Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
16. aug 2009

jamaat super...davam tomu tak 10 minut 😀

sirinka
16. aug 2009

no nic, idem pod duchnu...dobru nocku...

jamaat
16. aug 2009

No ale aspoň mu guláš nevychladne. 😀

No idem do vane jazernú rybacinu zo seba zmyť a do postele. Dobrú noc.

sssimi
16. aug 2009

Ahojte!
Už asi všetky spinkáte! No aj ja pôjdem... Ešte lietam po aukciách. Vydražila som si švihadlo čo ráta spálené kalórie a aj preskoky-no bude šooou 😀

Ozaj kočky ako ste sa rozhodli ohladne očkovania proti rotavírusom? Koľko to stojí? A deti na to reagujú tak isto zle ako na očkovanie? Dr. mi povedala, že sa to pije, tak nad tým uvažujem-keby sa to pichalo, tak nedám...

ladywitch26
16. aug 2009

kosska, tiez dufam,ze im nebudu dlho trvat tie fotoknihy, ja som si dala spravit tri. pre nas a pre kazdych starych rodicov. kazdopadne maju cas do konca septembra, to budeme akurat u nasich na prazdninach.

co sa tyka deti, tak keby sme zostali na sr, tak stanka by bola na plane mozno o dalsich sedem rokov neskor. co sme mali s muzom nasetrene,to sme dali na svadbu a potom sme byvali u svokrovcov.a co by nam svokra mohla aspon cosi pomoct, aby sme si na vlastne byvanie nasetrili, tak este kazdy mesiac pytala za byvanie 4tisicky.co bol vtedy cely muzov plat, lebo nezohnal po vojencine inu robotu,len v zahradnictve v nemocnici.potom zacal podnikat s jeho bratom, ten mu za 5mesiacov roboty zaplatil dokopy 5tisic, svokra o tom vedela,ale ani za boha nepockala s platenim.ked sme jej dali o dva dni neskor,ako sme jej zvycajne platili, tak uz chodila pripominat,ze kedy jej dame.a pritom sme sa stravovali osobitne cely tyzden, okrem nedelneho obeda.tak sme radsej sli do podnajmu.a to keby som sla na matersku, nebola by sanca.u nasich sme byvat nemohli, lebo by sme sa museli tlacit v izbe s mojimi dvoma segrami, takze ina moznost nebola.

inak bola som teraz od siedmej do jedenastej v praci. moje dve zlaticka boli spolu same doma. po hodine mi muz volal cely zufaly, ze co ma robit s malou,ze stale place. zasa prdiky... 😖 chudatko moje, vytrapila sa, muz s nou cvicil, masiroval jej brusko, potom ju vyse hodiny nosil na rukach, lebo akonahle ju polozil, zacala plakat. potom nastastie spapala plnu flasku a zaspinkala. este teraz mi spinka, ale cakam,kym sa preberie, este raz ju nakrmim. dnes nejako malo spapala.

jamaat
17. aug 2009

lady, tak taká svokra je ozaj na nezaplatenie!! Ja na tvojom mieste by som jej nanútila aj viac! 😉

A v ktorom programe si robila fotoknihu? Ten od dm je lepší, má oveľa viac možností. Aj keď to vyjde drahšie. Ja urobím z oboch a basta! 🙂

mimi21
17. aug 2009

čafte fotoknihomaniačky 😀 😀 😀
budem musieť aj na to mrknúť čo je to za zázrak
ja som si cez happyfoto dávala vyvolať fotky, za 100 fotiek som zaplatila 10 euro aj s poštovným a prišlo mi to do 3 dní

lady moja svokra by bola najradšej keby sme predali byt a išli bývať k nim a stavali dom
ale nevie pochopiť, že momentálne kým som ja na materskej si hypotéku brať nebudeme a zbytočne zase bývať s ňou, HA tak to ani náhodou, mne stačí keď ju cez víkend vidím a mám dosť
ona všetko tak zveličuje, že až, napríklad, že čo malá toľko kaká a ježiši mária ako sa ona strašne poškriabala na hlavičke a pri tom tam má ďobku ako špendlíková hlavička
proste všetko hrozne dramatizuje

zuzkaprofant
17. aug 2009

cafte co svorkros preberate 😀 😀
ako sa plati ta fotokniha prevediet peniaze na ucet alebo sekom zaplatite?

