Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
14. júl 2009

nas to tiez caka v piatok. najskor 6 v jednom a dalsia na pneumokoky. ale uz som preventivne kupila syrup, lebo ak ju chyti horucka v piatok v noci, tak neviem,kde budem hladat doktora. tu sa inak neviem preco ockuju deti tak zavcasu. prva davka v 2.mesiaci, druha v 4. a tretia v 6. mesiaci.

inak baby, ako vasim malym vypada ten pluzgierik po ockovani na TBC? lebo moja mala tam ma len taky trosku cerveny fliacik, ziadny hnis, nic. a co si pamatam, ked nas ockovali v prvej triede na zakladke, tak kto to nemal zapalene, museli ho preockovat znova

monkap
autor
14. júl 2009

lady: lenke uz raz ten hnis sam vytiekol, urobila sa chrasta, odpadla ... znovu sa urobila chrasta a odpadla ....

ladywitch26
14. júl 2009

monka, ale moja tam ziadny hnis ani nemala, len taky cerveny fliacik to bol

monkap
autor
14. júl 2009

lady, ved ked ti na to dr. nic nehovori, urcite to mate OK 😉

ladywitch26
14. júl 2009

monka, doktorka to na 6 tyzdnovej kontrole nepozerala a na dalsiu ideme az v piatok

sssimi
14. júl 2009

Lady moja to má zahnisané-zatiaľ hnis nevytiekol. včera to doky nekontrolovala a ja so hlúpa zabudla pripomenúť.

Aha Siri... Len ma zmiatlo že DM má v popise 2mesiace a 2tt...

dm1
14. júl 2009

sssimi - nie to je povinne. Ti pneumokoky este min.rok povinny neboli ale teraz uz su. Ono sa to tusim ma ockovat az okolo 3.mesiaca ale mne dali skor ked je dovolenkove obdobie.

dm1
14. júl 2009

baby a budete davat ockovat aj proti rotavirusom? To mi povedali ze si to mam rozmysliet lebo to treba dat po tomto ockovani do 6 tt.... to sa ale plati. O tie peniaze nejde / ved pre drobca aj posledne, ide o to ci je to dobre tolko ockovat...

dm1
14. júl 2009

lady a to mozu takto male deti aj sirup na horucky? lebo mne dal doki cipky a to sa maly vzdy pri tom tak pokadi az az a aj tak mu to tam poriadne nedame cele... dnes dostala priamy zasah babka 😀

mimi21
14. júl 2009

ahojte
dm ja asi dam aj proti rotavirusu, kamoskina mala to mala a potom dva tyzdne skoro nic nejedla lebo bola z toho taka rozhadzana, stale mrzuta a nesvoja a tak
uz mi dokina predpisala aj vakcinu, musim to ist vybrat do lekarne - nevies co to stoji?

my mame dnes rekord v spani, mala potiahla az do 5:45, ja som uz o 4 musela vstat a trocha mlieka odsat lebo uz ma cicik bolel, som si ani lahnut nevedela, tak som radsej trochu odsala

mimi21
14. júl 2009

prave som zistila ze ten doplatok je 65 euro, kokso dosť 😕 😕 😕

dm1
14. júl 2009

mimi mne sestricka povedala ze to je okolo 1800 sk tak to tak aj vyzera. Prosim ta ako sa vola ta vakcina? Ona mi to aj napisala ale kdesi som to stratila cestou od dokiho... 😠

sisinka5
14. júl 2009

dm1-Ak myslis vakcinu proti rotavirusom tak sa vola rotarix

dm1
14. júl 2009

oh diki sisinka!

sisinka5
14. júl 2009

mimi21-65 euro je este dobry doplatok Sofiu ockovali minuly tyzden rotarixom ale pri synovi sme za dve davky dali dokopy cez 5800 sk co bola riadna pálka oproti tomu co sa doplaca za rotarix teraz ale co uz...

kosska3003
14. júl 2009

ahojte ako sa mate tiez sa tak potite moja je z toho chudatko nervozna cely den mi riadne nespala ale v noci mi spala 11 hodin ja som sa zobudila na to ze mam mokru postel lebo mi uz tieklo mlieko dneska som bola aj na poradni tak mame 5,4kg 1,4kg pribrala za mesiac doktorka nechcela verit ale je to tak a to to ockovanie co tu rozoberate to je povinne lebo mi dr nic nevravela

ladywitch26
14. júl 2009

dm, tu cipky ani nemaju. vsetky syrupy okrem tohto jedineho, co som kupila,su az od troch mesiacov. tento je nad dva mesiace a 3 kg vahy. no a moja ma uz skoro dvojnasobok.

