mozne ze v skolke je v pohode? Pekne sa hra, je, spi, sam sa oblieka, vyzlieka.....doma absolutne nic.

jamaat
20. dec 2011

A besná je posledné dni nenormálne. Všetci čerti ňou šijú, buď poskakuje, alebo ritkou myká ako pri tancovaní, behá, ksichty strúha, chvíľku nepostojí. Riadne smiešne to je. Len škoda, že sa tým besnením neunaví natoľko, aby potom išla v kľude do postele.
No a kecá celé dni. Všetko komentuje, čo robí, čo vidí, huba sa jej nezavrie. U nás nefunguje ani čítanie rozprávok alebo básničiek, lebo nevydrží počúvať. Musí komunikovať.

A ešte ju musím pochváliť, to som skoro v úžase odpadla. Pozná už dosť písmeniek, rada kreslí a "píše". Dnes mi hovorí: Píšem "U". Čakám haky-baky, no ona napísala U. Potom: Píšem "O". Kukám, čo bude, či to predtým bola náhoda. A ona napísala O. Až mi sánka ovisla. 😅

dm1
20. dec 2011

@jamaat moj robi to iste co Emka a este sa do toho zacne aj smiat a najlepsie je ak tiez zdvihne prst a hrozi on mne 😠

jamaat
20. dec 2011

@mystery7 Je dosť možné, že tým, že v škôlke poslúcha, tak doma sa ešte o to viac potrebuje vybúriť. Aspoň Emka, kým si zvykla, tak sa potrebovala doma vyventilovať. No ale vždy lepšie, ako má byť planá aj v škôlke. Majú tam chlapca s opačným problémom. Doma je vraj dobrý - teda vrámci normy, ale v škôlke sa sťažujú aj učiteľky, aj deti, aj mamy. Berie hračky, bije deti. A to je ešte aj veľký a silný. Emka mi zatiaľ nič nehovorila, ani na neho nereaguje nejak negatívne. Je to náš sused, mimochodom černoško a zaľúbený do Moniky 😅
A viem, že ho nerozmaznávajú. Má to v povahe.

mystery7
20. dec 2011

@jamaat sikovna je 😉 aj Mirkovi pusinka beha jedna radost. Od rana az do vecera a aj v skolke- ucitelka mi vravela.
A aj Mirko beha skace vrti sa, je to az neuveritelne, ale ked ide spat ma vzdy najviac energie ☹

mystery7
20. dec 2011

mna MIRko vytoci, vykricim sa a on mi nakoniec povie"mama si zla" lebo kricim. Hlavne ze on vystraja ako cert.

sssimi
20. dec 2011

@mystery7
@jamaat baby ja tiež na malu kričím. A mám pocit, že niektoré dni to až preháňam. Občas fakt zareagujem prehnane a potom som z toho sama nešťastná. Ale ona keď začne pišťať, tak to nemá konca a utíšim ju len tak, že ju prekričím. A to ma potom hlasivky bolia až do večera. Biť ju nechcem, ale to pišťanie sa nedá vždy zvládnuť s pokojom, tak na ňu nahučím. A veru mám v poslednej dobe pocit, že akonáhle začnem zvyšovať hlas, tak sa zľakne a stíchne. Čo je síce dobré (pre mňa), ale zase sa bojím, aby sa ma nejak nezačala báť. Veď to je to posledné čo by som chcela vo svojom živote dosiahnuť.

mystery7
20. dec 2011

ozaj, ja tu sedim s melirom na hlave. Kazdy vecer som taka uavena ze az, tak som to stale odkladala, ale vianoce su uz tu, tak musim. Dufam, ze nespalim vlasy

mystery7
20. dec 2011

no a je zo mna blodinka 😅 mala som si ho dat dole min o 5 min skor.
Ozaj a predstavte si, ze na pravej ruke mi opuchol prstennik. Posledny stavec okolo nechta, smerom k malicku am taku vyvyseninu, akoby sa tam robil hnis 🙄 davam si octanovu mast.

jamaat
20. dec 2011

@mystery7 Zmena je život 🙂