sirinka
17. aug 2009

cafte...moja svokra je v pohode a dost nam pomahaju kde sa da...aj na auto nam pozicali aby sme nemuseli brat leasing, ale vsetko im poctivo splacame naspat. ale byvat by sme u nich nechceli a ani u nasich...
lady a ty mas kolko rokov, ze by ste cakali tak dlho na prve babo?

jamaat
17. aug 2009

No zlatá moja svokruša, keď vás tak čítam! 🙂 ....Akurát že ju už nemôžem na opatrovanie využiť, má 75 rokov.

sirinka
17. aug 2009

jamaat ta moja ma 62 ale je vo vybornej kondicke...tipuju jej tak cez 50...

martinaxyz
17. aug 2009

🙂 Ahojte 😉
ja mám dobrú svokru 😀 ...ked potrebujem a nie je v robote o malého sa vždy postará a dokonca malý tam bol už aj na nocovke...doma ja nevarím, lebo to robí ona(keby sme tam neprišli jesť tak by bolo veľmi zle)...

jamaat
17. aug 2009

siri, aj moja keď mala 62, tak bola mladica. Ona je aj teraz veľmi čiperná, chcela by som v jej veku taká byť. No ale bábätko jej už na krk nedám.

martina, to nevarenie by som aj celkom brala. A najhoršie je, že nemôžem navariť na 3 dni. Teda môcť by som aj mohla, predtým mi to nevadilo, ale teraz moje telo voľáko odmieta jesť to isté viac krát. Asi vie, že keď kojím, je pestrá strava dôležitá. No a ja musím teda vymýšľať obedy a ešte ich aj urobiť. 🙂

jamaat
17. aug 2009

žienky, v Lidli majú akciu na plienky Toujours. Tak som kúpila na skúšku a sú dobré. A majú krááásny obrázok.

jamaat
17. aug 2009

Emča mi spí, tak sa idem naložiť do vane.

dupinka
17. aug 2009

Ahojte!

mimi21: k hnisu po TBC

Nasmu Adamkovi nahnisala rana. Podla pokynov lekarky (upozornovala nas na tu moznost) sme to vytlacili a vycistili ranu 60%nym liehom. No bolo tam toho veeeelmi vela, na druhy den to mal nahnisane opat, tak som bola u lekarky, vytlacili uz vsetko, hnis dali na mikrobiologiu. Teraz v stredu ideme na kontrolu, budu mu brat krv.
Neviem presne naco sa ta krv berie, ale zrejme na imunoalergologicke vysetrenie ci nie je TBC/tuberkulin negativny.

Zahnisanie nie je neobvykle. Len o tej krvi vela neviem, to mi ine mamicky nepotvrdili, ze detom brali.. 😒

zuzkaprofant
17. aug 2009

dievcata drzia vam vase baabtka uz same hlavicku moj nie musim mu drzta lebo minutu drzi a potom mu dak kvacne ze az ☹

sirinka
17. aug 2009

dupinka ja viem tak, ze ked ten vpich zreaguje, zacervenanim alebo zahnisanim tak je to ok a ockovanie zabralo...
a o krvi tiez neviem nic, ze naco sa berie....ved ked budete mat vysledky, povies nam, co to vlastne bolo...

jamaat
17. aug 2009

Možno chcú v krvi skontrolovať leukocyty, či nemá zápal v tele.

