Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkad
23. mar 2010

tak a zase som tu 😅 😅 nakukla som podobne ako nika a tiez more, leto, plaz celkovo dovolenka letna juuj to ja mozem...aj ked tento rok urcite nepojdeme nikam...ja som troska stresujuca osoba a neviem si vobec predstavit, ako by som isla k moru s Nicolasko...je sice dobre dietatko, ale pride mi moc maly na morske slnko a cestu a stravu ...viem, ze deticky su sikovne, ale ja by som nebola celu dovcu uvolnena, lebo by som stale nieco riesila....pockam si radsej rok a to uz nemusim ani za kocik stresovat, aj stravu bude uz maly papat pekne vsetko a aj cestu zvladne lepsie 😉 😉
Urcite by som nesla do Egyptu alebo Tuniska viem, ze nie kazdy, ale bohuzial v mojom okoli tam mal kazdy hnacky, zvracanie a podobne problemy urcite by som nechcela vystavit maleho tomu 😖 😖 ja skor Grecko, Taliansko, Spanielsko a jednoznacne lietadlom...autobus ee zazila som cestu do Talianska kde cestovala rodinka asi s rocnym dievcatkom a chuda od vecera cca osmej dobre do druhej plakala ..zadriemala...plakala ...zadriemala plakala...potom to uz rusilo aj okolosediacich ale to male chuda za to nemohlo...jednoducho, bolo nas tam dost a nie kazdy bol potichu este aj TV nam pustili a dost nahlas, cize asi aj to ju rusilo ☹ ☹ mne jej bolo luto a aj ten maminy, lebo sa citila hlupo, ze jej dieta place na cely bus 😖 😖

ja som v Grecku zazila super hotel, videla som ako bezne nosili teplu prevarenu vodu pre deticky na mliecko, dokonca aj jedla pre deti varili celkovo dost ochota tam bolo voci detom 😅 😅

jamaat
23. mar 2010

nika, daj link, kam to chodievate. Aj ja chcem ísť do Chorvátska do apartmánu s vlastnou stravou a autom. Ale ešte som tam nikdy nebola, tak vôbec neviem, čo a ako a čo.

sssimi, 8 detí?? No teda! 🙂

iinuska
24. mar 2010

dobre ranko, PRVA
chcem sa s vami podelit o dnesnu noc. Konecne som si ti pisala, ako sa Adamko budi, lebo rano uz neviem kolko krat bol hore. 😒
22.00- kojenie, 1.oo-kojenie, 2.25 -kojenie, 3.29-kojenie, potom sa prebral, asi 6x vstal v postielke a rev, nasledne som ho polozila, ale nepomahalo, 4.00-kakanie+prebalovanie, zase vstavanie v postielke, 4.15 kojenie a pokus o zaspatie. ale zaspavala som len ja. O 5 som to nezvladla a zobrala maleho dole, aby a aspon mm este chvilku vyspal

teraz cakam, kedy ten moj "spachtosko" zaspi a idem aj ja skusit 😔

dupinka
24. mar 2010

Ahojte!

joj, IInuska, tak to ste mali besneeeee.
My sme otocili postielku z polohy sever-juh na polohu zapad-vychod, lebo sme si vsimli, ze sa Adamko takto otaca, a zabralo.
Budieval sa presne tak ako ten vas, ale teraz zaspi o tristvrte na osem, krmenie o 1h a 4h a vstavame po 6h.

