Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
10. aug 2011

@luba142 U nás to nie je problém. A aj keby bolo viac detí, tak mama sa dobre pozná s riaditeľkou 😀 škôlku mám cca 30 metrov od domu a v prvom rade berú deti z obce. S týmto by fakt problém byť nemal.

dm1
10. aug 2011

@sssimi u nas by tiez bol problem veru

sssimi
10. aug 2011

@dm1 inak tento rok dáva strašne veľa mamičiek tu z okolia menšie deti ako 3oj ročné, tak bude fajn, že sa tam Sárka úplne nestratí. A vraj beru aj dáke posily. No bude to tam zaujímavé 😀

jamaat
10. aug 2011

@mystery7 Mám sivý Emitex, chcem ho predať.

Tak my sme dnes zmokli. Z bystrickej strany celý deň pekne, ale na túru sme sa odtrepali na druhú stranu Nízkych Tatier a tam sme zmokli. A to sa mi ešte Emka cestou v aute riadne dogrcala. Takže som hodinu čistila sedačku a umývala Emku, potom sme len do sedla stihli vyjsť, prišli oblaky, tak sme sa zvrtli dole, ale aj tak sme trochen zmokli.

jamaat
10. aug 2011

Ja idem Emku asi skúsiť dať už od septembra do škôlky. No uvidíme, čo to spraví.

mystery7
10. aug 2011

@borocka @jamaat vdaka za ponuky, ale najviac by sa mi hodil modry. Nasla som jeden tu na bazari, tak uvidim, ci sa dohodneme.

Aj my uvazujeme, ze by sme dali Mirka od septembra do skolky. Chcela som si ho este nechat doma, ale uz teraz mam pocit, ze sa dostatocne nevenujem ani jednemu. Neustale pobehujem medzi nimi 🙄
Mirko potrebuje pohyb, podnety. Ked sme vonku chce behat a ja s kocikom nemozem behat zarovno s nim. A aj Slavko uz cim dalej vnima a chcem sa mu povenovat. Tak uvidime, ci to vybavime a ako bude.

dupinka
11. aug 2011

Ahojte!
baby, ja by som tak rada dala Adamka do škôlky aspoň na pol dňa. Nech je medzi deťmi, nové podnety, iná/ďalšia autorita,.... ale mňa nechcú vziať nateraz nasoäť do práce 😖 A to som v štátnej službe!!
Hľadám si prácu inde, tak uvidím, či niečo vyjde, lebo zatiaľ nezúspešne od nového roka. 😢
A trčať sama doma, dieťa v škôlke, no neviem-neviem.

dm1
11. aug 2011

No ja som stale myslela ze pojdem rovno z materskej do materskej ale vypada ze to nestihneme lebo to by sme museli tento mesiac zamiesat uz 😒 . Preto som skolku nejako extra neriesila ze netreba ved bude so mnou doma ale teraz veru neviem... U nas je natresk v skolkach keby nebol by som skusila ho tam dat aspon na posledne 2-3 mesiace od toho marca do juna najskor som myslela ze je to blbost ale potom znama hovorila ze dala tak malu lebo tiez mala 3 roky vtedy a ze to bolo super lebo deticky co tam uzi boli mali placlive obdobie za sebou deti usmiate tak aj mala to lepsie znasala ako keby vsetky deti na okolo plakali ako na zaciatku skolky. No uvidime veru co bude

hoogy
11. aug 2011

@sssimi citam ze chces chodit s malou do skolky sa hravat. ja by som to na tvojom mieste nerobila kedze si tehotna a v skolke urcite nachytas nejaku pliagu. my sme na to ako ucitelky strasne trpeli nie vsetci rodicia su poctivy a hlavne nie vsetci mozu zostat s dietatom doma dva tyzdne ako by sa malo po chorobe. ja dufam,ze maleho nebudem musiet davat skorej do skolky. mozno ho nedam ani na rok tak mozno od 4 rokov.ale to malo kto chape ja som asi postihnuta tym,ze som tam robila🙂

hoogy
11. aug 2011

@dm1 to plakanie zavisi hlavne od povahy dietata nam niekedy plakali este aj 5 rocny a to uz dva roky chodili do skolky.

