Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
22. feb 2012

@jamaat no ved aj my to mame uz 5 rokov stare, takze by sa aj vymalovat zislo, ale pockame ako ju to prestane bavit pisat po stenach 🙂

hoogy
22. feb 2012

@jamaat jaj toto niekedy aj matko robi. ako keby mal obranny stit. ja ked mu nieco chcem povedat musim si ho otocit k sebe tvarou a tak mu hovorit inak to nema vyznam skoda hlasivky si drat.

cukricek8998
22. feb 2012

@borocka
@luba142 ano ja to nechavam na nu.Ked nechce tak to neriesim aj ked by som bola velmi rada keby sme plienky mohli uplne vynechat,ale moja herecka sa s tym nijako neponahla 😉

borocka
22. feb 2012

@luba142 zuby ma vsetky, na jesen mu vysli posledne.

borocka
22. feb 2012

@jamaat
@hoogy no a tato vyberova hluchota, tak to je na mrtvicu. ja som myslela ze to len chalani, ze sa nevedia sustredit na dve veci, ale aj emka si robi prcu 😀 😀 u nas je hluchy nie lnek ed ho vadim a vysvetlujem, ale aj ked sa hra a ja sa pytam ci chce jest, ci ide so mnou hore, ci ideme von,......proste vobec nepocuje ze som sa nieco pytala. ale ako nahle poviem: patko,pozri co pre teba mam, tak moze robit aj 10veci naraz a toto pocuje a hned aj reaguje 😀 😀

jamaat
22. feb 2012

@borocka Ale ona nerobí hluchú. Ona ma počúva, vníma, ale cez ucho jej to prejde rovno do úst a opakuje to isté po mne. Ďalej do hlavy sa jej to voľáko nedostáva, nereaguje inak, len nadšeným opakovaním.
@hoogy

dm1
22. feb 2012

@jamaat nas presne tak isto ja len opakujem vysvetlujem a on stale rovnoako. minule ked sme sa uspavali tak on normalne spustil taky monolog a napodobnoval ma co mu hovorim ked zaspavame a vymysla. ze nevymyslaj, otoc sa pekne na bok a spinkaj. Nebudem to opakovat. Ked budes vymyslat postavim sa a necham ta spinkat sameho! toto normalne opakoval sam pre seba a este aj prstom si pritom hrozil. som sa v duchu pucila od smiehcu

borocka
22. feb 2012

@dm1 toto tiez robieva, ale on to hovori v prvej osobe mnozneho cisla. a nemozeme tam ist a to robit, lebo by nas to a to......... v podstate akoby on poucoval mna.

kosska3003
22. feb 2012

@cukricek8998 no Mariku som skusala oducit od plienky na jesen uz mala suchu tak som jej nedala ale zacala sa pocikavat tak som jej zas nasadila nebudem ju trapit ale po mesiaci mala zase suchu plienku uz ked ju mala vyse tyzdna tak som zas skusila a uz sme bez plienky treba skusat ale nic na silu bolo obdobie ze si vyslovene tu plienku pytala ale teraz uz zabudla tak sme bez
@hoogy marika ma vyslovene noznicky zakazane vie ze si tym moze ublizit ale musim jej kupit tie detske zaoblene lebo mame doma len klasicke spicate a uvidime ci ju to bude bavit

hoogy
22. feb 2012

@kosska3003 ja nezakazujem taketo predmety. matko vie aj kde mame noziky,ale vsetko ma vysvetlene ze je to ostre nebezbecne. ked papa ma pekne aj tupy nozik prestrety. on ma v izbe take tie detske noznicky.ale presne vie aj kde mame normalne noznicky. ale nevytahuje. minule sa ma mm pytal ze kde amme noznicky a matko mu ukazal 😀

hoogy
22. feb 2012

@jamaat jaj toto nerobi. iba ked sa mu zda ze som ja neposluchala tak pride a vyhresi ma prstikom mi robi nono. no zvacsa sa to zvrtne na strasny smiech lebo to neviem vydrzat ked on pride a akoze ma hresi.

kosska3003
22. feb 2012

@hoogy no tak ja radsej schovam a mam dusu na mieste kupim jej tie detske ona to vsetko ako nozik a noznicky okomentuje ze je to boooo ze si ublizit moze

hoogy
22. feb 2012

@kosska3003 aj ja mam dusu na mieste 😉 proste matko vie kde co je a ze to nemoze lebo to je ostre. neskrivam to pred nim. my mame dokonca aj vacsinu poharov sklenenych a z takych mi aj on vacsinou pije uz od malickaaj riad mame len keramicky.

kosska3003
22. feb 2012

@hoogy no ako ved aj mala je s keramickeho taniera aj pohara aj vie kde su noziky ale vie ze to nemoze a neberie to len niekedy ma taku naladu to brat ale to dobehne a hned mi to da ze je to booo ale tak zvycajne je to na takom mieste kde nedociahne

borocka
22. feb 2012

tak model na tuto jar som definitivne vybrala https://www.modrykonik.sk/shopy/detska-obuv/ot8...