Oddychuj kolko sa da, kym spi drobec.

zuzkad
24. mar 2010

dobre ranko 😅 😅 druhaa 😉 😉

iinus no tak to ti nezavidim...kedy vobec spis ?? Ja k malemu vstavam raz za noc a mam dost 😝 😝 😝 😝
tuto noc sa zobudil o stvrtej a po krmeni spal do teraz do osmej rano. Teraz mi tu brbloce mama mama a hra sa s plysakom 😅 😅

Aj dnes u nas pocasie vyzera nadejne uz teraz nam svieti slniecko a ma vyt dnes 18C v BA tak sa tesiiiiim a v piatok az 21C supeeeer, len neviem ako to bude sobotu, lebo tam mam dazd zase len 13C
ja uz som vcera absolvovala moke oblubene citanie knihy ked maly spinka v kociku, cez zimu sa nedalo, ale uz ano tak sa tesiiiiim 😅 😅 😅

iinuska
24. mar 2010

Tak Adamko spal pol hodinku, len co som sa natiahla, jaaaaj, mne uz je do placuuuuu. 😢 😢 😢 Kedy sa ja uz konecne normalne vyspim?

dupinka, postielku ma v polohe Z-V. Jedine zeby som ja zase skusila S-J.

zuzka, no ja vlastne ani poriadne nespim

emode
24. mar 2010

Ahoj, my sme hore od piatej a to isla spat o deviatej ☹ ja uz neviem co s nou ...
a uz mi tu keca tatata akoze ideme von ... ideme na kontrolu k rehabke tak drzte palce

sirinka
24. mar 2010

ahojte...juj ako si uzivate krasne jarne pocasie?
iinuska mne teraz magda spala 8 minut 😠

dupinka
24. mar 2010

Fuu, tak ako citam, my mame opacne dobre a zle obdobia spanku ako ostatne deticky.

Siri, my sme skoro stale vonku, Adamko by len chodit chcel, tak nam kocik iba zavadzia.

ludmilabb
24. mar 2010

ahojte, Sofia sa od piatej mrvila tak som ju musela za ruku drzat ale vobec som sa uz nevyspala
mne stale ako sa dviha popri nabytku spickuje lebo vsade chce dociahnut tak malo stoji celou nozkou zatial je to v pohode nie? kamoska mi pisala ze ide malemu dat topanky lebo spickuje no neviem ci by sa to u nas tym zmenilo 😖

ludmilabb
24. mar 2010

iinuska a maly ma vobec co tahat, ja mam pocit ked sa v noci 4x kojime ze tam uz ozaj nic nie je ☹ a to taha aj 10 minut 😅

mystery7
24. mar 2010

ahojky
V autobuse bude viacej rodin s detmi, taknad budu ohaduplni. My by sme chceli zobrat autosedacku a pripnut ju na sedadlo. Uvidime, ako to nakoniec dopadne.
Vecer skoro zaspal, ale dost sa prehadzoval a budil- 22, 23, 00 a o2:30 som zaspala pri kojeni.
Ludka aj ja uvazujem, ci mu este neco tecie, hlavne ked o 6 rano taha ako o zivot. Je pravda, ze pred spanim vypijem asi liter vody a caj na kojenie 😅

mimi21
24. mar 2010

ahojte
mne katastrofalne tecie z nosa, tak som teraz malu nakojila a pijem teraflu, to mi vzdy pomaha
mala spinka, ja idem co to porobit, vecer dojdu kolegyne 😉 a ked sa mala napapa tak pojdeme do mesta
aj u nas je kraaaaaaaaaaaaaaasneeeeeeeeeeeeeeeee 😎 😎 😎 😎

mimi21
24. mar 2010

baby nemate nejaky dobry tip ako urobit bravcovu panenku???
vcera som kupila, tak chcem dnes urobit 😝

mimi21
24. mar 2010

aj mne sa mala v poslednej dobe budi s mrnkanim, placom, stale cestuje po postielke, ked najde cumel, tak je dobre, lebo si ho da a ulozi sa, ale ja sa na kazde taketo jej cestovanie zobudim a potom mam z noci prd 🤐

inak mm bol dnes rano doma a tak mi ju vzal nech si trochu pospim, a nevsimol si ze kakala, tak ma taku ritku, ze kebyze sem pride socialka a vidi to tak mi ju v momente vezmu 😨 ja ked som to videla, tak som az slzy mala v ociach ☹

