Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
21. aug 2009

dm, mne to tak minule Emka spravila.
Tú výživu neviem, u nás to robila mama.

luba142
21. aug 2009

dm pisala som ti recept co mam ja do IP

emode
21. aug 2009

ludka
to som myslela ze ked s nou manipulujes skus sa s nou co najviac hrat a maznat ak ju prebalujes na pulte daj na stenu obrazky alebo nalepky hracky dookola co ju zaujmu my mame vzdy nieco poruke zhora jej tiez daco visi no a u nas je prebalovanie ako ritual smejeme sa a steklime
a co sa tyka toho nosenia mozno jednoducho nechce byt nosena ale pride tomu na chut neskor ...

zaspavanie: predtym tiez tazko zaspavala ale jednoducho sme si povedali asi ked mala dva mesiace ze takto to dalej nejde aby sme stepovali obidvaja a boli potom zniceni jednoducho ju polozime do postielky priblizne v rovnakom case, z postielky dam dole kolotoc aby ju nerozptyloval dam jej plienocku a vacsinou do 5-10 minut sama zaspinka momentalne uz aj bez akehokolvek mrncania ci placu
ale nebolo to take predtym, bola som pri nej kym nezaspala (ak som mala na to nervy 😉 ) co niekedy trvalo dost dlho ale z postielky uz ked som ju tam dala som ju nezobrala iba ked velmi velmi plakala dlhsie ako 10 minut co ale nebolo velmi casto ona sa vacsinou len zlostila ze nemoze zaspat preto daj pozor aby si ju dala do postielky najneskor do dvoch hodin ako sa zobudila od posledneho spanku ... a boli chvile kedy sme ju naozaj nechali plakat ale max tych 5-7 minut pretoze nepomahala nic a tiez vtedy nechcela byt ani na rukach ...

jamaat 😀 mne sa paci ako pri tom zacinaju dychcat 😀

mimi21
21. aug 2009

no ja tu s vami pisem a pracka nevyvesana a maso na zajtrajsiu grilovacku nenapacovane 🤐
ale uz som to napravila 😉

idem aj ja pohladat nejaky recept na tu presnidavku, lebo mame takeho znameho co nam dava vela jablk, tak mamca alebo ja zavarime a bude do zasoby na zimu 🙂

ladywitch26
21. aug 2009

tak asi pomohlo, ze som ju riadne ohovorila. asi si vstupila do svedomia, lebo teraz sa zobudila usmiata ako slniecko, prebalili sme, nakrmili bez protestov a teraz sedi v sedacke, striedavo sa venuje macovi a po ocku pokukuje na telku a je taka spokojna, ze az. asi si zaklopem na drevo, aby som to nezakrikla 😀 ale to bude asi tym, ze ocko zmizol hrat futbal. uz som mu vcera povedala, ze na nu posobi ako rusivy element

lasenka
21. aug 2009

ahojte 😉
babule, ked drzim jakubka v zvislej polohe tvarou ku mne, stale zaklana hlavicku dozadu... to aj vam? ako keby sa odo mna odsuval 😒

mimi21
21. aug 2009

las mne to mala robi, ale mam pocit, ze kvoli tomu ze zistila ze sa moze na mna pozerat a rehoce sa tak na mna

nezmenila si napriklad vonavku, alebo praci prasok, alebo avivaz?
citala som ze babatka zle reaguju aj na zmenu vone, samozrejme ako ktore

jamaat
21. aug 2009

lasenka, nie. Emka mi ožužláva plece. 🙂

emode
21. aug 2009

las asi len zaostruje 😅

luba142
21. aug 2009

las mimi aj nasa to niekedy robi ale ako vravi mimi ze sa na mna alebo na mm pozera a uz aj zacina jasit ked ju mam na rukach a niekto sa jej prihovara tak sa terpe a skovava si tvar do mna a viska

lasenka
21. aug 2009

mimi - ale on ju zaklana uplne dozadu, ako keby si ju chcel vytocit 😒 uz som si myslela, ze problem je v mojom dychu 😀 , no on ju zaklana aj pri mojej mame, aj pri mm 😕 😉

sssimi
21. aug 2009

Baby mne sa dnes mala zasmiala nahlááás... normálne mi až slzy tiekli. Bolo to nádhernéééé

lasenka
21. aug 2009

no baby, ja mam skor pocit, ze ma moj maly nechce vidiet zblizka 😀

lasenka
21. aug 2009

sssimi - aj nam sa to uz stalo... smial sa tak hlasno, az mu hlas preskocil... krasne 😉 a stale sa vie krasne zasmejkat, ked ho zacinam vyzliekat 😅

mimi21
21. aug 2009

moja sa uplne blazni ked je napr. v postielke a niekto ku nej pride, alebo ked sa zobudi a pridem si ju vziat tak to je uplne cela bez seba, fakt krasne

luba142
21. aug 2009

simi nasa sa zasmiala ale len troska nie dlho ale len raz ked sme sa blaznili odvtedy uz to nezopakovala ale to co tebe sa mi stalo ked som mala Kristinku v tomto veku

sssimi
21. aug 2009

Kočky dnes som nechala malú zaspávať samú v spálni. Zatiaľ ju mám na odposluchu a ona si tam šteboce... uvídím kedy ju to prestane baviť a rozplače sa...