@kosska3003
@hoogy patko bohuzial vie ked mame taketo veci, vie aj ze to nesmie brat,ze to nie su hracky. ale aj tak nula bodov. su to uz hadam aj dva mesiace pomaly, sedela som na zachode so zapchou a surne potreboval pomaranc. a ked ja som bola indisponovana,tak si sam pekne zbral najvacsi noz na aky narazil a pomaranc rozkrajal na tri "rezne". ja som skoro odpadla ked som to videla. vdaka bohu si ani skrabanec nespravil.
a noznicky si zvykne zobrat manikurove a striha nimi take farebne lepiace stitky-na pripomienky.
darmo jemu budem vysvetlovat a zakazovat. naozaj by mu as bolo treba aby si raz velmi ublizil, aby pochopil ze ho neklamem. ze co mu zakazem, tak to ma svoj dovod 🙄

hoogy
22. feb 2012

@borocka nie matko vsetko vie kde je dociahne,ale nezoberie. tie tenisku su krasne len ja neviem ci nebudem uz aj 26 kupovat.musim pomerat nozicku

kosska3003
22. feb 2012

@borocka krasne botasky ja musim skusit ci jej nebudu este dobre co ma mali by to byt 26tky ak si dobre pamatam este jej boli trozku velke tak hadam jej az tak noha nepodrastla

luba142
22. feb 2012

@borocka
@kosska3003
@hoogy aj my mame nozniuce len spicate a ked chce tak striha, alepod dohladom, inak su schovane v kuchyni v skrinke nad dresom. Noze mame v supliku najvrchnejsom a tam nedociahla doteraz a teraz uz aaj ked dociahne tak tam nechodi, lebo vie,ze tam su a moze sa porezat. Pribory mame pod tym a to si pekne ide zobrat ked ide jest bud lyzicu,alebo vidlicku 🙂 A ani u nas na nejake veci zakazy neplatia veru a mozeme vysvetlovat dokolecka

hoogy
22. feb 2012

@luba142 no mne matko dociahne vlastne na celu kuchynsku linku okrem hornych skriniek lebo ma schodiky. casto ma na pulte ktory je v kuchyni aj vodu polozenu a obsluhuje sa sam. ale ako hovorim neberie.

borocka
22. feb 2012

@luba142 pato dociahne do vsetkych suplikov, pripadne si prilozi stolicku, vylezie na kredenc a lezie aj do tych najvrchnejsich skriniek. jemu niet rady ani pomoci.
ale je aj velmi mily, stale u nas utiera riad. dovolim mu poodkladat vsetky pribory, varechy, naberacky.......on to premachli utierkou a da do spravnych suplikov. hrnce napodobne ( len to potom musim vsetko upratat za nim). dokonca aj pohare a salky poodklada pekne.
vie byt naozaj aj velmi napomocny a snazivy.
@kosska3003
@hoogy to vazne uz maju decka take labizne 😝 patovi sa ten rast pomaly zastavil, teraz to vychadza ze jednu velkost nosi cely rok. cizmy som mu kupila 25ky ( uz aj s rezervou na pancusky), a botasky nemam v umysle vacsie kupovat. na jesen sme odlozili 24ky nike ( tie maju vlozku 15cm) a teraz pojdem maximalne do 16cm. aby vonkajsiu dlzku nemal viac ako tych 17cm.

