Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
3. jan 2010

inus aj my sme tak isli a prisli sme domov a maly hned zalahol. no ale riadne zima bola.
jamaat aj ma potom napadlo,ze ani sme mu to nejak dlho nedavali.teraz by sme skor potrebovali vankus na zadok lebo asi sto krat za den nan padne 😀

dupinka
3. jan 2010

Hoogy, co sa tyka zubkov, tak bol dost umrncany a v noci sa viac budi, ale inak sa to celkom zvlada. Klasika slinenie a hryzenie vsetkeho. No len by mohli ist rychlejsie.

Zuzka, nas Adam ked mal stafylokoka v nose a mal plny nostek, tak doky odporucila tzv. mlzny stan.
Cez postielku prehodit vlhky uterak alebo plachtu a k tomu zvlhcovac vzduchu sme mali pozicany, do kt. som davala NaCl (staci aj slana voda, Vincentka) + znizenie teploty v miestnosti, ale zase nie pod 20°C.
Dobre je tiez vyvysit postielku tak, aby hlavicka bola 10° vyssie.

dnes sa drobec doplatil z obyvacky do chodby, riadne mu zosilneli rucky, za posledne dni. Len ho stale okrikujeme, lebo chodi do hliny a taha kvety, co mame na zemi. Neviem, kam by som ich dala. Nehovoriac o tom, ze spodne policky obyvackovej steny su uz prazdne. 😀

iinuska
3. jan 2010

hogy, nebola si to ty??? 😀 😀 😀

zuzkad
3. jan 2010

ahojte 🙂 🙂

Zuzkap je mo moc luto, ze mas maleho choreho...musi to byt hrozne, ked vidis ako sa chudatko trapi...mne stacilo, ked bol len prechladnuty a hrozne ma to trapilo a chcela som mu strasne pomoct, aby bol coskoro fit ☹ ☹ drzim paste, aby ten hnusny bacil bol rychlo prec !!!!! drzte sa 😉 😉
ako sa inak takato choroba prenasa ? Ja len oci otvaram co vsetko je na svete ake choroby 😕 😕 😕

Ked vas tak citam, tak zacinam mat az stres, ze moj maly este nesedi 100% aj ked sa uz udrzi, ale hojda sa...a to este vobec nelezie, resp, sa nesucha...u nas sa prekotulame vsade kde chceme....dufam, ze to je v poriadku 😕 😕

hoogy
3. jan 2010

inus 😀 😀 😀 tak daleko sme az nezasli zostali sme v nitre 😝

hoogy
3. jan 2010

zuzkad neboj kazde dieta je ine.kamoskina mala ked mala 8 mesiacov tak tiez vobec nelozila...zacala chodit vv 13 mesiacoch z nicoho nic proste len sa postavila a odisla do vedlajsej miestnosti.proste len zacne neskor zbiera silu aby nas potom vsetkych dohnal zavratnou rychlostou 🙂 potom len budes pozerat ako z nicoho nic leze a stoji....

ludmilabb
3. jan 2010

u nas sa Sofia meni na takeho maleho "zurivceka" furt vykrikuje a paste zatina, aj vecer pri zaspavani take zvuky vydava ani opisat to neviem.
Inak ja este stale po obednajsom prikrme aj kojim, pretoze Sofia zje tak 120 ml max, teda nechcem jej pchat do usta az kym sa nerozreve

hoogy
3. jan 2010

nas maly je zase nejak hladnejsi...zje mi 200ml na obed a potom o 2 hodiny je hladny a chce mlieko. asi by som mala zacat robit na oleji len sa bojim nech to malemu nepritazi zaludok....

iinuska
3. jan 2010

ludka, ja kojim maleho tak hodinu po obede. Ved to ma aj od smadu 😉

kosska3003
3. jan 2010

ahojte zuzka p tak skore uzdravenie prajem aj ja

zuzkad Marika sa este ani nepretoci ani nelozi len sa da na bok a sedi tak sa neboj sa jej tiez nechce akosi

ludmilabb
3. jan 2010

iinuska ja ale kojim hned ako sa naje 😕

zuzkad moja sa ani negula ani pevne nesedi no vsak casom aj to bude. Ked ju mam na rukach tak sa furt len k noham taha a chyta si ich tym padom nie je vobec vystreta.
Inak ako sa zacala na bruchu liezt tak sa jej vydrali uz dvoje dupacky na palcoch na nohach 😅 normelna tam ma dierky

hoogy
3. jan 2010

kosska odpoved na tvoju predchadzajucu otazku rodila som v maji 😀 😀 len maly je strasne krpaty a vies ako to je mala vrtka.... 😝 😀 😀 😀 my totiz mame len 66 cm a 7,8 kila.

