Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
10. dec 2009

siri americke 😀

juska3
10. dec 2009

dm 😀 😀

jamaat
10. dec 2009

siri, no neviem, či na všetkých stoličkách sú také... A či všetky 5-bodové sú rovnaký systém. Proste to len zboku zasuniem a z pliecok pásy majú také háčiky. No a tie bočné keď chcem odopnúť, tak to treba stlačiť, aby sa to vytiahlo, a ten plast je dosť tvrdý.

sirinka
10. dec 2009

dm tak sa mi zase potvrdilo, ze americke veci nechceeeeem... 😉

jamaat
10. dec 2009

A viete mi narýchlo vysvetliť, čo presne je isofix a akú má výhodu pri týchto väčších autosedačkách?

jamaat
10. dec 2009

Teda viem, že je to tá bednička naspodku a do nej sa dá pripevniť sedačka. Ale akú to má výhodu?

sirinka
10. dec 2009

jamaat no na sedackach je trosku iny system...ja mam toto co opisujes tiez na sportaku, ale som to pouzivala iba vynimocne.

isofix je upevnenie sedacky na jej spodku priamo k sedadlu a je to najpevnejsie uchytenie...takze najbezpecnejsie...

sirinka
10. dec 2009

nika ten mail s foto mi nepresiel, musim ich zmensit, ale to az zajtra...

jamaat http://cs.autolexicon.net/articles/system-isofix

dm1
10. dec 2009

jamaat malo by to zaistit co najmensi pohyb sedacky pri naraze ale to nemaju vsetky auta nase tiez neeee

sssimi
10. dec 2009

Baby my zas máme v aute isofix a mm kúpil autosedačku bez isofixu 😀

jamaat
10. dec 2009

Aha, takže najskôr musím zistiť, či máme v aute isofix? Bože, zjavne som blbá. Hádam naštudujem potajomky, aby ste sa mi nesmiali 😀

dm1
10. dec 2009

jamaat v pohode ani ja som nevedela pokial som nezacala uz cosi kukat

inak baby ako vladzete vlacit detvaky v tych autosedackach? ved ja mam co robit a to mam doma musiu vahu 😀

dm1
10. dec 2009

inak mimo temu - som si dnes od sestrenice pozicala stroj na cvicenie tak asi od zajtra zacnem 🤐 uz sa nebudem moct vyhovarat ked som si to domov dotrepala...

juska3
10. dec 2009

ja ho musim obidvomi rukami a pred sebou, ked ho nesiem v jednej ruke, tak mi zakazdym podrazi nohu lebo nevladzem a vyzeram dost cudne,,,asi ako opita 😅

zuzkad
10. dec 2009

ahojteee som vas sem prisla kuuk 😵 😵 😵 😵 nejak som stale zaneprazdnena, alebo sa hrajkam na FB 😅 😅 😅

Juska uz som si ta pridala 😉 😉 😉 na FB

dnes som mala upratovaci den a to som cely den makala na jednej izbe 😀 😝 😝 😝 este ma caka spalna a kuchyna....svokra ta mi asistuje len slovne inak s tou zlomenou rukou mi moc nema ako pomoct ☹ ☹ niekedy sa uz jedujem, lebo ked vidim ako s tou jednou rukou umyva riad a ja ho potom musim umyvat este raz, lebo je to zle umyte a ostavaju tam spinave miesta 😠 😠 😠 tak ma ide slak trafit....aaaaa

inak dnes ako som poumyvala okna...asi o hodku zacalo prsat 😠 😠 ale nevadi hlavne, ze su umyte a v obyvacke uz mam vianocnu vyzdobu a zajtra idem na spalnu, tak sa tesim na ozdobku tam 😉 😉 😉 ...jedine co som nastvana...este stale nemam nove zaclony aaaaa co som si objednavala uz davnejsie a ked im napisem alebo volam, ze chcem vediet kedy asi budu zaslane, tak ma stale dookola odfajcia, ze na mojej objednavke sa pracuje ...bla bla bla 😠 😠 😠

jamaat
10. dec 2009

dm, ťažko ju nosím. A furt mi to buchne do nohy a mám modriny. Nosievam väčšinou v jednej ruke, lebo v druhej mám niečo iné. Samotná autosedačka má 4kg.