kosska3003
22. feb 2012

@borocka no Marika ma zimne topanky 27 lebo ked som jej skusala 26 bola jej taka akurat tak osm jej vycsiu radsej ked jej dam hrubu ponozku a botasky musim ich pohladat a vyskusat lebo rovno by som jej objednala z anglicka

kosska3003
22. feb 2012

@borocka tak bola som kuknut a pise sa tam ze su 26,5 velkost EU a 15,5 cm tak ked sa zobudi skusame je to ako naprd ze jej tak noha rastie stale jej musim topanky nove kupovat vedla sused 4 rocny ma teraz len 24 nohu ale tak on je tintitko strasne kost a koza ale ked to porovnam on nosi botasky 3 sezony myslim jar leto jesen jar cisz vlastne 4 a marika jedny na jar a na jesen nove kupovat a neviem ako aka velka ta noha jej chce narast ja mam 7 a mm 9

hoogy
22. feb 2012

@borocka no ved 26 maju 16,5 cm tusim alebo 17 nie som si teraz presne ista. amtko nosi na zimu 25 a su mu uz take akurat aj na tenkej ponozke. my sme mali 25 Nike tie vyrastol za nejake 4 tyzdne. no hovorim uvidim musim odmerat. matko mal taky rastovy utlm lenze teraz som zistila ze od juna 2011 mi doteraz narastol 12 cm. takze aj noha ide rychlejsie. a podla jeho pazravej nalady predpokladam zase dalsi vacsi rast. on ked nerastie neje 😀 ved naco by aj co bude zasoby tuku ukladat 😝

hoogy
22. feb 2012

@kosska3003 my nemame ani jeden s mm velke nohy ja mam 4 podla toho aka topanka,lodicky potrebujem 3 🙂 a muz ma 43. tak snad sa to matkovi uz zastavi,ale presne kupujeme ako ty hovoris na jar topanky a na jesen topanky. a ja este vacsinou kupim topanky a tenisky na von.

borocka
22. feb 2012

@hoogy
@kosska3003 ono aj kazdy vyrobca a kazdy model je inak strihany. tie co sme mali 24,tak vlozku maju sice 15cm, ale vyrobcom odporucana velkost nozky bola 15cm!!!!! no blud ako voda v kosi. navyse topanky su do obla site, takze palec co je najvacsi a este aj zahnuty dohora, tak ten sa prave do toho obluka vmesti.
a teraz v zime ma dvoje cizmy, jedny su 25 batovky, tam je dlzka 15,5cm a druhe ma 24 batovky a tam bude aj 16cm dlzka. ak nie aj viac. tie mu hadam este aj o rok budu. to su strasne fajnove cizmy.

kosska3003
22. feb 2012

@borocka no ved to je jasne ja jej zvycajne nike kupujem tam jej to pekne ide postupne hore teraz ma tie 26tky a zimne ma dvoje 27 jedny su jej velke sa jej vyzuvaju a druhe su jej dobre najlepsie je odkusat ale tak ja zvycajne botasky objednavam z anglicka ale pojdeme kuknut asi aj do daichmanu

borocka
22. feb 2012

@kosska3003 u nas v deichmane nemaju nic. teraz akurat tu 25potrebujem. a vies ako to oni maju, 19-25, 25-30. a tie 25ky vlastne realne nemaju v ziadnej ulicke.

hoogy
22. feb 2012

@borocka no treba vyskusat. tak detske topanocky maju vzdy aj troska vacsie aby to deticky netlacilo to tiez nie je dobre. ale tak pol cm staci. nam urcite ani cizmy ani snehule nebudu. cizmy mame zo slovobuvy (su krasne a ese aj zlava na ne vtedy bola) a snehu som objednavala z anglicka oboje su 25 tusim. ja este jarne veci nenakupujem ja vzdy tak na poslednu chvilu do obchodu skocim 🙂 alebo ked chcem len take ze an ihrisko tak to kupujem zo sportsdirectu.

borocka
22. feb 2012

@hoogy tak ja mu na jar kupujem posledyn tyzden, vsetko mu cez net objednavam,lebo tu v lc nie je nic k mani. tu je to bieda.a hlavne mi to uz prinasa taku jarnu slnecnu naladu 😉 a ja si maleho zasa rada fesakujem 😝 ale zasa len tak na ihrisko by mi bolo fakt luto kupovat veci v sportovych obchodoch 😨 to sa obideme v praobycajnych teplakoch a mikinach, aby mi zasa luto nebolo ked to znici ( a veru ze to zvykne znicit)

kosska3003
22. feb 2012

@borocka este som tam nebola kukat este je zima ja pockam az na jar myslim ze tieto co ma este od jesene jej budu je to aj sirsi stih tak nebudu ju tlacit a potom jej kupim ked bude treba asi lebo ma slahne aj jej zas porastie noha a ona uz botasky kupene ale uz by fakt nemusela tak zavratnou rychlostou rast