Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
4. nov 2010

podla mna dobra kuchynka je ta ikeacka...drevena

bambi7
4. nov 2010

cafte babule ako sa mate ?
my sa mame dobre domka rastie a keca a keca cela mama 😀 😅

co tu nove ?preberate darceky co 😀 ja ani neviem co kupit ale uz sa tesimmmm aj na pecenie babule dajte dake recepty co peciete ....dakujem

a gratulujem tehulkammmmmmm 😉
siri a mimi k dievcatkam paradaaaaa

monkap
autor
4. nov 2010
sirinka
4. nov 2010

@monkap perfektneeee...akurat ze na taku kuchynu uz aj dost miesta potrebujes... 🙂

kackabrcka
4. nov 2010

@mimi21 maya sa mne paci 🙂

mimi21
4. nov 2010

@kackabrcka aj mne sa to paci, ked je to takto napisane, ale volali by ju Majka a to sa mi uz nepaci 😅

zuzkaprofant
4. nov 2010

ahojte nema niektora zvas knihu od evi urbanikovej prilis osobna znamost odkupim ak ano napiste mi ip

emode
4. nov 2010

ahojte 😀 dnes som dostala v jaslickach rano pri odchode prvu pusu 😀

chcem sa opytat, davate uz citrusy? my sme mali uz pomaranc a teraz zdusila svoju prvu mandarinku, tak som zvedava, co bude ... 😕

dupinka
4. nov 2010

@emode ja som najprv skúsila na sebe a potom som dovolila malému - ohryzol na návšteve citrón, potom dostal ochutnať pomaranč a nič,.... ale nejako to nechce

jamaat
4. nov 2010

@emode Ja dávam. Mandarinky hlavne, ale mala aj pomaranč. A do čaju jej už dávno dávam citrón.

mimi21
4. nov 2010

@emode ja uz som davala aj pomelo

iinuska
4. nov 2010

ahojte
tak dnes ma Adamko sokoval...Boli sme vonku a pozdravila som sa s jednou mamickou z ihriska a Adamko len tak z kocika, ze ''doby den ''. No sme na seba pozreli, ona nechapala, no a ja tiez 😀 😀 😀 A dnes vecer len doby den, doby den ficalo

ja citrusy este nedavam.

emode
4. nov 2010

skusame aj my, pomaranc zje tak 2-3 mesiaciky, ale mandarinka jej chutila 😀 aj mango 😀 a citron davam do kyslych polievok, tak v pohode 😅

nikanika28
4. nov 2010

Cafte
@iinuska vianocka je vynikajuuuca 😵 😵 ...no aky ukecany je ten tvoj sikovnik 😵 , Klarka tak maximalne caaaaau 😀 . Ja som tiez este citrusy nedavala, ale hlavne koli tym jej vyhadzanym nozickam, nechcela som to este viac drazdit...ale nozicky su uz v poriadku, uz sa neskrabe, tak asi v blizkej dobe vyskusam, inak citron do cajiku davam davno uz.
Boli sme vonku teraz o siestej, tak tam bolo prijemne, skoro ako na jar 😵

mimi21
4. nov 2010

baby tak som dnes zacala cvicit macacie chrbty ako doki kazal, mala sa vzdy potom dost aktivne vrti, len teraz neviem ci budem vediet rozlisit ci sa otocila alebo nie
nemali ste s tym niekto problem?