Emči doktorka tiež hnis prepichovala a vytláčala, dávali sme však na to framykoin, nie lieh.

dupinka
17. aug 2009

my na vycistenie lieh, potom tiez framykoin a dva dni sme nekupali.... Siri, jasne, ze dam vediet, naco krvicka presne bola. 😉

Inak, davate deti sediet? Nas sedava na kolenach veeelmi rad.Nezatazuje to klby?

luba142
17. aug 2009

ahojte baby 🙂

co je starsia doma vobec nemam cas sem chodit cez vikend sme mali navstevu a vcera sme boli na chate co je nove???

stihla som akurat registrovat ze robite fotoknihy tak som aj ja uz objednala a mam aj album smejkov, uz som to robila aj skorej ale vymazala som to omylom tak som ho robila znova

sssimi
17. aug 2009

Ja budem robiť fotoknihu najskôr o rok. Teraz pomaly zaplňujem normálny album a knižku-môj prvý rok života.

Inak ohladne svokry. Tá moja je veľmi dobrá, ale odchovala 7 detí a pravdepodobne má toho plné zuby... Malú by som tam asi na prázdninách nenechala. Minule mi malá hučala a ona sa na ňu dívala a smiala sa-no kukááám, že čo to má byť a ona, že jej je to vzácne-že jej deti neplakali. Najedli sa, položila ich do postieľky a spali... Pri posledných 3 deťoch už ani kočík nemala...

ladywitch26
17. aug 2009

jamaat, tu fotoknihu som robila od happyfoto a uz pozeram aj po kalendari. mam kopu fotiek, tak chcem na kazdy mesiac spravit kto ma v nom narodeniny. akurat musim segram povedat, nech pofotia otca, lebo od neho mam len jednu foto a potrebujem 6.
inak k tej svokre, byvali sme neskor v podnajme a pred troma rokmi som odisla do irska. na vianoce robila nejaka firma strechu, nieco tam zvrzali, tak nam cez strechu natieklo do bytu kopec vody. 15cm na dlazke po celom byte. muz chodil akurat na tyzdnovky, nastastie moja segra kazdy den chodila ku nam krmit moje morske prasata. inak by to ani nezistili. to hned mama zhaltovala susedov, a po celom byte vanicky, lavore, hrnce... muz prisiel v piatok domov a byt neobyvatelny. matrac z postele sme mohli vyhodit, a byt sa musel nonstop vetrat. no a vetraj v decembri. no a napriek tomu, ze svokrovci byvali len 5km od nas a mali volnu izbu, vobec ich to netrklo, ze ich syn nema kde byvat.nakoniec ho zavolala moja mama ku nim, tak byval v izbe s mojou 14 rocnou segrou. esteze ma gauc rozkladaci v izbe. a to bola pre mna posledna kvapka trpezlivosti so svokrou. od tej doby ju totalne ignorujem. pred rokom mal otec 50ku, mama pozvala aj ich, ale za cely vecer som sa tvarila,ze je pre mna vzduch. telefony jej nedviham a ani vnucku si neuvidi. aj tak nejak extra nejavi zaujem, ma druheho vnucika, to jej zrejme staci. ale ja mam pokoj. skoro sa jej podarilo rozbit nam manzelstvo, tak som si povedala, ze mi nestoji za to. teraz ju mam 2500km daleko a mam svaty pokoj. a s muzom vztah lepsi ako tesne po svadbe.

