Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
29. júl 2009

co sa tyka stavebka, neviem presne, my sme davali 746 Eur. (tak nam poradil kamos - fin. poradca)

Inak, vy varite jedla na cibulke? Ja nepouzivam ani cibulu ani cesnak.

Mimi, ja mam recept STUCHANA BUCHTA, do 15 minut hotova!!!!

cesto: 35dkg polohrubej muky
20 dkg praskoveho cukru
1 kypriaci prasok
12 dkg tuku na pecenie
2 vajcia
2 Pl oleja
3/4 hrnceka mlieka, stipka soli

poleva: 18 dkg tuku na pecenie alebo masla
6 PL rumu (akykolvek liker)
3 PL teplej vody
30 dkg praskoveho cukru
4 dkg kakaa

Cesto - k suchym surovinam primiesat rozpusteny tuk a dalsie tekute suroviny, zmixovat a dat na vymasteny a mukou vysypany plech a piect na 200 - 220C na cca 10 minut, kym nie je zlatiste cesto
Medzitym pripravit polevu: tuk rozpustit, pridal vodu, rum, praskovy cukor a kakao, varime, aby vznikla homogenna hmota.

po upeceni do cesta urobit stuchance opacnou stranou varechy a vyliat smerom od stredu k okrajom polevu, tak, aby sa dostala do dierok. Mozeme hned podavat, rychlo to tuhne a chladne.

mimi21
29. júl 2009

dupi ten kolac moze byt fajnotka 😝 😝 😝

sisinka5
29. júl 2009

mnam kolacovy orgazmus 😀 😀

dupinka
29. júl 2009

hm, ano, je fajn. Ja milujem vylizovanie polevy z kastrolika 😉

Juj, baby, nasmu Adamkovi nahnisal vpich po ockovani TBC. Dnes mu to prasklo, tak sme to podla pokynu lekarky vytlacili vsetok hnis (bolo toho riadne a este vodicka..) a vycistili liehom. Maly plakal , az mi ho bolo luto, chvilami som mala ja slzy v ociach, ked som ho videla takeho uboleneho. 😢 A kedze cez den spal sotva pol hodinku, nakoniec sme ho urevaneho nalozili do kocika a vozili po ulici. Ukolisali sme ho, teraz spinka, tak uvidim, co budeme mat za noc 😒

mimi21
29. júl 2009

inac mne ten vpich dr ni moc nekontrolovala, mala tam ma taku malu hrcku, ale zatial nam to nehnisalo
a to musi zahnisat? mame to len take cervene ...

dupi maly mozno bude spinkat, ked je taky utrapeny, urcite ho to aj unavilo

luba142
29. júl 2009

mimi neviem ci to ma ale asi by to malo ja neviem opytaj sa dokiny ale nam to hnisalo a mame na to antibioticku mast a ten kolac je dobry uz som ho raz robila

kosska3003
29. júl 2009

ahojte no to by som aj ja rada vedela ci by to malo lebo mi mame len bodku tam a dr vravela ze je to ma dobre a nepytala som sa ze ci to ma hnisat

monkap
autor
29. júl 2009

nam to uz hnisalo, aj prasklo a niekolko-krat odpadla taka chrasticka .... dr. povedala, ze to je vsetko v poriadku a nemam s tym nic robit ....

martinaxyz
30. júl 2009

Dobré ránko...

idem sa Vám pochváliť ako sa nám darí 😵 ...boli sme v poradni po 8 týždňoch a máme 6kg 😀 😀 😀 ...dr. nám kázala postupne zaradovať do jedálnička mrkvovú šťavu po jednej lyžičke a postupne zvyšovať, keďže Darko nieje kojený...nám po očkovaní TBC neostalo nič, ani nehnisalo len malá bodka po vpichu...

mystery7
30. júl 2009

ahojte kocky
takk konecne som sa dostala k netu 😀 po 2 tt "dovolenky" a 4 dnoch vystrajania nasho maleho.
odkedy mal 2 mesiace, tak sa absolutne zmenil. Ked je unaveny a chce spat tak nenormalne place, aj 2 hodiny v kuse. Trva to od soboty. Dnes konecne trochu zaspal. Ale kazdy vecer je taky zrevany, ze je mi ho az luto, cerveny, oci splakane. Pomaha len nosenie na rukach.
tie co kojite, ako dlho tahaju vase babtka a v akych intervaloch kojite? my cez den stale po 2 hodinach a v noci spi 4 hodiny a potom opat po 2 hodinach.

Ockovanie TBC nam minule scervenelo az som myslela ze pojdeme k dr, ale potom to zbledlo a na kosielke som nasla na rukave hnis. ale este stale ma nejaky hnis vo vnutri, poradnu mame az 11.8. tak uvidime.
Ked po ockovani tbc nic neostane, tak to vraj nie je dobre, ze vraj sa step neuchytil-tak som pocula.

