Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
15. sep 2010

@mimi21 idem v utorok, sestricka ma supla uz medzi tehotne

@sirinka zacina ma nenormalne palit zaha. Aj z jogurtu 🙄

@zuzkad tak to mi je luto. Ste chudatka, drzte sa.

Vcera sme opat vsetci zaspali pri uspavani, uz sa to stava pravidlom. Poobede sme boli na pizzu, tak sme sa paradne natlacili. Ja som mala hawai a mm slaninovu, tak sme si to striedali. Mirko papal hlavne ananas a okrajky.
Noc sme mali desnu, 3 hodiny sme nespali, len skrucanie a vykrucanie. A prerezal sa nam ocak dole vlavo. U nas je kazdy zub prebdena noc.
U nas idu polievky denne. Zeleninove-rozne kombiacie, kuraci vyvar, sosovicova, zemiakova, paradajkova. Uvazujem o cesnakovej a rascovej s vajcom.

Dnes sme sa vybrali na detsku zeleznicu a nepremava, skoro nas porazilo. Ale aspon sme si pochodili v odstavenych vagonoch. Foto dam na FB.

mystery7
15. sep 2010

@jamaat nic si z toho nerob, aj u nas to ide pomaly. Zatial hovori len zopar zakladnych slov a zvysok cinsko-japonsky 😀
S tym zdravim si ma nepotesila.

rybca
15. sep 2010

@jamaat - my sme na tom podobne s tym hovorenim, len hmmmm a krekot a max. DA asi na psa - Dharma a este strasne vela iiiiiiiiiiiiii a aaaaaaaaaaa..🙂

@emode - ja mam herniu na slabine, v tehu som si to aj dala skontrolovat, ale nemam to uplne porusene, ale aj tak si po zachode, aj cikani, zatlacam hrcku spat, mne sa to stalo, aspon si myslim, pri soferovani, mala som vytlacenu spojku a kychla som, a tak ma strasne tam zabolelo a o mesiac som si tam nahmatala tu hrcku. Bud s tym budes zit a davat si pozor aby si nedvihala velmi tazke veci a proste nezatazovala to, alebo chirurgicky odstranit, dufam, ze ti to gynekolok kukne, bo moja gynekologycka sa tym odmietla zapodievat a druhy gynekolok sa mi vysmial, ze taku herniu ako mam ja, ma kazdy, len chirurgovia to chceli riesit, ale kedze sme sa uz snazili o babo, tak navrhol to urobit spolu s cisarskym, co gynekolog odmietol. a ked som uz lezala na porodnom, tak sa o to vobec nezaujimali. osobne si myslim, ze pokial ti uz nelezie crevo von z tela, tak na to doktori kaslu, ale dufam, ze to nebude tvoj pripad

@mystery7 ja som vcera spravila Matkovi spenatovu s vyvarom z prsicka a cesnak a mliecko, boze, som sa musela premahat aby som mu neujedla este vecer..🙂)))

jamaat
15. sep 2010

@mystery7 Prvé také nárazové zhoršenie som pocítila po prvom tehotenstve, veď to dá telu riadne zabrať. Potom už to bolo ustálené, ale po 30-ke to zase šlo dolu vodou - hlavne bolesti chrbtice, kĺbov. Človek si zo začiatku myslí, že sa to všetko časom zlepší, prelieči. Ale prd! Ešte sa k tomu pridružujú ďalšie veci. Netvrdím, že sa cítim ako invalid, kondičku mám asi lepšiu ako plno puberťáčok, ale už to nie je ono. Človek sa cíti lepšie psychicky (američania by povedali, že našiel sám seba 🙂 ), no ale fyzicky...hm...už to len nejak udržiavať, ako sa dá 🙂

jamaat
15. sep 2010

@rybca Tak si ma trošku utešila s tým rozprávaním 🙂

rybca
15. sep 2010

@jamaat a tak som si hovorila, ze keby tak uz vedel povedat co chce, nech nemusim hadat..🙂))) ale ked mi o pol stvrtej rano ukaze na dvere a schody do obyvacky, tak to teda nadsena nie som..🙂)))))))) vtedy som to mohla zahrat, ze nerozumiem, teraz som uz len "zla" mama, lebo nedovolim tam ist..🙂)))

