Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
14. mar 2012

@luba142 Ja som otvorená na 2 prsty-teda ráno som bola. Takže to od pondelka postúpilo. No som zvedavá čo mi povie keď tam prídeme. Tie kontrakcie sú fakt zatiaľ mizerné oproti tomu čo si pamätám.

hoogy
14. mar 2012

@zuzkaprofant podla mna by ste mohli. ked to nema velmi zle.

zuzkaprofant
14. mar 2012

@hoogy no take ocka ma slzave ale neviem kde to chytil od soboty sme doma len v sobotu sme boli na zapise lebo ja som do dnes mala vela roboty doma som pratala a pod a dnes ideme vonku no neivem vkuse nieco ked chcem vypadnut poriadne zdomu, uvidime co bude pustim dnes zvlhcovac vzduchu a uvidime

hoogy
14. mar 2012

@zuzkaprofant no skus mozno mu to pomoze.vies to je zakon schvalnosti dieta vzdy ochorie pred dovolenkou

mystery7
14. mar 2012

@sssimi jaaj, drz sa. pekne hopsaj a nech je to uz za tebou 😉

hoogy
14. mar 2012

@sssimi ze drepy pomahaju 😝

sssimi
14. mar 2012

@hoogy idem vyskúšať 😀 . A o chvíľku pôjdem do obchodu, len musím počkať do 11:30, lebo do obchodu musím ísť popri škôlke a deti su do pol vonku, tak nech ma malinká nevidí 🙂 Moje zlatíčko, tak mi bude chýýýýbať.

mystery7
14. mar 2012

@hoogy tak ja by som v 9 mes ani jeden neurobila, take som mala brusisko

zuzkaprofant
14. mar 2012

@hoogy to poznam sedime doma a nic mu nieje mame ist niekam a paf chory je no uvidime dnes pojdeme vonku len sa poobliekame a cakam kym sa kikus poraidne naje a vonku sa otepli viacej a ideme do doobedu budeme dnes ho nedam spat poobede lebo potom chodime spat o 22hod:( To ani telku nepozriem ani nic lebo musim snim chodit spat sam nechce spinkat a nad ranom sa presuva ku mm tak mame veselo🙂

hoogy
14. mar 2012

@mystery7 ja som to minule niekde citala a tiez si myslim ze by som toho nebola schopna,ale mozno sa podari 😉

jamaat
14. mar 2012

Jeeejda, ja keď čítam @sssimi, ako sa už nevie dočkať, tak mi je to divné. Ja pri predstave, že by som mala zase rodiť, chytám strach či čo. Tak ale asi keby som už mala brucho pod nosom, tiež by som to inak brala 🙂 ....Ale prajem, nech je to rýchle a bezproblémové po tom prvom, keď si odtrpela za dva pôrody.

No ja neviem, či by som sa vôbec na druhé dala, keby bola Emka s tou jej povahou prvá. To je katastrofa! Je proti všetkému, čo poviem. Pomaly aj keby som jej povedala, že si má cukrík zobrať, tak mi povie "nie, nechcem!"

sirinka
14. mar 2012

@jamaat no presne, po tych 9 mesiacoch a hlavne tom poslednom uz aj ty by si sa tesila...raz darmo, dobre to ta priroda vymyslela, tuzba po dietatku a k tomu to velike brucho, ktore ta obmedzuje takmer vo vsetkom jednoducho v zene vyvolaju pocit tesenia sa na porod... 😀

mystery7
14. mar 2012

@sssimi srdecne gratulujeeeeeem. dufam, ze to bolo nielen rychle, ale aj bezbolestne.
@sirinka veru veru, pekne si to zhrnula. clovek sa tesi, az to bude mat za sebou.
@jamaat no, ani mne nebolo vsetko jedno, ked som cakala Slavka. mala som to 50:50 ze bude ako Mirko, alebo presny opak :-P

ozaj a Slavkovi sa uz tlaci aj druha jenotka. je tesne v dasne. Mlady pan si teraz zmyslel, ze najlepsie sa spi v kociku a poobede ho nijako neviem uspat doma. uz som z toho nanervy.
Mirko je neskutocne urevany, umrncany.......ja uz nechapem.