My chceme dat malemu urazove poistenie, vela cestujeme, tak preto.

a co je tu noveho? nechce sa mi citat 30 stran 😉

atima
30. júl 2009

ahoj
ja kojim tiež v po polnoci každe dve hodky a počas dna aj častejšie ale nie dlho tak 7 až 10 minut.

chcem sa opytať mamičiek kttore maju chlapčekov, či im naťahuju predkožky niektorí hovoria že ano iní že nie, som z toho zufala ja som to zatiaľ nerobila.

martinaxyz
30. júl 2009

atima- ja tiež nepreťahuje predkožku, dr. mi povedala že to nemám robiť

berus222
30. júl 2009

caute baby. pridavam sa k vam

atima, ja som zatial nestahovala. este v porodnici mi povedali, ze mu nemam nic robit.

aj malemu ta chrasticka po ockovani uz viackrat odpadla a uz mu to aj hnisalo aj mal z toho kvapku krvi, ale podla dr je to ok, nic sa s tym nema robit.

baby, aj vasi drobci maju dni, kedy cez den vobec nespia? a ako mate s pasenim konickov? v 5. tyzdni dvihal hlavu jak besny a teraz nic. len ju otaca na strany, ale ani za ten svet dvihnut hore. ale ked je na rukach, drzi ju krasne, vobec mu nepada.

monkap
autor
30. júl 2009

martinaxyz: fuha, to sa mi zda velmi skoro na mrkvovu stavu 😨

martinaxyz
30. júl 2009

monkap- aj mne tak zatial to nerobím...zisťujem si či je to normálne, ale čítala som, že deti od 6kg sa môžu prikrmovať?!?!?! 😨

luba142
30. júl 2009

mystery ja kojim cez den po 2 hodinach niekedy po 3 a pije tak okolo 10minut niekedy aj menej aj 4minuty sa mi stalo ale potom po pol hodine si pytala zasa ale v priemere tych 10

sirinka
30. júl 2009

martinaxyz preboha...to mas dr. este podla starej skoly, tak sa to robilo, ked sme mi boli miminka...jednym s kriterii na zacatie prikrmov okrem vahy je napr. aj to, ze sa babo zivo zaujima o nase jedlo, ze dokaze s podporou sediet a tak...a uz vobec sa nezacina so stavami.
prve styri az pat mesiacov by som nedavala vobec ziadne prikrmy a potom mrkvove pyre...nie stavu...

luba142
30. júl 2009

kocky 🙂 chcela som sa opytat moj chce ist zajtra na chatu k nasim( samozrejme nasi pridu az v sobotu 🙂 )na cely vykend aj so starsou a chcel aby som s malickou isla tiez a ja nad tym rozmyslam co mam urobit?

sirinka
30. júl 2009

luba chod... 😉

luba142
30. júl 2009

siri zda sa mi to este ze je moc malicka ale aspon by bola na vzduchu

monkap
autor
30. júl 2009

luba a preco nechces ist?? 😨 😨

sirinka
30. júl 2009

luba nic sa neboj, prave s nou nebudes mat tolko starosti... 🙂

mystery7
30. júl 2009

A ako travia vase deticky den? moj sa chce stale nosit na rukach, ja uz nevladzem. Ked ho polozim, tak spusti strasny plac.
a o uspavani ani nevravim, pred spanim totalny plac. vcera som ho uspala, tak, ze bol hodinu na prsniku ☹

luba142
30. júl 2009

mys moja je bud na podlozke s hrazdickou alebo na sedacke teraz sa zobudila a je kludna rozprava si cuca si rucicku ked uz je dlhsie sama tak nas vola a to sa s nou hrame nez zase fnuka ked chce spat 🙂 a nastastie sa moc nosit nechce

luba142
30. júl 2009

siri aj ja si myslim bude cely den v kociku aspon na vzduchu jedlo mam ja 😀 ,a bude lepsie ako sa prechadzat tu po meste kde neviem uz kde mam chodit

monkap
autor
30. júl 2009

luba ja by som na chatu isla ... aspon vypadnes z domu, budes mat zmenu 😉

mystery7
30. júl 2009

luba my sme boli teraz tyzden na chate a bolo super. pekne tam spal a papal a tu doma... je to onicom.
cez obed -horucavu vonku chodit nechcem, a tam sme sedeli v tieni na hojdacke a takaaa pohoda.
ja odporucam

sirinka
30. júl 2009

mystery u nas podobne...mala spinka iba na rukach a v manduci...v noci iba v posteli prilepena ku mne... 😉
obcas vydrzi spinkat v lehatku ale musi vibrovat...v iducom kociku niekedy tiez zalomi na polhodky...
ale ked je hore a je napapana, vydrzi sa hrat aj sama pri hrazdicke, ale v tom lehatku najlepsie

luba142
30. júl 2009

monka, mys- ja uz som tiez povedala aj muzovi ze idem a bol rad lebo aspon tam nebude sam pekne si ugrilujeme a budeme v inom prostredi aj so starsou troska nech ma zazitok ked uz ma prazdniny potom pojde zasa ku svokre tak nech si nas uzije uz aj tak chodi na kupalisko len s muzom lebo ja som sa este neodvazila a aj tak mi su male plavky 🙂 a neoplati sa na jedno leto kupovat

sirinka
30. júl 2009

luba to mi chodime aj v dedine na jazero a uz som sa aj kupala...je to super...
fakt si netreba robit starosti...chodime tam az tak po stvrtej na dve tri hodky a v pohode...
akurat raz tam dosli futbalisti z treningu a trosku boli v rozpakoch, ked som tam na brehu kojila 😀