Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
21. feb 2010

mys on mu ju dal, lebo ho otec hresil za to ze je zly na Ninku...
aj ja teraz mm casto hovorim, ze nech nehovori na cudzie deti ze su zle alebo rozmaznane, sudit budeme moct, len ked Ninu dobre vychovame - a z toho mam ja riadny stres, aby nebrala drogy, bola slusny a dobry clovek a tak...

mystery7
21. feb 2010

v dnesnej dobe vychovat z dietata slusneho a dobreho cloveka je velmi tazke. Mame co robit

ludmilabb
21. feb 2010

sa uz na to tesim 😝

emode
21. feb 2010

baby, este nestresujte 😝 i ked nase nonono uz niekedy prestava fungovat, kuka na mna a robi si to dalej takze maminka sofinku pekne zoberie kopajucu a polozi inam 😉

dnes sme boli kupit kocky, lebo nasa najnovsia hracka vytahovat drevko z kosika (mame take hranate odrezky) a ukladat si ho na podlahu 😀

inak mam pocit ze sofia ma celu vypije stale akoby pila dlhsie uz jej davam z obidvoch prsnikov na 1x alebo zeby uz dochadzalo mlieko? ale stale ju pocujem prehltat ... 😕

jamaat
21. feb 2010

Joooj, tak Emka sa už aj o zem hádže a krbáľa po zemi v zlostnom plači. A stačí napríklad len to, že tato odíde z izby a zavrie za sebou dvere.

dm1
21. feb 2010

zdravim po vikende mimo netu 😉 . boli sme u nasich tak som si oddychla trochu

v piatok uz som bola s nervami v koncoch kvoli maleho vymyslaniu pri papani normalne som sa skoro rozrevala od jedu ked mi uz asi 6. lyzicku vykydol na koberec.... take nervy som este nemala. asi som potrebovala trochu vypnut

dnes som bola zase na zumbe tak som sa odreagovala!

jamaat
21. feb 2010

dm, aj mňa vytáča, keď mi Emka trieska do lyžičky. Bleskurýchle zašibrinkuje paprčkou, nestihnem ani zareagovať. Najnovšie mám fintu, že po každej cca jeden a pol lyžičke si cucne z fľaše vody. Tak zje aspoň niečo. Inak sa len zlostí a reve a šibrinkuje. Ale samozrejme len pri zelenine. Ovocie a kaše hlce len taký fukot! Už som sa jej vyhrážala, že zruším "sladkosti"

ludmilabb
21. feb 2010

u nas je rev ked ju niekto vezme na ruky a nie som to ja a nedajboh odist z izby ked ma vidi....prejde vobec toto mamickovske obdobie a ak hej kedy???

dm1
21. feb 2010

jamaat aj nas to nakoniec cele zje ale to saskovanie pri tom my uz lezie na nervy 😠 . on najnovsie robi stale pri papani tap tap tapusky takze sa trafi do lyzicky dost casto.... mne to ale casto robi aj na ovocie / hlavne na to/ aj na kasu takze nervy uz rupli proste. teraz u nasich papal krasne no bodaj by mu to zostalo

dm1
21. feb 2010

ludka u nas ziadne mamickovske obdobie nehrozi maly by isiel aj s certom 😉

ladywitch26
22. feb 2010

raaano, zeby prva?

vcera vecer som skoro kvacla v robote. normalne mi tak klesol tlak, ze mi v usiach zacalo sumiet a uz som len videla hviezdicky, tak som kolegyni povedala,ze nech ma vystrieda a sla som si nohy vylozit dozadu. teplo tam bolo pri tych burgeroch a este mi aj cely den bolo nejako blbo.

nasa tiez robi blbosti pri jedle, kazdu piatu lyzicku zasiahne 😀 inak doslova milujeeeem, ked ma zababrane usta z kase a zacne si suchat najskor usta a potom hned oci. a potom mrnci, ze ma kasu v ociach.