sirinka
14. júl 2009

ja proti rotavirusom ockovat nedavam.

aj proti pneumokokom som nahnevana, ze je to teraz povinne ockovat tak skoro, podla mna by uplne stacilo po roku, ale takto treba dat az tri davky namiesto dvoch ci jednej....

jamaat
14. júl 2009

Ahojte.
Tie rotavírusy ani neviem, čo sú, musím naštudovať. Ale ani mne sa nepáči, že pchajú toľké očkovania malým deťom.

dm1
14. júl 2009

baby co uz mate uz skusenosti su aj v SR kvapky od teploty pre tak male deturence?

Jamat sak aj mne sa prave zda ze maju moc tych ockovani ale zase keby nedam ten rotavirus a maly to dostane a ma to zly priebeh tak by som si to asi vycitala tak teraz neviem...

dm1
14. júl 2009

kosska 1 ockovanie je v 3 mesiacoch a je povinne - to su vlastne 2 ockovania - 1 pneumokoky a 2 kombinovane /cierny kasel .... /. Rotavirusy su dobrovolne.

kosska3003
14. júl 2009

dm a co su to tie rotavirusi vlastne

dm1
14. júl 2009
sssimi
14. júl 2009

Dm tie čipky proti teplote vraj nie sú moc dobré... Zbytočne tým dráždiš malému riťku... Síce zaberajú najlepšie a pre také malé bábätká sú vraj lepšie sirupčeky.

Ja tiež teraz prvý krát od vás čítam o tých rotavírusoch 😕 😕 😕 No musím pokecať s doky a čo mi odporučí tak to dáme... Tiež sa mi moc nepáči očkovať deti voči všetkému možnému.... To je také umelé budovanie imunity... A dokonca môžu zaučínkovať aj opačne...

dm1
14. júl 2009

sssimi tak porad aky sirup uz moze na teplotu taky prcek. Inak mne poradili ze si mam paralen davat ja a cez mliecko to prejde malemu tak neviem...

sisinka - a ked su potrebne 2-3 davky vakciny tak zaplatim 3x 65 EUR? alebo ako to je?

emode
14. júl 2009

caute
my sme uz zobrali prvu davku na rotaviry ... asi by som nedala ale suseda mi opisala ich trampoty s rotavirmi asi 3x po sebe to mal maly a potom aj cela rodina sa z toho mesiac nevedeli spamatat a boli aj v nemocnici tak radsej davam, ved to uhradim zo zvyseneho Ficovho prispevku 😝

dm1
14. júl 2009

emod
neboli ste akosi skoro? ved nasi drobci sa narodili ten isty den a mne povedali ze to sa musi az po tomto ockovani co sme boli dnes... A kolko bude tych davok? Je to vzdy davka x 65,-- EUR?

jamaat
14. júl 2009

A napríklad ma štve aj tá zavádzajúca propagácia očkovania "proti rakovine krčka maternice"! To nie je proti rakovine, ale proti papilloma vírusom a tie môžu spôsobiť rakovinu, ale nemusia...a ešte je aj tak okrem nich plno príčin a niekedy je rakovina aj bez príčiny. Ale peňazí za to samozrejme pýtajú hrúzu.

mimi21
14. júl 2009

emode aky zvyseny ficov prispevok myslis? o niecom neviem ??? alebo myslis zvyseny rodicovsky prispevok co este ani nie je schvaleny...

no ja mam tiez kamosku co ich mala mala rotavirus a katastrofa 😖 😖 😖 no ved som aj vyssie pisala...

a sirupcek sa vraj pri tychto ockovaniach moze davat nurofen, ten je od 3mes a tieto ockovania by mali zacinat v 3mes.
tak to moja doki teraz hovorila na poradni

jamaat
14. júl 2009

Tak naštudovala som rotavírus a očkovať nedám. Ešte som to síce neprebrala s chlapom, tak uvidím, čo povie. 🙂

Dnes som sa postavila na váhu po tom zápale, lebo mi nejak gate padali, a 2 kilá sú dole. 🙂 ........Cítim sa už dobre, ešte ho mám trošku tvrdší, ale už takmer vôbec nebolí. Len mlieka mám menej, tak to musíme zase dáko rozbehnúť.