kosska3003
3. jan 2010

hooogy tak to hej potom moja ma 9,900 g a neviem kolko cm ale minimalne 70 som ju dlho nemerala

hoogy
3. jan 2010

on bol vzdy chudacik taky drobny sna sa nam este vytiahne v puberte 😀 muz je dost vysoky. 😀

zuzkad
3. jan 2010

tak som kludnejsia, ze maly je v pohodke, je pravda, ze sa stale pretaca a gula sa kade tade...len som bola troska znepokojena, ze stale sa nedava na 4 a ani nic podobne...tak som uz v klude 😉 😉

Ludmilka aj moj maly zostal take nervak...ked chce napr. dialkovy ovladac a nedociahne, alebo ja ho nejak prave drzim na silu tak sa az napne cely a "hadze" sa ...ale ja to ignorujem a skludni sa, lebo vidi, ze to so mnou nemava akurat ho napomeniem, ze nech prestane, ze je takto skaredy atd atd... 😀 😀 😀 😀 a zvuky co zacal vydava, tak mne to znie akoby som mala malu opicku doma 😀 😀 😀 😀

kosska mate peknu vahu...dufam, ze malu moc nenosis 😝 😝 moj ma teraz cez 8070kg a 73cm 😅 😅

emode
3. jan 2010

zuzkad my tiez nelozime ani sa neplazime sice sa sama posadi a gula sa riadne potom okolo svojej osi ruckuje a to je vsetko ale tak sa pozvrta ze sa dostane kam chce, aspon myslim 😅 tiez to neriesim len davam pozor aby dlho nesedela a ked ju polozim vzdy ju polozim na brusko a inak pomaha aj ked si ju zgulam do klbka a polozim na zem ako by mala byt ked lozi po styroch a chvilku ju drzim v takej polohe ... ked sme to zacali robit mala sa do troch dni dala na styri a zacala sa pohupovat

hoogy nasa sofia je tak akurat, ma cez osem kilo ale je dlha, pyzamka a bodynka na 6-9 nam zacinaju byt kratke, aj rukavy na nich 😅 rifle a bundu uz mame 80ku

kosska3003
3. jan 2010

zuzkad nosim nosim ale neda sa dlho aj ked niekedy si to sama vyzaduje ale radsej ju dam do stolicky a pohra sa tma chvilku lebo moj chrbat uz zacina kolabovat

zuzkad
3. jan 2010

emode uz som aj par krat skusala dat maleho na 4 pomohla som mu s nozickami a on si rucky sam pekne nadvihol, ale sam to este nevie...bud nadvihne ritulku, alebo napne rucky naraz to este nevie 😀 😀 😀

dostala som mailom perfis video od kamosky 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=MLErNXIYjMg

som sa nasmiala

ozaj mam otazocku...maly posledne 3 dni v spanku sa pretoci na brusko a na to sa zobudi, lebo on od mala nechcel a nevedel spinkat na brusku a teraz ho to vzdy zobudi...v noci som sa aj zlakla, lebo ked som videla ako spinka tvarou dole tak ma az miklo, ze sa moze zadusit 😕 😕 tak som ho pretocila na chrbati...on proste na brusku nie je nauceny spinkat a v noci ho teraz kontrolujem, ci nie je zas na brusku, co ak tvrdo zaspinka a nejak sa zacne dusit 😕 😕

dupinka
3. jan 2010

zuzkad, nemusis sa bat. Kedze sa uz vie sam pretacat, nemal by mat problem pri pripadnom pocite, ze na brusku nemoze dychat, pretocit sa sam.
Nas maly mal take obdobie, ze zaspaval na brusku, potom sa sam pretocil v spanku, uplna pohodka. Tiez som ho chodila stale kontrolovat, ale jemu samemu ked vadila ta poloha, pretocil sa.

Co sa tyka lozenia, nas Adamko ma 7m+2 tyzdne a zacal sa aktivne plazit asi pred dvoma tyzdnami, pricom iba posledne dni to nabera na kvalite. Doteraz bol lenivy a zrazu aj keca aj sa plazi, a k tomu zubky.... Netreba sa znepokojovat, kazde dieta je ine. Niektore na to idu postupne, ine nahle velky skok.

Ani my este nelozime po 4och. Lozi systemom natiahnute rucicky a pritahuje si zvysok tela. A pritom som si myslela, ze bude skor 4nozkovat, lebo predtym zdvihal zadocek a celom sa zapieral do zeme..

dm1
3. jan 2010

zdravim po 10 dnoch!