sirinka
10. dec 2009

ja nosim prevesenu na ruke a obcas mam pocit, ze mi uz-uz odpadne... 😠

dm1
10. dec 2009

jamaat sak nasa tiez a ja som taky krpec ani 160cm nemam tak chodim jak retard do jednej strany vykrutena. preto som povedala ze pre druhe baby urcite autosedacku co sa da nakliknut na ten podvozok od kocara aby som o ruky neprisla a tiez je to prakticke niekde len tak do obchodu ked sa ide autom

inak v sobotu vyrazam s kamoskou do laugaricia do TN uz sa tesim!!!!! rano dam drobcovi papat a sup sa do mesta! mm da obed takze budem mat min.4 hodky k dobru. sa tesim 😵 😵 😵

jamaat
10. dec 2009

Ja mám z toho tak trochen aj mozole. A prevesenú si neviem predstaviť - veď to by ma tlačilo a bolelo! Ale ja som v otlačeninách cintľavka.

juska3
10. dec 2009

baby, opustam vas, idem si uz lahnut, tak dobru noc

jamaat
10. dec 2009

dm, veď ja mám takú naklikávaciu. Ja len čo ju prenášam z domu do auta a späť....a mám aj tak dosť! Pozrela som aj väčšiu autosedačku Cam, keďže som s kočíkom taká spokojná, aj sa mi pozdáva, ale v žiadnom teste som ju nenašla. Test robia nemci a mám pocit, že do Nemecka a Rakúska sa táto značka vôbec nevozí. Lebo som hľadala aj keď som kočík vyberala, že aké ceny majú tam, ale nenašla som.

http://www.autosedacky-kocarky.cz/autosedacka-c...

dm1
10. dec 2009

jamaat som si vsimla ze taku mas na niektorych fotkach davnejsie. to sa mi paciiiiiii. sak susedovci teraz cakaju babo tak budu tuto potrebovat tak pre druhe urcite nova a takato

jamaat
10. dec 2009

dm, ja som to vajíčko veľmi veľa využívala nakliknuté na podvozok.Keď som len do obchodu vybehla. Alebo aj teraz, keď už chcela pozerať a nešli sme nadlho, tak z vajíčka mala výhľad a nemusela som šporťák kvôli tomu vyťahovať. A ľudia sa obzerali, čo to mám za UFO kočík, lebo mnohí nepochopili, že je to len autosedačka. 😀

dm1
10. dec 2009

jamaat ale uz som pocula aj o tom ze niekto nekupuje vobec vanicku ze sak ma vajicko na podvozku 😨 to sa mi ale nepaci zase ze stale len tam. aj tu v dca jedna len tak kocikuje

sssimi
10. dec 2009

Jamat isofix majú autá len od výroby 2007-08 ak sa nemýlim. My to máme aj vzadu také vysačky našité ako na tričku a je tam vyšité isofix

sssimi
10. dec 2009

Mne sa vajico nedá nakliknúť a je to naprt... Ale šak to máme len požičaný kočík. pri druhom mimču už budem muuudrejšia 😀

jamaat
10. dec 2009

dm, no to by som nerobila. Na spanie je lepšia korba. Aj keď Emka mala obdobie, že lepšie spala v autosedačke. V korbe sa môže aj otáčať, keď jej bolo dlho, tak aj na brušku sa v kočári vozila. Byť stále v jednej polohe pripútaná nemôže byť dobré ani pre chrbticu.

sssimi, veď to sme hneď skonštatovali, že naše auto isofix mať nebude, už je dosť staré.

dm1
10. dec 2009

jamaat sak to si prave aj ja myslim ale vraj aj niektori predavaci v obchode hovoria ze naco budete kupovat aj vanicku ved mate vajicko a ved vanicku len na par mesiacov vyuzijete.... sak to by sme tak mohli zo vsetkym tak co sa pouziva len pre male babetka ze sak naco ved je to len na par mesiacov....

ludmilabb
11. dec 2009

Ahojte, dobre ranko...my sme boli hore hadam aj 7x 🙄