Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
31. máj 2012

@hoogy s tymi kratasmi je to aj u nas tak 😀 Ani nove nemusim kupovat. Teraz som mu dokupila len jedny take len na dvor. Ale take slusnejsie este v pohode vynosi. 🙂

hoogy
31. máj 2012

@iinuska no ja som take slusnejsie mu dokupila,lebo v pondelok ide do skolky tak nech nechodi v takych vynosenych 😀

iinuska
31. máj 2012

@hoogy Prvy krat ide ? Tak drzim palceky

hoogy
31. máj 2012

@iinuska ano ide prvy krat som zvedava,ale uz vie ze sa to blizi a martin ked odchadza do prace tak sa s nim trepe ze on uz je velky a moze ist do skolky s danielom a anou(kamarati susedia).som zvedava co povie ked ho tam nechame 😀

iinuska
31. máj 2012

@hoogy No ved prave..Aj ja som zvedava, ako to bude u nas, ale Adamko ide az od septembra. Ale tak co sa da robit. Vsetci sme tym presli

hoogy
31. máj 2012

@iinuska presne nejak to prezije a mne ide matko len na pol dna to ked tam stihneme na pol 9 dorazit budeme radi a o pol 12 ho uz aj odtial beriem.naozaj ze len to doobeda sa tam zahra.

borocka
1. jún 2012

@lejlocka
@hoogy
@jamaat tak my mame sedacku od 9-25kilo. priputavam ho klasicky v sedacke, ale skusala som uz aj len tak pasom v aute, a problem je ze patko je v sedacke tak maly, ze ten pas co ma ist dospelemu na plece a pekne hrudou dolu, tak patovi sa zarezava do krku. je to velmi nepohodlne a to je dovod preco sa z toho vyvlieka.
takze si myslim, ze ked priputate pasom od auta, tak je podstatne ako tomu dietatu sedi, ci je pohodlne. a ak ano, tak nema dovod si to rozopinat 😉

hoogy
1. jún 2012

@borocka ale vies ked mas sedacku od 15 kil tak ta koriguje kadial ide dietatu pas takze ho ma presne tak ako ho ma mat.

borocka
1. jún 2012

@hoogy tak my mame do 25. a aj ked ho dam cez tie uchytky tak ako je to na sedacke pripravene, aj tak mu to nesedi, reze mu do krku. lebo je prilis nizky

hoogy
1. jún 2012

@borocka a to kolko ti patko meria. matko ma asi 98cm a v pohode mu to tak spravim ze ho to vobec nereze krasne mu to ide ako dospelemu.

borocka
1. jún 2012
borocka
1. jún 2012

@hoogy tak 97. este ma napadlo, mozno sedacka je nejak disproporcne navrhnuta ( hoci mne sa na oko zda v pohode), to by mohla byt chyba. ale aj tak, hovorim ze je to sedacka az do 25kilo a pato sa do nej este tie dva roky vmestit bude, takze potom to budem moct objektivnejsie povedat. on vlastne ani hlavku nema tam,kde by mal byt pre nu priestor. a aj pasy mame nastavene do najnizsej moznej polohy ( este mame tri polohy v rezerve-takze cca 10cm)

hoogy
1. jún 2012

@borocka aha cize je to taka vacsia sedacka, lebo my sme na tej nasej mali pasy uz uplne hore preto sme vlastne tuto riesili. moze byt ze je to tak navrhnute. no skoda ze sa vam ten priestor pre hlavu neda posuvat potom by sa vlastne docielilo to ze ten pas by isiel tadial kade ma, vies co myslim?

borocka
1. jún 2012

@hoogy hej viem, tak ale ked do nej realne dorastie, tak ten pas pojde tade,kade ma 😉 ja som s nou inak spokojna vela, pohodlna, polohovacia, a hlavne nam moze sluzit cca 4roky. potom uz prejdeme asi na podsedak

hoogy
1. jún 2012

@borocka jasne ked to patkovi nevadi tie pasy tak to netreba riesit. nam to uz prekazalo preto sme menili. a co to mas za sedacku vlastne?