Matko mal od utorka do piatku teploty ale ani kasel ani soplik nemal. bol mrzuty a uplakany tak sme vo stvrtok isli k doki ale nebol tam nas tak k nahradnej. ta povedala ze na zuby to nevyzera ale mozu to byt stolicky... v sobotu sme chceli ist uz na pohotovost lebo sluzil nas doki ale nesli sme lebo maly uz nemal teplotu a aj obed spapal celkom dobre. Ale okrem obedu od piatku nechce nic okrem mlieka skusali sme uz vsetko... teplotu uz nema ale zajtra idem radsej k dokimu aby ho pozrel.

inak vypada to tak ze maly ma pruh na slabinach na vajicku ako ma aj mm doki povedala ze to bude isto operacia ☹ . vraj aj takychto drobcov kludne operuju bojim bojim 😢 . vraj to nic nie je a je to rychlo ale aj tak ved je to operacia. no uvidim co my zajtra povie nas doki

zuzkad
3. jan 2010

dupinka hned som kludnejsia, ze sa nemusim bat, lebo vcera ked som videla ako je tvarou zaboreny do madracu tak som sa az zlakla, ci dycha 😝 😝 ...skoda je, ze ked sa pretoci na brusko tak sa skoro vzdy zobudi na to, ze mu ta poloha moc nevyhovuje...a zacne stonat...aj asi pre to, ze je tma a je troska mimo 😅 😅 ale ved coskoro sa snad nauci 😉 😉
inak dupi to musi byt zlaty pohlad na Adamka ako lozi 😅 😅 😅

dm1
3. jan 2010

nas sa plazi jedna radost ale nestvornozkuje este. len sa da na styri rozhupe sa a nist. ani sa sam neposadi ale uz je blizko - da sa na bok a jednu ruku podopre a taha sa ale uz staci aby tu ruku vystrel co sa s nou podopiera a bude sedkat

monkap
autor
3. jan 2010

ahojte,
zuzkaprof - skore uzdravenie prajem .... nas patko mal laryngitidu viac krat .... je to velmi neprijemne ☹

jamaat - napr. tu predavaju tie chranice na kolienka http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

nasa este nelozi, ani sa neplazi .....

a teploty su uz prec, nastastie .... asi boli len zo zubkov , kedze len jeden den 😔

dm1
3. jan 2010

nas najnovsie spi skoro stale na brusku a tiez sa bojim a castejsie ho kontrolujem. ked ho prevratim zachvilu je naspat

monkap
autor
3. jan 2010

zuzkad: ako diéta?

sssimi
3. jan 2010

Ahojte.
Kočky čo ešte kojíte-ako často kojíte? Myslím koľko krát za deň? Ja už kojím len 4x. Vždy je to okolo 6ráno a 18tej večer z pravého a o 9tej a 21hod z ľavého... Neviem či jej mám dávať aj medzi tým ešte. Kojím takto asi 2 týždne. Myslíte, že to stačí na budovanie imunity?

dm1
3. jan 2010

simi si myslim ze to je normalne. ved ked uz papaju prikrmy tak uz nemaju tolko mliecka. my mame kojenie rano o 6, o 16.00, pred spanim a v noci. a aj po prikrmoch mu davam ale niekedy si da a niekedy nie podla toho kolko toho spapa. uz su vacsi a budu samozrejme menej pit mliecko a papat viac prikrmov

dm1
3. jan 2010

nemate niektora skusenost s tym slabinovym pruhom? alebo ste o tom poculi? nasla som tu temu a sa divam ze tie teploty a problemy mohol mat kludne kvoli tomu. aj ta nechut do jedla sa spomina. no som zvedava co mi doki povie

monkap
autor
3. jan 2010

dm - ja o tom nic neviem 😝

zuzkad
3. jan 2010

monka 😀 😀 😀 dieta cez vianoce ?? nedaaa sa 😀 😀 😀 ...ale aj ked som trochen dooost zhresila..vaha zostala nezmenena...cize som nepribrala spat to co som zhodila, co som rada, lebo som sa bala na vahu postavit, ze to islo spat...no ale chcem zase v diete pokracovat...teraz skor nemam cas ani jest az vecer, lebo mam co robit so svokrou aj s maly....ja mam dve deticky 😝 😝 😝

sssimi ahoj 🙂 🙂 heh kojenie ...co to je ?? bohuzial ja som na to uz aj zabudla ☹ ☹

dm keby sa mi maly chcel tiez sam pretocit...ale on sa zobudi na to, ze zmenil polohu a mam pocit, ze v tej tme je troska mimo a netusi co robit 😖 😖 tak zacne mrnkat a ja ho potom pretocim a spinka dalej 😵 😵

monka ako sa ta laryngitida prenasa ?? Resp. ako mozem maleho chranit ?? normalne mam strach, ked to tak citam ☹ ☹