siri, mam 28 o chvilu, s muzom sme zobrati uz 7 a pol roka, ale spolu sme uz celu vecnost skoro 😀 12 rokov

sssimi
17. aug 2009

Lady dobre si spravila

luba142
17. aug 2009

ssimi ja som vcera na aukcii vydrazila hunaty overal velmi som ho chcela lacnejsie lebo v quelle stoji cez 800korun aj s postovnym ale ani sa mi to nepodarila tak ho za taku sumu budem aj mat 😒

ladywitch26
17. aug 2009

simi, nic by ma nestvalo, keby muz nebol taky, aky je. ale on by sa pre nich aj potrhal. ked chodil na tyzdnovky, makali aj od stvrtej rano do desiatej vecer, lebo ak tahali omietku, zle sa im robilo cez den,ked bolo moc teplo na to. a svokra bola schopna vyvolavat, ze kedy pride v sobotu,ze treba zemiaky postrekovat proti plesni, alebo oboravat atd. a pritom s nimi byva druhy syn, na ktoreho ten dom aj prepisali. ten tahal dva dni dvanastky a dva dni mal volno. ale on to robit nesiel, tak otravovali mojho muza. a on hlupy, isiel, lebo maminka pomoc potrebuje. vsetko dali jeho bratovi a ten s nimi teraz aj tak vybabral.

ok, idem ja na nakupy, muz je dnes doma a kamoska mi vravela, ze tesco bolo dva dni cez vikend zavrete, znizovali komplet vsetky ceny, tak idem mrknut

jamaat
17. aug 2009

To väčšinou tak býva, že dobráci zle obídu. Nehľadia na seba, nechajú sa využívať, ale nikto im to väčšinou naspäť nevráti. Už som sa naučila, že treba byť trochu aj sebec a niekedy kašlať na to, kto si čo pomyslí.

Lady, vy ste to vyriešili asi úplne ideálne. Inak ja sa chystám dcéru tiež do sveta na skusy vypraviť. Aj my vytkla, že iné matky si deti z domu nechcú pustiť a ja ju priam vyhnať chcem. 🙂

jamaat
17. aug 2009

Tak dnes doma samé "katastrofy"!!! Najskôr sa Emka pokadila, keď som telefonovala, pretieklo na plachtu, strčila som do toho prsty. Tak som ju celú osprchovala. Potom som vešala prádlo a zistila som, že som vyprala vo vrecku aj papierovú vreckovku. No paráda! Kým som to aspoň akotak vytriasla, tak máme balkón ako zasnežený.
No a Emka si ešte nevystrieľala všetky patróny. Keď bola rozbalená, zase tak strelila, že ja okadená, plachta tiež. Nevedela som, čo zachraňovať skôr. Lebo mne tieklo po nohe, z prebaľováka na plachtu... Kým som to pod ňou papierovými utierkami utierala a držala ju za nohy, tak strelila znovu a stieklo jej to až medzi lopatky. Tak som ju teda už položila a utekala už neviem po čo. No a ona sa v tom medzitým miesila, tie papierové utierky, čo mala pod sebou, úplne rozmágala, roztrhala pätami. Takže som ju preniesla aj s prebaľovákom do vane a tam všetko osprchovala. Tie utierky už totiž tiež tiekli. 🙂

Ešteže nie som taká dokonalá, poriadkumilovná, vzorná a akčná, že som plachtu nevymenila hneď po prvom zásahu. 🙂)) ..........A o 2 roky, po Emkiných výčinoch, môžeme kupovať novú posteľ.

Tak toto sa prihodilo medzi nami dievčatami.

ladywitch26
17. aug 2009

jamaat 😀 😀
ja sa pre zmenu pridavam do klubu ogrcanych plachiet. dnes mi tam svacla taku riadnu sablu.
uz sme boli na odchode do obchodu,ked sa tiez pokadila a kym sme ju prezliekali, tak si zmyslela,ze je zasa hladna. tak teraz muz krmi a ja som si odsteriekavala.
inak to ti schvalujem,ze chces dceru vyhnat do sveta. ja by som to normalne uzakonila. povinne, od 18ky. ja som v 18tich sla do UK robit aupair.vydrzala som sice len 3mesiace, mala som svinu domacu, ale bohovska skola do zivota.
ok, ideme na tie nakupy. na druhy pokus 😀

jamaat
17. aug 2009

Grcance už ani nerátam. 🙂