inak ked my odchadzame z miestnosti, tak tiez spusti vreskot, jedine ak jej zakyvam a poviem pa pa, ona sa usmeje, odkyva a potom mozem kludne zavriet dvere a je to bez vreskotu. tak jej kyvam, aj ked idem len na zachod. 😀

ladywitch26
22. feb 2010

a este dvakrat sa vyspim, a ideme na sonoooo....konecne budeme vidiet drobceka 😵 😵

mimi21
22. feb 2010

bre ranko
lady ja by som to tak dlho nevedela vydrzat, mne moj dr. robil sono kazdu poradnu, sice len take zbezne, aby videl ze je vsetko oK, ale aj ja som bola happy ze som malu videla 😵

no pockaj, a co ked ti drobcekovia budu dvaja 😀 😀 😀

mystery7
22. feb 2010

ahojky,
Moj milacik od 7:30 nervacil aky je unaveny... tak som ho o 8 vzala ruky na uspanie. Zaspal, ale po polozeni do postielky brutalny vreskot. Tak som ho vzala na prsnik a to uz prebral tak, ze moze ist stromy valat. Teraz nervaci v postielke, musela som ho zabalit do paplona, lebo hned sedi, alebo stoji. Takze super rano mame to ame byt o 11:15 na bytelocviku. Ked nezaspi do 10 tak mu uz nedovolim spat a to este len budu nervy. Poobede ma prist svokra, tak by bolo dobre, keby bol vyspaty, ale mlady pan mui robit vsetko naopak 😠

ludmilabb
22. feb 2010

ahojte, my hore od pol siedmej

mimi lady bude mat isto radost 😝

dnes mam vybavovaci den tak dufam, ze Sofia bude v kociku dobra

mystery7
22. feb 2010

a ja chcem dnes aj varit - ha ha ha nic z toho nebude, nervyyy
A asi mu idu aj zospodu 2 zuby :-/

jamaat
22. feb 2010

Ahojte, hlásim aj ja príchod.
ludka, ty čo tu včera tak neskoro? 🙂
lady, tak to je dobrý systém s tým mávaním. Len Emka to ešte nevie, musíme naučiť.

Sú prázdniny, tak ideme na Šachtičky, Monika bude sánkovať Emku a ja konečne bežky vyskúšam. Aspoň raz túto sezónu.
Teraz kukám krasokorčuľovanie, Emka sa na striedačku hrá a nerváči. 🙂

mystery7
22. feb 2010

u nas sa nervaci od skoreho rana, uz sa vobec sam nehra, len ked lezim vedla neho ☹
Esta stale nervaci v postielke, som zvedava, kto z nas ma pevnejsie nervy a vacsiu vydrz. Bojim sa, ze o chvilu vyhra :-/

emode
22. feb 2010

ahoj
sofia je v poho, noci su sice teraz len o kojeni, ked sa zobudi na kojenie, tak aj 20 minut pije co je dost brutal, predtym jej stacilo 5 min. cucnut a spala tak neviem co to je ...

my sme po ranajkach a inak akoby bomba u nas vybuchla 😖

zas som malej objavila na hlavke tie supinky na fontanelke tak vycesavame 😖

a rozmyslam co s nacatym dnom 😀 tiez by som isla niekde na sanky ... jamaat aka je cesta na sachty???

jamaat
22. feb 2010

Erika, nebola som na Šachtách dávno, ale predpokladám, že to bude OK. Veď aj na Moštenicu sme sa dostali bez reťazí.