sssimi
11. aug 2011

@hoogy len ja inú možnosť nemám. Tiež nie som nadšená, že ju tam musím dať. Aj doktorky odporúčajú zo zdravotného hladiska dať dieťa do škôlky až od 5 rokov najlepšie. Ale tiež viem, že sa jej nebudem stíhať venovať. Hlavne ak bude druhé také náročné ako bola Sarah. Stále to zvažujem. Dokonca rozmýšľam, že by chodila len na 4 hodiny, ale to už je v podstate čo sa týka chorôb jedno 😖

hoogy
11. aug 2011

@sssimi ja som nemyslela,ze ju nemas davat,ale ze ty by si velmi nemala chodit do toho kolektivu. na pol dna je podla mna blbost. mozno nebude vobec chora. my sme mali take deti co nevynechali ani jeden den v skolke za cely rok. zdrave ako buk.

hoogy
11. aug 2011

no matko uz zalahol.inak u nas je tak krasne ale zima strasna a strasne fuka

sssimi
11. aug 2011

@hoogy Keď ja nie som nadšená ani z toho, že tam Sarah bude 😖 Ale zase ona sa už strašne teší, že bude z deťmi. A idú tam aj jej najlepší kamaráti. Tí už budú aklimatizovaní od septembra, tak ona sa tam bude fakt moc tešiť, ale chcem aby tam nezačala chodiť len tak zrazu. Skúsim teda začať len kým budú decká vonku, aby som s nimi nebola zatvorená dnu.

hoogy
11. aug 2011

@sssimi no to je dobry napad.neboj ona sa ti aklimatizuje este ked tam bude mat zname deti. v skolke je to strasne individualne aj s placom aj s chorobami. ty budes mat este to dobre ze budes doma s drobcom takze ked to bude moc chora jednoducho si ju nechas pri sebe. horsie to maju tie co musia do roboty utekat.

jaj ako sa takto rozpravate o skolkach hned by som sa vratila tam robit 🙂

luba142
11. aug 2011

@sssimi nasa kika zacala,len tak zrazu a na cely den, 2 tyzdne rano fnukala a potom odpoludnia zase nechcela ist domov 😅 a veru chora byvala kazde 2 tyzdne,takze ja som bola stale doma na OČR-ke...ale co som mala robit 😖

luba142
11. aug 2011

@hoogy a ty sa tam nechces vratit?

hoogy
11. aug 2011

@luba142 ved to ze ti nic ine nezostavalo....to sa aj nam stavalo ze deti fnukali ked odchadzali:D
tam kde som robila sa uz nevratim,ale chcela by som robit este v skolke. len teraz by sme chceli mat druhe tak uvidime ako sa podari🙂

sssimi
11. aug 2011

@hoogy mňa keď sa od malička pýtali, že čo budem ako veľká, tak som vždy hovorila, že učiteľka v MŠ 😀

hoogy
11. aug 2011

@sssimi :D no vidis ja by som mohla ucit aj velkych ale nejak som si tak zvykla na tie male deti a hlavne este nie su take pokazene ako take starsie :D

sssimi
11. aug 2011

@hoogy A ja som to vedela už ako dieťa 😀 😀 😀 Táto háveď čo teraz vyrastá.... No za chvíľu ich bude musiť učiť PC, lebo obyčajný smrteľník to psychicky nevydrží 😀

hoogy
11. aug 2011

@sssimi ale su aj taky co ich to bavi. ja som to vzdala hlavne kvoli financnemu ohodnoteniu. v skolke som ucila sukromnej anglickej takze to bolo lepsie.

hoogy
11. aug 2011

kocky nemate niekto typ na nejaku chata alebo mensi penzion kde by sa dalo ist na silvestra?pre 3 rodiny.

iinuska
11. aug 2011

ahojte zienky, lucim sa, odchadzame na dovolenku do chorvatska. Majte sa tu pekne, a ked sa vratim, tak snad tu pribudnu aj nejake tehulky. Tym nemyslim seba 😅 😅 😅

sirinka
11. aug 2011

@iinuska peknu dovolenku!!!