sirinka
4. nov 2010

@mimi21 mas malu KP? moj dr. tvrdi, ze ak sa babo otocit nechce, tak sa neotoci...ja som to tiez skusala pri magde a neotocila... 😒

mimi21
5. nov 2010

@sirinka ano, je zatial KP
a rodila si potom normalne alebo sekciou? a co si cvicila?
je na to nejaka relevantna pricina preco sa babo neotoci?
dr mi povedal, ze ak budem citit kopance na inom mieste tak sa otocila a mam prestat cvicit....len som si nie ista, ci to pripadne budem vediet dobre odhadnut
je sice pravda, ze teraz "bubnuje" na pravej strane bruska, ja som si myslela, ze su to nozicky a oni su to rucicky 😅

sirinka
5. nov 2010

@mimi21 nakoniec bola sekcia...povodny plan po zvazeni roznych okolnosti bol, ze budem rodit vaginalne. ale bohuzial mi predcasne odtiekla voda, bez nastupu kontrakcii, skusili mi dat vyvolavacku, porod sa pekne rozbehol, ale malinka nezostupila do porodnych ciest.
vraj pri polohe kp by voda mala odtiect az ked uz sa ritkou tlaci a krcok sa spontanne otvara, lebo ritka je makka a tak voda s plodovymi obalmi napomaha otvaraniu a zostupu do porodnych ciest. ak je to naopak, tak castokrat ritkou si babatko nevie urobit cestu 😒
no ale na izbe som stretla mamicku, ktora porodila uz tretie babo KP, iba uplne prve mala hlavickou a hovorila, ze to boli rychlejsie a menej bolestive porody.
relevantny dovod neexistuje, preco sa niektore neotocia...najcastejsia pricina ale asi je, ze ma pupocnu snuru tak, ze ho to nepusti otocit sa....tazko povedat.
ja si myslim, ze v tomto stadiu tehu uz by si to vedela rozoznat, ze sa udialo v brusku nieco vacsie 😀

sirinka
5. nov 2010

vcera mm doniesol novy gauc, tak sme poprehadzovali nabytok a dnes zrejme vyskusam prvy krat nechat spinkat magdulku v izbe na velkej posteli... 🙂

jamaat
5. nov 2010

@sirinka A kde spávala doteraz?

sirinka
5. nov 2010

@jamaat v spalni v postielke

jamaat
5. nov 2010

@sirinka A to bolo zle? Prečo ju chceš nechať v izbe na posteli?

kackabrcka
5. nov 2010

@mimi21 este som pozerala mena: co tak LEONI, EMILIE, LArA, LUIZA; ALINA,

sirinka
5. nov 2010

@jamaat nie, zle nie...ale od marca budem potrebovat postielku pre dalsie drobca...no a nechcem ju z nej vystahovat v takom case, ked si to bude davat priamo do suvisu s novym babatkom...chcem, aby si dovtedy zvykla uz na postel a na postielku zabudla.
aj klarku sme davali v roku a pol uz na postel...

sirinka
5. nov 2010

mne sa paci aj Matilda....tiez maju susedia....inac by ma take meno ani nenapadlo...

jamaat
5. nov 2010

@sirinka Jaaaaj, jasné. Mňa takéto súvislosti ani nenapadnú 🙂

nikanika28
5. nov 2010

@kackabrcka u nas je firma na kable LEONI a vlaste sidlia po celom slovensku ..take meno by som nedavala 😀 😀 😀
Inak cafte, u nas je krasne, pojdeme sa vyvencit 😵

iinuska
5. nov 2010

ahojte
aj u nas je nadherne, slniecko, , teraz zacalo viac pofukovat, ale ten vietor nieje studeny. Doobeda sme boli skoro 2 hodinky vonku, na ihrisku plno deti, tak sa deti vyhrali. 😎
Dovarila som obed, teraz popijam kavicku s vylozenymi nohami. Rano som stihla aj poupratovat, takze veget 😵

mystery7
5. nov 2010

ahojky
Vcera som vyuzila "osobne volno" rozumej spanok dietata 😉 na upratovanie a vecer sme si po dlhej dobe pozreli dvd z pozicovne - dobu ladovu 3 😀 zabavila som sa. Ale film sme aj tak museli prerusit, Mirko sa nam v spanku paradne smradlavo pokakal (toto sa nestalo uz ani nepamatam) tak sme prebalovali 🙂