Emka predviedla fajný ozemhádzací hysák. Ale ako som vytiahla kameru, tak prestala. 🙂

jamaat
22. feb 2010

No a reve zase. Aj na rukách. To isté bolo včera a predvčerom. A keď som ju do postieľky dala, tak zrazu namiesto spania sa hrala (kým som bola pri nej)

emode
22. feb 2010

dako sa zatahuje tak asi zostaneme len doma v kociku ...
musim urobit nakup ... uz ani toaletny u nas nenajdete 😀 sofia prave v malom zachode ramuje moj casopis mama a ja alebo si cita lebo to su zvuky 😀 😀 😀 a ja neviem co od radosti robit 😒 😒 😒

ludmilabb
22. feb 2010

Jani, no vcera bola particka a potom hokej, tak som este sondovala autosedacky na MK, bazar

Erika mi by sme uz mohli dat aj nejake stretko 😝

ja ked odchadzam z miestnosti robim kukuk a ona ide za mnou lebo je zvedava kedy sa zase objavim ale to vydrzi len chvilku, potom v chodbe objavi kocik a je po hre

mne sa v satke hned ulozila ani sa jej velmi nechcelo obzerat ale sa necudujem ked je hore tak dole a ja ju ukladam stale rovnako o pol desiatej ci vstane opol siedmej, pol osmej, osmej ale to uz daaavno nebolo

len to statie teraz stale riesim, stvera sa po mne, a ked sa vytiahne a stoji pri gauci bucha po nom, ale to jej uz nestaci chce nan vyliezt tak ale to nehrozi tak jaci, lebo na gauci vidi kadejake veci, krasa o zem sa nehadze, skor nechtiac a potom garambole a cervene flaky po hlave

dm1
22. feb 2010

uplne hrozna nooooooooooooooc. po 1 som isla spat a maly sa zobudil o 3 a bol hore do 5 a potom este na hodinu zaspal a to je vsetko!!!!! takze super som vyspata

u nas je tiez vybuch ako v tanku. najnovsie si stale sada alebo stoji uz sa velmi malo plazi len ked sa potrebuje trochu premiestnit. otvori si skrinku a povytahuje vsetky uteraky na jednu kopu a ja nerobim potom nic ine len spratavam a spratavam 😝

teraz sa po pol hodine zobudil este ochrapany tak som si zahopsala na lopte a spi zase. som zvedava dokedy

mystery7
22. feb 2010

nevydrzala som to a vybrala som ho z postielky a uspala na rukach. Nech si aspon trochu zdriemne, o chvilu ho zobudim, musi zjest jogurt a ideme cvicit. Ja si dam tiez. U nas je tak sedo,nic prijemne, ani na prechadzku ☹

iinuska
22. feb 2010

ahojte, tak v noci Adamko horel ako fakla 😢 . Teplotu som mu nemerala, len som mu dala Panadol, potom nemohol asi hodinku zaspat, 2x kojenie a o pol7 sme vstavali. Rano mal 37,9. Uz o pol 9 zaspinkal asi na hodinku. Je taky unaveny, ani sa mu moc lozit nechce, pomrnkava. Teraz som mu merala teplotu, nemal, tak dufam, ze uz sa to lepsi. Aj som mu skusala pozriet, ci sa mu neprerezavaju ocne zubky, ale neda s pozriet do pusky.
Ja mam plny nos, kokso, a to si nemozem ani nic dat 😒

dm1
22. feb 2010

inuska preco by si si nemohla nic dat do nosa? ak kvoli kojeniu tak si myslim ze tych par kvapiek je urcite OK. ja som si tiez teraz davala aj kvapky inak by som vobec nefungovala

ludmilabb
22. feb 2010

iinuska mne ked mala Sofia teploty tak som ju ani z ruk nemohla dat

dm u nas je tiez riadny bordel, plienky mam vsade, Sofiine oblecenie a hracky

mimi21
22. feb 2010

iinuska ja som si aj teraz kvapkala muconasal, ked uz sa to nedalo vydrzat
a aj ked som bola tehu
mam doma jednu knihu o materstve kde sa pise, ze u nas sa muconasal podla pribaloveho letaku pre tahotne a dojciace neodporuca a v Nemecku su to najpouzivanejsie kvapky

dm1
22. feb 2010

ono je skoro na vsetkom napisane ze sa nesmie pre tehotne a dojciace a pritom aj paralen a ibuprofen sa moze a na letaku je napisane ze nie. A z tych kvapiek sa do mlieka urcite nedostane nic a ak tak len nejake mini mnozstvo 😉