kosska3003
11. aug 2011

@iinuska peknu dovolenku a ty co ides na mesiac ked tu maju tehulky pribudnut no dufam ze pribudnem 😀 😀

borocka
11. aug 2011

Ahojte, tak ja posledne dni dako nic riadne nestiham. s patom sme v jednom kole a ani neviem co sme cely bozi den robili 😀 to milujem, ked ti den prejde ani nevies ako 😝
ale inak sme dnes riesili same dolezite veci 😝 😀 😀 😀
1.patko: "maminka kam ide to hovienko zo zachodu?" ja: " do kanala, tam kam vsetky ostatne hovienka" patko: "a kde je ten kanal?" ja: "pod zemou, aby nam tie hovienka nesmrdeli" patko: "aha. (chvila ticha na zvazenie) a maminka ukazes mi ten kanal?"
hovineka sme raz uz riesili,ale bud zabudol alebo vtedy nespracoval odpoved,tak uvidim.
2. rano som sa cesala a pato sa hral v umyvadle s vodou, chystali sme sa von,tak sa ho pytam ze ci uz mozme ist ked sme nachystani. a on: "maminka ty chod, ja ta o chvilocku dobehnem." ja: " patko,a kolko bude ta chvilocka trvat,lebo by som ta pockala" a on: "no, dllllllho, tak necakaj"
😀 😀 som sa pocikat isla
3. scena u bratranca v dielni, pato stoji pri skrini plnej vselicoho (naradie,atd,ani pomenovat neviem) a vola ma dnu: maminka, neboj sa, pod sa tu blizsie pozriet! pod dnuka, ved ta neuhryznem
😀 no obcas mu ide
a este jedna scena z dneska co som ho skoro rozpucila od lasky 😵 😵 😵 vysli sme pred dom a obaja sme videli ze ujo sused sada do auta,ze niekam ide. pato sa hend zdekoval na kraj a ja ani neviem co som ostala v strede cesty stat (klasicka dedinka,tu nemame chodinky pri cestach) a pato na mna krici: maminka,pod na kraj,ide auto! a ja bez reakcie, tak zrucal na mna este raz,schytil ma za ruky a vraj: maminka pod na kraj, aby ta nezrazilo. a ten vyraz v tvari, dolezity, naliehavy, no 😵 😵 😵 evidentne sa aj on boji o mna,nie len ja o neho 😵

borocka
11. aug 2011

@sssimi suhlasim s @hoogy ze to prostredie pre teba tehotnu zrejme nebude vhodne. a este jedna pripomineka ma napadla, neviem nakolko je to realne, ale tak no neviem, moj postreh.
je super nehodit dieta do cudzieho prostredia nahle,ja som na to velmi hakliva. ale zasa ak tam s nou budes chodist castejsie,tak sice si zvykne ze hura deti,ale zvykne si aj na to ze maminka je tu so mnou! a to potom bude kruty sok ked tam jedneho dna nebudes...
myslim si ze by stacilo keby si tam s nou zasla 2-3x, na chvilu,na dve hdiny max, a hlavne doma jej stale pripominat ze pojde do skolky, kde je vela deti, vsetky sa spolu hraju,spinkaju, papaju, poziciavaju si hracky a su tam pani ucitelky,ktore jej so vsetkym pomozu ked bude potrebovat. a maminka s ockom budu na nu cakat doma! ale sama tam nebude, bude tam mat veeeela vela kamaratov.

sssimi
11. aug 2011

@borocka tak toho sa nebojím. Ona si ma aj tak nevšíma keď je v kolektíve. Skôr jej prekážam 😀

borocka
11. aug 2011

@sssimi tak to mas super. pato si ma tiez nezvykne vsimat ked ma deti ktore sa s nim hraju ale potom ak sa nieco pritrafi, spadne, udrie sa, niekto mu vezme hracku, alebo co ja viem, tak je hotove patranie po mne vyhlasene a to dost hystericky