zuzkaprofant
14. mar 2012

@mystery7 co to nerobis tak ze ked ides po mirka do skolky aby ti slavko vtedy spinkal a pomalicky pojdete domov a maly sa vyspinka

mystery7
14. mar 2012

@zuzkaprofant ja to tak robim, ale ja chcem aby spal doma. vonku sa vyspi a doma ho len nahanam a popritom varim, upratujem..... ked mi pospi doma, tak mozem nieco vtedy urobit a ked sa zobudi, uz sa venujem len jemu.

luba142
14. mar 2012

@sssimi gratulujem a nech ste obe zdrave 🙂

borocka
15. mar 2012

@jamaat
@sirinka tak ja aj napriek tomu brusisku, napriek nevyspaniu, neustalemu chodeniu na zachod a teseniu s na babatko........cim bol porod blizsie, tym viac som sa bala. strasne. a uz v zivote si to nechcem zopakovat.

@mystery7 skoda ze nemate domcek so zahradkou, to by si maleho mohla nechat v kociku vonku a ty by si si porobila. inak aj patko najlepsie spaval v kociku, potom bolo narocnejsie ho preucit, ale zvykol si. aj slavko ma pomaly taky vek.... neboj, za chvilku mu v koci nebude tak pohodlne a lepsie sa rozvali v posteli 😉 len vydrzat tieto zubne nalady

sirinka
15. mar 2012

@borocka hej, su aj taketo zeny, ale je ich podstatne menej ako tych, ktore to neprezivaju az tak extremne

borocka
15. mar 2012

@sirinka ja ani neviem ci bol horsi porod ( ten presiel celkom rychlo, bez komplikacii...teda az na tu bolest) alebo potom tie poporodne stavy. bolesti, prsniky, slabiny, zapaly a krvave bradavky, hemoroidy, a vobec to vsetko okolo.....taka anonymita, ze nikto ta inak neoslovi ako mamicka. a v jednom kuse ti niekto pozera prsia a rozkrok. namiesto dobry den ti povedia: tak mamicka, ukazte ako sa hojite ( a darmo je v izbe dalsich 10ludi) a namiesto dovidenia si vypocujes: prsniky mate tvrde,tak je uz mlieko tak vela prikladajte dieta

sirinka
15. mar 2012

@borocka no to je zvlastnbe, ze si mala po porode az take problemy, ved tvoje telo je este velmi mladucke a teda je tam vacsia sanca velmi rychlej rekonvalescensie...
u prvorodieciek po tridsiatke az styridsiatke uz sa ocakava, ze budu po porode este dlho ubolene...aj ked u tych castokrat euforia a radost z babatka tiez dokazu ucinkovat zazracne...a samozrejme zalezi v akej fyzickej a psychickej kondicii sli k porodu...
dalsia vec je aj to, aky vztah ma zena s muzom, otcom dietata, vo vacsine v dobrom vztahu aj napriek traumatickejsim zazitkom tuzba po dalsom dietatku zvitazi, ale ak si na to sama, tak je aj pochopitelne, ze ten pocit je iny...
no a co sa tyka anonymity...tak bud zatne mamicka zuby, alebo si najde privatnu porodnicu na sk alebo v zahranici ak dokazes dat dokopy dost financii...alebo sa odvaziz na domaci porod...moznosti je viac, len sa na to treba dostatocne pripravit a byt aj ochotna vziat na seba urcite riziko...