kosska3003
15. sep 2010

ahojte ani mi moc nekecame vieme len baba mama tata sem tam povie a potom portugalsky cosi rozprava ja cakam na mm ma dojst za hodinku tak sa tesim

emode
15. sep 2010

@rybca vdaka za info, no uvidim co zajtra na gynde ... ja si nepamatam ziadnu taku prudku bolest, myslela som si, ze zdurena uzlina, ale hernia sa na to teraz uz podoba najviac, a kde si to riesila???

@jamaat presne tak, a ze magicka 30ka 😒

my mame nove slovo: tava, povodne plysova hracka z Ikey ale teraz ak nepovie 30x za den to slovo, tak ani raz, preto len rozmyslame, co tym mysli ... 😀

zuzkad
15. sep 2010

Ahojte mamulky,

tak jedno morciatko zomrelo este vcera a to druhe dnes bolo cely den na veterine, dostaval infuzie a pozorovali ho, teraz ho mam doma a uvidime co bude ☹ ☹ vobec nepije, nepapa....nechce nic ani najoblubenejsi salatik, veterinar povedal, ze by sa z toho mohol dostat, ale neviem...uvidime ☹ ☹ zajtra tam idem zas rano ho odnesiem a vecer pojdeme po neho, dufam, ze to bude len lepsie...robili aj pitvu toho prveho morciatka, ale nenasli nic natravene, ako jed...otravu...tak netusime z coho to mohlo byt...ja len dufam, ze coskoro bude aspon tento jeden v poriadku, len neviem ako bude znasat to, ze je sam zrazu bez surodenca ☹ ☹

@jamaat rozmyslala som uz nad vsetkym, ci nieco nedostali jest take...ale nezda sa mi, ze by toho bol niekto schopny od nas...teda svokra sa ich boji a netrufla by si ani ruku dat dnu, zvierata ma rada, cize az tak hnusna by nebola, Peto moj,....sice nadava, ze su vsade piliny ako sa nahanaju, ale tiez by nebol schopny im nieco dat ..otravit ich, ved este aj chodi so mnou k veterinarovi. Myslela som aj na maleho, ci im on nieco nesupol do klietky, ale ked nieco drzi v ruke hned striehneme, aby hlavne on si nieco nedal do ust, cize nemal by ani moc kedy nieco im podhodit, no neviem ☹ ☹ v kazdom pripade mi je z toho smutno... ☹ ☹
A dnes som si sama na seba zanadavala a hnevam sa na seba strasne 😠 😠 😠 maly sa zobudil po obede, len bol este v pyzamku a mal len ponozky a kedze u nas je dost smyklava podlaha, nechcela som aby behal v ponozkach, chcel zliezt z postele, ale ja som ho pridrzala za ruku, aby mi neutiekol, lenze on sa tahal dole, tak som sa k nemu posunula a ako som ho zobrala na ruky zacal velmi plakat ☹ ☹ myslela som, ze to z toho, ze ho nechcem pustit na zem...ale ked som ho isla prezliekat a zohla som mu rucku tak spustil strasny plac...mal ju stale zvesenu a ani s nou nehybal...ked ju mal v klude bolo dobre, ale ked som s nou chcela troska pohnut hrozne plakal...tak sme sa obliekli a sli na pohotovost...ked som popisala aky to vsetko malo priebeh, doktor povedal, ze som ho asi viac potiahla za ruku a vyskocilo mu nieco...neviem, ci klbik, alebo co 😢 😢 😢 😢 tak este ja sama si dokalicim dieta...zevraj do 6 rokov to deti maju nejake ine a casto sa stava, ze pri silnejsom potiahnuti moze vyskocit ten klbik...jedny tahom mu to dal nazad, poplakal si riadne asi minutku a hned potom uz s nou hybal hned ma chytil s nou, drzal v kluce...tak sme aj hned isli domov...ale teraz mam velke vycitky, ze som malemu nechtiec ublizila 😢 😢 😢 ked som ho vecer kupala, normalne som sa bala, ze mu zas nejak zle rucky chytim, ked ho vytiahnem z vane....aspon to, ze maly uz davno na to zabudol a uz spekuluje dalej, len ja na to nezabudnem uz vobec 😢 😢