mystery7
24. mar 2010

chudatka, aj Mimi aj Ninka 😉
Mne sa tiez maly vcera pekne pokakal do plienky, po dlhom case a bolo to take hnackovite. Ale asi zo zubov, lebo dolna 2 vpravo uz zacina presvitat a predvcerom take slinenie mal ....... neuveritelne.
Teraz spi uz hodinu a pol. Po zobudeni obed a huraaa na vzdusik a slniecko. Musim omrknut ci nefuci a vezmeme trojkolku 🙂

jamaat
24. mar 2010

Ahojte. Vidím, že nastalo obdobie skorého budenia detí. My sme tiež od 5,30 hore. Ukľudňujem sa tým, že je vlastne 6,30 a že sa onedlho zase čas zmení naspäť a bude reálny, takže to nebude vyzerať aspoň na pohľad tak hrozivo 🙂
Dnes lietam ako s nasoleným zadkom, ale vybavili sme všetko. Emka spinká, tak oddychujem. Boli sme zase po mesiaci na poradni, tak tentokrát nepribrala ani tých 15g ako minulý mesiac, práveže schudla 90g. Ešte stále nemá 8kg. O 2 týždne máme prísť na preváženie. No a Emka zase hrala mŕtvolu. Keď ju chcela z ľahu za rúčky zodvihnúť, tak Emka ju mala v paži a odkväcnutá ležala a kukala. Hodila jej hračku meter od nej, že pôjde za ňou - no isto! Vyprdla sa jej na ňu. Aspoň keď sa ku mne vrhla a vstala, tak videla, že aj čosi dokáže. Už som povedala, že začnem chodiť s videom k doktorke a budem jej púšťať, čo Emka dokáže 🙂

Je pekne, pôjdeme asi trojkolku vyskúšať. ............Jeeeejda, práve som si uvedomila, že som ešte so psom nebola. Nechce sa miiii! 🙄

emode
24. mar 2010

Siri my sa tiez stale tulame a doma ako po vybuchu uz ani varit sa mi nechce ...

sme naspat z rehabky, tak uz nemusime cvicit 😀 😀 😀
a pre ludku, primarka mi uz kazala davat topanocky ... aj sofia sa casto da na spicky aby dociahla ale aj na celej stoji ... ale je to v poriadku keby nebolo tak sa to dnes pri tych vojtovych hmatoch co nam robila primarka ukaze a nalez mame v norme 😀

jamaat
24. mar 2010

Keď som kupovala červenú šošovicu, zobrala som aj fazuľku mungo. Myslíte, že môžem z toho Emke spraviť obed?

Včera som chcela Emke dať topánočky, čo mi suseda dala, ale sú jej už malé. Škoda. Chcem ju už zvykať, lebo onedlho už bude chcieť po vonku chodiť za ruky, no a to už bosá byť nemôže 🙂

sirinka
24. mar 2010

jamaat mozes...
aj my sme co najviac teraz vonku...uz zacali kvitnut aj kvietky, kazdu chvilku cakam na prve kvety na magnolii...juj ako sa tesim...
nasa magduska zatial po vonku iba lozi po styroch...

sssimi
24. mar 2010

ahojte!
My sme druhý deň zavreté doma. Sarah má horúčky zo zubov. Teraz spí. Dnes ráno už bola bez horúčky, tak počkám ako sa vyspinká a zobrala by som ju aspoň na chvíľu. Ja som nevyspatá, lebo malá je každučkú chvíľu hore. v priebehu hodiny cca 2-3 x a to celú noc a dnes bola od 2hej do 5tej ešte k tomu hore... No a ja mám problém zaspať, čiže kým zaspím malá je už hore... asi dám dnes službu manželovi-no už to vidím... Ofrfle všetko a aj tak skončím pri nej ja.

emode
24. mar 2010

siri lozi po styroch po zemi? davas jej kolenacky? stale rozmyslam ako upravim terasu aby sme mohli byt vonku a aby sa mohla pohybovat ...