borocka
1. jún 2012

@hoogy ja ani neviem, to som kupovala cez net, z moj obchodik ( tusim uz ten obchod ani nefunguje) stala ma nejakych 80eur. ja si nemozem dovolit kupovat sedacku za 200eciek. obzvlast ked ju pouzivame len obcasne

hoogy
1. jún 2012

@borocka ved jasne. len tak sa pytam.

borocka
1. jún 2012

@hoogy ale teraz som len nahodou pozrela aktualnu ponuku a sa mi to len zda,alebo isli ceny dolu??? ja som kupovala pred dvomi rokmi. tym ze som vedela ze ju budeme potrebovat na dlhsie cesty, som musela kupit polohovatelnu a to bolo fakt najlacnejsia nova co som nasla za 80e.

dm1
1. jún 2012

@hoogy nas drobec ma iba 11,5 kg 😝 je to take male sparatko nase

hoogy
1. jún 2012

@dm1 tak vy ste zase vzdy boli malinky. 😉

borocka
1. jún 2012

@dm1 a kolko meria matko?

borocka
1. jún 2012

inak ake mate na dnes plany??? vy z velkych miest sa radsej ani nevyjarujte 😠 😠
patulo ma v skolke akysi sportovy den, ale od noci prsi tak mali sutazit len v triede, no o nicom. a na poobede som plnovala ze ho vezmem do mesta do jednej restiky a do parku.......mali by tam byt tiez enjake sutaze pre decka. ale pocasie vyzera zle nedbre, tak veru neviem 🙄 😠

dm1
1. jún 2012

@borocka minuly tyzden ho merala ale neviem teraz presne tusim 93cm mal

dm1
1. jún 2012

@borocka veru pocasie nepraje nicomu tu lialo cele doobedie tak neviem kde pojdeme asi budeme doma zalezeni 😒

hoogy
1. jún 2012

@borocka my dnes sa chystame len hrackarstvo navstivit kedze rakusania neoslavuju den deti tak ako u nas. a zajtra ked bude pekne chcem ist do zoo nasli sme novu dost blizsko a ked bude skaredo tak do akvarka sa chystame.

jamaat
1. jún 2012

Ahojte. Otázka do pléna: Ktorým robili u lekárky CRP, platili ste za to niečo? Viem, že Union to celé prepláca, ako je to však s ostatnými poisťovňami?

hoogy
1. jún 2012

@jamaat my sme neplatili a mali sme doveru. ale podla mna skor zavisi od lekara ako od poistovne

kosska3003
1. jún 2012

@dm1 tak to je riadne sparatko 😀 😀 toho by som aj teraz este nosila no Marika je bez naroku ja som nachlasnuta tak ficim na zazvorovom caji a mam nachystany paralen na vecer ked pojdem spat aj hrdlo ma boli no nadhera toto pocasie jeden den je 25 druhy 15 v nedelu ma byt 30 potom nebud chora ze aj mala kasle a sopli
@jamaat mna sa zda ze som za to platila ale nie som si ista a ja mam vseobecnu ale EU

saskarisko
1. jún 2012

ahojte,
@jamaat - vszp, nic sa neplati. ale to zavisi aj od zmluvy pediatria s lekarom. aj ked pri vszp by sa nemalo platit. pri unione pytaju asi 5 eur.
@borocka - aj nasi dnes sutazili v triede, dokonca aj minuly rok, lebo im pocasie neprialo. ale nastastie 4 ostatne dni im prialo, takze boli aj vojaci, aj chata, aj hladanie pokladu, aj kreslenie sveta na chodnik.

inak pre Zilinsky kraj moze byt zaujimavy tento program: dnes vecer a este zajtra doobeda Staromestske slavnosti v ZA, dnes, sobota a nedela Vyhrevna vo Vrutkach (parne vlaky, vystava vlakov, elektricke vlaky, hasicke auta no proste kompletka pre vlacikomilov). treba kuknut ich program, lebo jeden z parnych vlakov povacsine ide aj do BB. A v nedelu ma program Hrad Strecno, Hrad v Oravskom Podzamku, a myslim,ze nejaky program je aj na Vychylovke.

jamaat
1. jún 2012

U nás bolo Spievankovo zase. To bolo národa!