zuzkaprofant
15. sep 2010

cafte ja som nestastna ze maly dako nechce rozpravat ale ked citam tak ani vase deticky dako nerozpravaju , mojpovie toto coto, da dakde je ale tak decky neviem to tak napisat , toto je najcastejsie gaga je kacka a vsetko ostatne teta je kazdy teta a aj ujo, dedo maaa je vcielka maja a ine veci vie ale ja by som chcela aby uz viacej vedel bo niekdy som ako tatar chodime po izbe a hladame co chceme 😀

emode
15. sep 2010

@zuzkad stalo sa, prosim, nemaj vycitky, kolkokrat aj ja sofiu nechtiac zhodim alebo ked sa vyzliekame tak si rucky kadejako pokruti, tiez uz bol plac riadny ... nastastie tam bol v pohode lekar 😉 dolezite je, ze nikolasko je v poriadku ...uz na to nemysli a ide sa dalej, dokazes mu to vsetko vynahradit ...
@zuzkaprofant aj ja by som ocakavala uz nejake aj zlozitejsie slova, ale co uz ... opakovat niekedy bude a niekedy sa tvari ze co od nej chcem ... mame nejakych 20 slov, ale len pomaly pribudaju dalsie, v knizke ale ukaze vsetko a hlavne detaily ju zaujimaju tak to neriesim ... vela sa s nou rozpravam, vsetko popisujem a ukazujem tak hadam to pride samo neskor ...

jamaat
15. sep 2010

@zuzkad Tak možno chytili nejakého bacila, ktožehovie. Teraz aj ľudia majú žalúdočné problémy, asi je blbý luft.
No a s tým lakťom ste mali to isté ako Emka, ibaže Emke nemuseli nič naprávať, rozprávali sa, že jej to mohlo vyskočiť a znovu zaskočiť naspäť a že ju to ešte bolí. Ale nevedeli to naisto. Tak keď teraz čítam tvoj opis, určite to bolo to isté. Jej trvalo 2 dni, kým jej to prešlo. (to ste dobre obišli na pohotovosti, nás si tam debil neurológ chcel nechať na pozorovanie, však som to vtedy písala)

mystery7
15. sep 2010

@zuzkad nerob si vycitky. Ja tiez niekedy bojujem s Mirkom, pri obliekani, vyberani z vani, prebalovani, vkladani do kocika, do stolicky.... Vlastne stale bojujeme ☹
Dufam, ze do 15 ho naucim spat sameho v posteli. Dnes vsetko totalne kuse, vecer bol nervozny, dostal sirup, ale place zo sna. To zas bude noc ☹

jamaat
15. sep 2010

@mystery7
@zuzkad Presne tak, aj u nás sú časté boje a môže sa to kedykoľvek stať. Momentálne ju pri každom obliekaní musím nasilu držať.

mystery7
15. sep 2010

kocky ako to bolo ked sme boli tehu? Farbili sme si vlasy? Chcem si zafarbit, lebo uz mam otrasne ☹

zuzkad
15. sep 2010

☹ ☹ ☹ esteze vas mam, lebo tu doma na mna kazdy pozera ako na zlu matku...svokra ma uz zjazdila, ako som ho tak mohla chytit, Peto moj tiez mi s vycitkou povedal, ze ho zdviham divne za ruky..( mimochodom ho vzdy vezmem pod pazuchy a tak ho zdviham na ruky ) ale uz mal raz dovod...teraz tak som najhorsia...Nicolasko je milacik rodiny a sme nanho velmi citlivy...tak tym, ze sa to stalo mne..som nezodpovedna mama ☹ ☹
ja len dufam, ze to bolo posledny krat, lebo zevraj to deticky strasne boli kym im to nenaskoci spat 😖 😖 ved si aj poplakal riadne chuda moje 😢 😢 😢