borocka
15. mar 2012

@sirinka tak zvlastne, kazdy bolest citime subjektivne.....mozno ty by si ani nemrkla. ja si len spominam ze druhy den po poode mi vyrazili hemoroidy ( co bolo dost rychlo a velmi mi to skomplikovalo pohyb a vykonavanie potrieb-akoby to uz dost nezneprijemnili poporodne nasledky). dalsi den sa naliali prsniky, maly sa nechcel a nevedel prisavat. sestra mi ukazovala pouzivanie odsavacky tak bezohladne, ze mi obe dopraskali.......a potom samozrejme pri kazdom kojeni krvacli kym sa patko nenaucil spravne prisat. nasledne na to sa mi zapalili nielen prsniky ale aj bradavky ( mala som ak si dobre spominam candidu...nejaky typ plesne, ci hubky. velmi to palilo , stipalo, krvacalo, mokvalo). a samozrejme aj ten sukromny zivot nebol zdaleka idealne nastaveny......
mozno keby prislo kazde osobitne,tak by mi to nestalo za rec. ale ked to ide vsetko na raz, tak je to lavina co ta pohlti.
mas teploty, si dehydrovana, vyslabnuta.....ja som aj taka citlivejsia povaha, prisli mi placlive navaly vramci ktorych mi ta strasne mila sestricka ( co mi dotrhala bradavky) len tak mimo reci povedala ze som si mala decko dat radsej zobrat.

takze moje spomineky nie len na porod,ale hlavne to poporodne obdobie su velmi negativne. a teda nechcela by som viac

hoogy
15. mar 2012

ja osobne sa porodu sice troska bojim,ale len z toho dovodu ci vsetko dobe dopadne. ale tej bolesti a veci okolo co ja viem ako prislo odislo a nejak to prezijem. asi sa viac tesime na babo,ako sa obavame ostatnych veci 😉

dm1
15. mar 2012

@borocka to ti fakt sestricka povedala? 😲 ako to sa nehodilo teda absolutne....

borocka
15. mar 2012

@dm1 hej, toto mi povedala. aj ju potom riesili cez disciplinarku lebo sprosta mi to povedala na chodbe pred detskou doktorkou. o tom potom, su veci ktore si ziaden clovek nemoze dovolit. ale ostatne sestricky boli teda celkom mile, na tie sa stazovat nemozem.

hoogy
15. mar 2012

@borocka to je inak sila s tou sestrickou. ja som mala tiez taky zachvat placu jednu noc a maleho som dala sestrickam. zobudili ma len na kojenie.

borocka
15. mar 2012

@hoogy mne potom tiez patka vzali, nosili mi ho len kojenie, co teda bolo viac trapenie ako jedenie. v den odchodu som sa nemohla dockat, do flasky som si naodsavala 50ml mlieka co som mu dala vypit lebo sam by nevytiahol nic. dokonca som zatajila ze som si teplotu namerala. potom doma sme sa v klude naucili kojit, ale teda ze to trvalooooo. maly nikdy nejedol kratsie pol hodinu. a prsniky sa mi hojili vyse dvoch mesiacov

hoogy
15. mar 2012

@borocka no to preto ze sa ti zle prisaval. moj bol pazros a krasne sa prisal takze kojenie ma vobec nebolelo, bol to len taky zvlastny pocit po prvy krat.ale ja som zase mlieko nemala. ale ty si si toho riadne odzila.

borocka
15. mar 2012

@hoogy uz po tych 2-3 tyzdnoch som sa radila s laktacnou, a myslim ze techniku sme celkom dobre zvladli. patko bol ale enormne spavy, pouzival bradavku miesto cumla, nechcel ju potom pustit. tahal pomaly, lajdavo...malo. aj doma som dlhsie musela doodsavat mlieko. preto sa mi bradavky tak tazko hojili. no nebolo to nic prijemne.
ale tiez som nekojila nejako dlho, 7mesiacov. a do roka uz nepil ziadne mlieko vobec. takze ja osobne aj znizujem hodnotu nie len kojenia ale aj UM

hoogy
15. mar 2012

@borocka tak matko je mliekoholik on bol zase strasny pazros a stale by len jedol.

borocka
15. mar 2012

@hoogy ved pockaj aky chlap ti z neho este narastie 😉