sirinka
24. mar 2010

emode ja ju davam na travu...ale ani na terase by som jej nic extra nedavala...decka su v pohode 😉

iinuska
24. mar 2010

ahojte,
doobeda sme boli vonku, a teraz som sama, prisla mi svagrinka a ze si mam oddychnut a vzala Adamka na prechadzku 😵

my sme vcera kupili topanocky, tak ich malemu obuvam, ale s problemami. Stale prepina spicku.A ked je naboso, stavia sa ako baletak 😀

ludka, ja ti neviem, ci mu este nieco tecie, ale tvari sa spokojne

juska3
24. mar 2010

ahojte,
tak neviem, co je horsie, ked dietatu sa nechcu pustit sopliky a musim odsavat alebo mu tecu ako z vodovodu a nestiham utierat, to som rano kazdu chvilu musela s nim do kupelne umyt tvar aj ruky, pretoze kym som k nemu stihla dobehnut, tak si to cele roztahal po tvari, no uuuzas, ale potom prisiel na to, ze je lepsie, ked mu to mama utrie, tak si aj natocil tvar, ze moozem 😉 teraz si uz zase nechce dat, asi ho uz boli nostek, a zda sa mi, ze ma aj zvysenu teplotu, len som nemala baterku do teplomera, tak sme boli na chvilu von a kupili sme aj vreckovky, dala som aj nasivin, ale nemam pocit, ze by pomahal, tak som mu teraz nad postel dala mokru plienku, uvidim, ci pomoze

inus, on si zvykne na topanocky, aj Alex najskor ohybal nozku, ale teraz uz v pohode obuje

luba142
24. mar 2010

ahojte baby 🙂

simi- to ste na tom podobne ako my mala tiez vcera mala horucku a to neviem ake zuby nam pojdu ked uz mame o doteraz a aj troska sopli a malo papa no dnes uz nemala a boli sme aj vonku ale je mrzuta aj tak

dualcore
24. mar 2010

ahojte baby chystate sa niektore co ste v ba cez vikend na sutaz lezunov na hviezdoslavovom namesti?my ideme.bude to isto zlate a co som citala malo by to byt dobre organizovane.mozno ak sa tam niekto chystate mozeme dat kratke stretko 😀

kackabrcka
24. mar 2010

ahojte tak moja spi od 18.45 dnes 😀

v nemecku topanocky neodporucaju pokial dieta same nechodi.. iba take kozene capackove ale pevne nie.. no vsade je to inak..
MY lozime po zemi uz dlho bez kolenaciek, teraz sophie stoji a chodi okolo stolika v obyvke... tlaci si auticko jednou rukou a ide.. no za rucku nechce 😒

mimi21
24. mar 2010

ahojte, tak ja mam take nervy, ze ma asi porazi
od rana tu buchaju ti dementni robosi, co prerabaju byt nad nami, to ze mala nemoze spat cez den - dobre tak ideme von, ale kam mám s nou ist teraz vecer??? mam sto chuti ist im tam vynadat a este fajcia na chodbe a vsetok ten smrad nam ide do bytu - sa im tam fajci, ked oproti sa susedovci cez vikend odstahovali !!!
😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
no a chuda Ninka ma z tych atb tak zniceny zaludok ze az...stale kaka, ta stolica je talka agrasivna ze ma totalne cervenu ritku, uz neviem co s tym, mm siel teraz na futbal, tak som mu este v lekarni kazala kupit pytiol - to mi aj dokina odporucala
stale na nu striehnem, aj sa ju snazim nechat rozbalenu, ale ona mi uz nevydrzi len tak lezkat a ked ju zabavam, tak to tiez len tak na chvilu zaberie, nemate nejaku radu, co by jej na tu ritku zabralo???

no a teraz som jej este davala kvapky do nosteka a tak sa rozkaslala az vygrckala veceru ☹ ☹ ☹