Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
1. júl 2009

nika, tak tu nenormalnu chut na sladke poznam, tiez som len zrala a zrala, a tyzden na to som dostala mrchu. takze u mna to bolo tym. lebo pred tehu som mala tak tri dni pred mrchou vzdy zrave cokoladove dni.

dnes ma stanka doslova sokovala. clovek si mysli, ze sa tie nase drobce budu menit a robit pokroky postupne, a ona to zobrala zhurta. vcera ked som ju dala na brusko, tak mala hlavicku len polozenu a zuzlala deku pod sebou, pripadne ju mala polozenu nabok. a dnes, len co som ju dala na brusko, zaprela sa ruckami a drzala hlavicku vzpriamene najskor 15sekund a potom po malej pauze este 20sekund, a zaroven mala aj nozicky vystrete vo vzduchu. no som az nechapala

sirinka
1. júl 2009

kosska no na chrbte sa deticky tak skoro nenosia...ked mas kvalitny ergonomicky nosic alebo satku, ono ta to same nuti drzat telo a chrbat v spravnej polohe...pricom pri obycajnom noseni na rukach byva jednostranne zatazene telo...takze bolesti chrbta istotne budu, najme ak uz si na nich trpela, ale kvoli noseniu v spravnom nosici vpredu nebudu vacsie... skor by som povedala, ze to moze bolesti zmiernit, lebo vaha babatka je rovnomerne rozlozena.

zuzkad
1. júl 2009

pekny vecer kocky,

tu sa uz asi spinka....pocitala som si vas 😉 😉

kosska viem si predstavit aku mas bolest ja trpim zas na kolena...od tehu ta vaha dost narobila svoje a kolena maju dost zataz...ked si cupnem mam velky problem sa postavit...horko tazko vstane s bolestou...stonem ako stara babka...dufam, ze ta bolest kosti ustupi au au

s obliekanim maleho nerobim moc problem...ked je moc teplo..a idem s nim von ma len bodynko skratkym rukavom...ak fuka zakryjem ho s plienkou inak ma hole nozicky a je spokojny...a chvala bohu nemame ani problem s vyrazkami klop klop klop ...skor ked ho viac obleciem ma hned potnicky, takze ziade babusenie a maly je tak spokojnejsi 😉 😉

ja kojim aj prikrmujem ...a jem vseeeeeetko okrem klobasky...vobec neriesim co jest a co nie ...maly je spokojny, prdka, kaka smeje sa 😅 😅 😅 😅 😅 tak som aj ja spokojna...

idem asi aj ja do hajan....dobru noc prajem zajtra 😉 😉 😉 😉 😉 😉

monkap
autor
1. júl 2009

zuzkad: ja som po prvom porode mala problem s kolenami ... tak som zacala uzivat vapnik (konkretne vapnik-horcik-zinok) a pomohlo 😉

siri: budem nacvicovat nosenie a snad to bude OK ...

zuzkad
1. júl 2009

monka...aj som rozmyslala nad niecim podobnym... 😉 😉 😉 dakujem za radu 🙂 🙂 🙂 🙂

monkap
autor
1. júl 2009

zuzkad: neviem ci pomoze, ale uskodit urcite neuskodi ... ja tiez teraz uzivam vapnik-horcik-zinok ... kvoli zubom, nejako ma hnevali ... babatka z nas cerpaju vitaminy, mineraly a ak ich nemame dostatok, tak si ich zoberu odkial sa da ... zo zubov, z kosti atd ...

sssimi
2. júl 2009

Aojteeee!
Asi 1x som tu prváááááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sssimi
2. júl 2009

Babuľky čo už ste krstili koľko peňazí ste dali farárovi? Ja som ani nevedela že sa niečo dáva. Svokor sa nás pýta či pozývame farára na nejaký obed, tak som sa hneď začala smiať, že my žiadny slávnostný obed nechystáme maximálne grilovačku. No a že mu máme dať penize.... Pripadalo mi to ako rozkaz 😠 😠 😠

dupinka
2. júl 2009

Sssimi, my sme dali do obálky 10EUR na kostol. Bežne sa dáva 30Eur, aspoň čo vyhlasujú v nedeľu, že "z krstín XY...", tak som dosť zaskočená, čo to ľudia robia sa somariny, doslova sa pretekajú. Lebo farár nikdy priamo nepovedal, že treba niečo dať.

My sme dali "len" toľko, koľko sme uznali za vhodné s tým, že sme povedali farárkovi, že nech nevyhlasuje v kostole, prípadne nech povie, že od "bohuznámych". K tomu sme mu pribalili koláče a fľašu, ako každému hosťovi. Už aj to mi prišlo postačujúce, veď si robí svoju prácu.

My sme boli včera na poradni, máme 4930 g a 56 cm. 😉

ladywitch26
2. júl 2009

dupi, ja by som mu ani tu flasu nepribalila, len kolace. co ma co farar chlastat,nie? 😀

sssimi
2. júl 2009

Dupi diky moc. Ja osobne by som nedala nič. Za jedno je to jeho povinnosť. A za ďalšie on sa na to teší, lebo minulý rok nás sobášil, tak je to pre neho taká "poklona". To len svokor zatasil, že to musíme... My ani nechystáme nejakú extra oslavu, aby sme čo najviac ušetrili (nemáme koruny na rozdávanie, keď prerábame a auto splácame)a on zatasí, že fararovi peniaze 😠 😠 😠 A keď som sa spýtala, že koľko, tak ani nevedel... Tych 10€ sa mi zdá adekvátnych.