inak zubky aj u nas idu, lebo maly je strasne jedovity teraz, v noci sa budi place, dam vzdy gel na dasna potom zaspinka, ale nad rano zase mrnka....aj sopliky mu isli prudom, zadok mal riadne vystipany a aj castejsie kaka, to mava pri zuboch, tak som zvedava kolko ich pojde von...este ma dost neprerezanych, tak uvidime...pocitam, ze prva pojde stolicka, lebo jednu uz ma vonku a druhu este nie a ocne 😖 😖
s rozpravanim je u nas zabava...maly ma svoju rec...dokaze tak rozpravat cely den a ten vyraz tvare je super, dokaze tak mudrovat 😀 😀 inak je len baba, mama, ema, ham a potom len blablotanie 😅 😅

este k morcatam ☹ najskor boli listy kalerabu niecim striekane a zrejme umytim to neslo dole a to im uskodilo, radsej uz nebudem kupovat take veci a salat hlavkovy len baleny ten ladovy...a na trhu mozno nakupim vzdy nieco, uz mam strach davat nieco z tesca 😝 😝

rybca
15. sep 2010

@emode bola som v Probiose, bo tam mam vseobecnu doktorku a poziadala som o sono tej hernie, pravdaze som si to zaplatila a spravili mi to 2x s mesacnym odstupom, ci sa to nejak pohlo, to som uz bola za polkou tehu, takze mi za ten mesiac aj brucho podrastlo, ale nic sa nezmenilo, takze to nebolo take akutne a ako som pisala, neboli este porusene vsetky vrstvy tkaniva co su na slabinach

zuzkad
15. sep 2010

no idem ja do postele, lebo 5:30 mam budicek do prace 😝 😝 ale len dva dni a zase domaaa 😅 😅
V praci vas poctivo citam, ale nemozem prispievat, blokovane to mame ☹ ☹ nevadi, hned ako sa bude dat napisem

....dakujem za podporu 😅 😅 😅

mystery7
15. sep 2010

tak ja mam cas, nezaspim s malym a tu nikoho. co porabate?

mimi21
16. sep 2010

dobre ranko
tak ja hlasim zlepsenie mojho zdravotneho stavu 🙂 snad to neporieknem, klop, klop, zapal este sice je, ale uz je na ustupe
@mystery7 ja som si vlasy farbila pri Ninke a farbila som si uz aj teraz, ja sa davam na blond, takze by som to 9 mesiacov nevydrzala, vyzerala by som katastroficky
@zuzkad aj ja drzim palce, nech je vsetko rychlo OK
@jamaat ale ja este nie som po 30 😀 este tesne pred, tak by som este chvilu mohla drzat po kope 😀 😀 😀

emode
16. sep 2010

dobre rano,
mimi 😀
idem dnes na tu gyndu tak drzte palce ... bodaj by to bola len ta hernia 😖

no a jaslicky, dnes taky rev, ze som ju skoro odniesla spat ... ☹ ☹ ☹

nikanika28
16. sep 2010

ahojte, Klarka zalahla do postele, tak mam chvilu klud 😵 .
@emode tak snad to nebude nic vazne, drzim palce 😉 . A neboj, Sofia si casom zvykne ...
@zuzkad tak to mi je luto...ktovie, cim vsetkym moznym je ta zelenina postriekana 🙄 . No a tu vykrutenu rucicku...mne sa to stalo s Lukaskom, ked bol maly...tiez som ho nejak silnejsie chytila a nemohol s nou asi den pohnut 😅 ...to sa stava a urcite to neznamena, ze si najhorsia, to nech ta ani nenapada 🙄 .
No a rozpravanie u nas..ak si pamatate stretavku..tak nieco podobne, len tie slova ma uz tak bohovsky prepracovane .. 😀 😀 ..a padam na zadok, ked si da telefon k uchu a telefonuje 😀 .. haoooooo ...a potom ta jej mongolcina 😀 . Inak slovicok ma vela - mama, tata, baba, dedo, mato (maco), oni (slonik 😀 ), tatiii (vtacik), tuti (luki), papa, tak-tak (tik-tak) , kaka (kacka,), havo, ham...a neviem co vsetko..zvuky zvierat ...teraz po novom nema nic ine na robote, len ma taha za ruku a dovedie ma na misto, kde nieco potrebuje