dm1
21. aug 2009

aj nas uz sa zacina krasne smiat nahlas. Dnes doobeda nas tak bavil pekne dlho. Stale sa smial a bol zlatucky.

emode
21. aug 2009

sofia sa tak smeje ked jej vydavam niektore zvuky napr. cmukanie sa jej strasne paci a este ked ju steklim pri krku a na chrbatiku smerom k pazuske 😅 😅 😅
a niektori ludia ju takto rozosmeju napr. moj brat a svagrina 😀 😀

ludmilabb
21. aug 2009

aj ja netrpezlivo cakam na smiech hlasny, mala sa debati aj pystek alebo zobacik robi s ustockami ked vidi hracku alebo kolotoc 🙂

lasenka
21. aug 2009

emode - aj Kubko miluje steklenie na krku 😉 strasne rada ho tam ovoniavam, a on sa smejka kraaaasne 😉

emode
21. aug 2009

ludka dockas sa 😀 a hlavu hore urcite sa to zlepsi 😉

ludmilabb
21. aug 2009

emode dakujem za rady
budem skusat len ja mam malu v posteli so mnou a vacsinu casu tam aj cez den je cize ritual na zaspavanie extra nema, lebo postel nema spojenu len so spanim ale aj s hranim. Do postielky ju davam kvoli kolotocu.
Ale casom ju aj tak budem musiet do tej postielky ukladat lebo sa mi uz v noci pohybuje zo spania. Zobudim sa a ona je odsunuta tak si davam teraz pozor aby sa mi niekde nezgulala

emode
21. aug 2009

las presne a ked ju nosim na pleci tak ju tam stale bozkavam a ona sa krci lebo ju to stekli 😀

emode
21. aug 2009

ludka ked si napisala ze je skoro stale v posteli nenudi sa nahodou? ja jej menim polohy aj miesta a hracky viackrat za den aj izby v dome

nikanika28
21. aug 2009

caute, dnes vas akosi zanedbavam 😅
No ale aspon vas citam poctivo 😀 . Uz mi tu z tohto ticha zacina sibat. A to som si myslela ako si to uzijem bez chlapov mojich. Klarka spi a v byte ticho..okrem TV... 😨
Simi, dnes som chcela ist do lekarne kvoli tej naplasti, samozrejme mi zavreli pred nosom..nestihla som 🙄 . Tak v pondelok. Ma to aj nejaky nazov? 🙂 Ja som sa pytala na to, co to reklamuju...vies kolko to stoji??? 600korun....skoro ma prekotilo.. 😕
A co sa smiechu tyka, tak mala sa tiez raz tak zasmiala, ked sme pri nej lezali s Lukaskom...som sa zlakla, ze sa jej nieco stalo a ona sa tak uuuzastne smiala 😵

emode
21. aug 2009

ludka inak do dvoch mesiacov som malu tiez mala pri sebe a potom sme skusali postielku najpr len na spinkanie medzi jednym kojenim a pridavali sme a tiez to zaspavanie v postielke ... nebolo to bez placu ale nikdy (99% 😀 ) som ju nenechala samu ked zaspavala v postielke kym si nezvykla ... a vzdy jej poviem ze ked nieco bude potrebovat staci zakricat 😀 😀 😀

a aj preto po dvoch mesiacoch lebo sa ku mne do spalne konecne vratil mm 😀 😀

dm1
21. aug 2009
ladywitch26
21. aug 2009

simi, nasa sa smeje nahlas s mojim muzom.to sa vedia blaznit 😀 ale su nadherne take male deticky, ked sa nahlas smeju. nasej sa uz podarilo aj tak riadne zvysknut, najskor sme s muzom bezali k nej, ze co sa deje, a to ona sa rehotala na hrazdicke.

inak nasa je stekliva na chodidlach, ale strasne. to ma po ockovi, ten je tiez 😀

ludmilabb
21. aug 2009

ja ju davam na brusko, ukladam do postielky, hracky striedam, rymovacky kadejake vravim ale ked ju vezmem na ruky strasne place takze akykolvek presun do obyvacky, na prebalovaci pult ma stoji usilie o ukludnenie malej. Potom civi chvilu v obyvacke na strop ked ju hracky nebavia tak si obzuva prsteky. Chytanie hraciek ju velmi nebavi. Ukludnujem ju v kociku inak sa neda.
Vsetci okolo mi vravia, ze je podrazdena lebo je hladna 😒 dnes vecer som si toho vela neodstriekala. ja uz neviem mam skusit kupit UM a dokrmit jeden vecer co to spravi??? Asi napisem Annag...

idem do hajan 😔