Dupi a tie peniaze ste dali v obálke priamo farárovi?

dupinka
2. júl 2009

sssimi, ano, v obalke. Po obrade sme isli za nim a podali sme mu tasku s kolacmi a flasou a do ruky obalku, ze je to na kostol a to, co som pisala vyssie, ze nechceme byt menovani.

zuzkad
2. júl 2009

ahojte kocky

😕 😕 😕 coooo nieco davat fararovi ?? ani naaahodou...ved to ma byt pocta pre nich, ze chceme dat dieta pokrstit a nie este mu za to platit.... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 neviem ako to je inde, ale ja krstim v BA a rozhodne nic nedame...len do tej krabicky co je na kostolne a to maximalne 10€ krstilo tak dost ludi co poznam a urcite sa nic nenosilo..kolace atd....

Nechcem nic zakriknut, ale uz druhu noc moj maly celu prespal od 21,30 az do 5 rano 🙂 🙂 🙂 a potom po nakrmeni zalomil este a spali sme do 9,00 takze super 😉 😉 😉 teraz spinka znova...o chvilku pojdeme na kontrolu so mnou po sestonedeli tak som zvedava ake to bude vysetrenie po porode 😖 😖 😖

dupinka
2. júl 2009

Zuzkad, tak nas maly spinka normalne od zaciatku: od 20-20:30 do cca 01:30, zvycajne hned zaspi a potom sa zobudi o 4:30, to uz potom mrnci, no zadrieme este. 😉

Ja som bola u gynekologa v pondelok. Pozrel zdola poriadne, cez pristroj, zobral vyter na kultivaciu, vysetril aj cez konecnik, potom vaginalne sono a nakoniec prsniky - sono a pohmat. Dost precizne, tak aspon viem, na com som.

mimi21
2. júl 2009

ahojte kocky
mne dnes mm zakazal kamkolvek ist, lebo ja sa kazdy den trepem peso do mesta a z mesta - aspon mam aj ja prechadzku, len som potom doma vecer totalne grogy, lebo ved este doma treba porobit, tak dnes pojdem s malou vonku len tu pred panelak

a tie co sa trapite s vyrazkami na tvaricke - aj my ich mame, vcera mi jedna kozna povedala, ze u dospeleho masticky zaberu tak do 3 dni a u deticiek je to aj tyzden, takze sa netreba ponahlat
ja som ale malej nechcela davat mast co mi dala moja pediatricka, lebo bola kortikoidova, tak mi kozna dala nieco od Biodermy, tak som zvedava 😕

mimi21
2. júl 2009

dupi cez konecnik ??? 😕 😕 😕
to preco???

dupinka
2. júl 2009

mimi, to kvôli šitiu.

mimi21
2. júl 2009

aha, tak ked mna sili, tak to asi aj mna bude 😖 😖 😖

dupinka
2. júl 2009

mimi, da sa to prezit, neboj 😉

monkap
autor
2. júl 2009

dupi cez konecnik?? 😨 😨 to mne dr. nikdy nevysetreoval ... sice teraz ma nenastrihavali, pri patrikovi ale ano ...

prave sme prisli vonku, fuj, je tam pekelna horucava 😝

monkap
autor
2. júl 2009

dnes mi mm kupil cervenu vineu, tak budem skusat ci zaberie 😅

sirinka
2. júl 2009

cez konecnik ma naposledy vysetrovali ked som este bola panna... 😅

monkap
autor
2. júl 2009

siri este som robila asi blbost pri tom nosici, ze som tam lenku davala v baleni na siroko ... preto mi nesiel tak dobre podsadit zadocek .... vecer som ju dala iba v pampers a bolo to podstatne lepsie 🙂 ty davas iba v pamperske?? ci vy latkujete?

veronika1982
2. júl 2009

my sme davali 10 eur...

a mna po sestonedeli dr. len vysetril, pozrel prsniky a o 2 mesiace mam ist opat a krv a na prehliadku..

monkap
autor
2. júl 2009

mna vysetril, urobil sono zo spodu, pozrel prsniky a bolo 😔

sirinka
2. júl 2009

monkap hej, ja ju tam davam bud v jednorazovke alebo v latkovych, podla toho, co ma prave na sebe...ale myslim, ze v tom by nemal byt problem...v baleni nasiroko. ved prave v tom nosici maju byt nozky nasiroko

ja som este nebola na kontrole po sestonedeli...musim sa objednat

sssimi
2. júl 2009

Ja som už bola na kontrole, ale len ma vyšetrila zo spodu a postláčala brucho. Nič viac-ani prsia, ani sono a už vôbec nie konečník. Kontrola až o rok ak nebudú problémy.

A včera bol aj sex. No žiadna sláva ☹

Ja dám tiež 10€ a dovidenia....

ladywitch26
2. júl 2009

simi,bud rada,ze aspon to. tu v irsku do mna ani nemrkli za cele tehu a kontrola po sestonedeli nulova. kontroluju len dieta. takze ja sa dockam kontroly az v septembri,ked prideme na dovolenku na slovensko.
inak aj my uz sme skusali a pohoda,nakolko nemam ziadnu jazvu, ale kvoli kojeniu jedine s gelom,lebo nasucho by to asi dost bolelo 😕

klomi
2. júl 2009

ahojte,tak aj ja som sa dostala konecne k PC 😀
My sme dali fararovi tiez 10€.

Vsetky davate len kratke bodynka ?

jamaat
2. júl 2009

Ahojte. Ja už som malej aj šaty obliekla, podarená je v tom. 🙂
Prehliadka na gynči ma ešte len čaká a vôbec sa mi tam nežiada ísť. 😖