mystery7
16. sep 2010

ahojky, tu je ale skaredo. Ztiahnute, prsi, fuka, sedime doma
Poobede chceme ist na detsku zeleznicu, snad uz bude fungovat

iinuska
16. sep 2010

ahojte
tak my mame ockovanie zasebou, Adamko sa pekne predviedol, uz pri merani zacal revaaaat, ani ho nemohla sestricka odvazit, tak sme sa spolu vazili na velkej vahe. Ma 12 kg a 82 cm. No a tak ho to zmohlo, chuda moje, ze ako sme prisli domov, ledva som mu ruky umyla, nakojila a teraz spi.

mne sa paci maly, ako sa snazi opakovat slovicka. Ale napriklad vie pekne povedat voda. Ako sme isli von, tak prsalo, a Adamko hned voda. Svagor je Vlado, a malemu sme do zjednodusili, ze Vova, tak pekne mu hovori Vova.. No a Adam, to uz mu ide super.

iinuska
16. sep 2010

jaaaj, no a este som sa pytala doktorky, ci mam dvat Vigantol, tak ze uz netreba. Vlastne teraz cez leto som mu ho ani nedavala.. No a k pipikovi, ze nechat este tak, a okolo 2 roka zacat prevliekat predkozku

iinuska
16. sep 2010

@nikanika28 Klarka Ti este stale spava 2x denne?

dupinka
16. sep 2010

@iinuska nam kazala detska doky pri kupani trochu predkozkou hybat, ale len pokial ide, nie nasilu a nepretahovat. Toto iste mi povedal aj urolog v nemocke (vyuzila som prilezitost, ze sa tam motal 😅 )
Nerobim to pravidelne, len ked niekedy dlho vysedava vo vani alebo mi to napadne.
Na prehliadke v poradni mu to doky kontrolovala a ma to v poriadku.

a pokial ide o rozpravanie, nas Adam stale nieco melie, ale take svoje blabotanie, par slovicok povie: tata, mama, daj, nie, kacka, biba - ryba, baba, dede - dedo, ato - auto, cokolada - okolatka.
Zopakuje, ak mu nieco poviem, ale sam od seba nechce povedat, a najnovsie ani ukazat, hoci rozumie co od neho chcem.

emode
16. sep 2010

ahoj babule,
nemam dobru spravu, nasiel mi cystu na vajecniku asi 4centimentrovu, zobrali mi krv na onkomarkery a caka sa ☹ ☹ , o dva mesiace to prekontroluje ale ja asi pridem po mesiaci ... ak sa bude zvacsovat, tak ju budu musiet odstranit ☹ mam strach 😢 co ked ... dnes je strasny den, este akokeby to aj ta mala tusila ...

nikanika28
16. sep 2010

@iinuska no ako kedy, zalezi od toho, kedy sa rano zobudi, ale vacsinou spava este dvakrat... vcera teda doobeda nespala, zaspala potom az pred jednou a tahala skoro do piatej ..ja mam takych spachtoskov, aj Lukasko tak spaval

ludmilabb
16. sep 2010

@nikanika28 netaraj ze ti Klarka spala skoro 4 hodiny 😀 😀 😀 boze ja si ju s tebou vymenim
@emode aj moja sestra mala cystu isla na operaciu a vsetko bolo ok, tak len dufat, ze ju nebude treba ostranovat, drzim silno palce